Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Mreža mnogo lošija? Naprotiv, ja u Bg-u uvek ostvarujem veću brzinu (i download i upload) na mt:s-u nego na telenoru...
 
Gledam sad,stvarno super ponuda,mada dole pise-"Promocija traje do 10.01.2015" To izgleda isteklo?
Ja sam uvek sumnjicav da modem ide uz te povlascene cene.
Dzul, jel' ovo provereno u praksi? (da li vazi i za MTS, MobiNet paket sa popustom + modem? Posto na sajtovima za oba stoji drugacije)
Prodas modem, em imas vise GB stalno, em ces biti tu negde sa ukupnom cenom.

Ali taj GB u Telenoru traje 45 dana.800 din za GB na 45 dana,to jest mesec I po.4 puta 800 je 3200 za 6 meseci.Tako sam racunao.
Aha, to ima smisla! Doduse, tako mozes da manevrises lakse sa 4x500+2x1GB za 2200 ili slicno. Mada, za tako kratko vreme, tj. jednokratno, nije vredno razbijanja glave - proveris oba operatera tamo gde ces koristiti, i koji radi bolje.

Po meni najbolje resenje je telenor prepaid . Mts daje vise mb ,ali mreza je generalno mnogo losija nego telenorova.
BS. Govorite u svoje ime.
 
Poslednja izmena:
ne znam da li nekom znaci informacija, ali Vip za sve (obican, ne praznicni), i dalje se uredno aktivira slanjem poruke na broj 2013... znam da je bilo price da ga ukidaju... moj drugar aktivirao danas, onu opciju od 500 dinara/30 dana...
 
Alfa, ide modem znam iz prve ruke. U vipu za dinar, u mtsu zavisi koji modem uzmes. Ali ima ih i za dinar uz sve pakete uz taj popust. Prodas ga ako ti ne treba i tu dobijes koju paru.
Tako da je vip sa tom promocijom ubedljivo najjeftinija varijanta. A za sad promocija vazi do 31.01. Naravno to je uz ugovor, pa sad neka covek izvaga sta mu je bolje.
 
Ovo je super, zasto na sajtu ne kazu tako :)
(u sustini nije bitno da li je za dinar, vec da li cene iz one zvanicne liste za modem, vaze uz cene SA POPUSTOM za tarifu, tj. da se racuna bez uredjaja)
 
Naravno, to su cene. Nebitno je da li je uz uredjaj ili bez uredjaja sa popustom.
 
Proverio sam danas u VIPu, bez provera/premisljanja mi je rekla (dakle, znala je odmah tacno :D, sto je cudno za VIP :D), da, modem se ne vodi kao uredjaj uopste, i idu cene sa popustom. U prevodu ko uzme bilo koji Net paket, barem E3131 dobija frei (za dinar..), a uz vece moze dobiti i onaj odlican Huawei MiFi ruter.

Blek, ako prodas modem (nacices kupca za ~1000 sigurno za ovaj E3131), 3GB mesecno za 5624RSD ukupno... i da ti ne treba svaki mesec, cak i 12 od tih 24 da ti treba, vec si u plusu.

Steta sto i za net pakete ne vazi onaj Piraeus popust, ako stignem da podignem karticu pre 1. uzimam Smart3000, kartica ce ga otplatiti do nule :D
FYI, u banci su potvrdili, 2% od potrosnje kartice tog meseca ide kao popust na VIP racun (preko onih 10% koje VIP daje prvih 6 meseci).
Npr. potrosite 100.000 na kartici, 2000 dobijate popust na VIP racun (to je i limit za popust).
 
Poslednja izmena:
ne znam da li nekom znaci informacija, ali Vip za sve (obican, ne praznicni), i dalje se uredno aktivira slanjem poruke na broj 2013... znam da je bilo price da ga ukidaju... moj drugar aktivirao danas, onu opciju od 500 dinara/30 dana...

ima vip za pricu 150 min.... 500
 
Danas mi palo na pamet,rekoh aj da proverim ponovo,kako radi net na sve tri mreze,(izmenjam kartice na istom telefonu) ovde kod mene,I imam sta da vidim!Sto se tice neta Telenor je sad ubedljivo naj bolji.Proveravao sam pre nekih mesec dana-mesec I po,I svi su bili podjednaki.Valjda su nesto pojacavali signal,sta li,ali uglavnom sad je tako.I time su mi olaksali izbor.UO necu nikako,tako da mi ostaje-Produži SURF 1 GB-45 dana 800,00 I vozi misko!

Hvala svima na pomoci.
 
Alfa, hvala sto mi verujes i proveravas u vipu. :-D
To je oduvek bilo tako, zato je i znala kao iz topa. ;-) mifi ide dzabe uz 15gb paket. Uz 9gb je 990din doplate.
 
Ja ti rekoh :) Telenor je najbolji
Kod njega, ali je i najskuplji :) (sto ne znaci da ima ikakvog razloga)
Dodji kod mene, jedva se hvata signal :D

Alfa, hvala sto mi verujes i proveravas u vipu. :-D
To je oduvek bilo tako, zato je i znala kao iz topa. ;-) mifi ide dzabe uz 15gb paket. Uz 9gb je 990din doplate.
Izvini, u VIPu je provera bila usput (i iskreno je stvarno glupo sto stoji full cena uz modem na sajtu...), jer sam proveravao za Piraeus trajni nalog na vise mesta i pitao da li vazi i za net pakete taj nalog (ne vazi popust!), pa i ovo sam proverio :)

Znam, inace ti verujem, primetio sam za mnoge stvari :) Ali ovo mi je toliko cudno bilo, da sam morao, barem usput :D (zato necu u MTSu da te proveravam, obecavam, moze? :D)
 
Kako bese moze da se aktivira Vip Super opcija na novoj kartici gde ta opcija nije u ponudi? Bila je neka fora ali se ne secam kako..
 
Koristim Vip super opciju - 6000 SMS, 6000 min i 60MB.

Danas me zvali, nudili sledece:
- da predjem na Mega tarifu - klasicno - 495din mesecno 24 meseca UO.
- Ili neka sigurica za 300 dinara da dobijem 1500 za sve mreze + 1500 za Vip.

Kazu, gase se prepaid promocije od 1. feb (dobar deo njih).
 
Tih 1.500 su dinari kredita, a ne minuti, vrv.
I onda, dok ti se neko javi (prve sekunde), ode 22.25 dinarčića, pa ti vidi dokle će trajati zabava... [emoji15]
 
Poslednja izmena:
Mega giga i ultra tarife nisu losa zamena za VIP super sem sto nisu prepaid i kostaju 2-3x vise :):) samo toliko:)
 
Jel moze neko da proveri sutra (prvi februar) da li radi vip super?
I, ako radi, da napise kako se aktivira sta sve ide uz paket i koliko traje.
 
Ako sada trosim oko 1000 SMS poruka na Vip broju + oko 300 na mt:s postpaidu, i oko 100min u Vip mrezi (u komunikaciji sa jednom osobom) - druge nemam u Vipu. Prelazim na neku varijantu omiljenog broja u telenoru ili mts-u (kombinacija sa KT 500 - 50% off) - 250 dinara mesecno - unlimited SMS ka jednom broju + 143 poziva od max 60 minuta) i ostaje jos tih 250 dinara kredita za sta mi padne na pamet.
 
Aaaa? Pitanje ili bucno razmisljanje?:)
 
Ako sada trosim oko 1000 SMS poruka na Vip broju + oko 300 na mt:s postpaidu, i oko 100min u Vip mrezi (u komunikaciji sa jednom osobom) - druge nemam u Vipu. Prelazim na neku varijantu omiljenog broja u telenoru ili mts-u (kombinacija sa KT 500 - 50% off) - 250 dinara mesecno - unlimited SMS ka jednom broju + 143 poziva od max 60 minuta) i ostaje jos tih 250 dinara kredita za sta mi padne na pamet.
Koliko znam "omiljeni broj" vazi samo za brojeve koji su u istoj mrezi kao i ti. Sto bi znacilo da ne mozes da odes u Telenor ili MTS i da imas omiljeni broj koji je u VIP-u. Zar ne?

Mali offtopic: Jel postoji "omiljeni broj" u MTS-u za postpaid pakete?
 
Da ali izgleda da i dalje tek posle minuta ukljucenih u pretplatu se koristi.
 
Imam mali problem sa VIPom, naime devojka svaki mesec uplacuje onu promociju od 500 din gde ima neke silne poruke, malo poziva i internet. I prosli mesec par dana nakon uplacivanja promocije njoj nestane neta, reko ajd potrosila je garant na yt i online radio, te joj objasnim da to vise ne radi ako nije na WiFi. Ovaj mesec (pre neki dan) uplati ona ponovo tu promociju, jer je stala istekla, i dodje joj poruka da ima opet silne poruke, nesto poziva i 300MB interneta. I kako internet nije bio ukljucen od kako ga je prosli put nestalo, tako ona saceka mene kako bi ja to ukljucio. Ja lepo ukljucim, u data usage sam posle proslog nestanka namestio da baci data usage warning na 100MB i da ga totalno gasi na 250MB, i tako ja sad upalim, sve super radi...tek posle 10 min facebook i par poruka na viber, krene uzasno dugo ucitavanje svega sa tendencijom da se nikad ne ucita (ne mrda). Prvo pomislim da je do signala, al signal pun, upalim browser, ukucam google, a ono umesto Google ispadne obavestenje od VIP "Zao nam je nemate dovoljno kredita".
Ja vec vidno iznerviran sto opet nema neta nazovem VIP sa drugog broja i iznesem problem, a likusa mi kaze kako je svih 300MB potroseno! Ja pogledam u Data Usage, tamo jasno pise da je potroseno samo 1.4MB...nastavim pricu sa sluzbenicom ali naravno nista ne vredi, kaze vidim da koristite Android telefon tako da je verovatno sve otislo na sinhronizaciju.

Da li se jos nekom desava da tako kradu? Da li imam ikakvog psnova da se zalim s' obzirom da ne postoji nacin da im dokazem da pricam istinu?

Sync jeste ukljucen, ali samo gmail i contacts, i to se redovno update preko WiFi, tako da sigurno nije povukao 300MB za 10min...System update je namesten da ide samo preko WiFi..drugo nista nema.
 
Ovo je pitanje za nekoliko tema, pa sam se opredelio za ovu... na službenom Telenor broju imam neograničene pozive i sms ka svim nacionalnim mrežama. Privatni telefon (Android na MTS-u) praktično služi samo za online status na "raznim whatsapovima", mail, Tapatalk i poneki primljeni poziv. Po isteku ugovora u mts-u, koja bi mi bila najjeftinija varijanta sa minimumom minuta i sms-ova, a bar 100 MB neta, jer sam 95% vremena pod wifi-jem? Posle nekog ovlaš studiranja, nameće mi se KT sa 50% popusta za 250 dindži, pa reko` da proverim jel ima neko bolju ideju?
 
Masinac neko je opisao identican problem za cerkice decembra cini mi se.
Ulozi im zalbu na KC i odmah RATELu prigovor sledeceg dana sa detaljima i zahtevom za nadoknadu celog kredita jer zbog njih ne mozes koristiti telefon.
 
Bobiska nema jeftinije od tog KT paketa. Neki prepaid ce te odrati za minute ako je jeftiniji.
 
Samo ako hoces na KT, moraces prvo taj post,da prebacis na prepaid pa tek onda na KT. Tako je bar bilo ranije. Proveri u Telekomu.
 
Da, i ne moze tokom ugovora. Bas iz tog razloga. Bez raskida:)
 
Masinac neko je opisao identican problem za cerkice decembra cini mi se.
Ulozi im zalbu na KC i odmah RATELu prigovor sledeceg dana sa detaljima i zahtevom za nadoknadu celog kredita jer zbog njih ne mozes koristiti telefon.
Hvala na savetu. Pokusacu da se zalim, ali ne nadam se mnogo.
 
Nazad
Vrh Dno