Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Ја никада нисам схватио ко је могао да смисли неку тако глупу промоцију по којој Вип једини губи. До сада нисам постављао овакве примедбе али пошто изгледа коначно укидају, време је да је прогласим за најбољу промоцију за кориснике и најгору за провајдера.
Mmm, ne, najgora (za VIP) je bila ona gde se dobijao bukvalno dupli kredit, koji je mogao i za parking da se koristi :) I zbog toga su je ukinuli, pa je sve preslo na BONUS.

Vip je u toj promociji na nuli.
Pa... i ne bas. Ako te neko zove 1h, ti dobijas 60*20, a mozes da razgovaras 60*20/12 otprilike, ako je jedan razgovora, a to je duze od 60 minuta prilicno.
 
Tacno je kad tako posmatras, medjutim, takve stvari se gledaju kroz Verovatnocu i statistiku tj. kroz raspodele.
Prosecan korisnik na toj promociji ce imati i krace pozive, pozivace i Vip mrezu, pozivace cesce nego sto su mu navike..

Ovo sto si naveo jeste slucaj negativan po Vip, ali se to sve utopi u prosek :). Sigurno na njoj nisu mnogo zaradili, ali nisu ni mnogo pukli cim su je drzali toliko dugo.
Neko to sve posmatra i analizira :).
 
Poslednja izmena:
Ovo zadnje vec verujem, posto je VIP toliko brzo ukinuo onu "dupli kredit" promociju, cim je uvideo problem.
Da je MTS, bila bi druga prica :D
 
Ja sam kredit trošio na razgovore i SMS, a verujem da su mnogi koristili i internet, pa onda VIP odlazi u plus, a teorija velikih brojeva je uglavnom na strani većeg igrača :)

Kad smo kod najbolje promocije, imao sam pre desetak godina "self healing" MTS karticu :)
Koštale su, mislim, 100 dinara, sa 100 dinara inicijalnog kredita, a dve sam dobio i uz neke novine (tj.žena dobila jednu u Srbiji, jednu u CG, pa mi dala). Kartice su se svakog meseca, 12 meseci, samodopunjavale sa nekim iznosom, recimo 50 dinara i prvi kredita sam potrošio iz Hrvatske, iz roaminga, a ostali za plaćanje parkinga u Srbiji. Suma sumarum, jednu karticu sam kupio, dve dobio i sa te tri kartice sam mesecima imao besplatan parking :d
Mislim da nikada nikog nisam pozvao sa tih brojeva.
 
Нисам у току са трошковима оператера код позива и пријема позива, према овоме ми делује да оператер има исту зараду када са његове картице позовем некога и када неко позове мене? Ако је тако, онда је вероватно Вип у плусу пошто су и они који су у комаду допунили кредит то трошили на ситније разговоре па је одлазило на успоставу везе и заокруживање. Зашто онда укидају сада када се цене мењају па 20 динара за минут не би покрило један минут разговора? Мада би у оваквом односу већ било питање да ли се и корисницима исплати.
Мени је акција добро легла јер сам у тренутку када се појавила имао бар три већа постпејд пакета које сам узео из разних разлога и месечно ми је пропадало на стотине минута. Ја онда лепо све пребацим на вип картицу и траје практично неограничено. Зато сам после мање од годину дана имао око 95к кредита ... и онда престао да допуњујем јер није имало неког смисла. Углавном сам мало сачувао кредит који би ми пропао.
 
Ja mesečno primam 1000-1500 minuta, pa pošto nisam stalno bio u "danima sa kreditom", generisao sam 10-12 hiljada mesečno, ali sam toliko i trošio, pa sam uvek na istom iznosu. Nisam video svrhu nagomilavanju.

A da li se VIP-u isplati, najbolje je uporediti sa postpaid paketima.... Ova moja potrošnja od desetak hiljada mesečno bi na postpaid bio paket od maksimalno dve hiljade.
 
http://www.mts.telekom.rs/index.php/promocije-pojedinacna/items/prepaid-promo-50-nize-cene.html

Uključite se u promociju, aktivirajte novu prepaid karticu do kraja ove godine i opušteno razgovarajte, dopisujte se i koristite Internet jer smo za vas obezbedili čak 50% popusta na cene minuta, poruka i megabajta, i to do 1. marta 2015. godine. Za dobrodošlicu u mt:s prepaid pripremili smo vam i specijalni bonus Uzmi besplatno!

Sve vas koji novu prepaid karticu aktivirate do 31. decembra 2014. godine, minut razgovora u domaćem saobraćaju i uspostave veze koštaće samo 4,95 dinara, 1 MB prenetih podataka - 30,00 dinara, SMS poruka svega 2,45 dinara, a MMS poruka 6,00 dinara. Navedene cene važe do 1. marta 2015. godine.

Kada postanete novi prepaid korisnik, u mt:s vodiču (*100#) pronađite i aktivirajte bonus dobrodošlice Uzmi besplatno.

Postanite mt:s prepaid korisnik i iskoristite u povoljnosti nove promocije!
 
Bez dodataka, to je ono "po potrosnji" - nadam se da takvih potrosaca nema :D
Ali cene minuta su odlicne za prepaid.
 
Jer sta? Je l' shvatas? :D

Inace, mislim da je, sto se MTSa tice, ovo novogodisnje... mozda bude neka glupost, ali ionako su se prilicno otvorili za ovu prepaid promociju.

VIP ne pratim nesto, sve skorasnje im je za podsmevanje od kad su podigli cene, a VIPZaSve je jedini i dalje ozbiljan prepaid (uopste, ne samo kod njih).

Telenor.... ocekujem da zagreje korisnike za novu godinu, ako ne "besplatnim" rukavicama kao prosle, onda samarom po dzepu :)
 
Besplatno je nešto što se ne plaća. Znači, cena je 0 nečega (dinara, dolara, krompira, limuna ...) Ne razumem kako se uopšte dozvoli takva bezočna obmana budućih korisnika te ''besplatne'' usluge? Zašto jednostavno ne kažu ''najpovoljnije'', ''najjeftinije'' ili nešto slično što izražava ipak nekakvu cenu. A ne ''Uzmi besplatno''. Strašno. I to još sa onako napadnom i dosadnom reklamom sa sve onom dripljačom na biciklu. Dođe mi da joj skinem sic sa onog bicikla na koji naskoči ...
 
Uzmi besplatno je STVARNO besplatno.
To je promo dodatak, NEZAVISAN od ove promocije "50% cene prepaida", vec je dodatna mogucnost.
Mislim da svaki novi prepaid broj dobija to na pocetku (7 dana prilicno minuta u mrezi, SMSova i nesto MB - nista posebno, ali stvarno se ne placa nista za taj dodatak, prvi put).

Posle toga ima drugih dodataka, koji nisu besplatni. Uzmi Sve, Minute, SMS ili Internet (mislim da je u sustini Uzmi Besplatno = jedan Uzmi Sve koji se ne placa).

Tako je bilo na 2 kartice koje sam imao, nadam se da nije ovde fora ono sto si ti rekao - da je ovaj "promo" kao "Uzmi Besplatno" dodatak... ako me je neko razumeo, super, ko nije, ne brinite :)
 
Ne brinem :)

Onda da uzimam svakih 7 dana po jedan novi prepaid broj za DŽ :) Novi broj za DŽ + nešto minuta, + nešto SMS ... i sve za DŽ :) Idem ujutro rano čim otvore poslovnicu da zemam jedan broj da ga arčim bahato 7 dana :)
 
Ali kartica nije za DZ, sem ako je ne dobijes uz neku uslugu :)
 
Pa to kažem, nema danas ništa besplatno.
I to što je kao besplatno, uračunato je već ili u cenu kartice ili to platiš posle 7 dana korišćenja. i ne samo uračunato nego i preračunato :) Za današnju propagandu, Gebels je bio amater.
 
^ 2GB za 7 dana. Sto bar nije 30 dana? Nerviraju me te nedeljne ponude.
 
Bio danas do vipa da prebacim broj koji koristim u tabletu .odlicna promocija za net
 
Na 7 dana? Pa bolja promocija je mTel CG kartica, 13 meseci za 19eur.
 
^ Bekapuj Internet za tih 7 dana, pa ga offline koristi 365 dana :D
 
Ukoliko ste mt:s prepaid korisnik i ne možete da zamislite dan bez Facebook i Twitter novosti i dopisivanja , sada imate priliku da ovim društvenim mrežama pristupate potpuno besplatno i to do kraja 2015. godine.

Dovoljno je samo da do 31. januara 2015, u toku jednog dana dopunite svoj prepaid kredit u ukupnom iznosu od 200 dinara ili više i moći ćete besplatno da pristupate Facebook i Twitter stranicama, kao i aplikaciji Facebook Messenger i to do 31. decembra 2015. godine.

Besplatan pristup ovim društvenim mrežama sa vašeg mobilnog telefona biće vam omogućen putem mobilnih portala( m.facebook.com; mobile.twitter.com) i Facebook i Twitter mobilnih aplikacija .

Promocija traje do 31. januara 2015. godine.
(http://www.mts.telekom.rs/index.php/promocije-pojedinacna/items/besplatan-facebook-i-twitter.html)

--
U Telenoru za mesecni Facebook dobijate samo 20MB po punoj brzini a nakon toga surfujete po smanjenoj. Ne znam kakva je situacija sa mt:s-om.

------------------------------------------------
Novo u Telenoru
Pojavila se nova ponuda na *111#
dodajsve.png
 
Poslednja izmena:
vec par nedelja koristim uzmi i prenesi... za 50 din 100min u mrezi na 7 dana ,danas mi stigla poruka da uz automatsku obnovu prenosim nepotrosene minute... nije lose!!???
 
Na 7 dana? Pa bolja promocija je mTel CG kartica, 13 meseci za 19eur.

Da li se diskutovalo u nekoj od tema o ovome? Vidjao sam tu i tamo ali nigde potpune informacije nisam nasao. Uzeo bih to jer mi treba net, da ubacim u usb modem kao sto neko rece. Znaci, na trafici kupim onu pripejd karticu, uplatim 19 evra kredita, kupim promociju i to sve radi po punoj brzini, nograniceno do kraja 2015?
 
Znaci sta sam danas doziveo. Zovem 065 broj sa nove 064 prepaid kartice gde je aktivirano ono Uzmi besplatno. Pricao oko 2 i po minuta.
I sta se dogadja? Skine sav onaj pocetni kredit od 20dindzi :d
Jesu oni normalni? Ispade da 065 nije mts?
 
Znaci sta sam danas doziveo. Zovem 065 broj sa nove 064 prepaid kartice gde je aktivirano ono Uzmi besplatno. Pricao oko 2 i po minuta.
I sta se dogadja? Skine sav onaj pocetni kredit od 20dindzi :d
Jesu oni normalni? Ispade da 065 nije mts?

Zato što je možda u drugoj mreži. Ne mora da znači ako je 064 ili 065 da je mts...
 
Mislis da je taj broj kod nekog drugog operatera, a mene preusmeri sa ovog mts-ovog, tj. korisnik tog 065 broja je migrirao kod drugog operatera?
Ja sam mislio da kad se prebaci broj kod nekog drugog operatera da dobijes njihov pozivni npr. 060 za vip ili 063 za telenor...
 
Nazad
Vrh Dno