Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Haha :) pa to je logican prelazak - sa odlicne male premium cigle na odlicnu veliku premium ciglu :d

Evo par LL semplova (totalne nebuloze od kadrova al' jbga, prvi test pa jos kuci)

20MP, iso 200, 1/8s, iz ruke sva 3 primera, totalni mrak u dvoristu.


20MP, ISO 100, 1/8s


8MP, ISO 100, -0.3EV, 1/8s
 
Poslednja izmena:
Može li neko da postavi SS benchmark-a interne memorije daje na L, treba mi baseline?
A1 sd bench

de9e662d1a78090213fca29650e4cb28.jpg
 
hsv -

ja imam prerooted fabricki rom (5.1.1) i kod mene na spikerfonu rade oba zvucnika ... ? mislis na spikerfon prilikom razgovora ?

meni je velika zamerka slabi zvucnici. Xperia L od moje devojke (redak model, zapravo isti telefon kao SP samo u drugom kucistu) daje bar 30% jaci zvuk na zvucnicima nego moj Z2. Ako eventualno neko zna gde to da se cacne, pored onog "Clearaudio", bio bih mu zahvalan.
 
Na xda moguće rešenje za active mobile radio drain. Stavio sinoc i danas cu da testiram posto sam ceo dan na poslu. Xposed modul u pitanju
 
hsv -

ja imam prerooted fabricki rom (5.1.1) i kod mene na spikerfonu rade oba zvucnika ... ? mislis na spikerfon prilikom razgovora ?

meni je velika zamerka slabi zvucnici. Xperia L od moje devojke (redak model, zapravo isti telefon kao SP samo u drugom kucistu) daje bar 30% jaci zvuk na zvucnicima nego moj Z2. Ako eventualno neko zna gde to da se cacne, pored onog "Clearaudio", bio bih mu zahvalan.

Pa i ja imam fabricki 5.1.1, spikerfon u toku razgovora - radi samo donji zvucnik ali se cuje dovoljno jako, u voznji nisam probao.. ipak me zanima sta li je mislio genije zaduzen za sound softver?

Sto se tice zvucnika za multimediju.. meni su veoma glasni na max. Muziku inace ne slusam preko zvucnika ali sam probao i u ''sobnim'' uslovima nema potrebe za 100% jacinom zvuka, preglasno je. Probao sam i u dvoristu, slicna situacija, do 80% otprilike je taman. U igrama se takodje veoma glasno cuju, sonic dash sam malo przio juce, do 50-60% zvuk mi je odgovarao, preko toga mi je nekako smetao i bio preglasan (bar iz te igre).

E sad, izgleda da su u 5.1.1 izbacili onaj x-loud softver.. tj ne vidim opciju on/off, mozda je sada i po default-u ukljucena.

Za zvucnike imas jos par podesavanja, npr S-Force surround emulaciju ali nisam probao jos uvek, sumnjam da moze da zvuci glasnije s obzirom na opis.

Ovo je mozda i najbolje poredjenje vs 2 najbolja htc-a, proveri da li zvuci ovako glasno otprilike - https://www.youtube.com/watch?v=uNbH7Jy6nIc
Ili ovde vs M7 u bucnom okruzenju - https://www.youtube.com/watch?v=qYVKlJl4doY

Pa ako ne zvuci ovako glasno onda je neki problem u pitanju.. mada mnogi stari telefoni zvuce glasnije ali manje kvalitetno, i Xperia L sto ti kazes (imala sestra taj fon). I S5 npr zvuci glasnije od M7/M8/Z2 ali je zvuk praskav, tanak, izvestacen.. jer ima mali zvucnik + zastitnu membranu.

Inace mislim da su Z2 zvucnici dovoljno kvalitetni i glasni ali sam vec napisao da HQ detalje i dinamiku definitivno ''guse'' zastitne membrane, to se jasno cuje. M8 ostaje fon sa najkvalitetnijim zvucnicima, nisu najglasniji ali nije ni bitno, nije sve u jacini zvuka.. M9 nisam cuo ali kapiram da je sve isto.
 
Poslednja izmena:
Moj je sa uključenom enrkipcijom.
U ovom benchu sakati čitanje. Mada se i ne primećuje u realnoj upotrebi.
 
Jel ima root za 5.1.1? Samo zbog jbnih reklama pitam..
 
^ moracu da proguglam sta je to :d iako na osnovu termina kapiram sta je..

Nego.. da li je moguce ugasiti skroz G+ notifikacije na telefonu a da iste rade normalno na kompu? (gde mi i trebaju, na mob smaraju)
Na XP sam uspeo to da podesim.. sada ne vidim takvu opciju. Mogu samo pojedinacno, po grupama da ih ugasim ali onda ne stizu ni na komp..

Ili da se jednostavno ulogujem na G+ po potrebi (ako i to moze).
 
^ jbga brate, tako sam i mislio na osnovu termina ali realno nemam pojma oko toga :)

Ipak fali OIS ovoj kameri (samo za foto). A i krsten manual mod uz to.

0.7s SS, ISO 50, iz ruke obe, 8MP


0.7s SS, ISO 250


Tesko da moze mnogo bolje sa aktuelnom kamera aplikacijom. Mada iskreno ne razmisljam previse o tome, jednostavno moram da kupim mirrorless neki..sve ostalo je smesno, posebno ovo na telefonima.
 
Poslednja izmena:
notifikacije na telefonu a da iste rade normalno na kompu? (gde mi i trebaju, na mob smaraju)
Na XP sam uspeo to da podesim.. sada ne vidim takvu opciju. Mogu samo pojedinacno, po grupama da ih ugasim ali onda ne stizu ni na komp..
Idu u apps pa iskljuci u potpunosti notifikacije za g+

26cab14becaeaf20adbd124db7138b1c.jpg
 
Hvala :) Cini mi se da je to podesavanje na ICS bilo u samoj G+ aplikaciji.. A nocas su me notifikacije ubile u pojam.. telefon ostao na stolu i to sa ukljucenom vibracijom i netom.. :d
 
Poslednja izmena:
LOL nfc ikonica nije toliko problem, koliko space izmedju baterije i wifi ikonice. A vidim da je to fixovano :p
 
Dejane,što si stalno na stamini :D?
 
e8c146aac258109386bfaad20b8bbf3d.jpg


Zato sto neke app divljaju u pozadini, a samo ove su mi bitne ;-)
A baterija traje i traje :p
 
treba mi info ako neko zna. Z2 iz VIP-a uzet pre godinu dana, da li je zakljucan na VIP? ima li neko sa takvim telefonom?
 
Imam samo generalni info od Vip call centra da su svi njihovi telefoni zakljucani... pitao pre neki dan posto me interesovalo zbog kupovine G3...
 
ne verujem da su svi zakljucani, pre su te otresli...
 
Moj je iz VIP-a, a nije zakljucan, koristim ga na mts mrezi. Proveri pomocu service menu-a *#*#7378423#*#* ako pise SIM lock 1 onda bi trebalo da je zakljucan, ali ako pise SIM lock 0 trebalo bi da je otkljucan za sve mreze.
 
Kakav je eXistenZ Y? Izašao je port sa Z2 za moju Z ultru pa razmišljam da ga probam. :)
 
Nekoliko dana zahtevne upotrebe, instalacije svega i svacega i non-stop H+ net.. i jos uvek trazim lag na ovom telefonu :) Tj nasao sam lag ali ne znam koliko se to racuna - u hill climb racing igrici kada se skrsis ili nestane goriva, u tom trenutku igra zalaguje. (u trenutku izbacivanja one statistike). Dok recimo neke malo zahtevnije kao Sonic Dash klize..

Sto se mene tice svaka im cast za UI pa i pored toga sto izgled nije po ukusu mnogih, to je bar lako resivo na androidu. Ali mi je stvarno gotivna ova sony-stock android UI kombinacija..

I jos nesto - izraz lica kod ortaka koji imaju WP lumie i stav (ma bolji je WP, android laguje/secka/baguje) jednostavno nema cenu kada vide kako radi ova cigla :)

Samo smaraju ove velike ikonice, aj inace ne obracam paznju ali ima aplikacija koje imaju ocajne default ikonice (mutne i ruzne) pa u ovom uvecanom formatu bas gadno deluje.. npr xtreme alarm. Moracu da se vratim na Timely.
 
Poslednja izmena:
Pa na androidu novom imas mogucnost da biras izmedju malih i velikih ikonica,kao i na cfws.
 
evo jedan uzasan lag, Xperia UI

messaging > delete thread.

apsolutno odbija da ukloni thread, i vrti "working" u beskonacno. Ukoliko thread ima jednu jedinu poruku, i poruku odes na delete, thread nestaje momentalno ali ako obrises thread pa makar imao jednu poruku, telefon zakuca, odnosno Xperia-ina messagin app zakuca.
 
Nazad
Vrh Dno