Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Trenutno kod mene su dva poslednja modela Kindle Paperwhite (2014-2015)

Ako duze citas obavezno stavi landscape mod jer tada ima vise reci po redovima - dolazi do manje zamaranja ociju.
Ono sto mene kopka je da li paperwhite zamara oci sa osvetljenjem. Poznato je sta prodavci i marketing gurui vicu - to nije backlight nego frontlight - ali meni je ipak to malo sumnjivo, taj poboljsani kontrast kao besplatni rucak :)

P.S. Saznao sam da Neil Gaiman nije gej (oh ironije :)), ali takodje i da je (vrlo verovatno) sajentolog tacnije sektas :)
 
Poslednja izmena:
Ono sto mene kopka je da li paperwhite zamara oci sa osvetljenjem. Poznato je sta prodavci i marketing gurui vicu - to nije backlight nego frontlight - ali meni je ipak to malo sumnjivo, taj poboljsani kontrast kao besplatni rucak :)
Istina je izmedju, zamara i ono oči, ali manje od ostalih.
 
Meni upaljeno svetlo smeta, ja gledam toga da se resim nekako. Pozadinski svetlo smanjeno do kraja mi je ok donekle ali posle 4 sata oci me ubijaju. Kindle nikako da probam a meracim se da ga kupim vec duze vremena. Kad bi mogao da baca bela slova na crnu pozadinu ne bih se razmisljao ni sekunde. Mozda nije prirodno, mozda bi paperwhite izgubio smisao ali sigurno je najmanje opterecenje za oci.
 
Najmanje opterećenje za oči je kada se čita kao što se i knjiga čita.
Prirodno osvetljenje ili osvetljenje u sobi i e-reader bez osvetljenja..
Ako ti smeta veštačko osvetljenje najbolje je ako ti raspored dopušta da čitaš isključivo na prirodnom osvetljenju.
Verovatno postoje i vrste veštačkog osvetljenja koje manje zamaraju pa i sa tim možeš eksperimentisati.

Taj hack je imao kod starih Sony čitača.
Dok sam koristio Kindle touch (onaj prvi) nije postojalo tako nešto za Kindle, sada ne bih znao.
 
Ako duze citas obavezno stavi landscape mod jer tada ima vise reci po redovima - dolazi do manje zamaranja ociju.
Ono sto mene kopka je da li paperwhite zamara oci sa osvetljenjem. Poznato je sta prodavci i marketing gurui vicu - to nije backlight nego frontlight - ali meni je ipak to malo sumnjivo, taj poboljsani kontrast kao besplatni rucak :)

P.S. Saznao sam da Neil Gaiman nije gej (oh ironije :)), ali takodje i da je (vrlo verovatno) sajentolog tacnije sektas :)
Sve je stvar navike. Ali za gomilu tehnika brzog čitanja je bolje kad je tekst manji, tj da se čita u vertikalnom položaju, nego u horizontalnom(osim ako ne bi imali beskonačni red, što opet ima svoje nedostatke)
Što se tiče osvetljena, nije preporučljivo noću gledati u bilo šta, što je jedini izvor svetlosti. Ali Kindle može mnogo lepo da se namesti da bukvalno oči ne osećaju da gledaju u svetlost, niti se naprežu. Meni je Kindle bio najbolji izbor, baš zbog osvetljenja, jer mahom čitam u prevozu, i mnogo puta u prevozu nema svetla, pa mi knjiga "ne radi".
Ko kod ima želju da vidi kako izgleda Kindle iz prve ruke, možemo se naći u gradu nije problem, možemo i na pivo ;)
 
Moracu da probam kindle. Drugar ima ali bez pozadinskog osvetljenja tako da mi to ne znaci uopste, moram paperwhite da probam. Kad izlazi novi Kindle? 5x do sada sam krenuo da ga kupim i odustanem jer imam nesto prece da zavrsavam.
 
Ja imam stari Kindle3 a sad sam na moru koristio pozajmljeni Paperwhite 2. Iako ću nerado vratiti PW2, moram reći da i stari Kindle odlično obavlja svoj posao, nećeš pogrešiti bilo koji da uzmeš, pogotovo ne trenutno aktuelni PW2.

Što se tiče osvetljenja, meni je više nego OK, može da se namesti od jedva vidljivog do sasvim blještavog, pa ko kako voli.
 
Poslednja izmena:
Rekoh, imao sam oba kod sebe ( generacija 6 i 7), sad je kod mene ostao ovaj poslednji model koji je izašao prošlog meseca. Moj savet, uzmite 6. generaciju, jeftinija je (bila je 99€) i stiže bez reklama (bar ih nije bilo kad sam ja probao, ali tad nije bio registrovan)
 
Završio sam triologiju o Noumima, kao i obično Terry Pratchett je kraljina, mene jednostavno oduševljava njegov stil, velika preporuka. Jedina zamerka je što ima samo 3 knjige, a ne 333.
Prvu sam pričitao u štampanom, a druge dve u digitalnom formatu, još jednom, eRider je stvarno dobra stvar, velika preporuka za Kindle Paperwhite
 
druge dve u digitalnom formatu, još jednom, eRider je stvarno dobra stvar, velika preporuka za Kindle Paperwhite

Kad ides u Calibre convert, imas opciju Look&Feel/Remove spacing between paragraph pa stavis indent:no change.
Ja to kod problematicnih fajlova uvek cekiram i onda imam vise teksta po stranici - baterija se manje trosi i prijatnije je za oci :)
Inace Teri Pracet je odlican, steta sto ga udesi Alchajmer.
 
Dzejms Paterson - Sudija i porota

Sta znam. Volim nekad da procitam njegove stvari jer mi lezi stil pisanja. Lako i brzo se cita. Simpa pricica ali malkice naivno i predvidljivo. Sve u svemu lako citanje za popodne ili dva. :wave:
 
Posle par puta čitanja "drvene" (može i briket) verzije, završio sam "Autostoperski Vodič Kroz Galaksiju" u elektronskom obliku.
Knjiga je fantastična, odličan humor, mašta je ovde silovana više puta :d .
Jedino mi je kraj malo nedorečen, kao da nešto fali, da ima neki nastavak... ali i bez obzira na to knjiga je odlična. Preporuka

Iako kindle posedujem svega 10 dana, popeo sam se svima na glavu hvaleći ga, ovaj put neću pričam ništa samo ću ostavim 3 fotke, pa ocenite sami :-devil-:


Kao neću da pišem ništa, i onda okačim esej od cirka 3000 reči :d
 
Poslednja izmena:
Robin Sarma - "Kaludjer koji je prodao svoj ferari". Vraca veru u bolje sutra iako zivimo u svetu poremecenih vrednosti i podseca na to da su moc pozitivnih misli, samodisciplina i vera u sebe dovoljni za uspeh i srecu u zivotu.
Haled Hoseini - "Lovac na zmajeve" - Jednostavno knjiga koja ostavlja utisak na citaoca.
 
Poslednja izmena:
Posle par puta čitanja "drvene" (može i briket) verzije, završio sam "Autostoperski Vodič Kroz Galaksiju" u elektronskom obliku.
Knjiga je fantastična, odličan humor, mašta je ovde silovana više puta :d .
Jedino mi je kraj malo nedorečen, kao da nešto fali, da ima neki nastavak... ali i bez obzira na to knjiga je odlična. Preporuka

Iako kindle posedujem svega 10 dana, popeo sam se svima na glavu hvaleći ga, ovaj put neću pričam ništa samo ću ostavim 3 fotke, pa ocenite sami :-devil-:


Kao neću da pišem ništa, i onda okačim esej od cirka 3000 reči :d
Pa bar da si platio original kindle verziju, kad ti se već toliko svidja ;) a i vodič treba pročitati na engleskom...
 
Posle par puta čitanja "drvene" (može i briket) verzije, završio sam "Autostoperski Vodič Kroz Galaksiju" u elektronskom obliku.
Knjiga je fantastična, odličan humor, mašta je ovde silovana više puta :d .
Jedino mi je kraj malo nedorečen, kao da nešto fali, da ima neki nastavak... ali i bez obzira na to knjiga je odlična. Preporuka

Iako kindle posedujem svega 10 dana, popeo sam se svima na glavu hvaleći ga, ovaj put neću pričam ništa samo ću ostavim 3 fotke, pa ocenite sami :-devil-:


Kao neću da pišem ništa, i onda okačim esej od cirka 3000 reči :d

Nastavak postoji, ali ga nije pisao Douglas Adams, zbog iznenadne smrti, nego Eoin Colfer. Nemam pojma kakva je knjiga, jer ju zbog obaveza nisam ni pipnuo. Meni je odličan i Dirk Gently serijal, odnosno obe knjige.
Inače pre neki dan sam napokon završio serijal Wheel of Time i još sam pod utiskom (pozitivnim). Ima dosta knjiga (neki delovi malo razvodnjeni), ali ko voli epsku fantastiku, vredi pročitati.
 
Original u smislu da si kupio na amazonu. :)
Kindle i jeste kupljen na Amazon-u, hvalio sam uređaj, a ne Amazon servis :), verujem da je svako eink odlična kupovina.



Nastavak postoji, ali ga nije pisao Douglas Adams, zbog iznenadne smrti, nego Eoin Colfer. Nemam pojma kakva je knjiga, jer ju zbog obaveza nisam ni pipnuo. Meni je odličan i Dirk Gently serijal, odnosno obe knjige.
Inače pre neki dan sam napokon završio serijal Wheel of Time i još sam pod utiskom (pozitivnim). Ima dosta knjiga (neki delovi malo razvodnjeni), ali ko voli epsku fantastiku, vredi pročitati.

Super, hvala puno za info, pogledaću.
Pitanje samo da li je Wheel of Time kompletan?
 
Poslednja izmena:
Pitanje samo da li je Wheel of Time kompletan?
I originalno i domaće štampano izdanje je kompletno, a za e-book nemam pojma.
Samo sam zaboravio da je "And Another Thing..." ili kod nas "Još samo ovo..." naziv nastavka Autostoperskog vodiča.
 
Boris Akunjin - "Azazel" i "Turski gambit"
Vrhunski napisani krimi romani. Iskrena preporuka.
Čim stignem pozabaviću se i ostalim naslovima ovog gospodina.
 
Dzejms S A Kori -
Buđenje nemani
Kalibanov rat
Abadonova kapija

posle duge pauze pravi sf. Klaustrofobično, napeto, vrhunski likovi bez prezeranih šablona. Priča nivoa Artura Klarka ali malo "književnije". Uživancija
 
Orson Skot Kard - Sedmi sin
Auh!
Čitao sam Enderovu igru i bila mi je super ali ovo je već umetničko delo.

Ima li neko epub ostalih naslova iz serijala Američki bogovi (orson scot card)?
moze na pm...
 
Nazad
Vrh Dno