Šta je novo?

ASUS Transformer T100TA - konvertibilni tablet nove generacije

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720
n76fL4E.jpg

Specifikacije:

  • Display - 10.1 inches with a resolution of 1366 x 768 pixels (wide format - 16: 9), capacitive multi-touch (up to 10 touch points), based on IPS-matrix LED-backlit, wide viewing angles
  • Processor - Intel Atom Z3740 (1,8 GHz), BayTrail-T, with integrated Intel UMA graphics
  • RAM - 2 GB DDR3-1067
  • Storage - built-in storage to 64GB, support for memory cards microSD (SDXC, up to 64 GB), 3 GB virtual disk space on ASUS WebStorage for free (optional)
  • Interfaces: tablet - microUSB (OTG, support the function charging external USB-devices), headphone and microphone jacks, video microHDMI, dock connector, card reader, keyboard dock - USB 3.0
  • Wireless connection - Wi-Fi 802.11 A / b / G / n, Bluetooth 4.0
  • Built-in front web camera - 1.2 megapixels (the ability to record HD-video 720p), microphone •
  • Sensors - light sensor, G-sensor, gyroscope, e-mail Compass
  • Dock - island style keyboard, multi-touch touchpad
  • Sound - SonicMaster, support MaxxAudio, stereo speakers (2 x 1,5 W)
  • Operating System - Windows 8.1 (Blue)
  • Additional software - Microsoft Office Home & Student 2013 full version ( Word 2013, Excel 2013, PowerPoint 2013, OneNote 2013)
  • Battery - two-cell (31 Wh)
  • Case dimensions - 26,3 x 17,8 cm with a thickness of 1.05 cm, with the keyboard dock - 2.36 cm
Po srpski:

  • Kapacitivni 10" multitač ekran sa IPS matricom i LED pozadinskim osvetljenjem HD rezolucije (1366 x 768)
  • Procesor Intel Atom Z3740 BayTral-T platforma sa integrisanom Intel UMA grafikom - najnoviji Atom sa grafikom u rangu sa HD2000 čini mi se
  • 2GB DDR3 RAMa i do 64GB flash memorije za skladištenje (minus prostor koji zauzima preinstalirani softver), slot za memorijske kartice i 3 GB prostora u Asus oblaku
  • Konektori - microUSD (OTG, punjenje drugih USB uređaja), izlaz za slušalice i mikrofon, microHDMI, konektor za dok, čitač kartica, na doku USB 3.0 port
  • Podržava Wi-Fi 802.11 A / b / G / n kao Plavizub (Bluetooth) 4.0
  • Prednja kamera 1.2 megapiksela (snima HD video), mikrofon za snimanje zvuka
  • Senzor za regulisanje osvetljenja ekrana, G-senzor, žiroskop, stereo zvučnici (2 x 1,5 W)
  • Uz tablet dolazi preinstaliran Windows 8.1 operativni sistem
  • Dodatni softver uključuje punu verziju Microsoft Office Home & Student 2013
  • Baterija je dvoćelijska kapaciteta 31 Wh, prema navodima člana @newcomer izdržaće 11 sati uobičajene upotrebe
  • Dimenzije tableta su 26,3 x 17,8 x 1.05 cm a sa dokom debljina je 2.36 cm
Testa za sada nema, sve što ima je opis proizvoda i najava prodaje na ruskim sajtovima. Kod nas bi trebalo da stigne do kraja septembra ili prve nedelje oktobra zavisno od trajanja procesa carinjenja. Maloprodajne cene koje je naveo član @newcomer su:

40990 RSD i 44490 RSD respektivno 32GB/64GB verziju uređaja

Bitna napomena: TABLET DOLAZI SAMO SA DOKOM TJ. TASTATUROM. NE POSTOJI MODEL BEZ DOKA!
 
Ovo je Win RT? Ili je pro? :) Malo mi čudno da se pominje samo na par ruskih sajtova i nigde više... ili će drugde imati neku drugu oznaku? Malo mi sve to čudno :)
 
Unutra je x86 procesor, RT je namenjen ARM arhitekturi. Asus je ionako digao ruke od WinRT.
 
I još da je rezolucija prilagođena aktuelnim trendovima ... Danas kada se ubacuje 1920x1080 na 5" ovo deluje zaista smešno.
 
Hajde i ja da dam doprinos ovoj temi, ako ovo budu specifikacije, po najavljenoj ceni, mislim da će mnogima biti best-buy, posebno onima kojima treba i tablet, ali i računar na kojem mogu ponešto i da otkucaju. U svakom slučaju, ovako nešto sam ja čekao već dugo, a usput se njakao sa Android tabletom koji je po mom iskustvu dobar isključivo za konzumaciju neta i medija.
 
I još da je rezolucija prilagođena aktuelnim trendovima ... Danas kada se ubacuje 1920x1080 na 5" ovo deluje zaista smešno.

Teško da će za ove pare biti 1080p rezolucije u skorije vreme. Najjeftiniji notebook sa FullHD rezolucijom je skuplji od 600-650 eura a najveći broj modela od hiljadu evra ima TN panel.

Verujem da će vremenom biti skupljih modela od nekih 60-70 hiljada dinara sa alu izradom, Atom platformom i FullHD ekranom. Cenovni rang iznad je rezervisan modele sa Haswell Y i jače procesorima.
 
Kupce nece zanimati zasto je najjeftinij laptop sa fhd ekranom 600€. Oni znaju da nexus 7 (2013.) sa fhd ekranom kosta 250€. 400€ je cena nesto za tablete vise srednje klase. U tom cenovnom rangu cemo od septembra nalaziti iskljucivo na fhd uredjaje (ifa sajam, optimus g pad, tegra 4 modeli, memo pad fhd, transformer fhd, nexus 7 itd itd...). Tako da i pored baytrail-a, ova rezolucija ce biti odbojna mnogim kupcima. A ako taj baytrail stvarno bude radio tako kako intel kaze da hoce, verovatno da ce ga kupovati ljudi za poslovnu primenu (documents on the go). Njima je bitno da imaju brz, pouzdan uredjaj, fizicku tastaturu i pun office paket.
 
Kupce nece zanimati zasto je najjeftinij laptop sa fhd ekranom 600€. Oni znaju da nexus 7 (2013.) sa fhd ekranom kosta 250€. 400€ je cena nesto za tablete vise srednje klase. U tom cenovnom rangu cemo od septembra nalaziti iskljucivo na fhd uredjaje (ifa sajam, optimus g pad, tegra 4 modeli, memo pad fhd, transformer fhd, nexus 7 itd itd...). Tako da i pored baytrail-a, ova rezolucija ce biti odbojna mnogim kupcima. A ako taj baytrail stvarno bude radio tako kako intel kaze da hoce, verovatno da ce ga kupovati ljudi za poslovnu primenu (documents on the go). Njima je bitno da imaju brz, pouzdan uredjaj, fizicku tastaturu i pun office paket.

Sam si sebi odgovorio. ;-)
Nexus i ostale Android igrackice su za one kojima treba iskljucivo zabava, i njima ovo nece biti interesantno.
Ostalima... pa ostali zapravo cekaju ovako nesto po normalnoj ceni verovatno jos od pojave ipad1.
 
Kupce nece zanimati zasto je najjeftinij laptop sa fhd ekranom 600€. Oni znaju da nexus 7 (2013.) sa fhd ekranom kosta 250€. 400€ je cena nesto za tablete vise srednje klase. U tom cenovnom rangu cemo od septembra nalaziti iskljucivo na fhd uredjaje (ifa sajam, optimus g pad, tegra 4 modeli, memo pad fhd, transformer fhd, nexus 7 itd itd...). Tako da i pored baytrail-a, ova rezolucija ce biti odbojna mnogim kupcima. A ako taj baytrail stvarno bude radio tako kako intel kaze da hoce, verovatno da ce ga kupovati ljudi za poslovnu primenu (documents on the go). Njima je bitno da imaju brz, pouzdan uredjaj, fizicku tastaturu i pun office paket.

Windows 8 tableti su još uvek vezani za tržište Windows 8 laptopa. To znači da sve dok ne vidiš laptop sa rezolucijom većom od 1080p koji košta između 700 i 1000 evra, ne možeš očekivati da ova naprava od 350 evra ima FullHD ekran. Android tableti tj. Nexus 7 je uveo FullHD među mase iz razloga što izumire viša klasa Android tableta tj. sve skuplje od Nexusa će se na neki način diferencirati, da li korišćenjem olovčice ili jačom rezolucijom (3200x1800). Ali to samo od Samsunga i LGa možeš očekivati za sada, dok i ostali ne predstave svoje modele pa onda ponude i laptope sa sličnim ekranima. Minimum šest meseci smo daleko od toga.

Tegra 4 je mrtvo slovo na papiru i dok ne vidim neki model u prodaji ja ne verujem da uopšte postoji taj SoC.
 
Windows 8 tableti su još uvek vezani za tržište Windows 8 laptopa. To znači da sve dok ne vidiš laptop sa rezolucijom većom od 1080p koji košta između 700 i 1000 evra, ne možeš očekivati da ova naprava od 350 evra ima FullHD ekran. Android tableti tj. Nexus 7 je uveo FullHD među mase iz razloga što izumire viša klasa Android tableta tj. sve skuplje od Nexusa će se na neki način diferencirati, da li korišćenjem olovčice ili jačom rezolucijom (3200x1800). Ali to samo od Samsunga i LGa možeš očekivati za sada, dok i ostali ne predstave svoje modele pa onda ponude i laptope sa sličnim ekranima. Minimum šest meseci smo daleko od toga.

Tegra 4 je mrtvo slovo na papiru i dok ne vidim neki model u prodaji ja ne verujem da uopšte postoji taj SoC.

Shield, 5 uredjaja najavljenih na computex-u i jos nekoliko ce biti na IFA sajmu. Nekoliko je vec u prodaji u Americi.
 
Shield je odlican primer prodat u 2.000 primeraka :D Sve sto se ne meri Milionima komada prodatih primeraka , je daleko od uspeha. Nesto sto je najavljeno ne mora nikada ni da zazivi. Tu nesto debelo smrdi oko Tegre 4. Ako cemo da cekamo najave, evo Kineski Rockchip je za drugi kvartal 2014 najavio Cortex A-12 sa 4 jezgra.

To ce biti prava konkurenicija svima , sto se tice brzine i snage, po vec poznatim cenma, koje su dosta povoljnije od Nvidinih. Oni kao da zive u nekakvom autisticnom svetu , pa misle da ce neko da masovno kupuje njihove proizvode, a oni da cepaju cenu koju zamisle. Prosla su ta vremena.
 
ASUS T100TA update:
Krajem godine, pojaviće se verzija sa istim specs kao što je najavljeno gore, ali će u docking-u imati i HDD od 500GB.
 
ASUS T100TA update:
Krajem godine, pojaviće se verzija sa istim specs kao što je najavljeno gore, ali će u docking-u imati i HDD od 500GB.
Мој уређај из снова, још да има додатну батерију у тастатури :D
 
Evo i zvanične najave:

http://www.engadget.com/2013/09/11/asus-reveals-transformer-book-t100-with-windows-8-1-for-349-we/

ASUS reveals Transformer Book T100 with Windows 8.1 for $349
ASUS already added new members to its Transformer family back at Computex, and now at IDF 2013, the company's added yet another, called the Transformer Book T100. It's got a 10.1 inch 1366 x 768 IPS display, 31Wh battery, quad-core Bay Trail-T Atom CPU and runs Windows 8.1. There are 32 ($349) and 64GB ($399) storage options augmented by one free year of ASUS's WebStorage service and a micro-SD reader, plus 2GB of RAM to keep things running smoothly. Connectivity includes micro-USB, micro-HDMI, and a single USB 3.0 port in the detachable dock. The T100 arrives in stores on October 18.

Pitanje za Asus Srbija - kada se očekuje kod nas i po kojoj tačno ceni?
 
Već je odgovorio, na drugoj temi doduše. Ali Asus se otprilike drži filozofije usd u eur pa puta prodajni, i to i cenim kod njih, što cena ne može mnogo da varira u odnosu na EU i USD
 
Već je odgovorio, na drugoj temi doduše. Ali Asus se otprilike drži filozofije usd u eur pa puta prodajni, i to i cenim kod njih, što cena ne može mnogo da varira u odnosu na EU i USD

Eh da je tako , ali nije , to sto Newcomer prica, je bas to njegova prica, koja cesto nema veze sto se tice cena , ne ulazim sada u druge stvari , sa Realnoscu. Jednostavno nije tako, i to sam vise puta dokazao objavljujuci linkove stranih prodavnica , tako da se moze videti razlika izmedju nasih cena i onih u EU. Nikako nisu iste.

Otprilike prvi deo je svima poznat , koliko u SAD $ , toliko u EU Eura. Kod nas treba racunati na te cene jos , tu iznos nije fiksni i iznosi od slucaja do slucaja , nekad zna da kod Asusa bude 7 % , a nekada i 40 % jer nas Asus ne reaguje na rasprodaje, pa ce stari prvi Memopad da drzi na 14.500 din, ako treba i godinama.

U proseku su cena kod nas vece nego u EU u Eurima za 10-15 %. I to je nazalost realnost. Ovo vazi za tablete, za neke druge stvari je drugacije, ali da ne sirim pricu van teme.
 
Misliš da Asus diktira rasprodaje? Rasprodaje su prvenstveno stvar prodavnica. Naše često drže robu na lageru dok se ne "ubuđa".
 
U svakom slučaju ja jedva čekam da se ovo pojavi, možda bi mogli da naprave i neku pretprodaju npr?
Ja sanjam o ovakvom multifunkcionalnom uređaju još od pojave ipad1. Zaista mi je besmisleno da imam 4 uređaja - i telefon, i tablet, i lap-top i desktop. Ovako ću imati dobar tablet i solidan mini-laptop kad zatreba neko kucanje, sve to po ne tako velikoj ceni. Go Asus, go! :)
 
Misliš da Asus diktira rasprodaje? Rasprodaje su prvenstveno stvar prodavnica. Naše često drže robu na lageru dok se ne "ubuđa".

Cudan je kod nas odnos onih koji uvoze, onih koji proizvode , i onih koji prodaju. Ima tu svega i svacega . Jedno je sigurno da u Srbiji niko ne placa robu unapred da bi je drzao u magacinu na zalihama. Da ne citiram Premijera, koji to juce izjavi za jednu drugu situaciju , al prodaja komjutera kod nas citav taj lanac cesto ima odlike " Protivprirodnog Bluda " .

Prodavci sa kojima mi kranji potrosaci imamo posla, kao poslednja biznis karika u lancu, cesto nemaju ni jedan jedini primerak bilo cega ozbiljnijeg kod sebe . 99 % njih primaju narudzbine , pa sa tim odlaze kod velikoprodavca da im izda 1-2 komada za taj dan, zavisi koliko su komada tableta prodali tog dana, drzimo se teme, uzimaju oni tako i drugu robu.

Net prodaja je nasim trgovcima dosla sto bi se reklo kao "kec na jedanaest" . Ne moras da imas radnju , ne moras da imas magacin, kupca ne moras da vidis, pa ti nisu potrebni ni prodavci. Preko net-a stizu porudzbine i ti ih samo forvardujes direktno velikoprodavcu, koji iz svog magacina preko kurira salje za Donje Brijanje ili neku slicnu Srpsku Metropolu.

U takvim odnosima sam Asus na nasem mikro, ali zato Makro Bolesnom i Poremecenom trzistu, ovo treba shvatiti kao Ekonomsku dijagnozu, ne odnosi se na ljude cesto moze direktno da utice i na takve stvari kao sto su Rasprodaje i da ih inicira , ako oni koji ga vode na lokalu imaju smisla za biznis . Ali zasto bi oni bili Izuzetak pa imali Smisla ??
 
Poslednja izmena:
U svakom slučaju ja jedva čekam da se ovo pojavi, možda bi mogli da naprave i neku pretprodaju npr?
Ja sanjam o ovakvom multifunkcionalnom uređaju još od pojave ipad1. Zaista mi je besmisleno da imam 4 uređaja - i telefon, i tablet, i lap-top i desktop. Ovako ću imati dobar tablet i solidan mini-laptop kad zatreba neko kucanje, sve to po ne tako velikoj ceni. Go Asus, go! :)

Prodaja će kod nas krenuti istog dana kad i u celom svetu, tj za premijeru Win 8.1.
Verzija koja stiže prvo je 32GB / 2GB.
 
CPU je Z3740.
Kasnije možda bude verzija i sa više Ram-a.
 
Ubaciš karticu od 64GB i da te bog vidi. ;)

Nisam baš siguran...
Bilo je već buke oko toga da Surface Pro od 64GB ima samo 27GB slobodno. Ako pretpostavimo da ovaj Asus neće imati recovery particiju, da će potkrešu Win 8 gde mogu, cenim da na 32GB disku mogu da izvuku 5-6GB free u startu. Šta je to za desktop OS kao Win 8? Swap file, temp direktorijum, programi koji instaliraju stvari u Windows folder... ode to dok kažeš keks.
 
Nisam baš siguran...
Bilo je već buke oko toga da Surface Pro od 64GB ima samo 27GB slobodno. Ako pretpostavimo da ovaj Asus neće imati recovery particiju, da će potkrešu Win 8 gde mogu, cenim da na 32GB disku mogu da izvuku 5-6GB free u startu. Šta je to za desktop OS kao Win 8? Swap file, temp direktorijum, programi koji instaliraju stvari u Windows folder... ode to dok kažeš keks.

Meni na desktopu, sa Win7 64bit, ceo C disk zauzima trenutno oko 30 GB, uz instaliran office i druge programe. Koliko znam, win8 je primetno "lakši", a uz to će ovaj Asus imati 32-bitnu verziju. Videćemo, u svakom slučaju ako je stanje baš kritično uvek može da se doda malo para za verziju od 64GB.
 
Misliš da Asus diktira rasprodaje? Rasprodaje su prvenstveno stvar prodavnica. Naše često drže robu na lageru dok se ne "ubuđa".


Da ne bismo ja i ti nagadjali Benchmark je resio sve Dileme. Evo na linku sa Bencha

http://business.benchmark.rs/biznis...rosacke_elektronike_i_kunih_aparata_ceha_fair

Pise sve. Evo samo jedan mali citat koji se odnosi bas na ovo : " Iz kompanije Asus poručuju da se uz svaku kupovinu ASUS laptopa dobija 6.000 dinara popusta i 3.000 dinara popusta uz kupovinu tablet uređaja. "

Valjda je sad jasno ko sta Diktira i kome diktira, il sto rece Pantic , koga Diktira :D
 
Nazad
Vrh Dno