Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Cek, aj pojasni malo - u messaging aplikaciji ili..?

Sad sam probao da obrisem ceo thread sa 10-ak poruka (vip provere stanja) i sve to je odradjeno momentalno :) Ako si na to mislio.. 5.1.1 sw.

Pa na androidu novom imas mogucnost da biras izmedju malih i velikih ikonica,kao i na cfws.

Gde je ta opcija na 5.1.1? Nisam nasao..
 
Poslednja izmena:
Na ikonice ćeš se navići, i meni su bole oči, i sva sreća većina sada ima high-res, osim par izuzetaka.
 
uploadfromtaptalk1441145365331.png

Ne bih mogao da podnesem one ogromne ikonice :D
 
Cek, aj pojasni malo - u messaging aplikaciji ili..?

Sad sam probao da obrisem ceo thread sa 10-ak poruka (vip provere stanja) i sve to je odradjeno momentalno :) Ako si na to mislio.. 5.1.1 sw.



Gde je ta opcija na 5.1.1? Nisam nasao..

Loool kako gde, duze drzi na pozadinu i idi na Home Settings pa icon size, ja drzim na small k ok je sasvim :) sony launcher je ok skroz, totalno jednostavan!

@Nikola1994 pod hitno skini Zedge app, kakva ti je to ruznoca od wallpapera? :)
 
Poslednja izmena:
^ ladno je tu :D hvala.

Mislio sam da cu odmah preci na Novu ili Smart ali.. ostajem na stock-u neko vreme, gotivan UI skroz :) Cak i stock tastaturu/dialer koristim.. mozda samo da ubace par nekih dobro odradjenih (dark) tema za iste i to je to.

Inace stvarno ne vidim svrhu mocnog smartfona a da nema bateriju bar kao Z2 :D Prezadovoljan sam autonomijom mada tek treba da odradim gps test uz sve ostalo sto sam pominjao..

Ali moze to jos bolje, tek sa jedno 4200 mAh bi moglo da se kaze da je autonomija ''nestvarno dobra, brutalna'' itd.

Kad mogu kinezi u relativno tanak, fensi smartfon da ugrade cak 6200 mAh onda to mogu i ostali samo sto nece ;) Ili je u pitanju neka kineska prevara npr da je kapacitet lazan na neki nacin ili da se baterija puni samo do 35-40% :d itd.

Probao prvi put background defocus opciju stock kamere.. moze da posluzi ali se desava da ne odradi sve kako treba (treci primer)





 
Poslednja izmena:
Cek, aj pojasni malo - u messaging aplikaciji ili..?

Sad sam probao da obrisem ceo thread sa 10-ak poruka (vip provere stanja) i sve to je odradjeno momentalno :) Ako si na to mislio.. 5.1.1 sw.

moguce je da je do mene. Jer imam backup poruka od oko 10.000 sms-ova i oko 1000 thread-ova koje restore-ujem na svaki sledeci telefon jos od 2010te
 
Samo smaraju ove velike ikonice, aj inace ne obracam paznju ali ima aplikacija koje imaju ocajne default ikonice (mutne i ruzne)
Nova Launcher, pa lepo sve natenane podesiš kako ti paše.
Stock launcher na Soniju nije nešto po funkcijama/opcijama a i veličina ikonica po defaultu je podešena za Japanca sa pepeljarama na nosu :)
 
Sta vam je ljudi pa ikonice sad mogu da se biraju izmedju velikih i malih na stock launcheru na stock romu 5.1.1
 
Ja sam na 5.0.2 na Z1 compact.
A i da imam tu opciju ne bih bio upoznat.
Nova Launcher je mnogo bolji u svakom pogledu od stock launchera, prva stvar koju instaliram na telefon je on.

Edit: Zapravo sam na 4.4.2, downgradeovao sam pre dolaska 5.1.1 da bih testirao razlike u bateriji.
15-20% je duže trajanje baterije na kit-katu...
 
Poslednja izmena:
Istina 442 manje trosi ali se primeti da je kilav sistem u odnosu na 5.1 :p
 
Moj je iz VIP-a, a nije zakljucan, koristim ga na mts mrezi. Proveri pomocu service menu-a *#*#7378423#*#* ako pise SIM lock 1 onda bi trebalo da je zakljucan, ali ako pise SIM lock 0 trebalo bi da je otkljucan za sve mreze.

ok, hvala, probacu nesto duradim sa time.
 
Pokusao sam da sa iso 50 i led flash-om simuliram xenon :d









20MP, manual mod. Treca je 8MP. AF na svim, trebao sam touch to focus ali jbga, kasno sam se setio, prva mozda i jeste sa t2f.

Ovu sam malo cropnuo da bi kadar licio na nesto..

 
Probaću,ali ova gumica što drži se takoreći odlepila,pa neće lepo da legne poklopac..on stoji nije on problem :)
 
Jel imas dock ili si punio preko kabla pa je zato popustilo zbog stalnog otvaranja?
 
Preko kabla sam punio,magnetni punjač me nervira jer mora bas lepo da se nacentrira da bi se punio...
Da li da se ide ct da vidim ima li tamo ili ali?
 
Ljudi pomagajte .. Hocu da uzmem Z2 ali video sam da ima i Z2a koji je skoro isti hw samo nema staklo pozadi .. Da li vredi kupiti Z2a za 300e nov ? Hvala
 
^kupi Z2, taj drugi ima i manji displej (5'' 1080p, ne znam za kvalitet prikaza ali je navodno isto IPS) a u skladu sa tim i baterija je manja za 200 mAh (3000 mAh). Uz to telefon ne izgleda tako dobro.

Kada se kupuje Z2 kupuje se onaj pravi :)
 
Pogresna tema za takvo pitanje. Ali Z2 svakako, S5 je u klasi sa tim telefonom, ne A5 (koji je svakako dobar ali nije u rangu Z2/S5 itd).
 
Sta se u poslednje vreme desava sa tvojim telefonima.. verovatno ce se i Z2 raspasti sam od sebe :D

To ti je 999. post (imas ih i vise al nebitno :D) a to znaci - NAOPAKO :d
 
Poslednja izmena:
Z2 ili A5 sta mislite?
Z2 bez dileme. To ti govorim iz iskustva. Koristio sam dosta Samsung uređaje ali Z2 kida na svakom polju za svoju cenu. Imam preko 100 instaliranih apk i ne koči, baterija sjajna, displej i zvučnici kidaju. Kamera isto dobra, obavezno nabavi futrolu kada ga kupiš/te.
Neka vas dugo služi svakog ko ga uzme.
Najviše sam izgurao 5 sati screen on time na lollipop 5.1.1.

Inače ova benchmark aplikacija ne dopušta attachment uvek greška, čak i na WiFi.
 
Sta se u poslednje vreme desava sa tvojim telefonima.. verovatno ce se i Z2 raspasti sam od sebe :D

To ti je 999. post (imas ih i vise al nebitno :D) a to znaci - NAOPAKO :d
Dogadja se svasta. :D
Poslednji telefon sa kojim nisam imao problem je bio S2 koji o dalje razbija kod caleta. Posle sa svakim neka muka.
Valjda ce Z2 da razbija kao S2 nekad. :)
Imam ih ko zna koliko. :D
Aj sad kad sam tu, koja procedura za root? I ako stigne sa Lolipopom kako da ga vratim na KK (posto vidim da je baterija dosta bolja)?
 
Poslednja izmena:
Evo malo semplova u full rezoluciji koje sam slikao na moru





Sve slikano sa stock 5.1.1
 
Dogadja se svasta. :D
Poslednji telefon sa kojim nisam imao problem je bio S2 koji o dalje razbija kod caleta. Posle sa svakim neka muka.
Valjda ce Z2 da razbija kao S2 nekad. :)
Imam ih ko zna koliko. :D
Aj sad kad sam tu, koja procedura za root? I ako stigne sa Lolipopom kako da ga vratim na KK (posto vidim da je baterija dosta bolja)?

Preko programa flashtool skines firmver koji ima exstenziju ftf i flesujes 4.4.2 opusteno.
 
Nazad
Vrh Dno