Šta je novo?

Google Chromecast

Ok. Isprobavam još sta sve može. Treba mi bolji ruter sa AC i 5GHz.
 
njemačka, saturn ili mediamarkt, bilo 39,99 ili 34,99, nešto tako
 
U Saturnu je 39.99€ novija verzija, a starija verzija 34.99€.
 
Razmisljam se da uzmem Chromecast ili neki Miracast uredjaj. Hteo bi da strimujem sliku sa tableta na tv, tj video (filmove). Ono sto me interesuje da li je potreban ruter i internet ili ne? Jer u ovom stanu nemam internet (nisu placali pa ugasili zbog dugovanja), ali ima ruter koji radi kao i kablovska. Da li moze da se strimuje i video i zvuk ili samo video? I kako ide povezivanje, da li je komplikovano? U pitanju je LG televizor starije generacije, ali ima dva hdmi i dva usb ulaza.

Pitanja mozda jesu noob, ali nadam se da me razumete. :) Nikad nisam imao kontakta sa ovakim necim, a hteo bi da izbegnem povezivanje preko hdmi kabla, jer moj tablet ne podrzava, vec samo strimovanje preko miracast uredjaja.
 
Za Chromecast treba internet. Sam mirroring sa Android uređaja ne daje zadovoljavajući kvalitet slike (zna da bude kockanja, kašnjenja zvuka), stream sa Chromecast podržanih aplikacija radi dobro.
 
Zar ne moze da se koristi kao klasican dlna player? Podignes dlna server na racunaru i pustas kroz mrezu? Decko je napisao da ima ruter, tj. lokalnu mrezu.
 
.... Hteo bi da strimujem sliku sa tableta na tv, tj video (filmove). ...

Ako se koristi chrome ekstenzija VideoStream ili aplikacija AirFlow - onda se strimuje direktno sa kompa kroz lokalnu mrežu (ne treba internet).

Ovo boldovano u citiranom mi je nepoznanica, ja sam tablet (iPad) jedino koristio da dam komandu da strimuje nešto sa YouTube-a ili Netflix-a, u tom slučaju tablet/ipad/pc samo daje "komandu" (i na dalje se ponaša samo kao "daljinski") Chromecastu, koji dalje sam koristi internet i direktno koristi taj servis. Ne znam da li postoji neka video player aplikacija sa kojom gledaš filmove (lokalne fajlove) na tabletu a da može da strimuje na chromecast.
 
Prvo, smatram da treba da ti obezbede net, kako će i šta će to nije tvoja briga, ako platćaš, traži. I sam sam se susretao sa svim i svačim.

DLNA tek sada vidim u opcijama telefona kada sa, tražio Miracast koji si naveo:


Miracast :


Testirao sam. Prebacuje i zvuk i sliku. Jedan klik i prebacio si sliku telefona/tableta na TV, sve što vidiš, meni, podešavanja, poruke, viber, slike, video... sve što vidiš na tabletu isto je na TV, ovo ti završava posao u jednom kliku. Potreban ti je ruter, nije ti potreban PC. Internet ti je potreban kada prvi put ubaciš Chromecast, on uradi update i ide povezivanje:
 
Razmisljam se da uzmem Chromecast ili neki Miracast uredjaj. Hteo bi da strimujem sliku sa tableta na tv, tj video (filmove). Ono sto me interesuje da li je potreban ruter i internet ili ne? Jer u ovom stanu nemam internet (nisu placali pa ugasili zbog dugovanja), ali ima ruter koji radi kao i kablovska. Da li moze da se strimuje i video i zvuk ili samo video? I kako ide povezivanje, da li je komplikovano? U pitanju je LG televizor starije generacije, ali ima dva hdmi i dva usb ulaza.

Pitanja mozda jesu noob, ali nadam se da me razumete. :) Nikad nisam imao kontakta sa ovakim necim, a hteo bi da izbegnem povezivanje preko hdmi kabla, jer moj tablet ne podrzava, vec samo strimovanje preko miracast uredjaja.
Prvo, smatram da treba da ti obezbede net, kako će i šta će to nije tvoja briga, ako platćaš, traži. I sam sam se susretao sa svim i svačim.

DLNA tek sada vidim u opcijama telefona kada sa, tražio Miracast koji si naveo:


Povezivanje je krajnje jednstavno, ubodeš u hdmi, adapter u struju i spreman je za povezivanje pošto odradi update, moraš prvi put da ga povežeš na mrežu tj. wifi u mom slučaju (i dozvolio sam da gosti mogu da se povežu na chromecast koji su mi povezani na wifi bez), meni je bio na netu, ne znam kako bi funkcionisalo bez neta, videću da isprobam.

Chromecast uradi update:

I spreman za povezivanje:


Miracast :


Testirao sam. Prebacuje i zvuk i sliku. Jedan klik i prebacio si sliku telefona/tableta na TV, sve što vidiš, meni, podešavanja, poruke, viber, slike, video... sve što vidiš na tabletu isto je na TV, ovo ti završava posao u jednom kliku.
 
Poslednja izmena:
U pa to je odlicno, to mi treba da mi prebacuje i sliku i zvuk. Jer bi ja pustao sa tableta ripovane filmove koji su u hd ili full hd formatu, otprilike zauzimaju od 5-10gb po filmu. Komp u tom stanu nemam, a laptop ne mogu stalno da nosam zbog posla treba da mi bude firmi. Sto se tice neta malo je drugacija situacija pa nisam u mogucnosti da nesto urgiram. Nego mi je bilo bitno da on moze samo bezicnim putem da prenosi sliku i zvuk bez potrebe neta.

Inace jel bolje da uzmem Chromecast ili neki mozda drugi Miracast urejdaj? I koja je generalno prednost Chromecast-a u odnosu na druge Miracast uredjaje?

@Ivan I.
Da li si probao da pustis mozda neki film tako i da li ima laga, jel secka? :) I znaci ne treba mi nikakva eksteznija na tabletu, kao sto je rekao @LuxoR da treba za komp?
 
Možeš i sa Android tableta ili telefona da mirror-uješ ekran na CC, za Nexus-e je nativno podržan, za ostale moraš da instaliraš CC aplikaciju, iz nje izabereš cast screen na CC i posle toga sve što vidiš na tabletu, vidiš i na TV-u.

Problem može da bude odnos stranica, tj. rezolucija tableta, pošto je većina tableta 16:10, a TV-a 16:9 pa će ti na TV-u biti crne štrafe kad mirroruješ ekran tableta, npr. evo kod mene kad pustim mirrorujem ekran sa Galaxy Tab S 8.4 na CC:

CC-mirror.jpg

Međutim, za to što ti tebi treba, možda bi ti bolje radio neki Android TV stick, koji bi samostalno puštao filmove sa SD kartice ili USB-a, a telefon/tablet možeš samo da koristiš kao remote za isti, umesto da radiš mirror ekrana.

Prvo ne svetli ekran tableta sve vreme dok gledaš film na TVu, drugo ne arčiš mu bateriju.


EDIT:

Sada sam provalio da za ES File Explorer postoji (besplatan) plug-in za Chromecast, moguće je direktno iz ES file explorera stream-ovati video sa tableta/telefona na CC.

Probao sam sad sa tableta, The.Last.Witch.Hunter.2015.1080p.WEB-DL.AAC2.0, ~4GB fajl klizi bez problema. E sad, nisam još video da li i kako mogu titlovi da idu uz video.

es-cast-cc.jpg

LocalCast izgleda da može to isto, samo sa subtitlovima i radi bez problema.

Izgleda da su skorije vreme pojavilo dosta aplikacija za Android koje streamuju video direktno sa uređaja, bez potrebe za NAS-om, PC-e, DLNA/Plex serverom i sl.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni obratio na odnos stranica. Mislio sam da su iste 16:9. :S: To bi mi bas islo na zivce. A kad instalras znaci taj plug-in onda nema problema sa odnosom stranica? Normlano strimuje video? I jel on automatski i pusta subtitl, npr. pustao bi filmove preko vlc player-a sa tableta? Inace nisam ni znao da postoji i android tv stick, dobro si mi rekao. Hvala ti :)

U svakom slucaju hvala svima na pomoci. I izvinjavam se mozda za neka noob pitanja. :)
 
Za Android TV imaš temu: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?291706-Mogućnosti-Android-multimedia-player-a

Za CC puštaš film direktno iz LocalCast-a na CC, tu izabereš koji titl, podesiš samo na početku encoding da prepoznaje ŠĐČĆŽ i to je to.

Film ide preko celog TV-a, nije u pitanju mirroring ekrana sa tableta, kad pustiš film tablet samo šalje stream na CC, ekran tableta može da se ugasi ili da otvoriš neku drugu aplikaciju, stream ide u pozadini.

Tek sam sinoć video kako radi, tako da nisam probao sa mnogo filmova, ono malo što je bilo na SD kartici u tom trenutku su radili bez problema.
 
Zbog cega mi je zvuk sa PopCorna-a jako tih kad strimujem na cc2.
 
oko 40 evra je u svedskoj - ako nekog put navede :)

Gledajte KP oglase. Prodavao je covek pre 7 dana, jedno 10ak CC2 za 40eura. Ja sam uzeo jedan.

EDIT: Evo sad sam overio opet KP isti covek prodaje i dalje za 40eura :). Navodno ima 3 na stanju.
 
Poslednja izmena:
OK ljudi, ako sam ja dobro skontao Chromecast + glup TV ce da rade HD stream sa Windozea (VLC) na TV?
 
hahahah...zavisi koliko ti je glup TV..salim se...prvo TV mora da bude HD,sa hdmi ulazom(nikakvi cincevi ne dolaze u obzir)..zabadas Chromecast u slobodan HDMI In...podesavas ga na tvoju wifi mrezu...i uz pomoc par aplikacija saljes video,slike,mjuzu,ili ceo ekran na TV....ne koristi se za to VLC(bar ja jos ne znam da je i on u Igri)....mozes da koristis vise opcija...preko GoogleChrome Browsera i njegovih dodataka za ChromeCast....mozes preko aplikacije 'AirFlow'(Mac/Windows)...'Beamer; za Mac...a mozes i preko dosta aplikacija za Android(obidji malo temu,da se ne ponavljamo)
 
moze da se radi Mirror,i tom slucaju ti saljes ,bilo sta da radis na kompu,ali mislim da ima malo stekanja...prakticnije je ovo sto sam pomenuo...
dok recimo sa Androida koji podrzava Cast,ide jako lepo na ChromeCast....
 
Jesam li ja dobro video da komunikacija sa CC može i preko ethernet kabela ili samo preko WiFi ?
 
Hm, pobrkao sam nesto. Vidim da je i on bez ethernet porta....
 
po ovoj slici znaci da moze i za prvu seriju CC
 
Po onome što sam pročitao isti uređaj ide i za prvu i za drugu seriju CC
 
Nazad
Vrh Dno