Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

Pa to i moze biti do telefona ili kartice. Kod vas ne verujem da je do toga, jer vas je vise u tom kraju prijavilo problem.

Ali isto tako kod mene Telenor ima problem. A desp je kao prosao u radi mu - radi vani :D
 
U krugu dvojke sve uvek radi kako treba....
 
Napolju da, unutra ne ;)
 
Uopste se ne cudim zasto mi se MTS-ov 3G raspadao u Belom protoku, dok je istovremeno Telenorov 3G tamo odlican. Pogledajte slike, sve ce vam biti jasno. To se zove MTS-ova STEDNJA!

Telenorova bazna stanica Beli potok:

beli_potok_telenor.JPG

MTS-ova bazna stanica Beli potok:

beli_potok_mts.JPG

Telenor ima NEUPOREDIVO bolji 3G signal u Belom potoku od MTS-a. Isto je vazilo i pre nego sto je Telenor pustio 3G na 900 MHz. Ja ne znam ko ovom MTS-ovu planira razvoj mreze...
 
Pitanje je čija je to kuća, a onda je verovatno da Mts ta lokacija mnogo više košta....
 
Meni zaista nije jasno zasto MTS postavlja bazne stanice na toko losim lokacijama. Pa ni centar Belog potoka ta bazna stanica ne moze da pokrije kako treba! Bacene pare! A da ne spominjem da ta bazna stanica ne pokriva ni potez obilaznice oko hotela "1000 ruza", za razliku od Telenorove koja pokriva i to. U prodavnici u centru Belog potoka imam 4/5 crta 3G signala, dok sam na MTS-u ispred prodavnice i nekadasnje kafane imao jedva 2 crte...
 
Poslednja izmena:
Шта је то, две ћелије поред дневне и једна поред спаваће собе ;)
 
Ma u ovoj situaciji je mogla samo da BS bude visha, i radilo bi bolje. Vise lici na andra pandra...
 
Sta mislite, da li su stanari te kuce izlozeni stetnoj dozi zracenja?
 
Онда би сваки 100 човек био изложен истој што је потпуна глупост..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Е то нико не зна, а врло могуће и да крију. Као и сами мобилни што сигурно нису благотворни... У сваком случају за то су потребна врло озбиљна, детаљна и дугорочна испитивања на корисницима, да не кажем „покусним кунићума"...
 
Zna se, dosta je bolje njima nego ovima okolo. :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Previse je ovo nisko, vec i njihovu kucu hvata i direktnim rasejanjem, a padom tek.
Tako da... po pitanju radijacije, sigurno nisu u dobroj poziciji.

E sad koliko je ona stetna ili ne stvarno, to je nesto drugo!
 
Издам плац мтс-у и не морам да радим до краја живота. Ау који сам ја нерадник...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Screenshot je urađen na zvezdarskoj šumi, u podrumu jednog objekta. Čim sam ušao u podrum, telefon je ispao iz mreže iako pokazuje signal -90 do -105. Da li neko zna zašto ispada iz mreže ako već pokazuje da ima signal?
Kartica je Vip, u sim2 slotu na 2G mreži.
IMG_20160531_132013_334.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne ide GSM do 111, kao 3G.
 
При крају смо прве половине године, а ширења мрежа, сем завршетка покривања са 3Г 900 код Теленора, скоро да није ни било!
 
Telenor Kosmaj:


Mts kosmaj:

Dosta predajnika, Kosmaj.


Na celom Kosmaju vip nije imao 4g signal. Jedva se borio sa H/3g. Telenorov predajnik je najnize postavljen a opet drugar nije imao 4g na toj lokaciji, stajali smo ispod predajnika i nema 4g. Telenor na nekom mestu tek predje na 4g malo i izgubi se. Mts nismo imali da testiramo. Uglavnom i na Telenoru i na vipu je sam kvalitet signala bio odlican celim putem Beograd - Kosmaj.
 
Poslednja izmena:
Nove stanice, ili nesto ne vidim na slici?
 
Forsiranje 2G mreze na Telenoru kad je 3G signal na 2100 MHz slabiji definitvno nema veze sa operativnim sistemom telefona, kao ni sa modelom telefona. Tako im je konfigurisana mreza. Obrazlozio sam im to u poruci na FB-u, kazu da su prosledili tehnickoj podrsci.
 
Žarkovo, u zgradi do super vera, levo VIP, desno MTS:


Druga soba:


Možete da zamislite koliko je kvalitet razgovora na strani VIP, baš kao u testovima. Ni jednu za sada poruku na VIP o propuštenom pozivu nisam dobio, na MTS jedna dnevno i ne može da se obavi normalan razgovor. Bazna stanica koju MTS ima ovde ispod na maksiju ne vredi ni 5 para, ne pokriva ništa, mnogo je nisko. Ali gospoda iz MTS su konstatovali da ovde sve radi, prošli ispred zgrade i izmerili. Još 15 dana i zbogom MTS, ili VIP ili Telenor.
 
Poslednja izmena:
Ja opasnih problema u zadnjih dvadesetak dana sa MTS u Novom Sadu imam. Uzeo i drugu karticu (postpaid) ali mi se i dalje cesto desava da telefon ispada iz mreze. Vec sam mislio da mi tel. riknjava ali sa drugim operaterom sve ok...
 
Poslednja izmena:
Žarkovo, u zgradi do super vera, levo VIP, desno MTS:


Druga soba:


Možete da zamislite koliko je kvalitet razgovora na strani VIP, baš kao u testovima. Ni jednu za sada poruku na VIP o propuštenom pozivu nisam dobio, na MTS jedna dnevno i ne može da se obavi normalan razgovor. Bazna stanica koju MTS ima ovde ispod na maksiju ne vredi ni 5 para, ne pokriva ništa, mnogo je nisko. Ali gospoda iz MTS su konstatovali da ovde sve radi, prošli ispred zgrade i izmerili. Još 15 dana i zbogom MTS, ili VIP ili Telenor.

Jel mozes da okacis slike Telenor vs MTS?
 
MTS imaš gore, ništa se ne menja, večeras ne završava test i zato nisam ni slikao poređenje sa MTS. Obaviti telefonski razgovor preko MTS je kao putovanje u budućnost večeras, MTS ovde nije loš, MTS je nepotrebljiv.
Ko je smislio da postave baznu stanicu na mali maksi, taj je napravio katastrofa potez. Moja zgrada jeste idealna za baznu stanicu, ali nisu oni pametni da pitaju i reše problem, prošli ispred zgrade, uhvatili 4G, ma super sve radi ispred zgrade (još da skapiraju da ljudi ne žive ispred zgrade i da im se razgovori ne obavljaju preko 4G).

Žarkovo, u zgradi do super vera, levo Telenor, desno VIP.
Nije hteo telenor da završi test, te sam slikao brzinu najskuplje mreže pre nego što izbaci da ne može da završi test:





 
Poslednja izmena:
Telenor ti je na 2G mrezi u stanu? Ili je ovo ipak MTS?

Stavi 3G-only na telefonu gde je Telenorova kartica.
 
Poslednja izmena:
To je telenor kao što piše gore. Automatski izbor LTE-3G-2G je na oba telefona, nemam nameru da se zajebavam sa prebacivanjem, plaćam račun i hoću da radi sve kako treba, neću da se razmišljam da li sam kući prebacio na 3G i da li ću imati signal negde gde nema uopšte 3G kada izađem iz kuće, to je zajebancija i nemam nameru da robujem mreži i još to da plaćam, kao što sa MTS neću izaći na terasu da bih mogao da obavim razgovor kada uhvati 3G. Telenor ima 3G, ali kada krene da radi test prebaci na 2G, u toku poziva nekad prebaci i na G! Razlika između telenora i mts na 2G, na telenoru na 2G može da se obavi poziv, na mts ne, na mts 2g je očaj.
 
To je telenor kao što piše gore. Automatski izbor LTE-3G-2G je na oba telefona, nemam nameru da se zajebavam sa prebacivanjem, plaćam račun i hoću da radi sve kako treba, neću da se razmišljam da li sam kući prebacio na 3G i da li ću imati signal negde gde nema uopšte 3G kada izađem iz kuće, to je zajebancija i nemam nameru da robujem mreži i još to da plaćam, kao što sa MTS neću izaći na terasu da bih mogao da obavim razgovor kada uhvati 3G. Telenor ima 3G, ali kada krene da radi test prebaci na 2G, u toku poziva nekad prebaci i na G! Razlika između telenora i mts na 2G, na telenoru na 2G može da se obavi poziv, na mts ne, na mts 2g je očaj.
Apsolutno se slazem

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
 
Баш и не, у кући ми некад Теленор 3Г падне на тренутак на НУЛА цртица, али држим „3Г онли" и никад ми не прекине разговор. А раније на 2Г са бољим сигналом сам имао редовно пуцања везе, али је то можда било локално, до БС; али у сваком случају 3Г је квалитетнији.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno