Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
zz.png


http://www.phonearena.com/news/Youve-seen-the-leaked-specs-now-take-a-gander-at-what-is-being-called-the-Sony-Xperia-Z2_id47504

Trebao bi da bude pretstavljen u januaru sledece godine.
Ista kamera kao Z1ali ima Xenon i veci ekran.

Ne znam zasto bi izbacili ovaj telefon tako brzo. Z1 je dovoljno dobar. Mislim ovo je trebao da bude Z1 i to je to.
Ne znam ko ce da uzme Z1 kad se zna da ovo izlazi mnogi ce gledati da ga preskoce.
 
Ako zaista bude imao xenon, bice bas kompletan telefon.
 
E kaki mi se vise od ovoga. Dodje mi da pobacam sve i da ne kupim visi ne jedan telefon. Ovo je klasicna sprdnja sa kupcima i potrosacima. Cim nesto novo izadje sami pljuju predhodni. A nama se cere u lice. Koji smo mi ...
 
Pored veceg ekrana trebao bi da ima i rekordni ppi od oko 550. Tako da ce to biti veca rezolucija od FHD sto je po mom misljenju preterivanje.
 
Vise puta sam napisao da je ovakva hiperprodukcija bolesna ali sam posle nesto razmisljao - pa nema veze, ako Sony izbaci tako brzo Z2 koji je bolji i od odlicnog Z1 to znaci da ce i ostali morati da ih prate odakle proizilazi :d da ce masincine kao G2/Z1 biti 350e po oglasima vec na prolece :)

XZ je se pojavio krajem februara a Z1 6-7 meseci kasnije.. mozda ce predstaviti Z2 u januaru ali tesko da ce poceti da se prodaje pre marta. A ova fotografija je verovatno fejk..

Do tada, bolje bi im bilo na ''napisu'' sto bolji softver za Z1 kameru jer su neke od ovih prvih proto. verzija krs a neke u rangu sa Sony DSC HX50 kamerom od 380e npr.

Neka neko otvori temu za Oppo N1 ili kako se vec zove, kapiram da ce imati kameru kao Z1 ili jos bolju + xenon ali steta sto je 5,9'' ekran..
 
Poslednja izmena:
Mene zanima do koje velicine ekrana ce da idu za telefone?
 
Da 6,99" jer je 7" tablet :p

Mislim da ne bi trebali preko 5" da idu, ali...
 
:d

G86yQfH8S2A1EKx249g9.jpg


pY9F89uXywY9kf64Kte9.jpg
 
Ma vazi. :D
 
Japan Display Inc. Announces Development of 5.2-inch Full-HD OLED Display

DI has been developing OLED display technology and accomplished the development of a Full-HD high-resolution (423ppi) display by successfully integrating high-resolution LTPS backplane, white OLED, and display driving technologies. JDI’s efforts have resulted in direct view OLED display, by implementing a white OLED and using a true Full-HD RGBW sub-pixel arrangement to achieve a high quality display with real Full-HD resolution.

Znaci oled sa white magic i jos nije pentile, ovo bi moglo da bude dobro - odlicna crna i prava bela, odlicni uglovi gledanja ali ostaje problem kalibracije, kako ce boje generalno izgledati.

Moguce je da ce Z2 da ima ovakav displej ali opet ko zna.. ovo je 5,2'', S5 i flagship modeli za 2014 (prvu polovinu :d) sigurno nece ostati na 5'', zato mislim da bi ovo mogao da bude (jedan od) Z2 displeja (mada ovi displeji stizu tek na prolece 2014, realnije malo kasnije).

Vise bih voleo da predju na super lcd3/ips ali mislim da onaj kao iz htc one proizvodi neka tajvanska kompanija a Sony nabavlja displeje od JDI, Sharp-a i uopste japanskih proizvodjaca. Znaci pre sam za najbolji IPS nego za neke nove eksperimente.

Dijagonala od 5,2'' bi mogla da znaci kraj ret.ardirane lutrije sa ekranima, bar u ovom obliku kao sa XZ i XZ1 - XZ Ultra ima 6,44'' ekran i za taj model su posebno narucili AH-APS panele ali opet od 2 proizvodjaca (jedan ima primetno toplije boje) sto znaci da za Z2 ne bi imali zalihe starih displeja pa bi lutrija bila izbegnuta ili smanjena na 2-3 dobavljaca priblizno istih displeja.
 
Poslednja izmena:
E kaki mi se vise od ovoga. Dodje mi da pobacam sve i da ne kupim visi ne jedan telefon. Ovo je klasicna sprdnja sa kupcima i potrosacima. Cim nesto novo izadje sami pljuju predhodni. A nama se cere u lice. Koji smo mi ...

heh, koliko li je bilo do sada ovakvih komentara na benchu :)
 
Ja već komentarisao u temi za Z1. Z1 ne donosi ništa spektakularno bolje kako bi neko zamenio XZ njime (kao recimo S3 na S4, IP4 na IP5 i sl.). Jednostvano je previše mali ciklus izlaženja. Ne može se mnogo toga novog ubaciti a pored toga izazoveš i revolt kod kupaca predhodnog flagshipa jer nisu imali top model ni pola godine. Z1 (a verovatno i Z2) biće promašaj što se prodaje tiče.
 
JDI predstavio 5,2'' 1080p white magic oled displeje, to bi konacno moglo da znaci i pravu belu boju pored odlicne dubine crne boje :d

S'obzirom da Sony i JDI odavno saradjuju ko zna, mozda ovaj ekran bude na Z2 mada bih ja voleo neki najbolji ips..

[YOUTUBE]KcC8wWk0wx0[/YOUTUBE]

A ovde se vidi koliko white magic rgb manje trosi od nekog standardnog rgb displeja

[YOUTUBE]T7n14U6I6W8[/YOUTUBE]
 
Bas sam razmisljao da kupim Z1,a sad moram da cekam ovo da izadje bedak...
 
Tom logikom ces cekati i Z3 :d

Sada se najvise isplati G2 a kapiram da ce pocetkom juna stici G3, S5, Z2.. pa ko hoce sony mozda je bolje da saceka Z2 jer ce imati bolji ekran i 3Gb rama.
 
Ovo bi trebalo samo da bude Z1 refresh. Z2 koji će biti ovogodišnji flagship bi trebao da se pojavi valjda u drugoj polovini godine.
 
Poslednja izmena:
Ovo vise gubi smisao.. kao ovo je Z1 refresh ili ''ZL'' verzija Z1 :d Sta ima 1Gb rama vise i IPS.. sve ostalo je isto, osim sto ce imati tanje bezele uz veci ekran. U svakom slucaju bolji fon od Z1 ali razlika i nije velika pa da ovo bude vodeci model tokom cele 2014, izbacice jos 2-3 flagsipa :d

Z1 (levo) vs ovaj novi fon
original.jpg


original.jpg
 
Ko zna da li je ovo Z2 ali nema veze..

See what happens when trying to install AnTuTu on a prototype Xperia device

Exclusive sneak peek at the Xperia KitKat UI for the Sony D6503 ‘Sirius’

Najkompletnija ''vest'' do sada, mnogo SS interfejsa, 4k/timeshift/slow motion kamkorder, novi zvucnici (mozda i mikrofoni)..

camera-315x560.jpg


S-Force and stereo speakers

Our sources strongly hint that the Sony D6503 Sirius will have stereo speakers and the S-Force engine. At this stage we do not know if that is hardware or software based.


wSlice-1-640x592.jpg


Another couple of pics showing the top and bottom speakers on the Sirius.

DSC_0003-640x360.jpg

DSC_0004-640x360.jpg


Sve je to super ali sad se ceka Sirius compact :d
 
Poslednja izmena:
Sve osim velicine baterije se vec zna... Stvarno bi trebali da vode vise racuna o tome kome daju prototipove. U sustini nista vise od ovoga nisu ni mogli da urade za 6 meseci od kako je izasao Z1 - ima cetvrt inca veci ekran, stereo zvucnike, gb rama vise i verovatno ce biti zanemarljivo laksi; ostalo su sve softverske zezancije.
Kada bude izasao bice verovatno najbolji telefon na svetu, a to ce trajati puna dva meseca do izlaska GS5 pa onda se vrteska nastavlja...
 
Super,onda ce z3 biti revolucija sa novim cipsetom, 4khd ekranom, vecom baterijom,citacem za otisak prsta i xenon blicem!!
 
Sta onaj doomlord kaze o telefonu : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=49609774&postcount=163

Sony D6603 specs leak via AnTuTu: MSM8974AM chipset, 1080p display, 16GB ROM, 2GB RAM

Get your Sony D6503 Sirius KitKat wallpaper here

İs this device supposed to be replace Z1? so for cost wise i do not think makes any difference using 805 why not choose that?

i dont think this is the flagship... this is a variant... flagship will be better!

but this has flagship features... you will see soon


something new is coming for speakers... new for Sony... first time in any Sony Xperia phone..

Znaci ceka se compact verzija ovog ili Z2 compact koji se prosto mora pojaviti krajem leta :d :d
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je ovaj Sirius - Z2 ali evo nekih utisaka sa xda.

How do you feel when using Sirius? Munch better than Z1 or slightly?

its much better . i had a Xperia S,T,Z,Z1,Ultra and Nexus 5 . i would say this devise is awesome. display look much better comparing to Z1 and it feel really good. bcoz its not a stable version it restart sometime that's the only problem. but the device is gorgeous. viewing angle , screen brightness very nice. its like you holding a NEXT LEVEL Device. i love it. and specially 3300 battery last long . the motion control work fine you dont need to touch the screen anymore just need to take your phone near your ears it will get answer automatically.and the glove mode work fine. everything about this device is awesome. i am in love with this device.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2615139&page=36

Ako je baterija stvarno 3300 mAh a ekran full hd 5,2''.. moze da se desi da bude u rangu sa G2 sto se autonomije tice, pa mozda cak i bolji (osim video + x-reality zbog gpu opterecenja). Sve ovo zbog IPS/LTPS ekrana koji ocigledno dosta manje trosi, to je jedan od razloga (uz 3000 mAh) zasto G2 ima brutalno dobru autonomiju.
 
Poslednja izmena:
iRimas posted two new pictures for D6503 Camera Manual Mode

The adding of higher resolution 16:9 format still shot, this is the maximum 16:9 format the sensor is capable of : 15.5MP

D2trd2qS35YjwoVyCJRH.jpg


i2zBKm2S8bmG8FO6882k.jpg


Do jaja, 60 fps 1080p ali se nadam da steadyshot stabilizacija radi u ovom modu. Ako radi bice to odlican i veoma upotrebljiv kamkorder. Jos sa 4.4 stizu i timeshift kamkorder modovi i 120 fps 720p, jos kada bi ubacili rucna podesavanja za kameru kao sa L1020..
 
Poslednja izmena:
4k kamkorder ce imati steadyshot stabilizaciju, vrh. Jos kad bi bio 60 fps.. pa to ce biti najbolji kamkorder za sada. E jedino sto steadyshot znaci i manji fov ali dobro.

4k podesavanja
Screenshot_2014-02-09-12-22-22.png

Screenshot_2014-02-09-12-22-29.png

Od opcija ima jos Timeshift video

Creative effects

Screenshot_2014-02-09-12-24-44.jpg

Screenshot_2014-02-09-12-24-07.jpg
 
Nazad
Vrh Dno