Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

Jel primetio neko da MTS ima malo slabiji 3G signal u Svetogorskoj, blizu Pravno-birotehnicke skole?
 
Iskreno ne, prolazio sam tamo nekoliko puta zadnjih mesec dana, mTel mi je super radio.

Inace sam nasao prvo mesto gde VIP nema uopste 3G signal (ne koristim ga na 2G, WCDMA-only su mi sve VIP kartice podesene), TC Millenium u Knez Mihailovoj ;)
 
Proverio sam i u povratku. Signal mi je bio nešto slabiji na uglu Svetogorske i Palmotićeve, ali ne prebacuje na 2G. Možda proširuju baznu stanicu za 4G. :) Inače, svaka pohvala za MTS kako su savršeno pokrili potez Čingrijina - podvožnjak. Često prolazim trolom tim delom grada, Telenor je u delu Dimtrija Tucovića primetno slabiji, prebacivao je i na EDGE. Mislim da je najslabiji u okolini ugla sa Šabačkom.

MTS je primetno bolji od Telenora i u Bulevaru Patrijarha Pavla. Tu pre svega mislim deo od ugla sa ulicom Pere Velimirovića ka Topčideru. MTS tu ima stub koj odlično pokriva put ka Topčideru, dok Telenor ni nema baznu stanicu. Takođe,MTS je bolji i na uglu Pere Velimirovića i Borske, tu Telenor ima užasno slab 3G usled nedostatka bazne stanice, dok MTS na istom mestu ima pun 3G signal.

Što se tiče Vipa, ne znam kako se ponaša na ovim lokacijama pošto nemam njihovu karticu.
 
Zlata vredne informacije. Zahvaljujem rock.
 
Signal MTS preko puta GSP škole na Vračaru,stanica trole,Idea,signal baš slab.Kad udjete u Ideu jedva da ima 2g signal.Takođe potez između Kaluđerice i Vinče signal loš za 3G.
Uzgred,da li neko može da mi kaže kako na telefonu da podesim da mi prikazuje lokaciju odakle prima signal ? Imam lgl5.
 
Poslednja izmena:
MTS ima slabiji 3G signal na uglu Cvijiceve i Jase Prodanovica i na potezu Jase Prodanovica-ugao sa Takovskom.
 
MTS iz nekog razloga ima ocajan 3G signal na pocetku Juznog bulevara (od Autokomande). Jel neko primetio ovo ili je u pitanju otkaz bazne stanice? Problem je sto je ovo centar grada, ne smeju da dopuste to.
 
MTS iz nekog razloga ima ocajan 3G signal na pocetku Juznog bulevara (od Autokomande). Jel neko primetio ovo ili je u pitanju otkaz bazne stanice? Problem je sto je ovo centar grada, ne smeju da dopuste to.

Dok sam putovao u suprotnom smeru, na istoj lokaciji odlican 3G signal u WCDMA only modu. Zaista cudno.
 
Ne znam sta se ovo desava sa raspalim vipom, posle oko mesec dana standardno polu-kilavog rada 3G mreze (a na to sam navikao kad su svi operateri u pitanju i sve to kao kapiram za standard u ovoj drzavi) u poslednje 2 nedelje ponovo radi ocajno u vecem delu Va a i u samom centru grada, slicno vazi i za NS. Pisao sam vec u vip PP/promocije temi koje probleme sam imao sredinom/krajem januara ali ovo u poslednje 2 nedelje je jos gore. Mozda ima neke veze jer sam presao na ultra povoljan ultra paket sa ultra 60% popusta pa su onda resili ultra da nam zakinu na brzinama neta :d :d

Ne smem ni da postavim SS, malopre sam na 800m od centra 3x palio speed test i najbolji rez je bio 2/1 Mbps a ping 132ms :d

Evo dok pisem ovo isti test pokazuje 0.56Mbps/0.03Mbps i ping 143ms. Sta vise da se komentarise..

Da na pomenem da nije do telefona i slicne gluposti, jednostavno vip ima opasne probleme sa brzinama neta + sto cak i pri naizgled stabilnom signalu iskacu greske pri povezivanju, malopre sam uspeo da apdejtujem sport tracker tek posle 10 pokusaja i to pri dial up brzinama, dno od mreze.
 
Ja sam koji put kad pozivam sa VIPa posle cuo da sam ja dobio vezu, ali da me ne cuju - kod njih je registrovan poziv od nekoliko sekundi, ali kod mene ga nema. Cak ga nema ni u listingu kasnije!
 
@hsv
Da li jos neko iz VA ima iste probleme?
 
Može biti da sada povremeno rade na mreži zbog 4G ili slično, pa da i zato lošije radi nego inače?
 
Naravno, i to je moguce a i logicno jer net radi po sistemu - prosecno/kilavo (verovatno kao i mts/telenor, u zavisnosti od lokacije) pa onda nesto malo odlicno pa onda zabode par dana, nedelja ocajno, cak i u NS i tom delu drzave izmedju Va i Ns gde se najcesce krecem.

Imaju i drugi probleme, bar to imam gde da proverim jer mi je bar 50% imenika ''na vipu'' (dobrim delom zbog toga i besplatnih minuta i ostadoh na toj mrezi) a i otac koristi vip vec godinama, keva sluzbeni mts pa tako mogu da uporedim ali ne sa mojim telefonom (zahteva micro sim).

Posle cu opet malo da vrtim speedtest, prethodne SS bukvalno nisam smeo da postavim :d Mada i nije potreban test, jedino 2G radi iole normalno (osvezavanje tiketa, prognoze i chat app) a sve ostalo je ocajno u poslednje 2 nedelje, konekcija nestabilna/puca, H+/3G oznaka a brzine veoma lose. Desavalo mi se da i u 04-07h net radi ocajno a valjda bi tada opterecenje mreze trebalo da je mizerno.
 
Poslednja izmena:
Obrisi proxy i port u APN i sacuvaj ne samo da izadjes. Probaj onda.
 
Od kako sam presao u MTS iz Telenora pojavljuje mi se oznaka 3G (HTC M8) koju nisam vidjao kod Telenora, tamo je bilo ili E ili H+. Sada imam E, 3G i H+. Primetio sam da protok miruje kada je na 3G, na primer sve dok ne kliknem na neki link ili se ne pokrene automatski refresh vremenske prognoze stoji 3G. Cim krene ucitavanje podataka prebaci se na H+. E ovo nije nesto mnogo ni bitno ali problem je kod Tapatalk jer mi cesto ostaje zakucano na 3G i nista mi se ne ucitava.

Nisam dobio od MTS onu poruku za automatsku konfiguraciju interneta vec sam sam ukucavao. Trenutno mi je aktivan MTS INTERNET (gprsinternet). Sta treba da mi stoji pod Authentication type (meni je PAP or CHAP)? APN type je default, ako ostavim prazno ne mogu uopste da aktiviram taj APN, izostaje checkbox. Proxy i port su prazni, username je mts, password 064, ostalo nisam dirao.

Ili je za postpaid neki drugi APN umesto ovog MTS INTERNET?
 
Poslednja izmena:
Od kako sam presao u MTS iz Telenora pojavljuje mi se oznaka 3G (HTC M8) koju nisam vidjao kod Telenora, tamo je bilo ili E ili H+. Sada imam E, 3G i H+. Primetio sam da protok miruje kada je na 3G, na primer sve dok ne kliknem na neki link ili se ne pokrene automatski refresh vremenske prognoze stoji 3G. Cim krene ucitavanje podataka prebaci se na H+. E ovo nije nesto mnogo ni bitno ali problem je kod Tapatalk jer mi cesto ostaje zakucano na 3G i nista mi se ne ucitava.

Nisam dobio od MTS onu poruku za automatsku konfiguraciju interneta vec sam sam ukucavao. Trenutno mi je aktivan MTS INTERNET (gprsinternet). Sta treba da mi stoji pod Authentication type (meni je PAP or CHAP)? APN type je default, ako ostavim prazno ne mogu uopste da aktiviram taj APN, izostaje checkbox. Proxy i port su prazni, username je mts, password 064, ostalo nisam dirao.

Ili je za postpaid neki drugi APN umesto ovog MTS INTERNET?

ako je slabjiji signal,vrlo je moguce da se zbog toga zakucava na umts/3g.
 
Mare obrisi proxy i port u APN-u.

Inace da znas, mreza tako i treba da radi. 3G/H+, 3G je low power, kad mu treba prenos podataka predje na H+.
 
Kod mene je tako ali H i H+. Cim povuce prelazi u H+.
 
Mare obrisi proxy i port u APN-u.

Inace da znas, mreza tako i treba da radi. 3G/H+, 3G je low power, kad mu treba prenos podataka predje na H+.
Ok, nisam znao za taj low power mod. Sada kad se setim čini mi se da mi je kod Telenora bilo ovako kao što Septimus kaže. Inače obrisani su mi proxy i port u Apn.
 
To je sve do operatera i konfiguracija mreze.

2G ima samo jedan mod i to je edge, zato i trosi najmanje baterije, jer ne mora da skace sa jednog moda na drugi.

WCDMA odnosno 3G ima 3G, H i H+. 3G je low power jer se ne vrsi prenos podataka i sluzi samo za odrzavanje konekcije poziva i poruka, H je vec malo gladniji, a H+ je full power 3G. Cim zatreba poziv ili internet ukljucuje se H/H+ radi razgovora odnosno u drugom slucaju prenosa podataka.
 
A kakav je slučaj sa 4g?
 
To ne znam. Nisam istrazivao, jer kod nas se tek sad pojavio, pa nisam ni morao da gledam. Mozda alfa zna nesto vise, rafiki maybe?
 
Nemam 4G uredjaj vise ;)
 
Primecujem da telefon u kome vip kartica stoji sve vreme na 3G, a tek kada otvorim browser ili slicno, bude H ili H+. Telefon sa telenor karticom je uvek na H ili H+ (češće na H+). Odziv mozda jeste malo brzi iz tog razloga na telenoru, ali ako negativno utice na bateriju, to je ipak znatno losije resenje. Zamenicu danas malo kartice u telefonima da vidim da li mozda ovaj drugi telefon sve vreme trazi konekciju...
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da probam Telenor vise (nemam nikoga ko ima Telenor sem u osnovnoj pripaid varijanti od kraja prosle), ali MTS i VIP su mi uvek imali 3G/H/H+, od kad imam smartfon koji koristim kao smartfon. Tj. negde od 2012/3. I bas sam zagledao, kada sam pricao sa Djilkosem o tome (videti njegovu temu i FD).

Cak i kada nije skroz podrzan, telefon prelazi na 3G, ali malo vise kao trosi bateriju.
 
Od Pozarevca do ukljucenja na autoput Vip sve vreme ima 3G signal. Vrlo pohvalno. Npr. Telenor je uglavnom na Edge.
Međutim, tu su nesto zestoko zeznuli; triput se prekinuo razgovor koji ukupno nije trajao vise od 7-8 minuta. Uzasno iritirajuce; na kraju sam morao da zovem sa drugog telefona da zavrsim razgovor.
 
Od Pozarevca do ukljucenja na autoput Vip sve vreme ima 3G signal. Vrlo pohvalno. Npr. Telenor je uglavnom na Edge.
Međutim, tu su nesto zestoko zeznuli; triput se prekinuo razgovor koji ukupno nije trajao vise od 7-8 minuta. Uzasno iritirajuce; na kraju sam morao da zovem sa drugog telefona da zavrsim razgovor.

Dok sam imao Telenor, primetio sam da najbolje radi u 3G only modu. Zašto? Zato što se dešava da i pored solidne 3G pokrivenosti prebaci na EDGE. Možda je ovo slučaj i na potezu Požarevac - autoput.
 
Moze tamo da radi u 3G only, ali je signal onda bas slab, bojim se da bi pucala veza. Bolje je da bude na Edge, a da bude normalan razgovor bez prekida.
Za Vip mi nije bilo jasno; dobar 3G signal sve vreme, a veza se prekida. Bilo je nemoguce razgovarati. Doduse, mozda je bas tada bio neki problem sa mrezom.
 
MTS ima ubedljivo najgori 3G signal u Beogradu. Ceo dan sam na Dedinju, ocaj zivi. Evo, upravo mi se gubi 3G signal kod muzeja 25. maj. I na Vozdovcu kod FON-a danas, ocaj.
Jedva cekam da mi istekne ugovor da se vratim na Telenor.
 
Nazad
Vrh Dno