Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014.)

Ne znam zašto, ali ja te demo modele ne volim...
 
Pa ono jeste, moze da ispadne teza dara nego maslo. Jeste 150e jeftinije, ali kad propadne 450 onda bih sigurno zazalio sto nisam dodao 150.
Nisam do skoro uzimao tablete u razmatranje pa sada gledam sta je najbolje da uzmem. Note 3 wifi, neki air ili da sacekam neki samsung iz nove serije.
 
Ako ti nije bitna olovka, ja bih isao na Air, ali opet to sam samo ja. Nekako mi jos Android nije u tablet svetu.
 
Imam note 2 telefon i bas retko koristim olovku. Tablet bi mi sluzio za gledanje filmova, youtube, slusanje muzike, citanje pdf-a i sl formati, cesto uslikam neki tekst pa tako citam... Jedino moram da se raspitam kako funkcionise razmena fajlova pc-air pa da vidim dal dolazi u obzir.
Nisam do sada koristio apple uredjaje, znam da su mnogi kukali koliko ih zeza itunes...
A opet citam da jabuka dobija redovan update i da lepo radi.
 
Poslednja izmena:
Imam note 2 telefon i bas retko koristim olovku. Tablet bi mi sluzio za gledanje filmova, youtube, slusanje muzike, citanje pdf-a i sl formati, cesto uslikam neki tekst pa tako citam... Jedino moram da se raspitam kako funkcionise razmena fajlova pc-air pa da vidim dal dolazi u obzir.
Nisam do sada koristio apple uredjaje, znam da su mnogi kukali koliko ih zeza itunes...
A opet citam da jabuka dobija redovan update i da lepo radi.
za te potrebe zadovoljava te tablet od 100 evra
 
Samo sumnjam da je android 4.4

Svi kinezi su vec godinama zakucani na 4.2.x
 
Zar nije bolji onaj Asus FHD7 (kad si vec dao ovaj od 7")? Ista cena, kupuje se kod nas, garancija...
Ja vise vucem vecoj dijagonali :)
 
Samo sumnjam da je android 4.4

Svi kinezi su vec godinama zakucani na 4.2.x
Aha, mada gore pise kako je stara verzija imala 4.2, a ovaj novi 4.4
Ali dole u item specs pise da je 4.2, a jos nize navodno 4.4..mada za jutjub, surf i citanje, nece biti bitno sta god da je.

@nemanja123
Ovo ti se vodi kao 8" u ipad mini formatu, asusov je cisto 7", u klasicnom android 16:10 formatu.Proveri za pocetak u radnji ako ti odgovara ta dijagonala, a i ostale koje se mogu naci, meni je npr ona od 7" idealna(nexus 7)
Veci formati iole kvalitetniji ce i kostati vise, kod nas ispod 30.000 nemoj ni da se nadas, sem ovi prestigio i slicni, medjutim ni blizu onome sto nudi onaj gore ifive(nije ni on sad nesto, ali za ove pare sa ovim specifikacijama, ovaj i slicni tableti sa njihovog trzista jedu sve ovo sto se kod nas nalazi za iste pare tj u rangu do 20000)
 
čim ste došli u ići temu znači da vas bar malo interesuje olovka i multiwindow podrška. te dve stvari daju osetnu prednost note-u nad bilo čim...

ja merkam nex7 2013, jednostavno previše dobar hardver za tu cenu...
 
treba da sredim tablet a do sada se nisam igrao sa samsungom i famoznim knox-om tako da nisam upucen u materiju (zenin tablet :))
da li bi neko imao dovoljno strpljenja da mi objasni sta i kako mi je ciniti?
elem, samsung 10.1 2014, model sm-p600, trenutno android 4.3 mada mi pokazuje da ima update, nikada nista nisam cackao na njemu tako da je stok...
hocu da update-ujem na kitkat, ubacim recovery (cwm ili twrp) odradim root i ubacim neki dobar rom (ako moze neka preporuka)...
hvala unapred
ps. moze i na pp da ne smaramo ljude ;)
 
Pa sta kažu na XDA?
 
pitanje sam postavio na bechu a ne na xda...
Tvoje jedino PITANJE JE bilo koji rom preporucujemo. Lepo ti covek napisao XDA... Tamo imas par preporuka koji ROM. Ja ne bih gubio opcije olovke koje se lepo koriste kroz s note... Scrapbook... Tako da ne bih flashovao.
 
Tvoje jedino PITANJE JE bilo koji rom preporucujemo. Lepo ti covek napisao XDA... Tamo imas par preporuka koji ROM. Ja ne bih gubio opcije olovke koje se lepo koriste kroz s note... Scrapbook... Tako da ne bih flashovao.

Moje PITANjE je bilo sta i kako u vezi rutovanja, kernela i famoznog knox-a, prvo procitaj sta sam napisao... koliko znam "?" se stavlja na kraju pitanja...
ne zelim da ulazim u bilo kakvu raspravu, lepo sam pitao jer se prvi put srecem sa samsungom i knox-om a koliko znam ovo je forum - menjaju se ideje, informacije, misljenja...
Hvala za preporuku za rom tj. da ne fleshujem rom
 
Kao sto vidis ovde nema, tj ili retko ko ima ovaj tablet ili ne menja nista, zato su ti i preporucili XDA forum, gde je tematika mnogo bolje pokrivena, gde mozda postoji poseban podforum bas za ovaj tab i gde ces sigurno naci vise informacija oko romova, kernela, rutovanja...
 
On je uporan i hoce bas ovde odgovor. :)
 
treba da sredim tablet a do sada se nisam igrao sa samsungom i famoznim knox-om tako da nisam upucen u materiju (zenin tablet :))
da li bi neko imao dovoljno strpljenja da mi objasni sta i kako mi je ciniti?
elem, samsung 10.1 2014, model sm-p600, trenutno android 4.3 mada mi pokazuje da ima update, nikada nista nisam cackao na njemu tako da je stok...
hocu da update-ujem na kitkat, ubacim recovery (cwm ili twrp) odradim root i ubacim neki dobar rom (ako moze neka preporuka)...
hvala unapred
ps. moze i na pp da ne smaramo ljude ;)

Odavno je stigao 4.4.2 za note. Odlicno radi. Nisam naisao na nekek bas dobre romove.
 
Pa naravno da nisi,sredis jedno da bude bolje a ostalih deset stvari ode u djavola.Imam oba samsungova modela n8000 i lte model te nikad nisam imao potrebu da opste razmisljam o rutovanju.N8000 je definitivno najbolji tablet sto je do sad izasao jer praksa u svakodnevnom koristenju je sam vrh sto je vreme pokazalo.Za lte model vreme ce pokazati svoje.Za sada zadovoljava i dostojan je naslednik n8000.Preporuka najbolje kupovine tableta je n8000 jer je sad niska cena i u svakom slucaju bolje cete proci nego da uzmete neki novi od 7 inca.
 
Baterija na ovom tabletu je stvarno jako dobra. nisam imao nikakvih problema da guram i 9 ipo sati ekrana…
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1413841244188.png
    uploadfromtaptalk1413841244188.png
    342.5 KB · Pregleda: 134
Poslednja izmena:
Ако је неко случајно одрадио,
1. Који 4.4.2 да ставим са samfirmware?
2. Само прегазим преко Одина као и старије моделе?
3. Ако урадим само то, без рутовања и мењања рикаверија да ли Knox региструје неку промену у смислу губљења гаранције?
 
Poslednja izmena:
Od skoro imam ovaj note. Ok je,najvise mi je za zabavu,net,igrice. Za sta drugo =)? Real Racing 3 malo zna da zeza,secka po nekad... Nisam to ocekivao,ima super hardver,ali bez obzira na visoku rezoluciju ipak to nisam ocekivao.
 
Od skoro imam ovaj note. Ok je,najvise mi je za zabavu,net,igrice. Za sta drugo =)? Real Racing 3 malo zna da zeza,secka po nekad... Nisam to ocekivao,ima super hardver,ali bez obzira na visoku rezoluciju ipak to nisam ocekivao.

Snapdragon ili eksinos chipset?
 
Nazad
Vrh Dno