Šta je novo?

Nezavisne igre u razvoju (crowdfunding, kickstarter, indiegogo)

Kickstarter - Melee: Battlegrounds - Spiritual Successor to the cRPG Mod



Stvarno odlična ekipa koja pravi igru (jedan od developera je iz Srbije).
Ovi ljudi su napravili najbolji multiplayer mod za Mount and Blade: Warband - cRPG (stvarno odličan i zarazan mod - igram ga skoro pet godina).
Sada su odlučili da naprave standalone igru koja će biti nasljednik cRPG moda.

U svakom slučaju fantastičan projekt! Poželimo im sreću i ko želi neka i podrži igru!
 
Poslednja izmena:
bas manjka originalnosti... steta sto se vidi da imaju sposobnost, ali je po meni licno projekat slab.


btw,

4MNWU4J.png


3YvsrSD.png
 
A svi pozajmili ideju od H. R. Giger-a.
 
Meni je fenomenalno na prvi pogled. Sav sam se najezio, deluje da ce biti opasno dobra horor avantura.
 
bas manjka originalnosti... steta sto se vidi da imaju sposobnost, ali je po meni licno projekat slab.
Mda, trebali su da smisle neku originalniju ideju za first person horor igru tipa da preživljavaš invaziju zombija u generičkom američkom gradu, ili da se muvaš kroz generički srednjovekovni zamak. Slabo je ovo, slabo! /sarcasm
 
 
Imam je već X meseci na Stimu i nisam je poodavno overio da vidim da li je nešto uznapredovalo. Sve u svemu, deluje OK, ali ko zna kada će igra biti spremna u potpunosti...
 
Da sam na tvom mestu, ja bih cekao da je zavrsi pa ono kada ti se bude igralo nesto na ovu foru (Dungeon Keeper, Evil Genius, Startopia ko se toga seca). U svakom slucaju deluje da ima ono nesto sto bi me moglo zadrzati da je igram duze vreme.
 
Upravo to, to je i moja logika. Generalno sam ionako suviše igrao early accessa u proteklom vremenu i manje-više sada bez izuzetka čekam da se te igre završe da bih ih igrao. Spacebase DF9, Maia, The Forrest, Prison Architect, Interstellar Marines...uostalom, više ću uživati :)
 
Što se Early Access naslova tiče, ja sam izričito protiv njih, jer mislim da će osnovnu ideju istog upropastiti, a to je da se pomognu projekti(slično što radi KickStarter).
Problem nastaje što će biti sve više i više naslova koji nikad neće doživeti završni proizvod, jer razvojni može lako da napusti projekat.
Drugo, ne vidim nikakvu poentu da igram nešto što nije završeno, i onako je previše poluproizvoda na tržištu(mislim na gotove igre, pune bagova) samo nam još ovo treba.
Meni je logika, ako već podržiš neku igru koja je u procesu proizvodnje, lepo sačekaš da igra bude zvanično gotova., onako kako su je tvorci zamislili.
Naravno, svako ima svoje vidjenje, ovo je moje.
 
Lično, nemam ništa protiv early accessa, to je skroz OK, ali jeste problem što je sa jedne strane počelo preterano da se upražnjava, pa samim tim ima puno igrača koji se osećaju prevarenim i izigranim produžavanjem rokova i/ili nezadovoljavajućim stanjem igre.

Sa druge strane, obzirom da imam nekakvu samokontrolu, dovoljno mi je da čisto malo pogledam na šta igra liči pa da ne moram da je igram do finalne verzije, tako da mi je i sa te strane OK. Druga dobra stvar jeste što igre koje su na early access programu ulaze na sniženja i pre nego što se zvanično pojave. Na taj način, recimo, mogao si da uzmeš Divinity Original Sin sa 33% popusta ili Wasteland 2 sa 50% popusta još pre nego što je izašao, pa mi je OK i sa te strane. Evo recimo Prison Architect, genijalna igra koja kako vidim baš fino napreduje, može već da se uzme za 3.nešto evra. To je super!

Sa treće strane, ipak treba malo pratiti gejming scenu i ne nasedati na baš svaku vrstu promovisanja igara, znati da proceniš šta bi trebao biti hit, da vidiš šta može a šta ne može da prođe, da nanjušiš po tempu razvoja hoće li biti nešto konkretno od određenog naslova ili neće...Recimo, ja sam naseo na DayZ, a kapiram da bi bilo dovoljno još 2-3 takva slučaja pa da svako normalan batali Early Access u potpunosti.
 
Neko je pomenuo bio Kickstarter za igru domace radinosti, Scorn. Naravno, projekat je failovao sa celih 2% sakupljenog novca. Meni je odmah bilo jasno da nece biti nista od te igre jer je suludo ocekivati da se sakupi tolika kolicina novca bez ikakvog pokrica na gaming sajtovima. Tvorac je tvrdio da se 'nadao da ce mozda da uspostave saradnju sa sajtovima tipa Verge/Polygon', sto je prilicno smesan plan ako od toga zavisi uspeh celog projekta.

I onda u poslednjem apdejtu je krivio ocekivanja ljudi, stanje u gaming industriji, marketing trikove i manipulacije:

https://www.kickstarter.com/projects/571331118/scorn-episode-one/

Od cega je ovo ubedljivo najbolji deo:

Scorn is dead......but even dying is an act of eroticism.

:D
 
Treba mi mala pomoc.

Pokusavam da podrzim projekt ali mi ne ide. Iako sam ukucao tacan broj sa kartice polje za unos se crveni. Da mi bar kaze koji je problem. Koristim maestro komercijalne banke. Da li mi je potreban securecode, ako da zasto nigde ne pise?

Moj predlog je na se u prvom postu napise mali vodic, kako, ukoliko neko zeli da podrzi projekat. Mene samo zanima da li uopste moze maestro. Jeste, pise mastercard, ali to je samo card holder zar ne?
 
najveći problem early access-a nije što se igre ne dovršavaju na vreme, nego što developeri imaju previše kontakta sa communityjem. umesto konkretne probrane ekipe iskusnih gejmera u alfa testu, bacanjem još uvek nekompletno dizajniranih (ne samo nedovršenih) igara u masu, dobijamo hiljade i hiljade babica koji imaju svoje mišljenje, pišu ga u rivjuovima, ocenjuju igru i na taj način veštači stvaraju, odnosno ubijaju hype.
ekipa koja je morala da baci igru na early access po definiciji spada u produkciono slabije, samim tim i kritikama podložnije developere, koji se često totalno pogube u kritikama i hvalospevima.
onda dobijemo apsurdnu situaciju da igra u beti (recimo da bi experimental rust mogli nazvati betom u odnosu na alfu iako su obe zapravo alfe) izgleda toliko drugačije od one u alfi, mnogo više nego nastavci nekih frašiza u odnosu na prva izdanja (recimo kane and lynch 1 vs 2, svi ass creedovi redom i sl.), a sve zato što je developer maltene potpuno promenio engine ili gameplay mehaniku prve verzije. sumnjam da ćemo tako na kraju dobiti savršen proizvod, pre će mi sve to zaličiti na onu narodnu - mnogo babica, kilava beba.


sa druge strane, imamo i primere kada je early access pozitivno uticao da developere, u smislu da su dobro oslušnuli pametne kritike i implementirali ih u proizvod na pravi način, kao recimo u space engineers. na žalost, to obično vodi do prolongiranja završne verzije unedogled, i onda se neki igrači zaista osećaju prevarenim, jer su platili igru pre dve, tri godine a ona još nije izašla.
 
da developere, u smislu da su dobro oslušnuli pametne kritike i implementirali ih u proizvod na pravi način, kao recimo u space engineers. na žalost, to obično vodi do prolongiranja završne verzije unedogled, i onda se neki igrači zaista osećaju prevarenim, jer su platili igru pre dve, tri godine a ona još nije izašla.

Ako ništa drugo uštedeli su na kursu. Platiš danas 2500 za 3 godine kad izađe igra bilo bi ti 4000. :D
 
ali zato ćeš u naredne tri godine živeti mnogo bolje i imati mnogo veći standard :)))) ((((:) :)))))
 
Novi Kickstarter, MMO/Strategija - Crowfall

Za jako kratko vreme skoro pa sakupili potrebna sredstva.

"It's like Game of Thrones meets Eve Online" - a new MMO by J Todd Coleman (Shadowbane, Wizard101) and Gordon Walton (UO, SWG, SWTOR)

https://www.kickstarter.com/projects/crowfall/crowfall-throne-war-pc-mmo

Glavna ideja im je da naprave MMO sa primesama strategije u kome će moći da se pobeđuje iznova i iznova.
Koncept zvuči zanimljvo, kampanje sa različitim svetovima/pravilima. Karakteri igrača će biti permanentni a menjaće se svetovi (Eternal Heroes, Dying Worlds).

Još uvek nemaju ništa sklopljeno osim nekih osnovnih dizajna karaktera i neka prilično osnovna grafika.

Procenjeno vreme izlaska igre: Decembar 2016.
 
Grafika ko DotA 2. Pratim ovo vec neko vreme, zaudara na cash grab.
 
svidja mi se kako izgleda na slikama, još više kako izgleda u pokretu, ali to je nekako i najmanje bitno.
 
Eric Wingman Peterson i ostatak bivse Star Citizen ekipe okupljeni pod imenom Descendent Studios rade na nastavku Descenta.

Descent: Underground
 
resursni sistem, timska igra... da nema onog "bring home the bacon" mirisalo bi na klasičan survival naslov :)
 
Eric Wingman Peterson i ostatak bivse Star Citizen ekipe okupljeni pod imenom Descendent Studios rade na nastavku Descenta.
lol
Ni taj "duhovni nastavak starih PC klasika :d" nije ni blizu gotov, a bivši članovi ekipe koja radi na njemu oformili novi tim i traže pare za drugi "duhovni nastavak starog PC klasika :d".
Ovo je legendarno.:D
 
Nazad
Vrh Dno