Šta je novo?

Samsung 840 EVO (Samsung MEX controller, TLC 19nm Toggle Mode 2.0 NAND, TurboWrite)

За све по мало :)
 
Sva tri! ;)
 
Pa pre svega "duzi radni vek" sto je direktno povezano sa zdravljem ...
Jasno ti je zasto treba biti "sto vise" paznog prostora na ssd-u, kako kontroler uposljava memoriske celije...?
 
@GiBo2pac , @mdm , @P307

Ljudi UBEDJEN sam LOL :)

Over Provisioning - DONE!!!

PS

Vise uopste ne razmisljam koliko sam napunio SSD sve dok se ne pojavi win poruka da mi je C: pun? :)
 

Prilozi

  • 12.jpg
    12.jpg
    422.8 KB · Pregleda: 102
  • 13.jpg
    13.jpg
    409.7 KB · Pregleda: 98
Poslednja izmena:
:d
A ne ne, fale još mighty78 i CAR pa bude 100%!!
 
Ne nasedajte na provisioning. Dovoljno je njemu ono što je već otkino od kapaciteta, a na tako malom kapacitetu ostati bez još 10% je mnogo veća šteta. Promenićete SSD i pre nego što mislite.
 
Ja obavezno radim OP na računarima u firmi zato što ima zaposlenih koji ih duže, a koji ne odustaju od popunjavanja dok ima i 1MB slobodnog prostora. Tako me ne boli glava i ne kukaju mi kako je računar usporio. Svi u isti koš, OP svima jedno 10GB i miran sam.

Za svoje računare ne koristim OP.
 
@Ljanmi

E da tačno podseti me mighty78, tvoj SSD je 256GB, stavi OP 10GB nema potrebe više!
 
Da, pa zamisli 10% OP na SSD-u od 1TB! :D
 
Zamisljam, zamisljam, zamisljam... KO JE MAZNO MOJ TERABAJTNI SSD (nakon sto sam se probudio iz sna)...
 
Ne nasedajte na provisioning. Dovoljno je njemu ono što je već otkino od kapaciteta, a na tako malom kapacitetu ostati bez još 10% je mnogo veća šteta. Promenićete SSD i pre nego što mislite.

Kako ko. Mog Intela sam zamenio posle 6 godina. Odigram igru i deinstaliram je, a saves sacuvam.
 
Kako ko. Mog Intela sam zamenio posle 6 godina. Odigram igru i deinstaliram je, a saves sacuvam.

Ti si zarđao k'o kaobojski lončić :D, menjam ih na svake dve godine, a neki se nezgreju ni toliko. Kapacitet raste, cene padaju potrošačko društvo u slici i reči.
 
Ti si zarđao k'o kaobojski lončić :D, menjam ih na svake dve godine, a neki se nezgreju ni toliko. Kapacitet raste, cene padaju potrošačko društvo u slici i reči.

Da znas da jesam. :) Imas nesto dvonozno, viska da share-ujes resurese ?
 
Imaš fabrički spare area koji ti nije dostupan i koji kontroler SSD-a koristi za zamenu neispravnih ćelija. Koliko % diska ide na spare area zavisi od procene proizvođača, tipa nand-a, kontrolera ... ali na to ne možeš da utičeš, da ga menjaš ili iskoristiš.

Dodatni OP omogućava više prostora za wear leveling, da ne moraš baš mnogo da obraćaš pažnju na popunjenost SSD-a i sl.

OP nije neophodan, ali ni ne škodi, sve zavisi od navika korisnika.
 
Gde je ostavljen fabricki prostor? Zasto imam opciju u zvanicnom software-u Magician da odvojim taj prostor? Svi su me posavetovali da uradim tako.

Одговрио је mighty78 изнад где се налази, да не понављам.
Не користим тај софтвер, па не знам.
 
108$ za ovaj model od 240gb? Vredi li da se zaletim ili jok? Black Friday deals na ebay ako nekoga zanima kako sam nasao.
Free shipping mi je do CG.
 
Samsung 840EVO ima 250GB, dakle to nesto nije u redu ako pise 240GB.
Ako ima Crucial MX100 od 256GB i ako je jeftiniji i takodje 3g garancije (toliko Crucial daje a ovi nasi uvoznici to krate) ti naruci to.
Inace sam Samsung 840EVO vredi uzeti po toj ceni, jedino sto ti je garancija "tamo negde" a ne kuci u tvom gradu.
 
Fuj fuj fuj sataII ssd... veliko trostruko fuj fuj fuj. :vomit:

Sto se tice samija samo vodi racuna da li ce biti carine, poreza...

Ovaj prodavac ima samo 26 prodaja, istina 100% ocena ... ali frisak je...
 
Do 150e ne placamo carinu ni porez.

Znam za prodavca, 'bem li ga valjda ne salje kamenje u p.m....Razmislicu jos.
 
Druze placa se i to na cenu sa shipping-om prvo carina pa na sve to porez. Kada se kupuje preko neta maks da prodjes bez dazbina je 50 eur od pravnog a 70 od privatnog lica sa shipping-om
 
Covjek je u CG, pod Goricom zivi... u njih Milo "siroko i gospodski" narodu "srecu deli"...
 
Pre neki dan sam kupio 840 evo i instalirao sistem na ssd. Kada sam instalirao magician software, crvenim slovima mi je izbacio da prebacim na ahci mode. Kada to uradim u biosu dobijem samo windows logo, bsod i restart i tako iznova i iznova... Da li ima veze što sam instalirao sistem dok je ssd bio u ide mode-u pa naknadno prebacio u ahci? Tj, da li moram da idem ovako:
1. ahci mode u biosu
2. instal sistema

ili ovo nema veze?
 
Sjajno <sarkazam

Pošto je ploča SATA II da li ću stvarno dobiti bilo šta u performansama ako prebacim u AHCI mode ili da se ne maltretiram ponovo :)
 
Možeš i naknadno da prebaciš u AHCI, bez reinstalacije sistema. Imaš gomilu primera na YT za isto.

AHCI ti je potreban jer bez njega ne radi TRIM - performanse SSD-a će početi da ti degradiraju vremenom usled nedostatka istog.
 
Nazad
Vrh Dno