Šta je novo?

LG Optimus L9 II

Samo da su pojacali bateriju i ram i da cena bude oko 200 evropskih.
 
Iskren da budem, ocekivao sam malo jace karakteristike. Tipa neki Quad, 1.5gb rama... Al' dobro, videcemo kako ce se u praksi pokazati. Mene za sada ovaj prvi L9 super sluzi.
 
Pa nije ovaj neko padanje na dupe u odnosu na stari. L7 je mnogo više napredovao u II verziji. Dobro, delom i zato što je bio kanta a L9 u startu ok telefon.
 
Jako mali napredak a i nije nesto lepsi. Ne bi cenom smeo da odskace puno od L9
 
Ima 720p ekran i s400 cip mogli su malo jacu bateriju da stave.. No videcemo kako ce optimizuju potrosnju.. Sigurno ce posle par meseci biti oko 220e
 
Ima 720p ekran i s400 cip mogli su malo jacu bateriju da stave.. No videcemo kako ce optimizuju potrosnju.. Sigurno ce posle par meseci biti oko 220e

Evo, napokon je neko napisao u čeme je OGROMAN napredak u odnosu na prvu generaciju, ali meni izgleda da to ne žele prihvatiti vlasnici sada već starog modela.
Plus je još jedan bitan detalj da L9II ima 8GB interne memorije u odnosu na stari model s 4GB.
Jedino mi nije jasno zašto će ga (navodno) pustiti u prodaju (release 2013, October) sa pra prastarim 4.1.2. , a ne sa očekivanim predzadnjim 4.2.2. ?? 4.3.0 je ipak prerano jer ga ni G2 još nema.
p.s.
4X HD je vrlo sličan uređaj kojega se danas može nabaviti vrlo povoljno, ali je vjerovatno završio što se tiče službenih nadogranji od LG-a sa 4.1.2 (v20b)
 
Predhodnik je imao odlican odnos kvaliteta i cene, ako tako bude i sa ovim bice ok.
Jedino sto mi se cini da ovo jos nisi zvanicne specifikacije.
 
@Spacer
Napredak jeste, ali sigurno nije ogroman. To je bilo i za ocekivati za narednu generaciju. Kad vec pravis naslednika, unapredis ga na vise polja i peglas nedostatke prethonog. Da neko pozeli da zameni mk1 L9 za mk2 L9. Ovako, sto bi ja menjao svoj L9 za ovaj? Koji mi je dobitak osim u rezoluciji? Memorije imam dovoljno. Tu je i slot ako zafali. Procesor mi zavrsava posao. Kamera takodje...
Jednostavno nemam potrebu da idem na novu generaciju L9-ke. Dok bi rado zamenio svoj L9 za prethodnu generaciju Samsung Galaxy serije. Ako im je cilj da privuku "nove" kupce, misljenja sam da moraju da ga cenovno priblize cifri od 200€ jer ne nudi nista spektakularno.
 
Ma nije ovo pravljeno za vlasnike l9, nego jednostavno da zameni stari model na tržištu da se lakše nosi sa novom konkurencijom.... Zato bi i cena morala da bude takva kakva si rekao, slično kao i originalnom modelu
 
Upravu si. Ja sam ovo vise posmatrao iz svog ugla. Mada mislim da su trebali neke stvari da pojacaju da bi se pozicionirao na trzistu kao sto je ne tako davno prva L9 serija. Ovo je samo blagi facelift da ostane koliko-toliko u korak sa trendovima. Nista specijalno...
 
Verujem da neće biti velike razlike u ceni što opet sve zavisi od domaćih distributera, ali nikad se ne zna. Na prvi pogled lepo izgleda telefon i svojim izgledom obećava ali i prema onoj specifikaciji šta se nalazi u njemu da će on svakako biti u kategoriji best buy telefona, i da će vredeti svaku paru. Ovo je model kojim LG želi da privuče nove kupce i čini mi se da je na dobrom putu da to i ostvari. Kada bi se razmišljao o novom aparatu ovaj model bi sigurno ušao u razmatranje tj. u uži izbor modela.
 
Poslednja izmena:
Obzirom na poplavu Lx YZ modela kod nasih opeartera, verujem da ce i ovaj biti zastupljen solidno. Cena verovatno nece ni gore ni dole u odnosu na stari L9, sem mozda prvih mesec dana dok se ne nakupuju oni koji jure najnoviji model...
 
Nazad
Vrh Dno