Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014.)

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
668
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
Konacno je stigao i dugoiscekivani naslednik ovog high-end tableta.
Kal i prosli, pored nekog transformera bice u vrhu ponude za kraj 2013.
Kratka specifikacije :
10" LCD ekran sa 2560x1600 rezolucijom (300ppi)
Tanak je 7.9mm
Kamere 8MP / 2MP
3GB RAM-a
3G i Wifi modeli ce imati exynos octa @1.9GHz, a LTE ce imati s800 @2.2GHz
Android 4.3
Poboljsan sw, aplikacije..
Verzije 16/32/64GB + microSD slot nasvakoj verziji.
E sada malo da vas razocaram. Nexus 10 je sa stedljivim dual-core procesorom na ovoj rezoluciji imao 9000mAh
bateriju i ispostavilo se da traje dosta kratko. Ovaj uz octa/quad procesore koji su sve samo ne stedljivi ima 8200mAh bateriju tako da ocekujte 3h screen on pri intenzivnom koriscenju.
Kod nas ce biti sigurno dostupan do kraja septembra ali ce verovatno imati ludacku cenu.
E da, hvala bogu pa i sljamsung da izbaci tablet sa rezolucijom vecom od 720p.
 
Poslednja izmena:
Pored toga sto je tanak on je jos i lagan sa samo 535g. Zaista svaka cast za ovo.
Prednja kamera snima 1080p@30fps a zadnja ako uopste neko planira da je koristi snima 1080p@60fps.
 
Lepo, samo mi nije jasno čemu sve to? Gde će taj octa procesor stvarno da pokaže svoj potencijal?
 
To nije pravi octa... To su dva quad core-a. Jedan jaci za igre i zahtevnije stvari, a drugi je za slabije stvari i ustedu energije.
 
@MostWanted 3h screen-on, hajde ne preteruj, da se uzdržim od nekog grubljeg izraza. Taj exynos 5250 u N10 i onaj 5410 (20) u Note-u se dosta razlikuju. Drugo, uveren sam da su itekako vodili računa i optimizovali bateriju, i konačno screen-on na prvom note 10.1 je bio jedna od selling points, sumnjam da bi toliko išli u krajnost da to ovde pretvore u najveću manu...
 
@MostWanted 3h screen-on, hajde ne preteruj, da se uzdržim od nekog grubljeg izraza. Taj exynos 5250 u N10 i onaj 5410 (20) u Note-u se dosta razlikuju. Drugo, uveren sam da su itekako vodili računa i optimizovali bateriju, i konačno screen-on na prvom note 10.1 je bio jedna od selling points, sumnjam da bi toliko išli u krajnost da to ovde pretvore u najveću manu...

Ne preterujem. Napomenuo sam da je to najintenzivnije korišćenje. Ja sam na nexusu 10 izvlačio do 4h screen on, zato sam ga i prodao pre 2 meseca. Ja bateriju trošim nenormalnom brzinom zato što je nikada ne štedim. Uvek je osvetljenje na max sem noću, zvuk uključen, igrice, surf (za surf koristi tu 2560x1600 rezoluciju) itd... Za normalne ljude mislim da bi ovo bilo 6h screen on, ali pošto ja ne štedim bateriju ona mi predstavlja nešto vrlo bitno i najverovatnije da ću zbog toga ići na neki FullHD tablet koji manje troši. A ako ne nađem ništa na full hd onda ovaj infinity. E da, telefon mi je veoma slab (single core + 512MB RAM-a) pa ga koristim samo za pozive i poruke a tablet za gotovo sve ostalo. Možda bih prihvatio 3h screen on kada bih imao neki bolji telefon kojeg bi onda više koristio.

Loše sam se izrazio, ovaj octa core je octa baš zbog toga da bi bio štedljiv, ali opet sigurno više troši od onog [email protected]. A znam da u telefone sa 5'' fhd rezolucijom i s600 (kao s4 npr.) ubacuju 2600mAh baterije, a u svi ovi koji su najavljeni sa s800 imaju 3000 mAh minimum.
 
Hah svaka cast na zapazanju, detalj, pazi kad nikada ne bih primetio :D

Kako covek govori Engleski sa kakvim akcentom, ne cudi me da kad ima vremena gleda i RTS :D
 
@MostWanted 3h screen-on, hajde ne preteruj, da se uzdržim od nekog grubljeg izraza. Taj exynos 5250 u N10 i onaj 5410 (20) u Note-u se dosta razlikuju. Drugo, uveren sam da su itekako vodili računa i optimizovali bateriju, i konačno screen-on na prvom note 10.1 je bio jedna od selling points, sumnjam da bi toliko išli u krajnost da to ovde pretvore u najveću manu...

http://mobile.benchmark.rs/tableti/test_google_samsung_nexus_10/strana_4/ 9000mAh , dual core i 4.5h screen on. Jos uvek mi ne verujes da ce novi note sa quad core @2GHz i 8000mAh baterijom imati katastrofalnih 3 sata screen-on. Ako ne cim ga kupis, onda nakon 3 meseca kada joj malo padne kapacitet.
 
http://mobile.benchmark.rs/tableti/test_google_samsung_nexus_10/strana_4/ 9000mAh , dual core i 4.5h screen on. Jos uvek mi ne verujes da ce novi note sa quad core @2GHz i 8000mAh baterijom imati katastrofalnih 3 sata screen-on. Ako ne cim ga kupis, onda nakon 3 meseca kada joj malo padne kapacitet.

Taj benchmark test nije bas merodavan. Oni bateriju testiraju tako sto osvetljenje ekrana stave na 100%, sto je nerealno, posto niko tako ne koristi tablet.
Realno sa 50% osvetljenja izadje skoro duplo duze.
 
Pa i ja uglavnom drzim osvetljenje na max. Moguce da moj tablet ima jako malo maksimalno osvetljenje u odnosu na druge tablete pa mi je zbog tgoa potrebno da ga drzim na max.
@off Ja generalno nisam zadovoljan osvetljenjem na mobilnim uredjajima uopste, pa se ne usudjujem da probam amoled ekran. Cim izdadjem napolje treba mi bar 450nits a to osvetljenje ima vcrlo mali broj uredjaja (asus padfone 2, iphone i ja vise ne znam ni jedan).
 
Poslednja izmena:
Pa i ja uglavnom drzim osvetljenje na max. Moguce da moj tablet ima jako malo maksimalno osvetljenje u odnosu na druge tablete pa mi je zbog tgoa potrebno da ga drzim na max.
@off Ja generalno nisam zadovoljan osvetljenjem na mobilnim uredjajima uopste, pa se ne usudjujem da probam amoled ekran. Cim izdadjem napolje treba mi bar 450nits a to osvetljenje ima vcrlo mali broj uredjaja (asus padfone 2, iphone i ja vise ne znam ni jedan).

Ne znam koji tablet imas, tj. kakav mu je ekran? Moj ima ips, i to se drzi na max 50%, svetli kao ludo. Svi bolji tableti imaju ips i obicno se koriste na 50%, zato ih tako i testiraju.
E sad, napolju na suncu je druga prica, ali ove tehnologije jos nisu dorasle tome.
 
Jao, smanjili su ivice sa strane tako da nemas gde da ga drzis kada hoces portret mod. Ja ponekad na "normalnom tabletu slucajno dodirnem ekran dok igram real racing pa ustvari pritisnem kocnici, a oni smanje ivicu za citav 1cm. I drugu za 1cm. E ovo vec ne mogu da razumem.
 
I, niko da iskomentariše tablet, s obzirom da je bio izložen na sajmu?
Vidi se da je demo primerak, i da TW opasno štuca, ali, svejedno mi se sviđa, i biće moj jednog dana...
 
Da je štucao, štucao je. Meni se sviđa kako izgleda. Opet sam se iznenadio kako uvek mogu nešto da promene tako da mi stari model izgleda "prepotopski".
Jedino što mi se ne sviđa, kada sam uzimao tablet u ruke sa onog silikonskog postolja, leđa su odradila kao da su bila zalepljena za njega.

Mali off: oduševili me oni Archos Titanium tableti i 70 i 97hd. Ne znam da li su napucali boje nekako ali ekrani su izgledali extra (+full aluminijumska leđa). Ne štucaju, na žalost nisu bili na wifi da probam detaljnije. Dvoglavi rk3066 bio bi sasvim dovoljan za moju upotrebu (filmovi i net) u paketu sa cenom od 9.000 i 18.000 izgledaju kao dobar pazar, drastično (naj)bolji od svih budžet opcija. Jedino što meni treba neka 10ka a (za ne verovati) 9,7" je osetno manje.
 
Poslednja izmena:
Ti Archosi imaju katastrofa trajanje baterije...bolje preskoči...
 
Danas sam bio na sajmu pa da podelim malo utiske sa vama. Mnogo štuca ali je demo verzija tako da ok, nije on zbog toga bio izložen. Sviđa mi se što ima 3GB RAM-a mada sam primetio da mu je uglavnom 2GB zauzeto. Zvučnici su sa strane i njihov kvalitet nisam mogao da testiram zbog velike buke. Razlika u 720p i ovoj 2560x1600 rezoluciji je očigledna. Otvorio sam bench forum (full site) u portret modu i tekst je sasvim "normalan", kao na papiru. Na mom tabletu sa 720p rezolucijom jedva mogu da pročitam tekst jer vidim previše kockica. Ipak, smatram da je i FHD rezolucija bila dovoljna jer će baterija trajati malo i ko zna kada će tek početi da se prave aplikacije za 2560x1600 rezoluciju. Ta rezolucija je pokazala neke mane i pored toga što dosta crpi bateriju. Ne znam koji je SoC bio unutra (S800 ili Exynos), ali koji god da je, učitavao je sajtove malo sporije nego note 8.0 pored njega. Možda je to zbog rezolucije, ali uopšte mi se ne sviđa jer to znači da je brzina učitavanja web stranica ista kao i na prošlom note-u. Stylus je svakako velika prednost i pruža dosta precizno unošenje podataka i imaću je svakako koji god tablet da kupim. Sve u svemu dobar tablet ali da ne košta više od 55K. I hw dugmići na tabletu :S
 
Toshiba i HP nisu za poređenje sa Noteom...Transformer jeste , ali i ta olovka nosi neku dodatnu vrednost (nije da ih branim).
Mada, ako transformer sa dokom bude 10K jeftiniji od notea, biću baš na mukama :D
 
Poslednja izmena:
Toshiba i HP nisu za poređenje sa Noteom...Transformer jeste , ali i ta olovka nosi neku dodatnu vrednost (nije da ih branim).
Mada, ako transformer sa dokom bude 10K jeftiniji od notea, biću baš na mukama :D

Pa dobro, olovku ima note a transformer ima dock. Meni su lično potrebna oba, tako da ću svakako posle da kupim ovo što mi fali :D
Biće, čim ovaj hp košta 52000, asus koji važi za najpovoljnije u Srbiji će biti max 55K sa dockom. A na hp sam potpuno zaboravio, nisam ga video danas na sajmu uopšte...
 
Eto vi's :D
 
evo, posle 2 meseca, spomenu neko - Gizmo ovaj tablet u svom novogodišnjem specijalu
Ne znam samo gde ga je našao za 510/595 eura. Ja sam na našem tržištu ga video samo kod T.... i to za 67K, wifi verzija naravno. Danas sam dao kintu drugaru da ga pazari u GER i nadam se skine porez. Uzeću wifi verziju i očekujem da me izađe do 450...
 
Poslednja izmena:
Pazario pre mesec i kusur na KP po onoj nizoj ceni od dve navedene, WiFi/32GB/crni i nisam se pokajao. Doduse, jos uvek tragam za futrolom koje je namenska za ovaj model a ne prethodni Note 10.1 i za sada nista. U uzem izboru su bili Xperia Z ali sam odustao jer "fleksuje" tj. vitoperi tj. uvija se blago po dijagonali kada se rukama kontra savija po ivicama. Onda sam se premisljao oko iPad Air modela ali su bezobrazno skupi gledajuci memoriju, Note ima 32GB, dodao sam Samsung microsd 64GB i brzi SanDisk USB preko OTG od 64GB - sve zajedno 160GB (realno nesto manje) a opet dosta jeftinije od 128GB iPad Air. Plus, nesto veca rezolucija, olovcica za crtanje sa pen pressure, 16:10 kao i na monitoru, guta sve multimedia formate... tezi je 80g, nije metal, malko je deblji, manje aplikacija i to je to, da se ne ponavljamo po sto puta. Lazna koza na poledjini je ponekad mekanija ili tvrdja na osecaj, cenim da je to do stepena suvoce dlanova. Jos se ceka KitKat, pravi ili apdejt... svejedno (-:
 
Nazad
Vrh Dno