Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Ma ja imam keyboard verziju, al sam razmisljao da se modernizujem, paperwhiteom ili voayageom, pa reko da li dobijam sta.

Skoro mi se desilo da nije reagovao uopste, lampica se pali, ali ekran bio zaledjen, mislio sam da je riknuo ekran, jer mi nije davao obavestenje o mrtvoj bateriji, ali posle sat vremena na punjacu, proradio kao da nije nista.Pa se razmisljam da za svaki slucaj ipak uzmem nesto novo.
 
Poslednja izmena:
uzeo sam paperwhite 2015, sjajan uredjaj zaista... ne moze da se poredi citanje na ipadu i na kindle, jednostavno ovaj je pravljen za citanje knjiga i to je to. Jedino mi se cini za stripove da to nije to zbog malih dimenzija ali iskreno probao sam samo jedan
 
Ja sam citao Alana Forda, on idealan format za kindle, a i walking dead, sedamdesetak brojeva...isto se odlicno pokazao.
 
Koliko ti traje baterija na njemu?
Držim ga na "aviJonu" i to traje valjano, ali mi se čini da duže traje baterija na onom prošlom modelu.
Ko god želi da vidi Kindle, nije mi nikakav problem da se nadjemo u gradu


Što se tiče stripova, nije baš sajajn, prvo crno beli je, takod a stripovi u boji gube boju :D , drugo spor je, tablet (sa malo boljim ekranom) je daleko bolje rešenje za stripove
 
Poslednja izmena:
Drugari iskoristicu da pitam ovde vec kad se spominje kindle.jel zna neko gde da skinem recnik nemacko-srpski za kindle4?
 
Ja sam citao Alana Forda, on idealan format za kindle, a i walking dead, sedamdesetak brojeva...isto se odlicno pokazao.
U kom formatu su bili (jpg ili si upakovao u nešto) i da li je Walking Dead engleska verzija (pitam jer mi se čini da su makar neki delovi bili u boji, a nisam nigde video srpsku verziju u elektronskom formatu)?
 
cbr ako se dobro secam, posto je to bilo pre dve godine. Wd je engleska, da.Samo su korice(naslovna i reklame za druge stripove na kraju) u boji, sadrzaj je crno beli. Ali ga sad ipak citam na tabletu, skinem odmah na njega.
 
Digitalna Tvrđava....bio počeo da je čitam još letos pa me smorilo prvih nekoliko glava (upoznavanje dva glavna lika u knjizi,njihovi životi i sl)
Juče sam uzeo opet da je čitam i danas sam već završio.
Neću da kažem da je odlična knjiga ali napeta je,dinamična i zanimljiva i laka za čitanje...
 
E da pitam ovde...da neko nema mozda kojim slucajem crknut kindle keyboard, ali da je ok ekran tj neostecen?
 
Made in America - Bil Brajson

made_in_america-bil_brajson_v.jpg


O knjizi
„Ova knjiga je pravi trijumf. Brajson je ispisuje sa svojim smislom za uživanje u životu, jednostavnom prozom i sklonošću da zaviruje ispod onoga što čini američki san.“
Literary Review

Bil Brajson okreće leđa drumovima i stranputicama srednje Amerike koju je tako urnebesno opisao u svom bestseleru Izgubljeni kontinent, kako bi se upustio u brzu i ushićujuću vožnju autostradom američkog jezika i popularne kulture.

U knjizi Made in America, Brajson demistifikuje svoju otadžbinu objašnjavajući kako je to jedan prašnjavi pustinjski zaseok bez šume i zelenike postao Holivud, zašto Divlji zapad nije osvojen, zbog čega Amerikanci govore drugačije od Engleza, kako su Amerikanci počeli da jedu nutricionistički bezvrednu hranu pre nego što je za nju i smišljen naziv, otkriva kako su se proslavili doktor Kelog i njegove kukuruzne pahuljice...

„Izuzetno bezobrazno delo, puno oštrine, zajedljivosti i svih drugih sjajnih američkih kvaliteta.“
Vil Self, Independent on Sunday

„Neizmerno zabavno... oštro oko za neobične činjenice i anegdote.“
Majkl Šelden, Daily Telegraph

Koga zanima kako je i sta nastalo u Americi onda je ova knjiga definitivno za njega. Kad kazem u Americi ne znaci da se te stvari nisu prosirile i na veci deo Evrope munjevitom brzinom.

Sledecu u planu imam isto procitati od Bila - Iščezli kontinent

Ako neko zna neki putopis od severne amerike neka predlozi. Ili bilo sta vezano za SAD-e (samo bez istorijskih)

Hvala. :)
 
Jel citao neko "Pre nego sto umrem" - Dzeni Dauman? Kakva je knjiga, jel vredna citanja?
 
Ima neko "Deca ponoći" od Salman Ruždija? Elektronska verzija, papir imam.
 
OK, hvala za info.
 
Ready-Player-One-Review-Cover.png
Ready Player One
Novel by Ernest Cline


Knjiga je odlična, posebno za geekove :d :-devil-:, jer glavna tema je VR(SF element) i kultura 80-ih, tu je sve od filmova preko igara i muzike do nasitnih detalja vezano za te godine.
Svet u kome je smeštana priča je u rasulu, i glavni beg od svih problema je VR,a i pored toga u njemu postoji takmičenje koje vas može obogaiti
Delo ima puno humora, avanture i akcije, sve je lepo sklopljeno, naravno ima bubica, meni najviše smeta kako je taj VR svet zamišljen i kako rade neke mehanike u njemu,
npr mislim da su previše "realistične" u prevodu dosadne...ali bez obzira na te nedostatke, knjiga je super.
Preporuka

btw
Očekuje nas i film 2018-e godine, Steven Spielberg je režiser što je super sa jedne strane, ali pravi pametan dosta toga će da promeni, izbor glumaca ne sviđa, i pored svega toga mislim da će film da bude ludilo, jer ima šta da se pokaže....videćemo
 
Poslednja izmena:
^ Procitao, doduse prevedenu, stvarno zanimljiva knjiga :) Neobicna...
Jedino sto mi se nije svidelo je kraj jer je nekako smuckan zbrda zdola, pomalo je usiljen i to je steta jer je 4/5 knjige bas bas zanimljivo.
 
Posle dugo vremena konačno završih
Dune - F. Herbert
 
Gejmenovu Uspavanu i vreteno vredi kupiti u papirnom izdanju.Jako lepo odradjeno i odstampano.
 
Nazad
Vrh Dno