Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Smanjiti web reading, a ono sto radim radicu sa tableta.
 
Da, bilo je takvih kartica, i bilo koja normalna dopuna resava to (na kiosku/poslovnici, postpaid dopune i dopune sa fixnog bi isto trebale da odrade to).
Ajde latinica, samo za alfija i IE. ;)

Ništa za sada, samo sam presuo iz šupljeg u prazno, malopre sam dopunio 200 na trafici i opet isto, Postovani, ova usluga Vam nije omogucena ... sad ću da napišem mejl, večeras opet idem u poslovnicu ... nije mi jasno da im je toliko potrebno da aktiviraju uslugu koja je morala da radi od starta.
 
Au, to su bas zeznuli nesto tvoju karticu... ili te znaju, 'tico stara? :D
 
Vip prepaid kredit od maja meseca, ne znam tacno datum koji su naveli u poruci, vazi 3 meseca od uplate i posle se brise.
 
Ја сам скоро сигуран да је Вип кредит и до сада трајао 3 месеца али се ваљда продужавао ако се доплати. Једино је картица трајала дуже, можда и годину дана. Имам гомилу Вип картица које су живе али без кредита јер нисам допунио 3 месеца, могу и даље да их допуним али нећу.
 
Znaci 3 meseca kredit .. crkli da... .:mad: hehhe jel kartica i dalje vazi 12 meseci ?

calexx vazio je kredit 6 meseci do sada ..
 
Pozdrav, ovo je moj prvi post, vec 2 godine pratim ovaj forum, ali sam se danas i uclanio. Nadam se da ce moja komunikacija sa clanovima foruma biti dobra, te da ce svako od nas, koliko je to u njegovoj moci, pomoci razvoju IT drustva i izneti svoja dosadasnja iskustva, koja bi korisnicima foruma bila korisna.

Vip koristim kao i kartice ostalih operatera. Posto je rec o smanjenju roka vaznosti dopune kod Vipa, moram da reci da bi bilo bolje da je ostalo na snazi staro pravilo gde dopuna vazi 6 meseci. Medjutim, od njih je jako korektno sto su to objavili na sajtu, a koliko cujem- nekima i poslali poruke. Pricam ovo iz razloga sto Telenor nista nije ucinio po tom pitanju. Naime, ako se secate, septembra 2014. Telenor je snizio cene svojih prepaid paketa sa 300 na 200 dinara i uveo onaj benefit 12 meseci besplatnog Facebooka. Tako sam i ja u septembru 2014. kupio taj njihov prepaid paket (tzv. Telenor prepaid paket 200) sa snizenom cenom, ali sam brzo nakon koriscenja istog primetio da dopuna na tim paketima vazi samo 2 meseca! Mislio sam da je u pitanju moj previd, jer nisu izdali nijedno saopstenje na njihovom sajtu o pomenutoj novini. Telenor je to uradio tajno i podmuklo, samo ako ste dobro iscackali njihov sajt mogli ste doci do informacije da aktuleni prepaid paket od 200 dinara ima kraci rok vazenja dopune od ranijih prepaid paketa. Dopuna na ovim novim karticama sa logoom Telenora vazi 60 dana uz dodatni rok od 60 dana za ponovnu dopunu. Vise o tome na ovom linku:

http://www.telenor.rs/?page=4170

Kasnije sam jedva nasao neki stariji prepaid paket od 300 dinara i na njemu dopuna vazi standardno (onih 330 dana). Mislim da je Telenor o ovome trebao obavestiti korisnike pre nego sto je promenio cene paketa. Cak sam se raspitivao da jedan svoj broj prenesem u Telenor i pitao ih koliko bi mom prenetom broju vazila eventualna dopuna. Odgovor je bio 60 dana.

Sto se tice Vipa, bar je za pohvalu sto je pravovremeno i javno obavestio korisnike, iako nam je prethodni rok vazenja dopune bio bolji.
 
Nisi morao da tražiš taj stariji paket, možeš uvek da prebaciš aktuelni broj na bilo koji tarifni paket, bez obira da li je to neki od starih paketa, kako ih oni zovu. Ja sam u Decembru prošle godine tražio da mi broj prebace na stari paket "Priča" i nije bilo problema.
 
Nisi morao da tražiš taj stariji paket, možeš uvek da prebaciš aktuelni broj na bilo koji tarifni paket, bez obira da li je to neki od starih paketa, kako ih oni zovu. Ja sam u Decembru prošle godine tražio da mi broj prebace na stari paket "Priča" i nije bilo problema.

Mislim da je to moglo do decembra, sada vise ne moze. Ovi novi Telenor prepaid paketi 200 ne mogu da se prebacuju na stare pakete, ali se zato stari paketi mogu prebaciti na pomenuti paket u kome dopuna vazi 60 dana :(
 
Sta im dodje dodatni rok za dopunu 60 dana? Ako se ne dopuni u roku od 60 dana od brisanja kredita gasi se kartica i broj?
 
Trebalo bi da je tako. Ne znam zasto korisnike ovog novog prepaid paketa tretiraju na taj nacin.
 
Sta im dodje dodatni rok za dopunu 60 dana? Ako se ne dopuni u roku od 60 dana od brisanja kredita gasi se kartica i broj?

Ponašaju se kao Vip u Hrvatskoj.
A mi smo u Srbiji.
Uvode njihova pravila. S tim što je kod njih 90 + 90.
90 dana važi kredit + 90 dana za dopunu kredita da ne ugase broj.
 
Sto se tice Vipa, citajuci neke clanke na njihovom sajtu dosao sam do zakljucka da kartica i dalje vazi 13 meseci (od trenutka aktivacije ili poslednje dopune), samo je rok vazenja dopune promenjen.
 
Moze biti, bas su za kredit i napisali za vazenje, sama kartica nije pomenuta.

Onaj "jaci" VIP Za Sve vise ne postoji ni u kom obliku. To je bilo tokom 2014 samo.
 
Znaci u Telenoru kartica vazi 60+60 dana? A minimalna dopuna bese 100 din?
EDIT: A bas sam planirao da uzmem neki prepaid da imam povremeno za pozive u Telenor mrezi... :p
 
Poslednja izmena:
Vidi kod njih da se prebacis na neku staru tarifu, npr. Priča. Onda kredit vazi ~1god.
 
Kazu da ne moze da se prebaci na staru tarifu.
 
Kako se u paketu Vip za sve proverava stanje min, SMS, MB?

Ovako?

" kada pozovete
*123# videćete stanje samo uplaćenog,
standardnog kredita. Da proverite trenutno
stanje prepaid opcije, dodatka ili Super dopune,
samo pošaljite 1 kao odgovor na prikazanu
poruku. Ovde vidite detaljan prikaz trenutnog
stanja."
 
Da.
Mozda moze skraceno *123*1#, probaj..
 
Jel ima neka preporuka za 300-500 MB i 60 min mesečnu potrošnju?

Opcija je VIP prepaid, Pričaj sa svima, 500 din. 150 min/300 MB, al' voleo bi u Telenor zbog signala na specifičnoj lokaciji + trenutno me VIP nervira više nego Telenor kad sam otišao od njih. :D MTS, kol'ko vidim, nema šta da ponudi u tom 500-1000 din mesečno segmentu?

Zapala mi za oko i sledeća kombinacija:

Telenor Start POSTpaid + dodatni net i eventualno dodatni minuti. To mu dođe 180+295=475 din za 500 MB, sa podnošljivim cenama minuta i SMS ako prebacim većinu poziva na Viber ili 475+195=670 din za 500 MB i 50 min. Moram samo da proverim dal' postoji vremenska ugovorna obaveza, mada ni to nije dealbreaker.

Jel ima neka bolja varijanta u Telenor prepaid-u? Ono što sam gledao je pripaid broj + dodatak net (oko 1din/1MB), al' nema dodatak za minute, a cene min/sms veće nego taj Start postpaid. Rek'o možda znate za nešto što se ne vidi (lako) na njihovom sajtu.
 
Pretpostavljam da je 60min u pitanju za sve mreze.
Svaki Telenor prepaid ima personalizovanu ponudu na *111# i tu je izmedju ostalih i opcija koja sadrzi minute sve mreze, sms, mb i min u mrezi.
Kolika je inicijalna ponuda za nove prepaid kartice, ne znam, ali mogu sutra da ti proverim za moju karticu staru 4 meseca.

Osim prepaida ok je i Telenor Start sa dodacima za minute i mb, moze lepo da se skocka paket i bez ug.obaveze.
 
Od 01.07.2015.

Pricaj u vipu - 250din
Pricaj sa svima 30 dana - 600 din.

Ukida se prepaid opcija "kuckaj sa svima".
 
150 min, brdo poruka, 300MB valjda +minuti u VIPu posle 150 - ono sto je bio obican VIP Za Sve ranije.
 
Nazad
Vrh Dno