Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Brate, ti kao da si u sistemu oznacen za zezanje kod MTSa :)
 
Brate, ti kao da si u sistemu oznacen za zezanje kod MTSa :)
Lopovska firma,krs sistem,mreza losa i krastavac,to rezultuje kradjom. Mnogo oni ljudi pokradu nego narod slabo gleda,a dobar deo i ako gleda pojma nema kako se tarifira i misli da je ok.
Sad su mi cornuli oko 75 kinti,tacnije sav kredit sto sam imao. Uuuh kako sam ih oduvao kad sam ih zvao,posle mi bilo zao zene [emoji1]
p.s. Nakon provere (ostavila me na cekanju) javila se i rekla opet taj pusti sistem i da sam u pravu kao i uvdk...samo sam se nasmejao,a onda isto pitanje kao i prosli put "kako taj sistem evo vec 13-14 god. nikad nije zakazao kod Telenora" ;) naravno nisam dobio odgovor ;)
 
Poslednja izmena:
A ne, sada si sam kriv! :)
Znas da se to desilo i opet ides na isto! To je tvoja greska, ovog puta bi ti ja naplatio i kredit i pozive call centru :p

Imao si 1000din bonus kredita za net, i ti koristis net na prepaid kartici bez konkretne kolicine mB?:) WTF, shvatas li koliko je ovo glupo?:)
 
A ne, sada si sam kriv! :)
Znas da se to desilo i opet ides na isto! To je tvoja greska, ovog puta bi ti ja naplatio i kredit i pozive call centru :p

Imao si 1000din bonus kredita za net, i ti koristis net na prepaid kartici bez konkretne kolicine mB?:) WTF, shvatas li koliko je ovo glupo?:)

Kakve veze ima koliko imam mb? Imam 1000 kinti za net od koga mi je ostalo jos 212 din,sto znaci da su mi ukrali sa regularnog kredita :p Kao sto govorim godinama to su lopovcine i raspad mreza ;)
 
Na isti nacin, isti problem - to je greska u sistemu. Niko normalan ne bi uzeo tolicko kredita za MB, pa nisu dobro istestirali.

Da su zevzeci - jesu. Ali da kradu, to neces dobiti :)

Pozovi sa bilo kog MTS broja, ne moras sa njega. Mozes sa fixnog. Ne znam da li mozes sa druge mreze da pozoves (identicno te kosta, jer 0800/100-100 se naplacuje samo za razgovore za mobilnu, i to fixno 10.17 din) za reklamacije, za neke stvari ne daju, ali mislim da za ovo moze.
 
MTS %#$%/)/#$ .. da im ja mamu maminu #$%/%/&!

Uplatim danas kredit na kartici koja mi služi samo za net. Dobijem poruku da su primili uplatu kredita i rekoh sve ok.

Dva sata kasnije krenem da pustim onaj 1Gb za nedelju dana i imam šta da vidim.... stanje na računu 0,06 din!!!!!! Normalan čovek bi rekao "ajd pozovem centar" ali gospoda naplaćuju razgovor sa operaterom 10,17 din. pa kako onda uopšte rešim problem? Zadnjih sat i po stoji stanje 0,06 din. i nema šta da se uradi...

Da ne spominjem da i taj net što nude je čist lopovluk. U sred Beograda najveći deo tog 1Gb ti propadne zbog lošeg protoka pa se paketi ponavljaju.
 
MTS %#$%/)/#$ .. da im ja mamu maminu #$%/%/&!

Uplatim danas kredit na kartici koja mi služi samo za net. Dobijem poruku da su primili uplatu kredita i rekoh sve ok.

Dva sata kasnije krenem da pustim onaj 1Gb za nedelju dana i imam šta da vidim.... stanje na računu 0,06 din!!!!!! Normalan čovek bi rekao "ajd pozovem centar" ali gospoda naplaćuju razgovor sa operaterom 10,17 din. pa kako onda uopšte rešim problem? Zadnjih sat i po stoji stanje 0,06 din. i nema šta da se uradi...

Da ne spominjem da i taj net što nude je čist lopovluk. U sred Beograda najveći deo tog 1Gb ti propadne zbog lošeg protoka pa se paketi ponavljaju.

Sad ce Alfa da ti kaze da MTS ne krade i da si ti nesto pogresio ;)
MTS je najveca lopovska firma u mob sektoru,odmah iza je i VIP.
I samo jednom da ti corne koju hiljadu i nadoknadili su sve sto su kao "jeftiniji" od telenora,mada i nisu jeftiniji vise ako se u telenoru izboksuje 25% i mob :D

Ja i dalje cekam da mi dzukele odgovore na drugu reklamaciju sto sam imao za mesec dana na konto kradje kredita.
 
Poslednja izmena:
Uplatim danas kredit na kartici koja mi služi samo za net. Dobijem poruku da su primili uplatu kredita i rekoh sve ok.

Dva sata kasnije krenem da pustim onaj 1Gb za nedelju dana i imam šta da vidim.... stanje na računu 0,06 din!!!!!!
Па шта си радио та два сата? Јеси ли проверио стање, мада би требало да се то одмах види по уплати?
 
Fon preko operatera je skoro uvek preskup

A net nesto stvarnp zeza
 
Па шта си радио та два сата? Јеси ли проверио стање, мада би требало да се то одмах види по уплати?

Evo sad ću ti reći šta sam radio....

U pukom besu krenem da zovem taj korisnički centar. Rekoh da probam tog operatera pa ako mi jave da nemam 10,17 din. za razgovor sa operaterom ima neka poslovnica da im pretrpi štetu veću od toga....

Okrenem i kliknem na 1 (da se slažem da mi naplate 10,17 din) i za divno čudo dobijem operatera.

Operater: Dobar dan, ovde ****, kako vam mogu pomoći
JA: Dobar dan, uplatio sam kredit da bih pustio internet promociju i dobio sam poruku od vas da je kredit uplaćen a sada kada sam krenuo da pustim promociju piše mi da mi je kredit 0,06 din.
Operater: Molim vas sačekajte na vezi da proverim
Ja: Ajde
Tri-ding-bling-mling-tin... pa opet i tako jedno minut
Operater: Gospodine imali ste internet pristup koji vam je potrošio ceo kredit.
JA: KAKAV INTERNET PRISTUP!?!?!?!?!?
Operater: Gospodine nemojte da se derete.
JA: HOĆU DA SE DEREM! KAKAV INTERNET PRISTUP? IMAO SAM INTERNET PROMOCIJU HTEO SAM DA PUSTIM NOVU, KAKAV SAD INTERNET PRISTUP MI NAPLAĆUJETE?
Operater: Pa ako vam je istekla promocija.....
JA: NIJE MI ISTEKLA PROMOCIJA! ISTEKAO MI JE PRISTUP INTERNETU PO PUNOJ BRZINI NE PROMOCIJA! NAPLAĆUJETE MI ONO ŠTO SAM VAM VEĆ PLATIO, PLUS OĆETE DA VAM PLATIM I OVAJ RAZGOVOR KOJI JE NASTAO ZBOG VAŠE GREŠKE!
Operater: Sačekajte da pogledam....
Tri-ding-bling-mling-tin... opet... i opet neki minut prodje
Operater: Jeste gospodine imali ste aktivnu internet promociju. Napisaću reklamaciju i kolege će to da provere i u najkraćem roku ćemo ispraviti to.
JA: Ajde da i to vidim.
Operater: Kolege će to proveriti i kontaktiraće vas u najkraćem roku.
JA: Ajd da vidimo taj "najkraći rok"

Prošlo je sat i po od tada i ja još na računu imam 0,06 din. plus nemam ni taj "spori" pristup internetu koji bi trebao da imam.
 
Razumem da čoveku može da prekipi u nekim situacijama, ali mislim da se svaki posao brže završi uz neki normalan, ljudski razgovor nego vikanjem. Vikanje na tamo nekog ko pokušava da radi svoj posao može da ima i kontra efekat. Opet, to je samo moje mišljenje...
 
Poslednja izmena:
Razumem da čoveku može da prekipi u nekim situacijama, ali mislim da se svaki posao brže završi uz neki normalan, ljudski razgovor nego vikanjem. Vikanje na tamo nekog ko pokušava da radi svoj posao može da ima i kontra efekat. Opet, to je samo moje mišljenje...

Prijatelju jel ti misliš da im ja plaćam mobilni net zbog Instagrama i FB-a? Ko ****** sam ujurio u prvi kafić sa Wi-Fijem da završim mail-ove i rešim posao. Sada bi im najradije olupao jednu poslovnicu da čisto goveda shvate štetu koju su mi naneli... a ti bi da pričam sa njima ljudski and demokratično.
 
Problem u svakom slučaju postoji. Samo hoću da kažem da bi ga možda brže rešio normalnim razgovorom.
 
Svako ko sebe smatra ozbiljnim korisnimom mobilnog interneta, ne znam zašto se oslanja na prepaid i promocije?
 
Svako ko sebe smatra ozbiljnim korisnikom mobilne telefonije ne znam zašto se oslanja na Mts?
 
Da je to neki ozbiljniji posao bio bi PostPaid, a ne PrePaid i vijanje promocija.

M2 Note
 
Ne koristim pripejd, gde je najjeftiniji SMS? Znam da nigde nije jeftin. Prijatelju treba samo SMS, koristi MTS Kontrolu troskova i proslog meseca imao je 75 poslatih SMS-ova koje je platio 291,75 din (SMS je 3,89 din). Znam da svuda postoje SMS promocije na max 7 dana, znači trebalo bi 4 promocije za mesec, znam i da cene promocija nije iste za svaki broj i da se menjaju. Bez ovih promocija SMS u MTS je 6 din - mnogo. Prosto, može li uk. za 100 SMS mesečno (da zaokružim) da bude do 300din, ili da se drži KT gde je sada? Hvala!
 
Ne koristim pripejd, gde je najjeftiniji SMS? Znam da nigde nije jeftin. Prijatelju treba samo SMS, koristi MTS Kontrolu troskova i proslog meseca imao je 75 poslatih SMS-ova koje je platio 291,75 din (SMS je 3,89 din). Znam da svuda postoje SMS promocije na max 7 dana, znači trebalo bi 4 promocije za mesec, znam i da cene promocija nije iste za svaki broj i da se menjaju. Bez ovih promocija SMS u MTS je 6 din - mnogo. Prosto, može li uk. za 100 SMS mesečno (da zaokružim) da bude do 300din, ili da se drži KT gde je sada? Hvala!

Iz osnovnog kredita sa KT moze da aktivira dodatak za sms,100 din 240 poruka,vazi 7 dana.Mislim da je povoljno za poruke kome treba.
 
Svako ko sebe smatra ozbiljnim korisnimom mobilnog interneta, ne znam zašto se oslanja na prepaid i promocije?

Svako ko sebe smatra ozbiljnim korisnikom mobilne telefonije ne znam zašto se oslanja na Mts?

Da je to neki ozbiljniji posao bio bi PostPaid, a ne PrePaid i vijanje promocija.

Unapred da kažem ova poruka će biti pristojna samo zbog pravila foruma... što vas ne sprečava da pustite mašti na volju i prisetite se kako kod nas se redovno spominje rodbina (najčešće ženski deo), kao i odredjeni stanovnici zoo vrta.

Uvek me "oduševe" razni pametnjakovići koji se redovno javljaju na svaku temu da prosipaju svoju pamet. Nema veze da li isteruju neke svoje interese ili leče komplekse ili samo njihova pasivno-agresivna priroda im nalaže da pljuju po drugima kako bi se osećali da su bolji/pametniji uvek se jave da "konstruktivno" i "stručno" prokomentarišu temu.

Zato bi ih molio da "prospu" moj malo svoje "pameti" pa da mi odgovore:
1. Kakve veze sa konkretnim slučajem ima način plaćanja i vrsta usluge koja je u pitanju???
2. Da li je ovde bilo reči mom ponašanju i izboru provajdera ili o neispunjavanju provejderovih usluga???
3. Da li je teme cele priče kakav posao ja vodim i na koji način???

I, četvrto, za svu troicu pametnjakovića: Gde piše u bilo kom zakonu/odredi/propisu da odredjene vrste usluga ili proizvoda mogu da se ne ispune ili ne budu ispravne samo zato što način njihovog pružanja/prodaje nije dovoljno ozbiljan/naplaćen????????

Ovde se radi da je naplaćena usluga koja nije imala osnova da se naplati. Zar mislite da tamo negde u MTS-u sedi jedan "mali Perica" i kucka po računaru kome i kada počinje/završava se neka usluga i kako mu je naplatiti? Ili je eto MTS uzeo nekog takvog pametnjakovića ko što ste vas troica kako bi skratio troškove pa sad... bože moj... eto ima greški u softwaru ali to je sasvim razumljivo jer za software koji obračunava promocije i pripaid su se angažovali razni pametnjakovići da napišu kakav-takav software?

Ubuduće ako nemate šta da kažete na zadatu temu zamolio bih vas da svu svoju pamet i komplekse ispoljavate prema tati i mami koji su vas napravili tako "pametne".
 
Poslednja izmena:
Na Telenor prepaid SMS dodatak za 100 sms poruka je 95din i važi 15 dana, dok za 1000 sms poruka je 195 din i važi 30 dana.
Hvala! Nisam znao da ima akcija koje traju 15 dana! Onda za 200 din mesečno može da pošalje 200 SMS, što je puna kapa! Odlično, a još bolje ako je to trajna ponuda a ne promocija! :p

Iz osnovnog kredita sa KT moze da aktivira dodatak za sms,100 din 240 poruka,vazi 7 dana.Mislim da je povoljno za poruke kome treba.
100din x 4 = 400 din mesečno + pretplata. Ne isplati se za oko 100 SMS mesečno.

Smaranje je sto ovo mora svake nedelje da se rucno aktivira :(
Potpuno se slažem, prvi sam ko bi zaboravio, sem ako ne stigne neka poruka koja obaveštava o završetku akcije. Pa i tada. Preneću drugaru, hvala svima!
 
100din x 4 = 400 din mesečno + pretplata. Ne isplati se za oko 100 SMS mesečno.
Mogu iz osnovnog kredita da se plate, tako da ovo izadje 250 mesecno, i ostane ti 100din kredita :) Mada za 400din ti vec mozes 100 SMSova poslati na KT tarifi ka svima (3.89din/SMS), a jos ako je dosta njih ka MTSu, ostane jos vise osnovnog.
I eto, za 250din.

Potpuno se slažem, prvi sam ko bi zaboravio, sem ako ne stigne neka poruka koja obaveštava o završetku akcije. Pa i tada. Preneću drugaru, hvala svima!
Nema... KT je osakacen i ove promocije maltene skroz beskorisne:( Nema ni update, ni "istice vam", ni "potrosili ste"... nista! Sreca pa radi uopste :D
 
^ Nije loša Sigurica sada kada je i tu uspostava veze 0 din. Uspostava veze je često jednaki trošak kao utrošeni minuti. Vip je ukidanjem uspostave veze za pripejd i Siguricu drastično smanjio mesečne troškove korisnicima. Sa kog kredita se skidaju VAS poruke u Sigurici?
 
Sa dopunjenog samo.
 
Nikad nisam pogledao Sigurica cenovnik do sada, posle ovoga nije mi jasno što bi neko bio Vip prepaid, u Sigurici je sve jeftinije, SMS 1 din, u pripejdu 6 din, minut jeftiniji, a pozivi prema Vip korisnicima besplatni. Dupli kredit za pozive van mreže. Ko je već izabrao Vip, Sigurica je "deal breaker". I bez UO. Ne uzimam u obzir pripejd promocije kojih ima pa nema.
 
VIP Prepaid ka svima i slicna promocija pre toga je vec 3 godine otprilike aktivna ako se ne varam :)

Ko ne uzima 50% popusta def. bolji izbor od postpaida.
 
Nazad
Vrh Dno