Šta je novo?

HTC Desire 500

Mussakah

Cenjen
Učlanjen(a)
23.07.2013
Poruke
11
Poena
154
Evo, otvaram temu za buduce rasprave i diskusije kad se telefon pojavi kod nasih operatora!
Izgleda kao dobar telefon za tu cenu,ali sve zavisi kako ih naplate.

HTC-Desire-500.jpg
 
Cortex A5 i Adreno 203... LOL
 
Da je 6-7 hiljada manje u paketima pa da se razmisli čovek .
 
Hm... skup u odnosu na šta?
 
Meni lično je skup u pis 500 je 25800 , za druge ne znam.

Da je 18-19k bila bi ok cena. Ne nudi ništa specijalno, u rangu je sa htc desire x( treba da bude valjda zamena za njega) kad se pojavio prošlog septembra a on je koštao 18k valjda.
 
Poslednja izmena:
Istina je da je uz PiS 500 malo jaka cena, ali već uz PiS 1000 recimo nije tolika razlika u odnosu na Desire X, a telefon je dosta bolji.
 
Jeste cena je veca nego ocekivane, ali dobro, ima i drugih nacina nabavke ovog telefona ;D
 
Korigovali su cenu u telenoru, ali interesantniji je dual sim u mts-u.
 
ima li neko da iznese utiske o telefonu..dvoumim se izmedju ovog i xperia L, kao poklon inace cijena identicna za oba modela,pa koji bi bio bolji..inace najradije bi uzeo xperiu m ali ga nema u bh telecomu
 
Ma gledao sam ja sve to i xperia mi izgleda bolja,ima bolju grafiku i procesor,a i sam imam xperiu p a i nekih problema sa njom,jačina wi fi i signala uopste, pa call lat na 4.1..zato sam htio da vidim imao ko iz prve ruke da kaže,mada bliža je xperia
 
Pa ne znam zasto bi sa XP prelazio na ova 2 telefona, jesu noviji ali je pitanje kako rade na JB i imaju losije ekrane i kamere. Jedino resenje da flesujes neki custom JB (pise u xp temi koji kernel/rom nema call lag) ili da vratis na ics a sa tog telefona ima smisla preci samo na neki stvarno bolji model bilo kog proizvodjaca.. mada slab je izbor telefona sa 4,3'' ali skupis za S4 mini i to je to, mnogo je bolji od XL i Desire 500.
 
Poslednja izmena:
Ne nije za mene,napisao sam da uzimam poklon i to android početniku :) mada vidjet cu još malo sta ima
 
Telefoni su dosta slicni kad sve uporedis tako da sam proceni.. ne znam koliko kostaju u tvom gradu ali su sigurno jeftiniji od S4 mini tako da..
 
Sony naravno. Otkud uopšte dilema?
 
Htc Desire 500 ima Quad-core, noviji je model, novi android O.sistem.A i već imam Desire Z.Ne mogu da se odlučim.
 
Preskoci oba i kupi neki model koji je i jak hardverski u svakom smislu (cpu, ram, zvuk, kamera) i ima nov softver. XV je odlican fon ali je sada vec mator (ne znam sta ce dobiti od apdejtova) i autonomija nije dobra kao kod slicnih novih telefona. Desire 500 je noviji ali i slabiji na mnogim poljima.
 
Ja nisam nešto zahtevan korisnik, imao sam HTC DESIRE Z, treba da mi internet radi dobro, da ne secka, ne puca.Gledam serije , klipove preko Youtube , čitam vesti.Tražim stvari u vezi posla kad mi treba nešto hitno.Znam da net više zavisi od mreže.Sad mi dezire z posle 2godine dosta koči.
 
Pa onda će ti oba telefona biti osetan upgrade. Desire Z je bio odličan telefon u svoje vreme, ali ga je vreme polako pregazilo.
 
Htc desire 500 u odnosu na Desire Z spolja gledano izgleda da je napravljen od lošijih materijala. Imam utisak da kad prvi put padne da će se potpuno razbiti.Htc desire Z je robustan tel, padao je 1000 puta i radi dalje.
 
Imam Desire 500 i ne primecujem nikakvu razliku u realnom radu u odnosu na Xperiu Z (otvaranje aplikacija, brzina rada aplikacija, brzina surfovanja, skrolovanje i slicno). Evo bas pregledavam snimke za test koji sam radio (Xperia Z) i nikakve razlike u brzini nema u ovim segmentima koje ja koristim. Sigurno bih osetio u nekim zahtevnim 3D igrama - njih ne koristim, pricam samo o onome sto je meni bitno na fonu. Antutu kaze 12000 (S3 ide oko 15000). To je sasvim dovoljno za telefon ove cene.

Baterija uz puno maltretiranje ostaje na 40% na kraju dana, posle 15-16 sati koriscenja.

Dosad nije zastekao nijednom, sve sto sam mu zadao odradio je veoma brzo. Zvuk je odlican kako u slusalici, tako kad svira muzika, a sagovornici me cuju drasticno bolje nego sa ZTE Blade 3 koji sam koristio dosad.
 
Sasvim solidne za telefon tog ranga. Fotka dosta brzo.

Evo otprilike kako izgleda u losijim uslovima:

imag0057.jpg


imag0056.jpg
 
Koristio ga danas i ne kajem se ni malo. Onaj 1GB rama mi ništa ne znači jer neću ja raditi na telefonu bog zna šta, a sam po sebi je brzi trenutno. Sa Neo V sam se možda zeznuo kad sam instalirao ICS jer je baš usporio nakon toga.
Elem, Huawei ima veći ekran, što je kao pozitivno, ali je meni ovaj od 4,3'' sasvim dovoljan i ne bih baš uzimao veći, umreće mi u džepu.
Telefon ekstra izgleda, uspeo sam da nađem onaj "beli" i to mi je jedan od glavnih razloga što sam ga uzeo. Za sestru sam uzeo Galaxy Core. Probao sam i igričice, da vidim kako to sve radi i sve je fino, samo da mu skinem neki player za video i muziku. Do sad sam koristio BS za video, a n7 za muziku. Dajte neki predlog umesto n7, da je dobar plejer, a, ako je moguće, da vizuelno bude kul. Onaj "kocka" je dobar, samo mi ne odgovara pretraga na njemu.
Ako imate neki program, slobodno preporučite, tipa Smart Statusbar, najbolji program ikad.
 
Da li notification LED moze da se podesava po boji za razlicit tip notifikacija (sms, mail, missedcall, IM)?
 
Nazad
Vrh Dno