Šta je novo?

Samsung 840 EVO (Samsung MEX controller, TLC 19nm Toggle Mode 2.0 NAND, TurboWrite)

epski fejl, morace da se menja
 
Da li ovaj samsungov softver za kloniranje radi sa dva ssd-a ili ssd i hdd koji NISU samsungovi, npr. sa Crucial ssd i WD hdd?
 
Ne. Jedan mora da bidne Samsung.
 
Zato onaj boot-abilni CD sa Acronisom što je išao uz Kingson KHX 3K šljaka sa svim živim.

Koristim ga već godinama, klonirao sa njim bukvalno na stodine puta i nijednom mi nije zakazao :)
 
Onaj sto smo dobili sa "onim" 3K na probi? :D
Mislim da ga imam...
 
Ta striped down verzija acronisa je ok, ali ga treba portovati na usb jer se nema optika uvek pri ruci.

Još jednostavnije je koristiti BAMT ili neku sličnu Linux distribuciju i dd.
 
Meni sa ovim novim firmwareom i dalje ok brzina nista nije opala...
 
Kod mene na masini iz potpisa se malo popravila brzina citanja sa novim firmware-om...
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    87.7 KB · Pregleda: 106
Još to testirajte, malo je 5-6x treba barem 40-50x...
 
Opao mi je Health na 840 Evo od 500gb u Sentielu na 98%

The health is determined by SSD specific S.M.A.R.T. attribute(s): #177 Wear Leveling Count

Upisao je 10 Tb, i brzine su slabije nego sto bi trebale da budu, da li da se poteze garancija ili je sve ok?
 

Prilozi

  • as-ssd-bench Samsung SSD 840  3.6.2015 22-33-38.png
    as-ssd-bench Samsung SSD 840 3.6.2015 22-33-38.png
    32.9 KB · Pregleda: 92
Procitas post iznad svog i bude ti sve jasno :)
 
Hocu da napravim secure erase sa kojim programom samo ne sa onaj od samsung posto kad napravim usb botable posle je sve hiroglife evo sliku vako je
1151005bd033413c257e724f15145da0.jpg
 
Poslednja izmena:
@krale

isto klinasto Pismo imao sam I ja, pa sam vadio graficku kartu I ostavio integrisanu da radi (sa CPU)... tako sam radio secure erase/

Sad lepo imam na Hero VI maticnoj ploci ssd erase stavku - milina ;)
 
@krale

isto klinasto Pismo imao sam I ja, pa sam vadio graficku kartu I ostavio integrisanu da radi (sa CPU)... tako sam radio secure erase/

Sad lepo imam na Hero VI maticnoj ploci ssd erase stavku - milina ;)
Mislis da je do graficku posto sam smenio dve graficke i na obe je bilo isto nije vajda da moram da vadim graficku pa da pravim erase ?
 
GParted
 
Sestra koristi samsung ssd evo840 od 120gb i opale su joj performanse hard diska na 80 posto a healt na 97 posto.Sta moze da joj pravi problem?Inace ssd vezan na gigabyte GA-P43-ES3G,procesor je intel dual core e6300.Instaliran je pre neki dan novi softver za pomenuti model samsunga evo 840.
Mislim da je ssd jos uvek u garanciji.Da li ovo moze mozda da se reklamira ili ne?
Hard inace radi ok,bez ikakvih bagova.
Kuciste joj je malo losije pa je hard disk ovih toplih dana isao i do 40 stepeni.Ubacio sam u kuciste jos jedan cooler 12-cu pa su temperature ssd-a spale na nekih 35-36 stepeni.
Inace trim feature je ukljucen mada ovde na slici ispisuje da je iskljucen.Ne znam zasto ga tako iscitava.
 

Prilozi

  • 20150722_181245.jpg
    20150722_181245.jpg
    878.8 KB · Pregleda: 102
Jednostavno ne gledaj vrednosti iz Sentinela i zaboravi ih! Ako te zanima zašto potraži, x puta je pričano i to nedavno sam imao i referat na subjekat... ;)
 
Sentinel je glupav program za SSD. Inače to Performance nema veze s mozgom, nisu opale na 80% nego su u tom računaru verovatno uvek na 80% - SSD je SATA3, a u tom računaru je na SATA2 portu.

Prebaci ga u neki drugi računar koji ima SATA3 i Sentinel će prikazati 100%.

A Health u Sentinelu nema veze takođe, to je samo predikcija na osnovu teoretske procene o izdržljivosti NAND-a i količine upisa, nema veze sa realnim stanjem ćelija.
 
Ok hvala na brzim odgovorima.Bunilo me je to sto je hard do pre dva meseca pokazivao i na performansama i na healt-u 100 posto a sad odjednom je procenat poceo da opada.Pa reko ajde da pitam.Jer hard disk za sada radi sasvim korektno bez obzira sto je vezan na SATA2 portu.Sistem radi primetno brze sa ovim ssd hardom, u odnosu na obican hard disk koji je ranije koriscen za sistem.
 
Koliko su vama opadale performanse tokom vremena? Prvi printscreen je test urađen 1. marta 2014., drugi je urađen 4. juna 2015 i treći sada. SSD nikada nije napunjen više od 50%, nisu pokretane virtuelne mašine itd. Da li je ovo normalan pad performansi ili veći nego što je uobičajeno?

as-ssd-bench Samsung SSD 840  1.3.2014. 23-13-20.pngas-ssd-bench Samsung SSD 840  4.6.2015. 19-05-24.pngas-ssd-bench Samsung SSD 840  23.8.2015. 21-27-24.png
 
normalan
 
Izasao je novi Samsung magician 4.7.
 
Koji i dalje nevidi win 10!
 
Lepo ne prepoznaje ga, vidi samo do 8.1. Ni RAPID nije moguć još uvek na win 10, ne može optimizacija...
 
Nazad
Vrh Dno