Šta je novo?

Samsung 840 EVO (Samsung MEX controller, TLC 19nm Toggle Mode 2.0 NAND, TurboWrite)

Padaju performanse za stare fajlove.
Uradi test kod sebe i stavi screenshot.
 
Sve radi ok kada se stavi najnoviji FW EXT0CB6Q, skine program disk fresh i pusti da odradi. To sam zavrsio pocetkom marta i evo su rezultati. Brzina je 237 MB/s posto je ssd nakacen na plocu koja ima Sata 2 :)
 

Prilozi

  • ssd1.jpg
    ssd1.jpg
    151.9 KB · Pregleda: 102
  • ssd2.jpg
    ssd2.jpg
    153.6 KB · Pregleda: 98
^I ja imam to isto odradjeno odavno i par meseci kasnije opet ne radi ok. U tome je i poenta diskusije na zadnjih par strana. Zato se ceka na novi update.
 
Izgleda da izlazi update uskoro, pojavio se Magician 4.6 i uklonili su Performance restoration tool u okviru koga je bio EXT0CB6Q firmware update.
 
Izgleda da novi FW za sada ne može odvojeno, nego kroz novi Magician 4.6.

Budući da trenutno nemam kod sebe neki 840 Evo da probam, ako neko ima može da proba da skine 4.6 i proveri.

Doduše ne danas sa zvaničnog sajte:

We apologize for your inconvenience
Please try again within 24 hours
From April 23-April 27, 2015, there is a daily limit on the number of Magician 4.6 downloads.
Unfortunately, the download limit for the day has been reached, please try again within 24 hours.
We apologize for any inconvenience this might have caused you. Thank you.

Ali ima ga na Techspotu i sl:
http://www.techspot.com/downloads/5345-samsung-ssd-magician.html
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam ja 4.6 verziju, ali mi ne nudi firmware update... kaze da je ovaj EXT0CB6Q zadnji...
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    72.7 KB · Pregleda: 82
Bio sam i ja skinuo pre neki dan, isto nije pokazivao novi FW.
Pisalo je negde kraj meseca kao datum, sto bi bilo sad.
 
Ko je ovde lud?

Izgleda da verzija 4.6 ne cita podatke kako treba.Deinstalirao sam istu, restartovao masinu i instalirapo verziju 4.5.
Cini mi se da je sada ok ?
 
Poslednja izmena:
Kod mene svakako nije, ali čita ispravno FW, EXT0CB6Q.
Jedino ne znam gde je EXT0DB6Q, jer je to oznaka tog novog koji treba da je permanentno rešenje.
 
Tacno posle 2 meseca padaju performanse i to na pocetku diska prvih 10Gb...posle 10Gb je sve ok...
 
Ja sam isto skinuo 4.6 i apdejtovalo mi firmware odmah. Videcemo da li ce sad biti dropova.
 
Pa ova EXT0DB6Q
 
Evo i ja da kazem da sada hd tune bez disk refresha pokazuje ok rezultate ....znaci ispravili su bag sa usporavanjem ....
 
Ne mora da znači, mora da se sačeka par meseci da bi se videlo. I predhodni je kao rešio, dok nije prošlo dovoljno vremena.
 
Slazem se ali mi se cini onako u startu da je reseno :)
 
to je isto sto i disk refresher...isto radi koliko sam primetio.....
 
Hteo bih da iskoristim hardversku enkripciju EVO-a, ali se to utupilo.
Moja ploča ne podržava SATA password, kontaktirao sam Gigabyte, ali su nesposobni, nisu znali ni da mi kažu koje im ploče imaju. Samo kao papagaji ponavljali da je zbog dizajna nemoguće...
Možda neko može da ga modifikuje i omogući.
A druga opcija je eDrive preko BitLocker, i pratio sam uputstvo Ananda, ali i dalje mi detektuje samo za softversku.
 
Hteo bih da iskoristim hardversku enkripciju EVO-a, ali se to utupilo.
Moja ploča ne podržava SATA password, kontaktirao sam Gigabyte, ali su nesposobni, nisu znali ni da mi kažu koje im ploče imaju. Samo kao papagaji ponavljali da je zbog dizajna nemoguće...
Možda neko može da ga modifikuje i omogući.
A druga opcija je eDrive preko BitLocker, i pratio sam uputstvo Ananda, ali i dalje mi detektuje samo za softversku.

Sta ce ti to ?
Koliko ce ti pasti performanse u radu na enkriptovanom driveu ?
 
Ništa, jer pričamo o već ugrađenoj funkciji. On je enkriptovan odmah iz fabrike, samo nema asociran ključ za pristup.
Što da ne koristim kad ima, a može da bude korisno.
 
Meni minimum 420mb a max 450mb posle ovog zadnjeg fw deluje mi da su sredili opadanje performansi harda....
 
Meni je opalo malo, i nešto se brinem da će opasti još...
Čini mi se da nema ništa od popravke, jedino da se zameni.
 
Nazad
Vrh Dno