Šta je novo?

Google Chromecast

Ko tebe tera da kupujes chromecast? Inace, zasto bi Google ili bilo ko radio posao za tvog proizvodjaca TV-a?
Meni su npr glupi smart tv-ovi jer os zastareva, hw im zastareva, ne dobiju update redovno i opet imas dumb tv. Ovako kupis tv sa dobrim ekranom i imas cc, cc2, apple tv, android boxove, itd. Uvek si up to date ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baš tako. Moj LGTV pokreće Youtube app skoro 2min. Sa chromecastom je daleko brže.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Meni ne trazi cromecast,lg smart tv je u pitanju

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk
 
sta ti ne trazi Chromecast?..ko ti ne trazi?
 
Zbunio se covek :d


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije se zbunio. Chrome mu ne trazi Chromecast, vec moze da cast-uje na LG TV koji podržava Google Cast i funkcioniše kao da ima integrisan Chromecast. Isto tako rade i AndroidTV uređaji (Sony...).
 
to je vec nesto,i nekome moze dosta da znaci u odabiru Tv-a
 
Da ne bude zabude. Pre toga je morao da podesi, telefonom ili pc. A sada bira sadrzaj koji ce gledati telefonom ili preko pc.
 
Nije se zbunio. Chrome mu ne trazi Chromecast, vec moze da cast-uje na LG TV koji podržava Google Cast i funkcioniše kao da ima integrisan Chromecast. Isto tako rade i AndroidTV uređaji (Sony...).

Kada ne citiras post podrazumeva se da odgovaras na post pre tvog i upravo se to desilo - ja sam mislio da odgovara na taj post umesto na raniju diskusiju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
We have fantastic application which is working like anything with chrome-cast on android, iOS and other devices. That is Terrarium TV App which is windrous application to watch online movies with chrome cast compatibility. And Terrarium TV Apk for PC is also now possible and we can stream that too in bigger screens.
 
Poslednja izmena:
Terrarium TV,odlicna aplikacija,koristim ga direktno na Android TV,radi za medalju...:)
 
Ova terraijum ima podrsku za chromecast? Nikako ne uspevam da nadjem gde je.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
evo ti jedno resenje,ako zelis da gledas Filmove sa TerrariumTv na ChromeCast,zajedno sa titlovima..:)
instaliras TerraiumTV na fon/tablet..instaliras i aplikaciju 'Web Video Cast',u kojoj podesis jezik za Titl....pokrenes TTv,izaberes link za Film,i kad ponudi dodatni Meni,ides na opciju 'OpenWith...'onda izaberes 'WebVideoCaster' i film krece,a u WebVideoCaster-u ima stavku da se pozoves na Titl(jedino sto mora rucno unosenje titla)i cim ga nadje,titl ide preko filma....moze da se menja i Boja i Velicina titla...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instantbits.cast.webvideo
xmsp6x.png
 
Hvala puno

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Da li je chromecast 2 najbolji za namjenu bacanja slike sa laptopa na TV? Dakle samo me ta opcija interesuje nista vise?
 
Po meni jeste jer mi se bolje ponaša od Miracast/Intel WiDi varijante - manje je kasnjenje.

Vodi računa da je upotrebljivost bežičnog "bacanja" slike (bilo koje varijante) vrlo ograničena upravo zbog kašnjenja od oko pola sekunde u najboljem slučaju. Dakle, zaboravi na pomeranje kursora miša dok gledaš u TV.
 
@Mighty78, video sam da si spominjao ESfile Explorer i CC. Interesuje me kako bi radio CCv1 da iz ESfile Explorera castujem video koji je u lokalnoj mreži na NASu?
 
evo ti jedno resenje,ako zelis da gledas Filmove sa TerrariumTv na ChromeCast,zajedno sa titlovima..:)
instaliras TerraiumTV na fon/tablet..instaliras i aplikaciju 'Web Video Cast',u kojoj podesis jezik za Titl....pokrenes TTv,izaberes link za Film,i kad ponudi dodatni Meni,ides na opciju 'OpenWith...'onda izaberes 'WebVideoCaster' i film krece,a u WebVideoCaster-u ima stavku da se pozoves na Titl(jedino sto mora rucno unosenje titla)i cim ga nadje,titl ide preko filma....moze da se menja i Boja i Velicina titla...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instantbits.cast.webvideo
xmsp6x.png

Kupio sam malopre chromecast 2, bas zbog ovog posta. Bio sam u dilemi izmedju njega i android tv box-a, za ove pare nema bolje opcije. :happy:cheers
 
evo ti jedno resenje,ako zelis da gledas Filmove sa TerrariumTv na ChromeCast,zajedno sa titlovima..:)
instaliras TerraiumTV na fon/tablet..instaliras i aplikaciju 'Web Video Cast',u kojoj podesis jezik za Titl....pokrenes TTv,izaberes link za Film,i kad ponudi dodatni Meni,ides na opciju 'OpenWith...'onda izaberes 'WebVideoCaster' i film krece,a u WebVideoCaster-u ima stavku da se pozoves na Titl(jedino sto mora rucno unosenje titla)i cim ga nadje,titl ide preko filma....moze da se menja i Boja i Velicina titla...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instantbits.cast.webvideo
xmsp6x.png

Da li ovo važi za CC2 ili podržava i onaj pre njega?
 
podrzava i pre njega,ja sam to testirao na starijoj verziji....
 
Isprobao,radi.Zahvaljujem kolegi @brack
 
odgledao u Cugu...sad cekam trecu sezonu,Kali kartel..:)
 
Dali showbox radi normalno preko chromecast-a?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Show Box 4.73 upravo probao i radi, umesto torrenta izabrati server.
Terrarium TV nisam uspeo da šerujem, ne znam šta izabrati?

Dashboard Cast je kul sa widgetima.






ps. Uspeo i preko Terrarium TV, app ima nenormalno mnogo reklama, u jednom trenutku je blokirao fon na par sekundi koliko je krenulo da iskače banera.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno