Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Je l' bolji skrol na 6.0.1? Pitam, posto na 5.1.1 ne izgleda fluidno u nekim aplikacijama(play store, tapatalk, g+ i slicne). Narocito profile rendering.
 
Je l' bolji skrol na 6.0.1? Pitam, posto na 5.1.1 ne izgleda fluidno u nekim aplikacijama(play store, tapatalk, g+ i slicne). Narocito profile rendering.
Mrtva trka, ali rekao bih da radi fluidnije nego na LP, opet mana je kesiranje, opet kome je to bitno :-D ja jos vucem onu staru naviku jos od Symbiana pa u recent gasim sve app :-D bezpotrebno ali navika, navikavam se.

I pored toga sto je S810 fail, on manje trosi od S800/801 a ima bolje performanse/a i x64bit je ahtitektura, dopada mi se Z5 ali nije bas nesto da sad uzmem i potrcim da ga kupim, posto znam da nece skoro Sony da izbaci nesto dobro, neka ga neki Z5 ceka mene za koji mesec.

To sto pitas za aplikacije, to nije do sistema nego do same app, tapatalk ima odvratan skrol, u jednoj verziji radi vrlo dobro, u drugoj zivi ocaj..
I prosto je nerealno a opet prisutno, da telefon sa 3gb rama i quad core-om zalaguje, i to se desilo bas u TT a nisam nidge vise primetio tako nesto, uzas. Kod androida i lose app mogu pokvariti utisak o telefonu/sistemu, neoptimizovan kod.
 
Poslednja izmena:
I pored toga sto je S810 fail, on manje trosi od S800/801

Mozda manje trosi pri nekoj nezahtevnoj upotrebi, full load izgleda topi bateriju, ako nije tako zasto onda nijedan S810 telefon nema trajanje baterije u skladu sa ocekivanjima na osnovu kapaciteta baterije?

Pa cak i S820 ima slican problem, manje izrazen ali postoji. Ne znam da li si video koja je razlika izmedju S7/E Exynos vs S820, ovo je bre sramota za Qualcomm.

Za jesen se pominju telefoni sa SD823 koji bi navodno trebao da bude usavrsena verzija SD820..
 
Poslednja izmena:
Znaci i dalje razvlace 810 failure...omg da hsv ali sony putem kernela moze lako da sredi cpu stepping, ne mora on da gura na 100% kao sd800 koji isto guta bateriju, ne znam dali si koristio recovery (twrp) ja gledam i krstim se radi full backup sistema, cpu na 72c nazad staklo usijano .... Telefon gori.

Jednom sam radio twrp backup, stavio ga u frizider.

Tako smo se nadali za 810 da ce biti super, pa sad 820 ne valja, opet sledeci... Pa sta je ovo. A na stranim p2w blogovima hvalospevi kako qualcomm radi super posao i porede sa amdom i intelom [emoji15]
 
Poslednja izmena:
Mrtva trka, ali rekao bih da radi fluidnije nego na LP, opet mana je kesiranje, opet kome je to bitno :-D ja jos vucem onu staru naviku jos od Symbiana pa u recent gasim sve app :-D bezpotrebno ali navika, navikavam se.

I pored toga sto je S810 fail, on manje trosi od S800/801 a ima bolje performanse/a i x64bit je ahtitektura, dopada mi se Z5 ali nije bas nesto da sad uzmem i potrcim da ga kupim, posto znam da nece skoro Sony da izbaci nesto dobro, neka ga neki Z5 ceka mene za koji mesec.

To sto pitas za aplikacije, to nije do sistema nego do same app, tapatalk ima odvratan skrol, u jednoj verziji radi vrlo dobro, u drugoj zivi ocaj..
I prosto je nerealno a opet prisutno, da telefon sa 3gb rama i quad core-om zalaguje, i to se desilo bas u TT a nisam nidge vise primetio tako nesto, uzas. Kod androida i lose app mogu pokvariti utisak o telefonu/sistemu, neoptimizovan kod.

Hvala. Slozio sam se sa ortakom da je scroll fluidniji, ne znam zasto, ali bas lepo radi tapatalk sada, ubacio existenz MM. Ono na 5.1.1 je bilo katastrofa. A i ne znam kako neko moze uopste da koristi stariju verziju(5.1.1) kada postoji nesto sto je fluidnije + ima poslednji security patch.

Da, jeste do app, ali kad poredis sa nekim telefonima, vidis da je losije. O samsungu da ne pricam koliko dropuje.

Ali generalno, nisu dobro optimizovali te app. Google kalendar trza, jos google-ova app. Na nexus-u se slabo primecuje.

Nije nesto pametan CPU u twrp-u. Ako nije zakucan na max [emoji23] Isto i M8.
 
Poslednja izmena:
Ma S800/801 manje trose pri maks. opterecenju, S810 se zvanicno manje greje ali sta mu to vredi kada ima neke propuste koje je nemoguce ispraviti.

Ume i Z2 da se usija - npr 60 min trcanja na 30c (maks. osvetljenje, H+ net i GPS) i posle toga kuciste je bilo bas primetno toplo a onda sam uzeo da snimim 4k snimak i 7-8 Google panorama (ciji se post-processing obavlja u pozadini zbog visoke rezolucije 20-55MP) i onda sam upalio cpu-z i video da neki od onih senzora prikazuju 65-71c :)

Hvala. Slozio sam se sa ortakom da je scroll fluidniji, ne znam zasto, ali bas lepo radi tapatalk sada, ubacio existenz MM. Ono na 5.1.1 je bilo katastrofa. A i ne znam kako neko moze uopste da koristi stariju verziju(5.1.1) kada postoji nesto sto je fluidnije + ima poslednji security patch.

Nemam taj problem i ne vidim razlog zasto bih koristio nedovrsenu 6.0.1 verziju, jel samo zato sto pise da je MM? :) Sta ce mi ta beta sa ocajnim MT-om/bagovitim wi-fi, kada sve to isprave i ako Z2 sa MM-om bude radio kao Z5 onda cu preci na 6.0.1

Meni 5.1.1 radi odlicno, uz Nova ''ubrzanje'' radi onako kako hocu a naravno nije 100% fluidan i ume malo da stucne ponekad ali kad sam video da preskupi ip6s koji ima ortak ne radi primetno bolje.. ''oprostio'' sam te sitne mane Z2.
 
Poslednja izmena:
@Zile995
Pa slozices se samnom da backup u twrp bez kompresije ne sme toliko da topi cpu...bolesno je.
ili situacija snimanja 4K :-D optimizovanje aplikacija -odex posle instalacije novog sistema, igranje jakih igrica....bolesno :-D

Koji si ubavio existenz? V2? Kakav je?
 
Poslednja izmena:
@Zile995
Pa slozices se samnom da backup u twrp bez kompresije ne sme toliko da topi cpu...bolesno je.
ili situacija snimanja 4K :-D optimizovanje aplikacija -odex posle instalacije novog sistema, igranje jakih igrica....bolesno :-D

Koji si ubavio existenz? V2? Kakav je?
eXistenZ 5.1.1 stabilan, dobar, sve ima, sve je radilo sto sam trazio, sasvim okej rom.

eXistenZ 6.0.1 (157) okej, fali mu stvari koje je 5.1.1 exz imao, ali bice, sa vremenom, za sad mi samo fali par malih stvari kao npr "hold lock to turn screen off" na lock screenu i slicno, osim toga, v2 je popravila quick status bar, recovery sto se brise, nov dialer ubacio, probaj rom pa vidi sam, ja sam zadovoljan.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Bagovitim wifi? Nisam primetio da tu ista baguje. Kazem 5.1.1 primetno losiji u skrolu, narocito posle koriscenja nexus 5/M8. Ali 6.0.1 bas lepo po onome sto sam video. Mada ja malo preterujem.

Nego... taj MT, to moram malo detaljnije sa njim da testiram, lik malo, malo pa ode u twrp, radi restore 2 put dnevno.

Uh msm da je V2 pa je dobio neki ota od 1mb, nzm tacno :D (ota od sony-a)

@Shagon Kako radi taj novi existenZ?
Evo odg je :D
 
Poslednja izmena:
Kakav bagovit wifi :-D radi super jos od 570 a rekao bih jos bolje na 575 ;-)
U toku juna ce pustiti sigurno official update, ne samo za z2 nego i ostale z3,z4,5..
Bez twrp bes android ;-) bez ruta droid je ubogaljen sistem :-D probacu taj v2 za mm ezinstenz.

Lololololoooooo kako moze ota od sony-a kada je kuvan rom :-D ah da ubacio je iz bete system image :-D

To je onaj maintenence update, ja sam se prijavio za Xperia Home beta, ona isto dolazi kao taj update kroz sistem :)
 
Poslednja izmena:
E pa moguce je, bolje znas :)

Ali wifi je ispravljen sigurno.
 
Nisam znao da su sredili wi-fi u zvanicnoj verziji sw, znam da su od nedavno izvrsili mnogo nekih ispravki u onom beta softveru.

U svakom slucaju ne pada mi na pamet da predjem na 6.0.1 sve dok skroz ne ispeglaju softver tj dok ne bude bolji od 5.1.1 sa kojim sam skoro pa prezadovoljan. Verujem da sada radi lepo ali ostaje problem sa MT-om sto je po mom misljenju ozbiljan minus za sada.

Sporo je sve ovo ali s obzirom na to da je MM vrlo verovatno poslednji apdejt za ovaj telefon bolje je i da sacekamo jos malo a da na kraju dobijemo skroz stabilan i fluidan softver sa odredjenim Z5 funkcijama.
Ako bude tako Z2 ce biti ispracen u penziju kako dolikuje :)

Xperia Beta update lands next week with all apps to SD card (23.5.A.1.203)
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo da nigde nema changelog za 575. Ali MT mi deluje kao i na L. Bolji od prvog build-a.
 
Cekaj, on ima problem sa MT-om posle par dana uptime-a? Je l' tako ili gresim? :)
 
Zanimljivo da nigde nema changelog za 575. Ali MT mi deluje kao i na L. Bolji od prvog build-a.
Are u sure? [emoji23]

a110336ef9b386f031074f2633a84c2b.jpg


A hit je dialer i messaging , posle par sati ispare iz rama, sistem ih ubije..tako je i na LP-u bilo, uzas da core app ne ume da drzi kako treba u ramu.
 
Poslednja izmena:
Cekaj, on ima problem sa MT-om posle par dana uptime-a? Je l' tako ili gresim? :)

Koliko sam video uvek ima :d Za sada je ocajan MT

Kada je MT u pitanju Z2 (5.1.1) kesira odlicno-solidno do nekih 10-ak dana up time-a, posle toga postepeno sve losije. Ali i sa tim sam zadovoljan s obzirom da se radi o telefonu sa pocetka 2014. koji nije Nexus..

Neka omoguce to i u 6.0.1 (uz peglanje ostalih sitnih gluposti) i preci cu na MM :)
 
U dev options pa running services.
Koliko sam video uvek ima :d Za sada je ocajan MT

Kada je MT u pitanju Z2 (5.1.1) kesira odlicno-solidno do nekih 10-ak dana up time-a, posle toga postepeno sve losije. Ali i sa tim sam zadovoljan s obzirom da se radi o telefonu sa pocetka 2014. koji nije Nexus..

Neka omoguce to i u 6.0.1 (uz peglanje ostalih sitnih gluposti) i preci cu na MM :)
Uh ovo ne izgleda dobro sa SS-a :( Ma to na 5.1.1 nije toliki problem.
 
Dark slabo je to ja sam max uspeo da ga nateram da iskesira 600mb i to je tako trajalo par dana, koristio sam vrednosti iz LP u Kernel Adiutoru...ebg moze to Sony da sredi al eto prave te update-e na kasicicu.
 
2ca0b1e2981f2368a49faaed88093c62.jpg

Drugari, nisam zalazio u ove detalje, ali koja fora, što vise kešira to bolje radi tel?
Ovo ispada kod mene da nije losa situacija?:)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
to ispada da nisi slikao dobar ekran :D
klikni gore na 3 tačkice pa show cached apps
 
Pa nije loše uopšte... Jel to Marshmallow ili 5.1?
 
Pa nije loše uopšte... Jel to Marshmallow ili 5.1?
Ovaj software mi je dugo i pitam se kad ce mm da mi stigne :-D
Inace stvarno se ne secam da je nekad stucnuo, i ono što je zanimljivo uptime mi je jednom bio oko 40 dana, i poceo je da zeza tipa svaki drugi put mi ucita stranu u chrome, tako da sam morao da ga restartujem :)
Ovaj tel je stvarno ubica, nikako da ga opteretim da pocne da stuca :-D
a15872e8bea34f15a15f32e91026f95e.jpg


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ubacio Existenz 2.0.0 Rom MM,ali nije mi jasno,na kom je softveru baziran,neka beta,sta?Oznaka je 23.5.A.1.151.
Rom sadzrzi cak i Stamina mod.
Cini mi se da je ispravljen bug sa Wifi signalom,sad je ok.
Ima bas dosta podesavanja i modova Rom,teme su extra i wallpapers od XX,cak moze da se stavi crna tema u meniju za apps.
 
Dobio sam ota za MM, i nije mi djavo dao mira i odradio sam update. Jeste da slabije kesira, ali meni je baterija mnogo bolja. Prije sam imao problema da prebacim 5h upaljenog ekrana, a sada ce ici lagano preko 6h. Makar zbog ovoga mi se isplatio update. Vidjecu jos ovih dana kako ce se ponasati.

8f089d00f6e52b650d3b16b32affdba5.jpg


e316a61674033bf20b9aaaa2afbaa24a.jpg


8253e03895c32903093090e490402b90.jpg


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
A još užas signal :) lepo!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno