Šta je novo?

Samsung 840 EVO (Samsung MEX controller, TLC 19nm Toggle Mode 2.0 NAND, TurboWrite)

Ma nije bitno.. Mogao je da upise i 50GB ali performanse nisu smele ovoliko drasticno da opadnu za 3 dana. Pogresan software? :D Mora da imas neke akcije u Samsungu kada dajes ovakav lame excuse... :D HDD Tune sam koristio jer mogu jasnije da vidim performanse HDD-a a ne samo maximalne vrednosti (usput korise ga 99% ucesnika ovog thread-a pa cisto da moj primer bude uporediv sa ostalima). Verovatno je i HD Sentinel pogresan software cim pokazuje 98% health. Izgleda su se sve kompanije koje prave test software za HDD urotile protiv Samsunga... :D
 
Nema neke veze sa Samsungom, potražite pisao sam zašto je upravo HD Sentinel pogrešan još ranije, tj. on procenjuje stanje SSD-a a ne da je tačno, to piše lepo i kod njih i po netu, pročitajte kako on "izračuna" tu vrednost!! ;)
A i programi, ima ih koji su baš za SSD i koji i nisu, lepo je P307 rekao...
 
Aha.. Kapiram.. Kad pokazuje ok vrednosti onda jeste ok za testiranje SSD-ova kad pokaze katastrofalne vrednosti onda nije... :D Jos je interesantnije je kada Paradigma testira HD Tune-om onda je ok test software... :D Bila je prica da starije verzije HD Sentinela pokazuju manji health od realnog ali ovo je testirano poslednjom verziom i pre pokusaja vracanja performansi pokazivao 100% (ver 4.0 je pokazivala 99% na novom SSD-u dok je najnovija pokazivala ispravnih 100%). Ne znam zasto branite Samsung kada se ceo svet zali na 840EVO. Ili imate u zalihama po 200 komada pa vam ne odgovara ova price jer ih necete prodati nikada ili ste samo zaljubljeni u Samsung brend pa ne vidite realnu sliku...

Koja god prica da vas vozi realnost je da je 840EVO tezak fail i ne bih ga preporucio nikome.
 
Kažem nije samo za Samsung, PRVO pročitaj po netu i kod njih, ali ako baš moram da "sažvaćem": gleda prosečan upis podataka u x vremenskom intervalu (za svaki SSD), i onda ako previše upišeš health opadne odjednom jer je to proračunata vrednost a ne trenutna. Aman prvo pročitajte pa onda pišite! :rtfm:
A to da branim Samsung, jok TLC je ****** a i to sam napisao čim su ga najavili! Potraži i to videćeš pisao sam... ;)
 
plus samo da dodam kad health na ssd-u dodje na nulu resetuje se na 100 posto. :)
 
Kod mene stvari stoje ovako:

1) Odrađen fix čim je izašao (novembar 2014.);
2) Par dana nakon fix-a sam odradio Secure Erase zvaničnim Samsungovim alatom i reinstalirao sam sistem;
3) U januaru sam testirao SSD, primećen je značajan pad brzine čitanja ranije upisanih podataka;
4) Odradio sam Performance Restoration 1.1 29. januara i brzina čitanja ranije upisanih podataka se vratila u normalu, SSD je bio kao nov;
5) Od 29.1 pa do današnjeg dana performanse diska nisu opale ni najmanje (u prilogu sam okačio test)!

Ne znam u čemu je fora, kao da Secure Erase poništava ono što odradi Performance Restoration Software, ali ne bi trebalo da je tako pošto je ažuriran firmware. Totalno sam zbunjen.
 

Prilozi

  • 15-March-2015_14-03.png
    15-March-2015_14-03.png
    33.2 KB · Pregleda: 148
Da li je ovaj Op ok ?
Treba li u windows hdd mangementu da mu alociram particiju za ovih 10Gb za OP ?
 
Volio bih od vas Win korisnika da cujem kako vasi SSDiskovi vrse Wear Leveling Count ukoliko imate kakvo programce za ocitavanje istog?
 
.

Izgleda da ovaj DiskFresh program stvarno radi dobro. Doduse, kada sam uradio ,optimizaciju prema preporuci za SSD (ReadOnly), nije bilo efekta. Onda sam iskljucio tu opciju i dobio dobar rezultat. Evo screenshotova pre i posle optimizacije.

SSD_1.jpgSSD_2.jpg

Doduse, Samsungov program za proveru pokazuje nesto slabije performanse nego ranije.

SSD_3.jpg
 
Šta je bilo s novim Firmware-om, koji treba drugi put da reši isti problem?
 
Imam jedno laicko pitanje iz odredjene doze zabrinutosti. Zanima me da li Samsung SSD 840/850 serija pravi probleme u radu sa AMD cipsetom. Ukoliko da kakvi su to problemi i da li postoji zaobilaznica osim uzimanja Intel platforme. Hvala unapred.
 
Ne pravi probleme. Jedino su malko sporiji svi ssd na amd-u nego na intel-u inace nema problema, sve radi kako treba. Slobodno uzmi ssd.
 
Dobro. Koristim uveliko 850 PRO na firminom laptopu, ali je u pitanju Intel platforma. Jer sam zadovoljan ovom SSD masinom odlucih se da uzmem jedan za kucnu upotrebu gde je AMD platforma te reko bolje da najpre pitam. Hvala na brzom odgovoru.
 
Poslednja izmena:
New Samsung SSD 840 EVO Read Performance Fix Coming Later This Month

http://www.anandtech.com/show/9158/...-read-performance-fix-coming-later-this-month

Allyn's tests indicate that the new firmware seems to mostly fix the issue even without running the optimization tool. Note that Allyn didn't give the drive any idle time after the firmware update, so the update appears the be very effective and with idle time the performance would likely have restored on its own.

Obviously, the big question is whether the performance will stay high because there was never a problem with freshly written data. We won't know that for sure until a couple of months later, but given the way the new firmware handles old data it does sound more promising because no data should get old enough to be slow to read.

Naravno, da li novi FW radi videće se posle nekoliko meseci, ali su sada u Magician 4.6 ubacili Advanced Performance Optimization feature - radi slično kao i DiskFresh, tj. obnavlja sve upisane podatke, mada ako novi FW bude radio kako treba pitanje da li će to biti neophodno.
 
Selotejp rešenje koliko vidim.
 
A lepo ljudi savetovali da se uzme Pro .. :mad: Nista, sad cekamo fix ko' ozeblo sunce :)
 
Citam ove postove i pitam se cemu ovolika pljuvacina po Samsungovom 840 evo modelu?! Koristim ga evo vec nekih pola godine i maksimalno sam zadovoljan performansama. Vrijeme za koje podize i gasi sistem kako se pokrecu programi i igrice je najblaze receno fascinantno! Naravno ovo pricam posto sam pre toga imao klasicni seagate hdd od 1TB...Ne znam sta ocekujete ljudi od ssd brzinu svetlosti mozda.
 
pljuvacina je zasluzena,tako veliki brend je izbacio problematican proizvod na trziste i trpi posledice,kao i uvek.
 
Da li evo 840 i evo 850 mogu da rade u raid 0 i ima li uopste razlike u realnom radu?
 
naravno da mogu,nece bas write da skalira komplementarno,ali bice busta u performansama narocito sekvencijalnim.u prevodu,ako svakodnevno pomeras i manipulises ogromnim fajlovima na tim diskovima,ima smisla ta rabota.u protivnom,nema,samo cimanje oko raid-a,rizik da moze se zbog neke gluposti da ode dodjavola,pad vremena pristupa itd prosto nije vredno.u sustini ta akcija je za profesionalce i onaj sam top entuzijasta,mi ostali smrtnici nemamo realne potrebe za tim i vise bi ti se isplatilo da ih drzis kao dva zasebna drajva,na brzem da bude sistem a ovaj drugi za igre i softver,kes,imidze i sl.
 
Magician 4.5 podrzava Win 8.1, A Magician 4.6 NE ?
Dobra fora.
 
to je trim,svakako ga imas.samo ga ukljuci i podesi da ga radi npr jednom u nedelju dana i mozak na otavu.
 
odgovor potrazi na temi za best buy ssd na ovom podforumu.
 
Nazad
Vrh Dno