Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

desp@ razumem te sta hoces da kazes, ali za mene su ono sto sam napisao gore jednostavno PREVARANTI i foliranti kod njih sam odavno sto bi neko reko jos od proslog veka 1996god. reci ces da tada nisu bili ono nego ono drugi, to je nebitno. Za sve ove godine jedino sto su dali ne uvek po neki put za rodjendan korisnikov neogranicen razgovor tog dana, vise ni toga nema pu… klosari. Neznam kako da ih nazovem, kada treba da udjes u neki paket kozu skidaju sa ledja, pa dal je normalno da u paketu od 2000din da aparat kosta mozda 20-30e manke da se kupi za kes, jeste ali ti daju na 6 rate. Nemogu vise da pisem o njima da nerviram sebe i sve oko sebe, ali ovo je bilo jace od mene.
Zamolio bih mts korisnike, sta ima mts u prepaid da vredi nesto.

prepaid nije vredan zivaca , jednostavno promeni mrezu
 
Znaci sto se tice mts jedino vredi postpaid i 50% popusta na pretplatu, da li sam u pravu?
 
I nemoj vise da razmišljaš o tome, svi se slažemo. ;)
 
Da dodam, ima opcija za besplatan fakegloop 30 dana. Ali pristupam FB preko Opere Mini 8 (J2ME), samim tim gledam i neke druge sadržaje, ne samo FB i ništa mi nije naplaćeno???

Da li je još neko aktivirao ponudu (koje sada, meni se čini da nema) za besplatan FB na mesec dana i samim tim dobio besplatan internet na mesec dana, pretpostavljam?
 
ako mislis na telenor prepaid da , uz dodatak dodaj za sve mreze isto dobijes fb
 
Možda nisam bio jasan. Dakle, (sad sam pogledao, ima opcija pod 5. mesečni FB za 100 din) 12. oktobra sam imao promociju, besplatan FB na mesec dana, nije u okviru dodatka. Aktivirao sam, ništa nije naplaćeno. Stvar je u tome, da ja sad imam besplatan internet, nezavisno od besplatnog FB. Telenor prepaid je u pitanju, da.
 
E, ovo se zove dobra tarifa! 750 dinara mesecno
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1413909173556.JPG
    uploadfromtaptalk1413909173556.JPG
    207.4 KB · Pregleda: 206
Odlicna je tarifa, malo vise od 750rsd izadje zbog sledeceg:
Tijekom trošenja minuta uključenih u tarifni model, te za pozive nakon potrošenih svih minuta, naplaćuje se naknada za uspostavu poziva od 29 lipa.
 
Poslednja izmena:
Kome su bese VIPovci hteli da ukinu/prekinu opciju i ugasili Bonus kredit?
 
Odlicna je tarifa, malo vise od 750rsd izadje zbog sledeceg:
Zbog te rečenice to mi deluje kao dobra "otmačina". Kupiš tarifu, a onda moraš unapred još para da uplatiš kako bi mogao da razgovaraš. Ako nema tih 29lipa na računu, nema ni razgovora, bez obzira što si kupio tarifu i imaš minute na raspolaganju.
Edit: U skladu sa politikom vip-a, sitnih slova koliko hoćeš :)
 
Poslednja izmena:
Чисто да се неко не зезне иако пише и у самој поруци.

Пошто често по аутоматизму узимам МТС промоције, бивам што би рекли, слеп код очију па и не прочтам како треба. Ова нова промоција 200 минута за 100 динара, се аутоматски обнавља ако има пара на рачуну. Обратите пажњу! У промо поруци пише како се одјављује али у поруци која обавештава о истеку, не!
Ова аутоматика је добра, а и није. Пружа комфор али ствара проблем ако је потребно да се има пара на рачуну због бројева из друге мреже.

Прву поруку сам први пут примио 9.10. у 16:42

Uzmi i prenesi!
Za 100 din dobijas 200 mts minuta, na 7 dana! Kupi na *100# ili posalji M7 na 687 i prenesi nepotrosene minute uz automatsku obnovu. Odjava 6560
 
Poslednja izmena:
Iskreno meni te MTS promocije uopste ne izgledaju privlacno - ispada mi da je postpaid isplativiji, jedino sto kod prepaida ovo stvarno mogu da se paraleno trose minuti ka MTSu, ali mnogo skuplje.
Ne kapiram ko im kroji prepaid i KT dodatke/promocije, stvarno su nelogicne.
 
Fin neki svet :d
"Vaš zehtev je uvažen."

Vratili promociju i vratili kredit.
Троши то што више, другару су вратили промоцију и кредит крајем септембра а данас му је стигла порука да му промоција траје до 25. новембра и да ће да буде замењена за другу (1,77 динара минут) а да му се бонус кредит и остало брише. Отприлике 60 дана, мислим да се то и мени десило са једном картицом, ако једном угасе па се побуниш, они врате на два месеца и крај.
Не знам да ли ће нешто да се промени ако рецимо 24. новембра допуни 200 па му наставе (ако) промоцију али у сваком случају неће да шкоди јер је само један дан у питању.

Чак планира да на силу потроши тај кредит, каже да ће да позове сам себе на неку другу мрежу и остави телефоне да буду на вези, само да не баци и да буде на њихову штету. ;)

Да ли је та промоција 1,77 минут регуларна или се добија само у оваквим ситуацијама? Да ли и ту важи успостава везе 11,9 и 90+60?
 
Kome su bese VIPovci hteli da ukinu/prekinu opciju i ugasili Bonus kredit?

Meni. I vratili su mi je nazad, kao i sav kredit.
Ali početkom novembra mi je stigla poruka da se promocija definitivno završava 24.11. i da će da mi obrišu kredit.

Pa smo se opet malo dopisivali i evo copy/paste bitnog dela:

Korisnicima koji budu imali iznos bonus kredita veći od 10.000 dinara, sakupljeni bonus neće isteći, odnosno neće biti obrisan i imaće mogućnost da ga iskoriste u periodu od 6 meseci od momenta poslednjeg sakupljenog bonusa ali neće imati više mogućnost da sakupljaju bonus kredit od dolaznih poziva.


Napomenuli bismo da ukoliko imate iznos bonus kredita veći od 10.000 dinara, u slučaju da aktivirate neku drugu promociju i kupite opciju odnosno aktivirate bonus iz neke druge promocije, sav sakupljeni bonus kredit iz promocije “Javi se, uvećaj kredit” će isteći, odnosno biće obrisan dobijanjem bonusa iz promocije na koju budete prešli i da neće postojati mogućnost da Vam se vrati bonus koji ste sakupili u promociji “Javi se, uvećaj kredit”.


Ostalim korisnicima iz promocije “Javi se, uvećaj kredit”, čiji iznos sakupljenog bonusa bude manji od 10.000, sakupljeni bonus kredit će isteći, odnosno biće obrisan kao što je i najavljeno u SMS poruci i biće prebačeni u drugu promociju.

Промоцију 1,77 дин/мин сам имао неколико дана, док сам био скинут са ове промоције и нисам схватио да ли наплаћују успотаву везе или, јер су ми неки разговори били наплаћени бесмислено мало (преко 2 минута, мање од 2 динара, али више од тих 1,77), а неки бесмислено много (мање од минут преко 20 динара). Нисам се трудио да схватим шта се дешава.
 
VipZaSve, tarifiranje je izgleda promenjeno na 90+60, po prvi put mi se DroidStats i Vip razlikuje, na oko 170 minuta (po 60+60) su mi skunuli jos oko 15...
 
Meni. I vratili su mi je nazad, kao i sav kredit.
Ali početkom novembra mi je stigla poruka da se promocija definitivno završava 24.11. i da će da mi obrišu kredit.

Pa smo se opet malo dopisivali i evo copy/paste bitnog dela:



Промоцију 1,77 дин/мин сам имао неколико дана, док сам био скинут са ове промоције и нисам схватио да ли наплаћују успотаву везе или, јер су ми неки разговори били наплаћени бесмислено мало (преко 2 минута, мање од 2 динара, али више од тих 1,77), а неки бесмислено много (мање од минут преко 20 динара). Нисам се трудио да схватим шта се дешава.

Znači, da ne trošim bez veze tastaturu, to je to ... da narokam još kredit šta imam, i da arčim narednih 6 meseci, pa da vidim gde ću i šta ću posle toga..... Dal bi ga pretvorili u avans ? :) :)
 
Nece ni u kredit kamoli avans:)
 
To bi im bila jedina šansa da me upecaju na VIP Postpaid ... :) :) i da priszanem na njihove pakete. :)
 
Kad su mi prošli put ukinuli promociju, žena mi je lepo rekla:"Tolike godine razgovaraš džabe i oni ti to ukinu?! Stvarno nije uredu sa njihove strane!" :d

Čekam odgovor da li će uplata kredita da aktivira neku fantomsku poromociju i da poništi bonus kredit, jer mi je taj broj potreban i u inostranstvu i za to sam kupovao dodatke uplaćenim kreditom.
 
Samo mi nije jasno, kako si ti shvatio:

Imaš 9999 bonus kredita - brišu bonus kredit....

Imaš 10100 bonus kredita - A) Ostaje ti 6 meseci da potrošiš 10100 dinara
B) Brišu 9999 dinara, i ostaje ti 6 meseci da potrošiš 101 dinar?
 
A)
 
A po kom osnovu oni mogu da vam ukinu tu staru promociju? Zar nije ona bila po principu da operater nema pravo da je dira?
 
Pa ne mogu, ali ko će da nas brani? Ko će da stane na stranu korisnika? Pfffff.... niko ...
 
Ako nece korisnik ukidanjem svih mogucih ugovora onda tek niko.
Ali RATEL ipak radi izgleda pa probajte!
 
I ja sam prvo mislio da je ta promocija bila "zauvek", ali se onda ispostavilo da su te dve kampanje bile sa razmakom od dva-tri godine. Nemamo nikakve ugovore, a u svim tekstovima vezanim za tu promociju piše da traje do 31.1.2011. tako da su nam ipak dali malo više fore :)
 
Ја никада нисам схватио ко је могао да смисли неку тако глупу промоцију по којој Вип једини губи. До сада нисам постављао овакве примедбе али пошто изгледа коначно укидају, време је да је прогласим за најбољу промоцију за кориснике и најгору за провајдера.
 
Nazad
Vrh Dno