Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Ne razumem zasto si zbog nedovrsenosti Lolipopa presao na Z2? Zasto jednostavno nisi vratio KK koji super radi?

Zato sto nisam bio nesto odusevljen baterijom i kada sam kupovao N5 znao sam da idem na kompromise koje se ne odnose samo na bateriju (citaj cenu,izradu donekle i kameru,displej)... Mogao sam da se vratim na 4.4.4 ali time bih izgubio prednost prvih apdejtova Nexus linije i fakant poentu uredjaja, jedinu prednost dobijaju developeri i ljudi koji vole da se zezaju sa custom romovima a ja ne spadam u te 2 grupe... Tako da vise nisam video svrhu da se nerviram i budem zamorce Guglu a nije mi delovalo (kao sto se i ispostavilo) da ce ispeglati bagove ni sa 5.1, a pitanje je da li ce to biti i do 5.2...

Naletela mi je dobra ponuda, prodao sam N5 u novembru za 60e manje nego sto sam platio kada sam ga kupio u januaru i doplatio razliku za nov Z2 koji je najbolji/najzaokruzeniji uredjaj u tom nekom cenovnom rangu od 300 do 400e, barem u tom trenutku... A u uzoj i siroj porodici imam vec osobe koje su posedovale Z1 i Z3c tako da sam bio upoznat kako sljaka Sony....

Sony UI je prakticno stock-vanilla android (uz minimalne modifikacije), fluidnost je potpuno ista kao na Nexusu+bolja kamera+SD kartica+ mnooogo bolja baterija i bolja izrada uredjaja ( da ne kazem "premijum")...Vredi spomenuti i NC sluske koje dolaze uz uredjaj ali ih i ne koristim jer imam vec nekoliko setova bubica i dobar mp4 plejer.... Podrsku ce imati sigurno jos godinu dana, kobajagi cela Z linija ima 2 godine, tako da mogu na predjem na L kada/ako bude zaista ispeglan...

I nikakvi fixevi nisu potrebi za kameru ili bilo sta drugo jer sve radi "out of the box", tako da je donekle "bolje nexus iskustvo od samog nexusa" osim tih, jel te brzih apdejtova od gugla- moje skromno misljenje... I nikakva "softverska peglanja" i programi nece moci da nadoknade fizicke limite (citaj mah) same baterija uredjaja...

U principu i vise sam nego zadovoljan i nemam nameru da kupujem novi android uredjaj jos sigurno 2 godine... Tako da sa moje strane tople preporuke. Nadam se da razjasnio a i zadovoljio "gospodu" koja se zale kako vrsim samo psiholoske analize pojedinih "karikatura" ovde na forumu... :d
 
Poslednja izmena:
Evo baterije sa Existenz roma,jes da nije puno radio ekran,ali ima jos 36 posto,a drzi li drzi :)
1df0342827f9b3e0029103e0a7e66182.jpg
cb8c8416381b780ba3fada54388f7d1a.jpg
c9ea2b35995f402ae44d7bbff017b321.jpg
613fe34cbdb92f789e02bb7c6b4ece60.jpg
 
Ko ima Z1/2/3 i kompakte za LL moze da proba night scene/fireworks mod koji automatski odredjuje ISO i SS ali je opet daleko bolje resenje od SA pa cak i rucnog podesavanja ISO. Napisao sam to odavno ali nema veze.

Night Scene iso drzi 50-160 uglavnom, retko kada ode na 200 a SS je do 1.1s sto je skroz upotrebljivo ako se iole fiksira telefon (makar iz ruke). Da ima OIS bilo bi bolje ali ko hoce moze da improvizuje nesto.

Evo 2 primera da sve to moze dobro da izgleda, mnogo bolje nego kad auto mod opali ISO 1600-12800 :d

iso 50, SS 1/2s

iso 50, SS 0.8s, ovo je fireworks mod, autor je obasnio zasto je bolji od klasicnog night scene moda
https://www.flickr.com/photos/diecerll/14653324287

Manual mode, fireworks scene. With nightshot scene the image you get is very different and you can't capture fireworks colors.
 
Poslednja izmena:
Ovo je odlicno,odlicne fotke. :) Bas cu da isprobam taj fireworks mod.
 
Probaj samo da nadjes vatromet sa one tvoje cuvene terase :d

Ma Night Scene mod moze da odradi dobar posao, provereno. Kada vec nema ozbiljnijih podesavanja treba koristiti te presete i modove koje su proizvodjaci omogucili :)
 
Camera fv5 radi fino na z2 i z3. Imas u opcijama full rez sa 50 iso i ss 0.8. Kacio sam vec negde rezultate
 
Probaj samo da nadjes vatromet sa one tvoje cuvene terase :d

Ma Night Scene mod moze da odradi dobar posao, provereno. Kada vec nema ozbiljnijih podesavanja treba koristiti te presete i modove koje su proizvodjaci omogucili :)
Sluzi za test fotke,terasa rules [emoji3] [emoji3]
 
Koju app koristiti za manual fotkanje. Fv5 mi ne radi posao. Npr ja stavim iso 50 a on se ponasa kao da je iso na auto, okinem fotku i on digne iso na 400npr. Iso jedino mogu stelovati sa promenom ev...
 
Fv5 sam koristio samo kod nocnih scena na s mod i long ili long + za monuelno probaj lg camera pro. Jako dobra aplikacija
 
Probao sam LG cam pro i uz One Plus One daju najbolje fotke na Soniju.LG cam pro ima vise opcija i zgodan je za nocne fotke.
 
Evo stanje sa memorijom nakon oko 4 ipo sata od kako sam ubacio peticu,ubacio programe,koristio ga malo itd

91a925b3e3dbabbf33e88d7d532e3635.jpg
 
Au ala su ga nakokali, pa to kao LG i stari Samsung :)

Kako 4h kad fb radi preko 9h :)
 
A to Z3 radio 4h pre nego sto je otisao na punjac a Z2 9h :)

Sto,mislis da suvise memorije zauzima sistem? :) Pa 1,5gb je slobodno :)
 
pa nije suviše ako lepo radi, što ti kažeš ima 3 giga, samo sam mislio da je sony UI mnogo lakši. nexus je 350-400 (dok ne procuri :D), S5 je npr 600, G3 je tako kao sony, HTC oko 500... aj baš javi za 2-3 dana koliko je, da li je sony zakrpio leak (a morao bi obzirom posle koliko vremena su ga izbacili).
 
Ма пусти меморију, како батерија гура?!
 
Za bateriju jos nista ne mogu da kazem tek cu sad da ga stavim na prvo punjenje od kako sam ubacio LL
 
Instalirao sam oneplus cameru, daje lepe boje ali opet nije full manual. Osedecu zbog iso-a ahahaha
 
Kakav bre full manual, nema toga dok proizvodjaci ne omoguce a te aplikacije iz marketa su prevara.

Napisao sam nekoliko postova iza kako jedino moze da se uzvuce SS do 1.1s uz neki normalan ISO (odredjuje automatika ali ne divlja, od 50-200 uglavnom), znaci postoje ta 2-3 LL moda od kojih je najuniverzalniji night scene mod i to je to.

A ako pucas iz klasicnog manual moda preostaje ti samo da menjas iso i SS ce biti uglavnom oko 1/8, mozda 1/4 u zavisnosti od uslova automatika sta odredi..
 
Poslednja izmena:
Malo sam probao pro capture kameru,nije losa,nocu odprilike sama odredjuje ISO oko 400,ali se dodatno smanji ekspozicija pa moze da se izvuce solidna fotka a i preko dana.
HSV ti znas da sam ja imao problem sa mojim Z2,kao da nije hteo da fokusira dobro kad se slika nesto sto je u daljini.Testirao sam malo kameru opet i sad sa Pro Capture app dobijem ovakvu fotku,sasvim dobra.




Jeste terasa,al sluzi za test :d
 
Vala bas, u vipu gde je bio najjeftiniji do sada cena je za oko 10k din visa od ove mts.. 23.5k din za telefon ove klase je primer koliko takvi modeli i treba da kostaju kod operatera uz takav ugovor. Da je tako verujem da bi vecina nas (ponovo) kupovala telefone kod operatera.

Treba napomenuti da je uz slican ugovor Z1 u telenoru 500e :d Ipak ne, sad sam proverio, kostao je malo preko 50k ali vidim sad da su snizili na 33k din.
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih ovaj z2 ali mi se nikako ne svidja kako lezi u ruci. Steta. Sto ne stave ovako m8 na akciju ;)
 
Gledam po ms neki, ali slabo ih ima...
 
Z2 odlicno lezi u ruci i mnogo bolje od Z3 koji je bez case-a ili silikona ne moguce nositi i koristiti.(sav je kliazv nekako i moze da se desi da svaki cas da vam ispadne iz ruku. :) )
fkloznica nisam znao da imas u planu novi telefon.Ja ga imam skoro 8 meseci i samo reci hvale i preporuke imam za njega ;)
 
Joj blue moon :D na kraju cu stvarno uzeti z2 :D
 
Nazad
Vrh Dno