Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Pa ono.. jeste bolji Z2 i moze da prodje kao zamena za G2 naravno ali za primetno poboljsanje najbolje je sacekati 2016. telefone..
 
Gde kupiti originalnu bateriju za Z2?Ali da je provereno original?Predpostavljam da kod nas u Srbiji nema?
 
Sto se mene tice 6.0 nije doneo nista a na Nexusu 7 radi losije od 5.1.1
Ekspresno sam vratio Chroma 5.1.1 koji radi sjajno.
 
Koliko vredi super ocuvan, kao nov z2 iz inostranstva, bez ikakve opreme? Ali stvarno je mint stanje..
 
Oko 220-230e cenim.
Star 10ak dana sa garancijom i opremom ide za oko 290 ,taj je em polovan em bez kutije i garancije..
 
Oko 220-230e cenim.
Star 10ak dana sa garancijom i opremom ide za oko 290 ,taj je em polovan em bez kutije i garancije..

Pa tako nesto sam mislio..
Na sta da obratim paznju ako budem hteo da ga uzmem, tj koje su mu mane?
Kao sto su zute tacke na ekranu G2, korejski modeli itd...
 
Uradi mu test svih funkcija.Kucaj sa osnovnog ekrana *#*#7378423#*#* i idi na service-service test.Tu imas da istestiras svaku funkciju ponaosob.
 
Poslednja izmena:
E to, hvala...
 
Ne kom nexusu, nexus 5 i 7 su više smooth nego 5.1.1.
 
On se ne racuna, u njegovom posedu otkazaju i baguju svi hardveri i softveri :d
 
Nexus 7. Stavio Clean rom + Elementalx i ono je tuga. Bas vidno losije radi od Chroma 5.1.1 + Glitch.
Hsv, zato Z2 ne mrdam sa 1.200 :D
 
95c0dc18071be1722ed09abf558001d7.jpg

Stock
 
Probao sam ja tu kameru, ista je kao i fabrička ili ja ne vidim razliku.
Manuelna podešavanja mi se čini da uopšte ne rade, kako god da podesim ss slika je uvek ista.
Neka neko proba pa napiše utiske, možda se ja ne razumem u to :)
 
Ekipa sa XDA je portovala Manual cameru,manual podesavanja koje imaju Z3 Plus i Z5 serija.Dobijate mogucnost da menjate tipove ekspozicije,shutter speed,tip fokusa,bolja podesavanja ISO.
Koga zanima evo linka,lako se ubacuje :)
Bas cu da testiram nocnu fotku sa ovim modom,probajte i vi. ,)

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/mod-xperia-camera-unlocked-t3071161

Kako kada Z3+ i Z5 nemaju ta podesavanja? Mozda su portovali interfejs te nove aplikacije ali rucnih podesavanja koje svi ocekuju nema. Ako su nesto promenili onda je to rucno biranje ISO (npr veci broj vrednosti, od 40 pa 50, 64 itd) sto je ok podeseno i u stock softveru Z telefona (ISO 50/100/200 itd, mozda Z5 krece od 40).

Takodje i fokus, svaki Z fon (Z1 i noviji) ima 5 opcija za fokusiranje u stock softveru i to nije nista novo.

Mozda jos omogucili hdr i SA mod u visim rezolucijama (15 i 20MP) ali nije to toliko bitno. Na kraju sve se verovatno svodi na drugaciji interfejs i ergonomiju (preuzeto sa Z5) i to je to.
 
Poslednja izmena:
Bas tako, samo moze nesto da se syebe :d

Sony opens camera for Xperia AOSP

Verovatno je sve to vezano za vest iznad ali koliko vidim nista korisno do sada nisu uradili, ostajem na stock manual + google kamera za panorame :)
 
Stigle danas :)



Sound is good :) sto je jos vaznije jako su udobne i mogu da se nose kolko oces :)
 
Kolko para??

Uskoro 264 fw za z2, stagefright 2.0 fix
 
Ih lako se napravi prerooted, cim izadje ftf kacim ovde zip ;-)
 
Nazad
Vrh Dno