Šta je novo?

Samsung Galaxy Core I8260

diefaust

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2013
Poruke
13
Poena
54
Interesuje me ima li ko ovaj telefon i kakvi su vam utisci....

Treba da menjam telefon u naredne 2-3 nedelje, tad mi istice vazeci ugovor, pa cu telefon uzeti kod nekog naseg operatera.
Inace dvoumim se izmedju:
1. LG Optimus L7 II
2. Sony Xperia M
3. Samsung Galaxy Core
4. HTC Desire X
5. LG Optimus L9

Jedini telefon koji nisam imao prilike da vidim uzivo je Sony Xperia M, ostale sam video, probao... Od svega sto sam do sada video Samsung Galaxy Core mi jedino deluje pristojno, mislim na kvalitet izrade, plastike i ostalo... Za ostale mislim da ce da se dezintegrisu posle nekoliko meseci koriscenja. Inace poslednje dve godine koristim Samsung Galaxy Ace i ne mogu bas reci da sam zadovoljan, jednostavno telefon je prespor i nije moguce imati nesto vise aplikacija na njemu (bar kod mene)

E sad, ako neko ima Samsung Galaxy Core, zamolio bih ga da kaze svoje utiske, a svaki drugi savet koji mi mozete dati je takodje dobrodosao :)
Hvala unapred
 
Ja sam u sličnoj situaciji, s tim da sam ja prvobitno razmatrao sve i svašta i na kraju sveo izbor na dva modela:
1. Samsung Galaxy S3 mini
2. Samsung Galaxy Core

Prvi bih relativno povoljno mogao da ga dobijem kod trenutnog operatera (VIP) i ima bolji displej (AMOLED naspram TFT) ali me ka drugom vuče nešto veći displej (4.3 umesto 4.0), nešto brži procesor (1.2 naspram 1.0GHz) i nešto bolja baterija (1800 naspram 1500mAh) s tim što bih u drugoj varijanti morao da selim broj u telenor. U telenoru nemam paket iz VIP-a koji mi savršeno odgovara i trenutno nisam načisto da li je core zaista toliko bolji u odnosu na s3 mini da bih menjao operatera i prilagođavao navike novom tarifnom profilu?
 
nijanse su to između ta dva modela da bi menjao profil/operatera... baterija je ok i na miniju, 200mhz nećeš osetiti, ekran nešto veći al što kažeš nije amoled...
 
Sad sam gledao specifikacije na samsungovom sajtu...

Video sam mu je procesor Cortex A5 1,2 GHz. E sad nije da bas znam kakav je sam procesor, koja je njegova razlika u odnosu na Cortex A9...
Zar je moguce da niko odavde nema ovaj telefon :(
p.s.- nadam se da ce ga VIP uvrstiti u svoju ponudu, posto sa onom njihovom eko motivacijom, em bude jeftiniji telefon, em pretplata, tako da se meni cini da bi bio bas dobra kupovina uz neki paket tipa standard 700, sa ekomotivacijom, naravno :)
 
Pa zna li neko nesto o ovom telefonu? O hardveru koji je u njemu? Neko? Nesto, bilo sta....?
 
Svratio sam danas do telenora čisto da vidim kako izgleda. Beše ugašen, tako da nisam mogao da vidim kakav je taj TFT ekran. Delovao mi malo ofucano taj izložbeni primerak, kao da se izlizao od nečijih džepova :). Što se tiče veličine displeja u odnosu na S3 mini, lično mislim da je zanemarljivo veći, I isto tako smatram da će taj neznatno veći displej potrošiti neznatno više baterije na pozadinsko osvetljenje tako da ni tih 200mAh više na bateriji ne smatram nekom preteranom prednošću Core-a u odnosu na S3 mini.

Da rezimiram - batalio sam celu priču oko menjanja operatera, I uzeo danas S3 mini (blue). Prezadovoljan sam, sve radi savršeno, tečno, ekran je perverzija za moje standarde. Svaka preporuka. Ne smatram da je Core loš telefon, ali još uvek je relativno nov, nema dovoljno opisa I informacija iz prve ruke pa nisam hteo da rizikujem.
 
Uzeo sam danas telefon u telenoru kao zamena za onaj ozloglašeni zte grand x .

Moraću malo da ga istestiram pa ću baciti neke utiske za dan-dva . Za sad što sam primetio , ovo je solidan telefon u srednjoj klasi.

Ima dobre uglove gledanja i ekran je dosta dobar za ovu rezoluciju. Takođe kamera je ok , poredeći sa zte deluje kao profesionalna .

Radi glatko bez kočenja i i ne znam kako da se izrazim ali je dosta svetliji ekran od zte granda, odlično izgleda.
 
Drago mi je da je neko konacno uzeo ovaj telefon :) Eto i ja ga uzimam, danas... Za par sati nadam se :)
Samo sto cu ipak promeniti operatera, kad je ovaj telefon u pitanju kako mi se cini, najbolji uslovi su mi u MTSu... Uzimam dual sim verziju, posto jedino nju imaju... Androd 4.0 je nesto sto i nije bas da mi se svidja, ali dobro, nije da sve moze da bude potaman... Iznosim svoje utiske koliko vec sutra...
 
Evo, uzeo sam juce telefon, koristim ga... 4.1.2 je u njemu... Sto se tice utisaka u radu, zadovoljan sam, telefon radi lepo, brzo, tecno... Nema nikakvog seckanja. Nisam jos instalirao dosta aplikacija, tako da ne znam jas kako ce se ponasati u takvim uslovima. Sto se tice kvaliteta izrade, jako sam zadovoljan, telefon je prilicno dobro odradjen, nema nikakvog skripanja, krckanja i tome slicno.
Svestan sam cinjenice da se telefon ne moze porediti sa telefonima visoke klase, ali mislim da sto se tice srednje klase telefona, ovo je prilicno dobar uredjaj. Moji cost-benefit kriterijumi su ispunjeni.
 
Evo posle jednog dana korišćenja da bacim par zapaženja o telefonu.

Jeste da nije dovoljno da se vide sve mane i vrline ali mislim da sam već 90% stvari procenio . Da krenemo od izrade, nisam do sada koristio ove samsung smartfone(plastične) telefone i vrlo je interesantno kako ovaj telefon iako nije mnogo lagan deluje baš lagano. Ne znam vidim da ima 124 grama ali mi deluje mnogo laganije od zte grand x koji prema informacijama ima 110 g, baš čudno. Doduše zte je deblji za 0.9 mm.

Kamera je sasvim solidna, zadovoljava neke osnovne potrebe. Meni kamera lično nije nešto mnogo bitno i ova mi završava posao. Vidim da je snimanje ograničeno na 480p@30fps ali to sasvim solidno izgleda

Fleš je dobar i jak i može se čak opaliti i koja slika u mraku, naravno ne treba očekivati neki dobar kvalitet. Sasvim solidne slike mogu biti u mračnom okruženju . Vidim da default kamera kompresuje slike pa se i tu gubi malo kvaliteta. Možda sa drugom kamerom može da se izvuče i bolji kvalitet, no nebitno.

Prednja kamera je dosta dobra, za skype je odlična .Isprobao sam jedan poziv i bilo je ok.

2013-09-06 12.19.48.jpg

2013-09-06 16.15.27.jpg

Što se tiče rada i sotvera sve je na najvišem nivou, kako nisam do sada koristio tw a i bio sam nekako kritički nastrojen prema njemu ipak sam zadovoljan. Sve radi bez problema i nema nekog štucanja koje može nervirati. Naravno nije ovo telefon iz najviše klase tako da i ne treba očekivati neku munju od telefona .

Slušalice su dosta čudnog oblika i meni lično nezgodne ali se dobro čuju. Čak i ne mogu do kraja da pojačam zato što je preglasno.

Vidim na netu se žale na zvuk u slušalicama i zvučniku kako je preslab. To nisam iskusio, muzika se sasvim dobro čuje , kako na zvučniku tako i slušalicama. Od ostalog sotvera koji mi je zapao za oko kao odličan je browser koji je ugrađen. Odlično radi i baš brzo očitav strane i pinch to zoom je isto dobar.

Nešto što mi je odmah bolo oči je veličina fonta i ikonice za poruke i kameru itd i morao sam da to odmah promenim, sitnica ali ipak me je nerviralo.

2013-09-06 20.08.48.png

Dialer je dobar, kvalitet zvuka tokom razgovora je odličan i lepo se čuje sagovornik i glasno a takođe i sagovornik vas dobro čuje.

Trajanje baterije je solidno ,ovo je prvo punjenje tako da će biti još bolja, lagano može da izvuče jedan dan, sve ostalo zavisi od korišćenja. Osvetljenje mi je bilo većim delom 100 % , kasnije sam smanjio na 70-80 % , tako da se lagano izvlači preko 5 h sa uključenim ekranom ako se smanji npr na 60-70 % .

2013-09-06 19.34.19.png

2013-09-06 19.34.27.png

Sve u svemu ovo je jedan solidan telefon iz srednje klase.

Kako sam ga platio 2300 dinara i zamenio umesto onog čije ime neću spomenuti :D prezadovoljan sam. Preporuke svima za telefon, ima dobru cenu u paketima kod operatera.

Baciću još neki utisak posle dužeg korišćenja. Sad sam se setio još jednog zapažanja, telefon se ne greje previše .
 
Poslednja izmena:
Pozdrav !
Privukao mi je je paznju ovaj telefon, a obzirom da si srecni vlasnik mozes da pomognes informacijama ;)

Ovih dana je bilo suncano pa me zanima koliko je ekran citljiv na suncu, i jel moras svako malo da mu stelujes brightness? Ili si pak naso neku optimalnu vrednost i drzis je stalno?

Jel se u pakovanju dobija sd kartica?

Kakvi su video klipovi na yt u 480p? Znam da ne moze da pusta 720p...

Koliko ti traje baterija sada, jer nije vise prvo punjenje? :)

Jel nisi iskusio neka usporenja u radu? neki restart (daleko bilo) ili nesto slicno? (cenim da si instalirao vise aplikacija pa me interesuje kako sada radi?)

Hvala unapred ako se setim jos necega pitacu :)
 
Kako nema ambient light sensor mora se podešavati manuelno osvetljenje. Meni je na nekih 70%, danas sam samo obavio neki poziv kad sam bio na dnevnom svetlu i solidno se videlo.

Nisam duže gledao u ekran ali mislim da ipak nije nešto mnogo dobra vidljivost na svetlu. Doduše ipak je bolja nego na prethodnom telefonu, to sam siguran. Kada je na 100 % dosta je dobro osvetljen ekran, čak i na 50 se ne gubi mnogo.

Nema sd kartice, ja sam imao od prethodnog telefona sandisk od 16gb i radi bez problema.

Video na yt je odličan, super izgleda. Pustio sam jedno 5-6 klipa i svi su bili hq po default i radilo je sve to glatko, na wi-fi sam ih gledao.

Kako ga koristim tek par dana još ga maltretiram i baterija mi traje otprilike nešto malo preko 24 h . Dosta sam se zanimao sa google now i gps-om , instalirao igo i te stvari tako da mi je baterija ipak brže otišla.

Otprilike ovaj google now dosta troši bateriju i teško da ću ga nešto u budućnosti koristiti tako da mi to ne ide u neku optimalnu potrošnju.

Telefon sam sinoć punio oko 19h i dosta ga sinoć koristio, danas se igrao sa ovim gore pomenutim i ostalo mi je oko 30% baterije sada. Uvek ti može trajati od ujutru do uveče sa velikim korišćenjem ali je uvek bolje napuniti ga uveče da može i sutra izdržati ceo dan. Po mojim procenama oko jedan ceo dan i sutra do pola dana. Videću od ponedeljka kako će se pokazati.

Imam preko 20 instaliranih aplikacija i radi sve kao i prvog dana i bez problema. Nisam imao nikakva usporavanja , restarte i pucanje aplikacija. Igrice ne igram nešto, samo temple run 2 ,surfere i oni rade lepo i glatko .

Nema notification led za propuštene poruke i pozive umesto toga ima u okviru motion opcije smart alert koji zavibrira kada imaš propuštene pozive i poruke(zavibrira kad ga podigneš). Možeš koristiti i noled sa marketa ili https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greatbytes.activenotifications
Takođe ima opciju da prevrneš telefon da bi ga utišao .


Od drugih opcija ima smart stay koji ne gasi ekran dok gledaš u njega, lično ne koristim. Mislim da vuče dosta bateriju . Kapacitivni tasteri se mogu podesiti da svetle tokom celog korišćenja dok se ne izgasi ekran a možeš i da namestiš da se gase na 5,10 sekundi.

Ima i power saving mode za smanjenje potrošnje baterije ali ga nisam koristio. Mislim da je placebo čist.

Evo jednog testa baterije za dual sim verziju ovog telefona koja je identična hardverski sem toga što podržava dve kartice. U teoriju sa jednom karticom ovaj Samsung galaxy core bi trebao da troši manje od ovog dual.

http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-core-runs-our-battery-course-lives-to-brag-about-it/

Prilikom snimanja klipova ne može se uključiti svetlo sa ovom default kamerom ali može sa npr lgcamera.

Kako sam snimao neke klipove i igrao se sa kamerom a povezan sam dropbox nalogom koji konstantno uplouduje slike na pc to je dodatno trošilo bateriju. Uključene su mi i sinhronizacije svo vreme za fb, dropbox, google,prognoza.


Gps super radi i brzo hvata fix, čak i kad sam unutra lagano nađe satelite i fixira brzo .


Eto ako imaš još nekih pitanja slobodno pitaj, za sada sam zadovoljan ponašanjem telefona.

Sad se setih, usporenja ima kad se posle dužeg vremena otvara messaging app, ide malo sporije otvaranja. Mada imam baš mnogo poruka i onih conversation treadova .

Za contakte i pozive koristim ExDialer koja je ipak munja za ovu samsung default app.
 
Poslednja izmena:
Hvala najlepse na brzom i iscrpnom odgovoru, pitacu jos sto sta kad se setim :)
 
Kakav je kvalitet zvuka prilikom razgovora u bucnijem okruzenju?Koliko je glasan kada se pusti muzika na zvucniku?Kakav je kvalitet prijema signala?Hvala
 
Tek sad videh :)

Kvalitet zvuka je dobar, npr u gradu sa saobraćajem nema problema, lepo i glasno se čuje. U drugim bučnijim okruženjima obično ne koristim telefon, izađem ili pomerim se od veleike buke .

SIgnal je dobar nisam izgubio signal nijednom do sada. Dosta to zavisi i od mreže( u ovom slučaju telenor), npr kod mene je slaba pokrivenost 3g signala. Obično držim telefon na gsm pa po potrebi prebacim.

Što se tiče jačine zvuka na zvučniku tu je isto korektno. Vidim neki se žale da je slabiji zvuk.Ja nemam takve probleme, sva muzika mi je flac i super se čuje. Mada iskreno nikad ne slušam muziku preko zvučnika.

Isto i zvono je dosta glasno( opet možda zavisi od mojih melodija koje su većeg kvaliteta. Običan kompresovani mp3 se lošije čuje na zvučniku , odnosno tiše ali to slabo slušam,
 
Poslednja izmena:
niste imali restarte iz cista mira? vidim da se mnogi na gsmareni zale na to
 
Ne , nikakve probleme nisam imao. Da kucnem u drvu nisam imao nikakvih problema, nijedan restart niti problem sa nekom aplikacijom.

Video sam i ja to , dosta čudno. Mada tamo na toj gsm areni pišu ljudi koji ne znaju ni telefon da koriste. Bacio sam pogled malo na komentare i ima takvih *****nih da je ono žalosno.

Jedan ne zna da iskjuči vibraciju i pljuje po telefonu, drugi ne zna sd karticu da namestim, treći gura običnu u mikro sim slot :) ...

Inače danas sam koristio telefon na 100 % osvetljenja napolju i super se vidi, nema problema sa čitljivošću, kada se smanji na 50-60 već se dosta slabije vidi.
 
Poslednja izmena:
ja imam galaxy y duos i imam probleme sa sporadicnim restartovanjem. nekad zaredja svakog dana, nekad bude ok po mesec dana, ne mogu da uhvatim u cemu je problem.
bas zbog toga razmisljam da ga zamenim ovim telefonom...

@tolero: gde si ga uzeo, kod operatera ili u nekom shopu? ako je shop mozes da mi posaljes pp
 
Poslednja izmena:
U telenoru , pošto vidim da imaš duos samo da ti kažem da je u telenoru sa jednom karticom a u mts-u sa dve kartice , ako ti je to bitno.

Taj tvoj galaxy y duos je pregazilo vreme , prelazak na galaxy core će ti biti super. Nije on neka aždaja ali dosta bolji od tog trenutnog telefona.

Sa jednom karticom ima oznaku I8260 a sa dve i8262 .
 
Dvouim se izmedju Galaxy Core i Alcatel Ultra... Sta vi mislite koji mi je bolji izbor?
 
Evo ja da kazem par stvari o coru.. Zovek me bas zadivio pricom koju je izneo da sam i ja morao nesto da napisem :)

Uzeo sam telefon preko vipa nazalost bez dual sim i zbog toga pizdim pokusacu sutra da idem u vip da probam nesto oko toga da trazim i te fore..

cim sam ga uzeo odma sam ga rutovao i ubacio dosta stvari koje mi trebaju.. Npr dosta igra programa i tk... Telefon radi lepo bez seckanja sasvim ok.. kamera mu nije neka al dobro sta ces kao sto kaze covek ako hoces da se slikas uzmi fotoaparat :) Sve u svemu telefon je sasvim ok i ko ga je uzeo ili razmislja da ga uzme nece da se pokaje.
Jedina stvar sto mi se ne svidja je sto ljusti bateriju za razliku od proslog n86 i wildfire kog imam jos baterija ******.. npr wildfire mi drzi i po 5 dana ma i vise.. a ovo 1 dan i to je to...
 
Kao da ti je to prvi android :)
To je danas optimalna duzina trajanja baterija na skoro svim androidima ako koristis telefon a ne kao dumbphone
 
Jel uspeo neko da prebaci neke aplikacije na SD card?
 
Pomagajte drugovi. Kupio sam telefon preko telekoma pre dva dana i igrice cak i ove proste mi seckaju i ne rade lepo(tipa fruity ninja). Frka mi je i ne znam sta da radim. Da li ce da pomogne ako mi promene softver u servisu? Svi se hvale a meni se telefon koci i ne mogu ni najosnovnije igre da igram. Hvala unapred.
 
Da li mozes da mi kazes da li si ga platio preko box paketa, ili je za 1 dinar? jer bih uzela ovaj telefon, a takodje ovih dana uzimam i box paket, onaj sto se placa 3100 dinara mesecno, pa bi mi bilo super da dobijem core.. :)
 
Imam Samsung galaxy core, pa me nteresuje, ako rutovan telefon restartujem, radi promene sa telenora u mts i drugog gmail naloga, da li će se taj rut izgubiti?
 
Koristim core nekih nedelju dana. U poređenju sa LG L7 je osetno brži, mada je kod LG na suncu bolji ekran, dok se na core mora osvetljenje podesiti na maksimum. Takođe mi se samsung tastatura manje sviđa. Prvenstveno na LG sd može povećati, kad se posle kucanja brojeva pritisne razmak automatski prebaci na slova.
Sve u svemu, Samsung galaxy core je dobar telefon, lepo i brzo radi, mada se ne može očekivati čudo.
 
Nazad
Vrh Dno