Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Jeste. Sigurno poštenjačine sa kp rastavljaju dock od 50€ da bi prodali kabl za 10. Sony ne prodaje kabl odvojeno..
 
00133689ed54dbd763b8bdb1d1e605fe.jpg


Nisam bas siguran da moze tek tako neko staviti Sony logo na kablu...
Ako je tako onda Sony je cist Kina brand.
 
Poslednja izmena:
Nema original kabel to smo već ustanovili i tačka. Šta ćeš dobiti i kako će raditi je lutrija.
 
http://www.xperiablog.net/2013/09/2...-be-hacked-to-use-the-magnetic-cable-instead/

;-) to je to nego se plastika dodatno naplacuje, ne isplati se njima samo kabal da furaju ;-)
Evo da vidis kako izleda originalni dock DK36 kada se otvori..

210441qgeqpqszt4gerurp.jpg


210442ft3eelftw3lt6zlt.jpg


Dakle..nema nikakvog kabla sa konektorom koji ulazi u plasticno kuciste,kao na toj divcha budzevini sa linka.
Na kucistu se nalazi micro usb ulaz i koristi se kabl koji se dobija uz kucni punjac.
Pnovicu jos jednom,magnet na samom konektoru je maltene duplo manji kod originala,sto se da videti iz prilozenog.
Kod originala konektor nije fiksan vec ima hod od par mm i izlazi iz docka i spaja se sa telefonom,dok je kod divcha varijante
konektor fiksan i na njega telefon naleze kada se ubaci u takav dock.

“EC21 Charging Cable with Magnetic Connector” nije cak ni kopija SONY proizvoda,jer takav kabl SONY ne proizvodi.
To je izmisljen,t.j. fantomski proizvod kao npr. SONY punjive AA baterije od 3200mAh,koje se prodaju na netu,dok su najjace koje SONY proizvodi od 2700mAh.
Ali izgleda da nekima "usteda" od 10-ak evra pomuti um i onda sami sebe ubede kako je to to i kupe budzevinu koja im na kraju osteti telefon,ali dobro..vasi telefoni..vase odluke.
To je to,ne bih vise na ovu temu,jer sam vec poceo da se ponavljam.
Pozdrav.
 
Evo da vidis kako izleda originalni dock DK36 kada se otvori..

210441qgeqpqszt4gerurp.jpg


210442ft3eelftw3lt6zlt.jpg


Dakle..nema nikakvog kabla sa konektorom koji ulazi u plasticno kuciste,kao na toj divcha budzevini sa linka.
Na kucistu se nalazi micro usb ulaz i koristi se kabl koji se dobija uz kucni punjac.
Pnovicu jos jednom,magnet na samom konektoru je maltene duplo manji kod originala,sto se da videti iz prilozenog.
Kod originala konektor nije fiksan vec ima hod od par mm i izlazi iz docka i spaja se sa telefonom,dok je kod divcha varijante
konektor fiksan i na njega telefon naleze kada se ubaci u takav dock.

“EC21 Charging Cable with Magnetic Connector” nije cak ni kopija SONY proizvoda,jer takav kabl SONY ne proizvodi.
To je izmisljen,t.j. fantomski proizvod kao npr. SONY punjive AA baterije od 3200mAh,koje se prodaju na netu,dok su najjace koje SONY proizvodi od 2700mAh.
Ali izgleda da nekima "usteda" od 10-ak evra pomuti um i onda sami sebe ubede kako je to to i kupe budzevinu koja im na kraju osteti telefon,ali dobro..vasi telefoni..vase odluke.
To je to,ne bih vise na ovu temu,jer sam vec poceo da se ponavljam.
Pozdrav.
Samo jedna stvar, gde si ti pročitao da je na originalu slabiji magnet? To ne možeš zaključiti na osnovu veličine.
 
Ja sam dobio dock uz telefon, i miran sam.
Neverovatno kolika kilometarska rasprava za dž dock.
 
Pa nije nikakva rasprava,treba pisati da bi znali mi koji nemamo šta da kupimo,valjda forum za to i služi!??
 
xperia blog je svima nama poznat izvor informacija o xperia modelima nebi oni nesto nesto lazno predstavili, a posto niste gledali rastavili su dock od xperia zl modela, dk30...
Moje pitanje je samo dali su kompaktibilni ti magnetni konektori od zl,z1 iz2 modela, jesu li istih dimenzija?
Ja verujem da nisu sva aftermarket resenja u fazonu da cupaju konektore, ili je taj konektor na telefonu bedno uradjen, koja sila je potrebna da ga magnet toliko privuce i pocupa? Ej...

Nije meni zao da dam kintu za original, cak naprotiv ako vredi onda uzimam dock ali vise bi voleo sto bolji kabal da nadjem, ako vec tvrdite da ne postoji kabal od Sonya..
Neka neko napise kako tacno da prepoznamo original dock za Z2 (logo Sony na docku i kraci magnet)? Ima li jos nesto?
 
Poslednja izmena:
I meni je čudno da se tako lako počupa, mada bih rekao da je to mali broj ljudi kojima se desilo.Ja ću probati ovaj dock što sam naučio pa ako mi se učini da nije kako treba baciću ga i kupiti original.
 
Konkretno na z3 modelu magnetni konektor kada se pritisne noktom jasno se vidi da nije kruto povezan sa ostatkom telefona jer se blago pomera. Takođe pojedinci sa neta su iscupani konektor lepili silikonom i normalno im funkcioniše.
 
Auuuu koji fail pa zar sony tako nesto da dozvoli...kako je na z3?
 
Ako je tebi tako na z3 ti si zabo neki falicni ili se nekako razglavio. Meni je na Z3 odlicno ucvrscen. Ne mrda sta god da radim. Sad sam bas pokusao.
 
Ja koristim z2 nego pitam kako je na Z3, malo mi je cudno da Sony dozvoli tako nesto sebi...ipak mnogo znavi to punjenje preko magneta.
 
Zašto bi neko uopšte čupao magnet upravno na telefon? Samo ga gurneš sa strane i spada bez gotovo ikakvog otpora.
 
@karma, sve je moguće. Mada gledao sam na jos par primeraka i isto je, nije to bas lako uočiti jer pomeranje je minimalno, deseti deo razmaka izmedju konektora i rama, ali vidi se da nije deo celine odnosno rama. Kod mene inače nije ni centriran, bliži je poleđini telefona, falican po mojim standardima.
 
Da li je neko ovde imao problem sa proximity senzorom? Video sam na netu sta pise,nista preterano korisno pa pitam ovde da li je neko imao problem. Dakle javim se na poziv i ekran je crn skroz i ne mogu nikako da ga koristim u toku poziva,skroz je crn,ne pomaze ni jedno dugme,kad se zavrsi poziv ekran nije crn vise. Otisao sam u testiranje proximity senzora i on registruje kao da je senzor STALNO aktivan. Uzeo sam ga u mtsu pre 3 dana ,jos uvek nisam skinuo foliju sa ekrana jer cekam da mi stigne tempered glass pa sam pomislio da ga folija zeza ,odlepio sam taj gornji deo i prebrisao cisto da probam ,i dalje se isto ponasa. Za sada mi je jedino resenje da odem tamo za 10,15 dana (ne mogu pre) i cujem kako ce da proba da me zavuce (uzeo sam beli z2 ,pre tri dana su ostala jos 2 komada od kojih jedan ima crnu tacku na sebi ,tako da ce biti zanimljivo u najmanju ruku kad odem tamo).
 
Udji u settings pa u personalisation, vidi dali je ukljucena ova opcija i odradi restart

bea966f6a17a1b2ebe2ba38cf4a28fbd.jpg

Iskljuci to njesra ;-)
 
Poslednja izmena:
Odlicna ideja ali nazalost nije do toga,skinuo sam foliju na toj gornjoj polovini i lepo obrisao,bukvalno cim se uspostavi veza gasi se ekran -.-

p.s. jel moze da se raskine ugovor ako sam ga tek potpisao?-.-
 
Odlicna ideja ali nazalost nije do toga,skinuo sam foliju na toj gornjoj polovini i lepo obrisao,bukvalno cim se uspostavi veza gasi se ekran -.-

p.s. jel moze da se raskine ugovor ako sam ga tek potpisao?-.-
Može, isplatiš sve pretplate :D Odradi factory reset, ništa te ne košta
 
Odlicna ideja ali nazalost nije do toga,skinuo sam foliju na toj gornjoj polovini i lepo obrisao,bukvalno cim se uspostavi veza gasi se ekran -.-

p.s. jel moze da se raskine ugovor ako sam ga tek potpisao?-.-

Sto bi raskidao ugovor, ako je hardverski probem reklamiras telefon.
 
Sto bi raskidao ugovor, ako je hardverski probem reklamiras telefon.

Jer sam siguran da belih vise nema a ne verujem da znaju da poprave ovo (super ako znaju)
Nekoliko ljudi u mojoj okolini su mi pricali da ne uzimam telefon u mtsu jer su ovakve stvari jako ceste al ja sam kontao da nisu normalni i da su im se gluposti desavale jer su uzimali jeftinije telefone...kad ja tamo a ono...
 
Jer sam siguran da belih vise nema a ne verujem da znaju da poprave ovo (super ako znaju)
Nekoliko ljudi u mojoj okolini su mi pricali da ne uzimam telefon u mtsu jer su ovakve stvari jako ceste al ja sam kontao da nisu normalni i da su im se gluposti desavale jer su uzimali jeftinije telefone...kad ja tamo a ono...
Čuj u mtsu ne valja telefon. Što, istekao im rok?
 
Nema mts sa time nista, evo guglam i otprilike za skoro svaki sony moze da se nadje ta greska, tj. javljaju se ljudi sa razlicitih sony modela sa tim problemom. Jednostavno reklamiras telefon, to ne verujem da popravljaju.
 
Masovna produkcija, milioni komada, desavaju se greske u odredjenim serijama, u svim zemljama.
 
Razumem to. Ma ono,prenadrkan sam sad ,videcu sta ce biti kad odem .
Ako neko ima jos neku ideju ,slusam.
Pozdrav momci.
 
Nazad
Vrh Dno