Šta je novo?

LG Nexus 4 "Krcko" - slomljen ekran i kako sam ga popravio.

nickname

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
21.02.2002
Poruke
2,566
Poena
705
Dakle, dešava se. Pao sa metar visine na beton i rezultat je ovo:
Krcko-2.jpg
Slomljen ekran, touch ne reaguje. Ne mogu ni da ga ugasim jer gašenje treba potvrditi na touch. :) Da zlo bude veće alarm sam navio u pola 5 (baš to jutro sam išao na rani let). Sledeće jutro me je opet budio u to vreme... a ja ne mogu da ugasim alarm. Samo restart na dugme pa tako dok mu se nije ispraznila baterija.

Prošli petak poručim sa spareslg.com ekran sa digitajzerom:
http://www.spareslg.com/lcd-e-touch-lg-nexus-4-lg-e960-acq86270901.html
Preporuku sam našao na XDA forumu, tamo su ljudi naveli ovaj i još jedan nemački sajt sa kog je moglo da se poruči, samo tada na nemačkom nije bilo ekrana na stanju.

Cena 74€, sa shippingom i VAT 102€. Verovatno sam VAT mogao da izbegnem, al mrzelo me da jurim neki naš PIB koji sam mogao da im podmetnem, cilj mi je da što brže dođem do ispravnog telefona.

Tačno nedelju dana kasnije, tačnije juče stiže pošiljka u labavoj kartonskoj kutiji i unutra ovako upakovan ekran:
Krcko-1.jpg
Imao sam sreće, paket nije ni otvaran a kamoli carina i porez naplaćeni. Bila je uredno zalepljena faktura za kutiju, samo ih je mrzelo da otvaraju, tako da sam eto uštedeo za taj VAT što sam platio.

Ekran je sa digitajzerom i metalnom lajsnom. Nema nikakve sumnje da se radi o originalnom delu.
20130719_205125.jpg
20130719_205143.jpg
To je u stvari celo kućište telefona, stari telefon sam otvorio o samo prepakovao ploču i ostale delove na novi ekran/kućište.
Za uputstvo sam se služio ovim fenomenalnim videom na Youtube:

Samo ispratite ovaj video i moći ćete da zamenite bilo koji deo na vašem Nexusu.
Ono što se na videu ne vidi, a to je zato jer je taj telefon već otvaran, je koliko je teško prvi put skinuti zadnja leđa i bateriju. Za leđa, stvarno vam treba ili jak nokat ili fin plastični alat i sa donje strane (tako je meni uspelo) krenite da skidate žabice. Ostalo prema upuststvu.
Baterija je najteži deo za skinuti. Mekana je takoreći savitljiva i lako se probije, pa onda morate i bateriju da menjate. Dvostruka lepljiva traka koja je drži je izuzetno jaka. Morate plastičnim alatima da lagano odvajate bateriju. Ja sam koristio kombinaciju plastičnog noža koji je čvršći kao polugu i još jedne tanke elastične plastične lopatice koju sam zavlačio ispod baterije. Strpljenje je najneophodnije ovde. Ako nešto cimate, samo možete da probijete/polomite bateriju. Lagano je odižite, čuje se kako lepak popušta, pomaže i da se greje fenom kako je naveo lik na videu, mada ja to nisam radio sinoć je bilo 30 stepeni napolju dok sam to radio.

Kad se sve to rasturi, izgleda otprilike ovako:
Krcko-5.jpg
Nema potrebe za više fotografija, sve se vidi na videu, šta i kako treba. Za sastavljanje samo lagano obrnutim redosledom i vodite računa da poskidate sve male nalepnice koje štite osetljiva mesta na novom ekranu, kao ležište za proximity senzor, 3.5mm džek i slično. Sve leže baš kako treba, u delić milimetra je precizno, nema krckanja ni uvijanja.

Rezultat na kraju je telefon kao nov.

Znači, ako se nešto ne daj bože desi vašem ljubimcu, mogu se nabaviti originalni delovi, relativno brzo stižu a i zamena nije preterano teška, pogotovo ako ne morate da skidate bateriju, a za većinu delova ne morate.
 
Super što si stavio i link za poručivanje dela. Vidi se da je deo vrhunskog kvaliteta. Ovde kod nas je duplo veća cena. Sramota.
 
Ne daj boze da ikome zatreba, ali hvala na trudu i izdvojenom vremenu da napises ovo.
 
Taj lik što je napravio video stvarno sve objašnjava i ni jedna sitnica mu ne promakne. Ja sam po njegovom videu zamenio ploču na Note kecu. Jeste da nije komplikovano kao zameniti ekran ali ipak video puno pomaže.
 
Nickname, i meni se desila ista stvar, nazalost posle samo 7 dana koriscenja. Nisam ni stigao da nabavim neki case ili nesto slicno, a pao mi je iz krila na parket, znaci to je nekih 50-60cm visine. Narucio sam display sa istog sajta koji si ti postavio gore i ocekujem ga u toku naredne nedelje da mi stigne. Hteo bih da te zamolim ako nisi prezauzet da mi pomognes da zajedno prodjemo kroz zamenu buduci da nemam ni potreban alat, a pretpostavljam da ako si ti vec sve to odradio mozes da mi ukazes na neke stvari kako bi zamena mog ekrana prosla sto bezbolnije. Naravno, ako nemas vremena bio bih ti jako zahvalan ako bi mogao bar alat da mi pozajmis, vratio bih ti cim odradim na svom telefonu zamenu ekrana.
 
Kud vidjeh ovu temu, samo se s*ebah :D:D Izgleda telefon bas bas neotporan!:S:
 
Pa jbt ako se razbije sa pola metra na parketu i slicno onda nemam rijeci. Za ovo treba debela futrola.

Sta su razmisljali onda ti iz Google/LG :banghead:
 
Nema to veze, bitno je koliko sreće imaš, ako nekako nezgodno padne raspašće se, a eto mom drugu je leteo 2m i zveknuo na beton (samo da si mu video facu dok je uzimao telefon sa staze) i dobio samo dve ogrebotine.

A drugu s2 ispadne sa pola metra i skroz mu pukne i ekran i lajsna...
 
Da.
Ispostavilo se, da se staklo lomi najcesce pri padu telefona sa strane. Ako padne paralelno mnogo su manje sanse da se slomi. Moze se i vidjeti da je pukotina u dosta slucajeva blizu ivice tj. lajsne i odatle se siri. Ne prave oni dzaba bumpere koji se stavljaju oko telefona, ne narusavajuci toliko izgled tela(ne pokriva cijelog) kao sa futrolama. Ko moze( kome ne smeta)najbolje sto pokrije sve.

Dobra stvar kod bumpera je sto je koji milimetar iznad povrsine stakla i na taj nacin sprijecava kolko tolko da staklo dohvati podlogu ako je tvrda i donekle ravna .
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
narucio sam na tom sajtu deo za Nexus 4 (zadnje staklo) pre vise od dve nedelje ali i dalje nista nije stiglo. Poslali su mi i da platim shipping sto sam takodje platio. U account manageru pise "payment review". Pomagajte :)
 
Meni je stiglo posle nedelju dana od njih. Cimni ih na mail da provere gde je zapelo.
 
Hvala na odgovoru, poslacu im email.
Inace, da li bih znao mozda, ako pise "Payment Review" da li to znaci da su poslali i da treba da stigne, ili da ce tek da ga posalju kad potvrde da sam platio.
Malo mi je bez veze da sam im vec platio i shipping, VAT, i sve pre dve nedelje... a da jos nisu ni poslali.
Da li se secas sta je tebi pisalo? :) Hvala unapred.
 
Danas stiglo :)
za 20 min skinuo staro staklo, i za 10 sekundi stavio novo... hehe
 
Koliko moze da kosta zadnje staklo za Nexus 4,upravo mi je ispao na plocice :(
 
Aj baci pogled na prvi post u temi.
 
ja ludak.. cekaj koliko sam razumeo oko 30e ti je bio siping i porez jos da su te zakacili ovi nasi ,to bi bilo plus carina i pdv, sto bi doslo sve ukupno duplo skuplje.. ? ili sam lose razumeo iz tvog prvog posta..
 
Iz tvog prvog posta sam video da si okacio link ako na to mislis.Samo me buni to sto je cena 37e+tax=46e da li se placa carina ili ako imas srece da ne otvaraju paket i tako neke fore?I jos jedna stvar da li su ovo originalni delovi jer mi je sajt slabo poznat?
 
Pozdrav, da li se telefon vrati na fabrička podešavanja nakon zamene baterije?
 
Ne, zamena baterije nema veze sa memorijom telefona.
 
gde si uzeo bateriju i za koliko ako nije tajna?
 
Narucio display sa ebaya sa staklom i digitizerom ,45 funti. Danas ga zamjenio , nije bilo tesko.
Display nije original . Jeste ips , kao sto original malo vuce na zuckasto - crveno tako ovaj vuce na plavo. Osvjetljenje je malo slabije . Kontrast je dobar. Sve u svemu zadovoljan sam.
Pozz
 
Na zalost, juce sam uspeo da polomim ekran na svom Nexusu 4. Koliko sam razumeo citajuci temu od pocetka, sa ova 2 sajta je moguce naruciti originalni rezervni deo:

http://www.spareslg.com/lcd-e-touch-nexus-4-lg-e960-acq86270901.html
http://stellatech.com/lg-e960-nexus-4-komplett-front-lcd-touchscreen-schwarz,a,de,814609.html

Interesuju me iskustva ljudi koji su narucivali sa ovih sajtova, koliko se dugo ceka na isporuku i koliko ispdnu troskovi carine i isporuke?

P.S.
Vidim da neki clanovi spominju mogucnost neplacanja pdv-a, ja mislim da ta opcija vazi samo za zemlje EU.
 
Da ne otvaram novu temu.... Polomljen ekran Sony Xperia M (dakle stari i jeftin telefon) - ne vidi se slika, ali tač radi, čuje se da reaguje na komande. Ne razumem se u delove ni malo, ali gotovo sigurno se ne isplati da ga popravljam po našim servisima, jel da?
Ako tač radi, ekran ne radi, šta bi trebalo da tražim na netu i kolko može da košta?
 
Nazad
Vrh Dno