Šta je novo?

Samsung galaxy S2 original ili kopija

sizy

Cenjen
Učlanjen(a)
29.05.2013
Poruke
26
Poena
154
ljudi koja je razlika izmedu samsung galaxy s2 originala i kopije?po cewmu mozes prepoznati dali je original ili kopija?hocu da mjenjam s jednim tipom,pa bojim se da mi nebi uvalio kopiju
 
Упоредиш их како раде. Погледаш какав је квалитет екрана на оба. Погледаш у подешавањима /about phone.
 
S2 nije toliko zastupljen, mislim na kopiju, veci je problem za s3. Udji u kameru pa u podešavanja i vidi dal ima ona 3000 nestp rezolucija da se izabere
 
ljudi koja je razlika izmedu samsung galaxy s2 originala i kopije?po cewmu mozes prepoznati dali je original ili kopija?hocu da mjenjam s jednim tipom,pa bojim se da mi nebi uvalio kopiju

Ako si u mogućnosti, skini neku cpu info aplikaciju da ti napiše detalje o hardveru.
 
Čekajte, jel to stvarno postoje tako dobre kopije da se ne vidi na prvi pogled i da se mora ulaziti u about phone i slično?
 
Можда копије нису толико добре колико постоје неупућени (да не кажем нешто друго)...каквих смо се све жалопојки наледали на форумима кад су људи кукали што су их зезнули са копијама.
 
Uzmi fon i instaliraj nekoliko zahtevnih aplikacija i leti iz jedne u drugu, ako je lagovao onda je Samsung a ako je lagovala onda je kopija :d

Ma vidi se bre sigurno po ekranu, podesavanjima plejera, kamere itd, dovoljno je pogledati slike iz testova ili par videa na You Tube. Najlakse je po ekranu, ako ima 100% crnu gledano iz svih uglova onda je to super amoled a i ako je prikaz izuzetno ziv, boje (pre)saturisane.
 
Poslednja izmena:
instaliraj aplikaciju cpu-z i preko nje proveri hardware.
 
Proveri po kamerici koliko mp ima?Skini poklopac pozadi pogledaj gde je slot za sim karticu msm da je za S2 u gornjem deluispod kamrice..Proveri ram memory pritiskom na home dugme zadrzitrebalo bih da pise 768mgb..Ja sma slabo vidjao s2 kopije,vise ima S3 note S4 oni bas imaju problem sa time tako mora da se pazi...
 
Ja sam na KP sajtu vidjao, barem po specifikacijama, kopije S4 koje imaju 100% hardver kao original.
A prodaju se po 250e.

I onda mi ne ide u glavu, kako se isplati tim ljudima sto prave kopije ?
Da stavljaju tako nabudzen hardver i onda ga prodaju po 3-4 puta manjoj ceni nego Samsung svoje originale.
Ok, mozda je ekran losiji, al ne verujem da je drasticna razlika.
 
Ekran je drasticno losiji.
Samo taj ekran na Samsungu kosta koliko cela ta kopija u Kini.
 
Ja sam na KP sajtu vidjao, barem po specifikacijama, kopije S4 koje imaju 100% hardver kao original.
A prodaju se po 250e.

I onda mi ne ide u glavu, kako se isplati tim ljudima sto prave kopije ?
Da stavljaju tako nabudzen hardver i onda ga prodaju po 3-4 puta manjoj ceni nego Samsung svoje originale.
Ok, mozda je ekran losiji, al ne verujem da je drasticna razlika.

Ma gde isti hardver... Ortak ima gs3, a drugi ortak kopiju gs3, na izgled su identični, ali ispod haube ne mogu da se porede. Kopija ima 2.3 android, iako u settings piše da je sistem 4.1.2.

Kopija je koštala 80e pre neka 3 meseca
 
Nisam do sada "studirao" oglase za ove kopije, ali zanimljivo je sta prodavci pisu, za vecinu slican tekst, star par dana, samo proban, ne prodajem ga jer ima mana nego jer sam kupio drugi telefon. U cemu je fora sa ovim replikama? Znam da ne mogu da budu kao original, ali ne znam ni sta su ovi ljudi ocekivali koji su ih kupili. Da li su ti telefoni uopste funkcionalni ili ne? Deluju privlacno ove kopije, ali da li je to cisto bacanje para ili mogu da budu bolji od telefona u rangu cena koliko kostaju?
 
STrider, proveri ipak na KP, izgleda postoje neke mnogo mocnije kopije S4 od 180e.
 
Proveri Imei broj i testiraj na nekom od sajtova za identifikaciju telefona.
 
Sumnjam da mogu da imaju isti hardver. tj da ima exynos.
 
^ http://multicorechina.com/hdc-galaxy-s4-orochi-gt-i9500/

Nisam ovakav video na KP ali je moguce da postoji neki klon mocniji od onih krseva od 80e..

U stvari to je taj, bar prema oglasu, tako pise, 180e ali je moguce da neko pokusava da zavali krs klon od 80e umesto tog kao mocnijeg :d Kucajte samo na KP galaxy s4 kopija :d
 
Poslednja izmena:
Da ali te kopije imaju mediatek soc u sebi.. Samo skines cpu z i testiras, ako nista pokrenes antutu bench i ako ne dogura do odredjenog rez batalis ga.. Ali kao sto neko kaze najbolje da se proveri imei ili seriski broj
 
Da ali te kopije imaju mediatek soc u sebi.. Samo skines cpu z i testiras, ako nista pokrenes antutu bench i ako ne dogura do odredjenog rez batalis ga.. Ali kao sto neko kaze najbolje da se proveri imei ili seriski broj

Preko CPU-z ne može da proveri pošto on čita informaciju iz build.prop-a a to se lako edituje.
 
Da li je ovo pravi ili fake S3? Imam dobru ponudu ali sam ga nasao preko oglasa a decko ne zna da li je fake jer ga je dobio u nekoj zameni...
Kako jos mogu da proverim jel je kinez ili odrginal. Pise ispod baterije made by samsung.
big-8432004_4.jpg
big-8432004_1.jpg
big-8432004_5.jpg
big-8432004_1.jpg
 
Poslednja izmena:
Kopija, na prvoj slici se vidi probijanje svetla u donjem desnom uglu ekrana sto znaci da nije super amoled, i na pocetnoj ima google widget sa androida 2.3 a u about phone pise da je 4.1, kopija...
 
Kako meni idu na onu stvar ti sto prodaju ove kopije... Meni za Galaxy Nexus nudi decko ``neverovatnu`` kopiju S4, priblizne ``jacine`` kao S3.. Kazem mu da sam lepo u oglasu napisao da je zamena iskljucivo za Note telefone, a on meni mrtav ladan `` pa znam nego reko i ovo je Samsung pa da ponudim``...
O tome da svaki dan uvaljuju takve telefone ljudima koji ne znaju puno necu ni da pricam... Nekad su bile aktuelne kopije iphone-a, a sad kako vidim kopije galaxy-a kolko oces.. VIdeo sam 3,4 oglasa na KP gde likovi ladno najgore kopije vidi se po slici, prodaju kao originalne sa naznakom HITNO, i sve sam ih prijavio... Smradovi..
 
+1

Meni nikako ne ide u glavu da to na oglasima stoji u kategoriji Samsung
Ili one gluposti "za azijsko tržište"
 
Poslednja izmena:
^ mislim da to ide još dublje i ozbiljnije...
Kolegi iz kancelarije su u jednoj ozbiljnijoj radnji mobilnih telefona pokazivali Blu Studio 5 S kao "Samsung za američko tržište"
http://www.gsmarena.com/blu_studio_5_0_s-5459.php

Neću da ulazim sad u rasprave cena/kvalitet, ali već vidim da je lako prevariti neukog potrošača i sa ovim, a kamoli sa ovim eksterno identičnim kopijama
 
Poslednja izmena:
Auuuu, nisam ni znao da ima tako dobrih i vernih kopija originala. Najgore je sto dosta ljudi nije upuceno i nazalost kupuju od takvih prevaranata. Kojih je iz dana u dan sve vise i vise.
 
Nazad
Vrh Dno