Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

Evo, ja sam u Jovanovoj, i nisam opšte zadovoljan MTS netom, radi uglavnom loše i sporo. Na drugim lokacijama u gradu radi dosta bolje.
 
Evo telenor kod mene u stanu... jel mts bolji ? uploadfromtaptalk1412347584958.jpg
 
Telenor 3G net slabije radi u delu Kumodraške ulice (između škole V.Masleša i Ljubićke, kao i u par ulica iznad - prema hidrometeorološkoj školi). Ima 3G, ali brzina je 4-6Mbps download. Ume da padne i na Edge...
 
Kakva iskustva imate sa mts-om? Živim u Nišu i signal mi je užasan, pozivi stalno prekidaju, internet je veoma slab. Zvao sam korisnički centar da prijavim i oni mi rekoše da prebacim sa 3G na 2G i biće kao ok, ali i dalje isti problemi. Ne znam da li je to do dela grada jer kada se maknem malo onda radi fino, mada živim na 2km od centra. Pre jedno 6 meseci sam otišao iz VIP-a zbog cene, ali iako deru, mreža je dosta kvalitetnija od mts-a što znači da ako je tamo sve bilo perfektno na istom telefonu nije ni do telefona. Ima neko neku ideju ili da napuštam mts?
 
Meni je u Nisu MTS bio losiji od VIPa ranije, tj. bilo je primetno (u Beogradu negde do maja nisam primetio nikakvu razliku, od tada je malo net sporiji, ali krajem septembra evo imaju i prekide za poziv).
Sa pozivima doduse nisam imao probleme kad sam u Nisu. Sestra kaze da je imala probleme sad kod mojih (sa njima zivi, manje od 2km od centra Nisa) dok je telefon na 3G-only (WCDMA-only), pa je presla na 2G/3G, sto ranije nije pravilo problem. Ona bas bas koristi telefon, MixNetL ranije (sada uvek predje MixNetM, i koristi jos 2-3 KT broja skroz za pozive u MTSu, i jos jedan Telenor broj ako bas zatreba), tako da je i ranije i sadasnje iskustvo znacajno (dok moje moze biti slucajnost kada odem za Nis 2x godisnje).

Jeste bio kod njih slab signal MTSa uvek (telefon mi se duplo brze isprazni nego u BG), ali je i uvek radio ipak. Ne znam sta je od maja, da li imaju previse prepaid korisnika koji arce mrezu misleci da su Uzmi dodaci isplativi, ili imaju i vise postpaid korisnika, jer nema nista drugo sto ima smisla.
 
Evo telenor kod mene u stanu... jel mts bolji ? Pogledajte prilog 150999

Pazi, ja u tom delu imam bolji net na MTS-u, ali ja proveravam na otvorenom, dok si ti verovatno u stanu.
Moguce je da na ulici bude OK signal, a u stanu losiji. Sto je bolja gradnja (deblji zidovi ;)), slabiji je signal. Uzmi najbolje od nekoga MTS karticu, isprobaj, i probaj po stanu kako radi razgovor (prosetas kroz stan tokom razgovora, vidis da li se prekida, da li tebe cuju/ne cuju i sl.).
 
Evo ispred. G.Jevremova uploadfromtaptalk1412491365546.jpg
 
Sve pohvale za Vip, pretekli su Telenor na putu Nis - granica sa Bugarskom.

Sada imaju 3G i u Sicevackoj klisuri - sem od 9. do 13. tunela (ovde mt:s ima 3G). Nakon toga po izlasku iz klisure ka Beloj Palanci - imaju 3G skoro bez prekida do Bele Palanke, u samoj Palanci, kao i kad se prodje Bela Palanka - na putu ka Pirotu, postoji jedan prekid u 3G pokrivenosti ukupno.

Vidim da rade na pokrivanju putnih pravaca, sto je svakako pohvalno.
 
Imaju od majskog poskupljenja kredita :D
 
Vip ne radi u Nisu - Pantelej.

u scan-u postoji Vip GSM - UMTS ne postoji.

Medjutim registracija na GSM nije moguca. U Pirotu kaze prijatelj da mu dozvoljava Telenor roaming - u GSM modu, al da ne radi na Vip mrezi. Ovde u Nisu ne dozvoljava nacionalni roaming.

B1bBU0X.png


j2MHNuu.png
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je proradila mreza delimicno, idalje 3G samo u tragovima, GSM radi sporadicno.
 
Pozdrav...Zna li neko nesto o Americkim mrezama tj sa kojih njihovih mreza bi radili telefoni u Srbiji?Koliko sam razumela svaki njihov otkljucan telefon moze da radi svugde u svetu pod uslovom da ima GSM frekvencije... Mene konkretno zanimaju Samsung Galaxy s4, LG Optimus f7 (Boost mobile), Sony Xperia z3 compact...Hvala unapred
 
I dalje isto. Dakle Karaburma, iznad pumpe u V. Micka prema Zvezdari, sedim na wc šolji, kuckam ovo i nemam GSM signal mts! Sramota.
 
A ja cucim u zbunu na Kalisu, kuckam ovo i imam GSM signal mts-a. To onda valjda nije sramota?
 
Verovatno si pokušao da budeš duhovit, ali ne verujem da to nekome tako izgleda.
Poenta je bila da u stanu u Beogradu nemam uopšte signal MTS. Koja je bila tvoja?
 
Pa onda pisi poentu jer ni nas ne interesuje da li i kad ti sedis na wc solji isto kao sto tebe ne interesuje i nije ti duhovito to sto ja cucim u zbunu, ispod drveta, na Kalisu ili na Uscu...
 
Ja kad cucim u zbunu na Kalisu, imam samo Edge brzinu...pisao Telenoru o tome i ono mi rekli preopterecenost mreze, a ja cucim sam o_O
 
Uf, nije dobro. Nema sanse da se sad ne javi neki Vipovac iz zbuna prekoputa i prijavi da mu izbacuje poruku "SOS Calls Only" :lupko:
 
I sad da se nadovežem na poslednja dva posta, jer se dešava nebuloza...
Poslednji put sam pre desetak dana uključio 3G i ni traga od signala, baterija otišla za sat i po (ustvari zaboravio da isključim 3G). Inače sam ranije ovde pisao o nepostojanju mts GSM/2G signala u stanu. Danas slučajno uključim 3G i neverovatno, pun signal!!! Tri uskličnika sam stavio jer GSM/2G i dalje nemam. Pozivi, internet, sve funkcioniše besprekorno. Je l` poznat nekome takav slučaj?

Malo je konfuzno, pa da rezimiram:

- GSM/2G nemam signal, tj. jedna crtica na prozoru.
- 3G full signal za pozive i net.

U postavkama telefona imam samo da biram "Use only 2G network" koji mogu da štikliram ili ne. Navodno kada je neštiklirano, podrazumeva se ona opcija od ranije "GSM/WDCMA auto", ali je WCDMA prefered.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da niko nije naleteo na nešto ovako,)
Inače, status quo, sve je isto evo već 7 dana.
 
Mozda su montirali novu BS, ali jos nisu pustili 2G iz nekih - verovatno tehnickih razloga.
 
I ja sam prvo tako mislio, međutim isto to veče mi je od njih stigao odgovor na jednu od brojnih pritužbi (sad vidim da sam u onom zbunu zaboravio to da pomenem), u kojem se kaže:
Poštovani *********,


Obaveštavamo Vas da je za poboljšanje pokrivenosti na pomenutoj lokaciji neophodna nova bazna stanica, a da su sve planirane lokacije za novu baznu stanicu otpale usled nepostojanja saglasnosti žitelja ovog dela Karaburme za izgradnju bazne stanice u njihovoj neposrednoj blizini.



Ukoliko želite bolji signal, nadležna služba Vas može obići i, ukoliko postoje tehničke mogućnosti, planirati baznu stanicu na Vašoj adresi.


Zahvaljujemo na razumevanju.



Srdačan pozdrav,

Potrebna vam je pomoć? Uputite nam direktno pitanje.
Za dodatnu podršku posetite našu korisničku zonu ili nas kontaktirajte putem korisničkog servisa.

Ipak, javno preduzeće je javno preduzeće, pa je moguće da ni sami ne znaju šta rade.
 
Opšte je poznato da Telenor forsira telefone u dual modu da prelaze na GSM.

Tako je svuda pa i u Novom Sadu, Juče sam video na uglu ulica Vojvođanske i Gogoljeve, da se desila ista stvar. Jedino što je bilo čudno je što je samo GPRS bio dostupan na konkretnoj Telenor stanici.

Da li je u pitanju neki trenutni problem, ili ipak nemaju sve Telenor GSM stanice EDGE, ostaje da se vidi.

Da ne bude da samo Telenor ima BS bez EDGE-a, i na mts-u sam video na GSM-u i to u samom centru Beograda - ulici Admirala Geprata primetio mts GSM stanicu sa dostupnim samo GPRS-om.
 
Hm, na službenom Nokia E51, u dual modu mi uvek stoji 3G (Telenor), tako da je kod tebe možda slučajnost, ili do telefona.
 
Tesko da bilo ko forsira gsm; onda bi trebalo da je telefon stalno na edge? A to se ipak desava retko
 
Telenor mreža je ipak drugačije konfigurisana, i ukoliko signal nije savršen, dešava se da mreža signalizira telefonu da pređe na GSM.

O tome smo pričali i ovde na forumu. Dok recimo mt:s, a narocito Vip ce da te drze na 3G-u dok god mogu.
 
^ Koliko realno 2G trosi manje baterije od 3G ako se pretpostavi da su oba signala istog kvaliteta, na istoj lokaciji? Takodje 2G data (Edge) trosi li manje od 3G HSPA?

Da li je ova razlika mala (npr, 5%) ili pak znacajna?

(Ja mob drzim na 2G, po potrebi predjem na 3G - vrlo retko.)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno