Šta je novo?

Telekom Srbija, sadasnjost i buducnost

Da li je neko probao da se prijavi na portal "Moj telekom"? Pokušao sinoć sa telefona i dobijem informaciju "veza nije privatna, hakeri možda pokušavaju da ukradu..." Pokušao sa posla na kompu, kad tamo "This Connection is Untrusted". Zna li neko o čemu se radi? Da li je neko sređivanje u pitanju ili im ga neko zavukao?
 
Evo radi portal, bez upozorenja.
 
Otvori i meni stranicu, ali kad se klikne na prijavu pojavi se upozorenje. Evo i na ženinom telefonu se isto dešava.
 
Јуче цео дан није радило како би требало, дуго се чекало а рецимо на делу за припејд није било информације о стању или о самим картицама. Јутрос је све прорадило, вероватно је неко ресетовао комп који је забрљао. Лето, нема дежурних. ;)
 
Meni je proslo bez upozorenja, mozda im je istekao sertifikat.
 
Rezultati Telekoma za 2014.
http://www.telekom.rs/Dokumenta/doc/2014/ki/ki-mts-2014-srpski.pdf
29. strana PDF dokumenta, 56. strana po internoj strukturi dokumenta (tako stoji u sadrzaju):
Kod:
U hiljadama
2014.    Stopa rasta 2013.
Prepaid  2.239 -7,2% 2.412
Postpaid 2.000 11,4% 1.795
Ukupno   4.239 0,8%  4.207

Dakle, ogroman rast postpaid korisnika, ali zabrinjavajuce i dalje mnogo vise prepaid korisnika... ko jos koristi prepaid, a tek zasto MTS? Jedna stvar koja mi nikada nije bila jasna kod njih je bas prepaid :) Neisplativ skroz, pogotovu sada kada vise nema nikakvih "u mrezi" dodataka i slicno sa 50000 minuta/poruka.

U svakom slucaju, celo milionce ispred Telenora sa 3.1-3.2 miliona.
Rast profita mobilne telefonije od 400 miliona u Srbiji, a 2 milijarde za ceo TS.

Po pitanju profita, ne samo da je porastao, vec treba uzeti u obizr da je ~1.2 milijarde dato za Dunav Banku :D
 
Bas me interesuje za koliko ce ga prodati iako licno mislim da je to velika greska.
 
Dakle, ogroman rast postpaid korisnika, ali zabrinjavajuce i dalje mnogo vise prepaid korisnika... ko jos koristi prepaid, a tek zasto MTS?
Ја имам 5 регистрованих припејд картица код мтс-а. :) Плус једна постпејд и три КТ.
 
Ako nisi trosio sa tih kartica zadnja tri meseca, tebe ne racunaju. Imam ih i ja, ali nisam uracunat :)

Zbog nove metodologije racunanja, ispada da je MTS izgubio mnogo korisnika, medjutim ranije je samo drugacije racunato sta je "korisnik".
 
Нисам трошио али сам их допуњавао на пријатељски начин. ;)
 
Onda se ne racunaju :)
 
http://www.rtv.rs/sr_lat/politika/d...tm_campaign=Feed:+RtvPrivreda+(RTV+Ekonomija)

A u drugoj vesti:
http://www.kamatica.com/vest/prihod-telekoma-u-prvoj-polovini-godine-474milid-din/26328

Eto, posle neko pita kako moze imati dobit 16 milijardi, a dobit 8 milijardi :D
elekom Srbija je u prvoj polovini godine ostvarila poslovne prihode od 47,4 milijarde dinara, a rashode od oko 39 milijardi dinara, saopštila je danas ta kompanija. Operativni rezultat (EBITDA) je za 5,7 odsto viši u odnosu na januar - jun 2014. godine i iznosi oko 16 milijardi dinara.
 
Poslednja izmena:
Evo jedne interesantne analize podataka RATELa da razbuca malo zablude zaneshenih anti-MTSovce kako je MTSu opao broj korisnika tokom godina, satro zbog prenosa broja i cega ne vec:
http://ratel.rs/upload/documents/Pregled_trzista/rate-pregled-trzista-za-2014-web.pdf
(RATELov pregled trzista 2014. godine)
Strana 66. cisto da se primeti da je zakljucno sa 2010. godinom broj korisnika MTSa bio racunat kao postpaid+prepaid korisnici, dok je nakon toga postpaid + prepaid korisnici, aktivni u prethodna 3 meseca (ne znam da li ukljucuje i one koji su samo primili poziv)
Strana 70. udeo MTSa se skoro nije promenio od 2011. od kada se moze porediti ucesce (vazi isto da je do te godine broj korisnika i ucesce ukljucivalo i prepaid korisnike koji nisu bili aktivni poslednja 3 meseca, sto cini skoro milion korisnika, sto se vidi na strani 66. takodje, 9.14 naspram 10.18 miliona korisnika 2010. godine, ako se ukljuce prepaid korisnici koji nisu bili aktivni poslednja 3 meseca)

(isto strana 70.) Telenor ima slican pad procenta trzista kao i MTS, oko 1%, sto je u nivou statisticke greske, i pitanje je u kom periodu godine je tacno uzet broj korisnika (tokom leta se poveca zbog dolaska stranaca, kao i tokom NG)
*gledano samo na period 2011-2014, jer za raniji period je ukljuceno milion prepaid korisnika.

U prevodu, MTS je zadrzao korisnike koliko je i imao ranijih godina otprilike, a ono sto je izgubio, toliko je i Telenor izgubio otprilike, a u korist VIPa, ne u korist Telenora ukupno :)
 
Doduse, zbog ovog (ne)rada sajta ce verovatno izgubiti dosta korisnika :D
 
Pa po ovome sto se ovde na forumu da generalno pricitati, mts bi trebalo da ima vise korisnika zbog popusta, a sada izgleda da i nije bas tako...
 
Po cemu?

Ja godinama pricam kako ljudi i ne gledaju sta placaju i kako manje da placaju :( I da je u tome problem :D
Ljudi su inertni, apaticni...
 
Pa izgleda da nije uvek samo cena presudna. Treba imati i zivaca i trpeti ih.
 
Da je tako, dosta bi ih otislo, zar ne?

A za zivce, to je stvar iskustva, meni je Telenor 10x vise zivaca izgubio, a samo jednom sam imao iskustvo sa njima :)
 
Ja i dan danas zalim sto sam sa Telenora presao na MTS. Na MTS-u je kvalitet mreze uzasan. Signali nestaju na svakih 10-15 dana od obicnih padavina kisa (u julu i avgustu im se uredjaji pregrevali) :), dok na istom tom stubu radi VIP i telenor bez prekida. Na teren dolaze da srede nekon 3-4 dana. Ako se problem sa nestankom mreze zadesi pred kraj radne nedelje, onda problem ostaje da se resi pocetkom sledece radne nedelje.Na pitanje zasto se problemi ne resavaju preko vikenda. Kazu da kolege ne rade vikendom na terenu i da nemaju vozila za teren kad je vikend. Pa kako i da imaju kad se sluzbena vozila koriste vikendom za njihove odmore o trosku svih nas gradjana. Ka Na javljanje tehnicke podrske se ceka po 15-20 minuta, jednom je bilo punih 45 min. Kada se prijavi problem tehnickoj podrsci, traze broj za kontakt na koji niko ne zove. Tiketi za problem traju otvoreni po 5-6 meseci (meni je otvoren jedan od maja 2015 za koji znaju da problem postoji, a ne mogu ili ne znaju da ga rese). Jednom recju, KATASTROFA. Daj boze da se prodaju za 1 dinar, da taj koji kupi prvo otera nestrucne kadrove zaposlene preko rodbinske i partijske linije. Zato preporucujem pretplatnicima Telenora ili VIP-a, da ostanu tu gde jesu i da ne nasedaju na jeftinije telefone i tarife kod MTS-a kako bi presli kod njih. Najpre sto bih uradio je da platim penale i da predjem u Telenor, al mi je problem sto koristim tarifu BIZMAX, koja je oko 6200 sa PDV-om. A do isteka ugovora mi je ostalo jos oko 18 meseci. :( Zato ljudi,
pamet u glavu, zaobidjite MTS u sirokom luku.
 
Uzmeš telefon kod njih a paket kod drugih i rešena stvar. :)
 
У породици мог брата и мојој се (игром случаја) користе услуге сва три оператера. Све је то врло слично, када се измери неки просек "+"/"-" на ваги. Код једних су мање лоше цене, код других подршка, код трећих... Све је то слично, свако треба да покуша да пронађе оно што му "најмање не одговара".
 
Ono sto san ja video u onim tabelama na 70 strani.Toliko rapidno opada ucesce telekoma u trzistu od 2009,da verovatno iz petnih zila zele da prodaju (udome milione dzalebarosa) inace za godinu dve bi propali skriz hahahah
A o njihovon konstantnom rapidnom padu profita od 2009 godine da ne pricamo hahah.
Ovi sa nekoliko puta manje korisnika presisali telekom kao od sale sa profitom
Jos malo i platicemo mi arapima da kupe telekom kao sto su er srbiju hahaahhahahahahahah
 
^veliko nepoznavanje materije, uz to i ekstremno pogresan primer JAT-a, kao da za sendvic pises.
 
Ima razlike ima slicnosti,sto bi rekli mladi mladi ljudi " Isti k.... ,drugo pakovanje"
Sendvic ,burek,fiat ili telekom isti k..... Samo je ambalaza drugacija a sve ostako ukazuje na isto
Pljacka,korupcija,rasulo..... :)
 
Jbt jos sam i podvukao za 70. Stranu i opet si lupio za desetku.... nije im opao udeo ni broj korisnika vec se samo skroz druga metodologija koristila. I dalje je imao tih milion korisnika ali nisu racunati u novoj metodologiji.


To je bila cela poenta :)
 
U pravu si ja sam pogresno video_Od 2009 godine njima je sve ostalo isto izvinjavam se...
To one tabele sto pokazuju konstantan pad i korisnika i profita je drugacijom metodologijom i ja nisam ukapirao jesan glup ko slon :)
 
Nazad
Vrh Dno