Šta je novo?

Samsung Galaxy S II Plus i9105

I kod mene je ima, i ja sam se pre nekog vremena pitao da li je to pukotina ili sastav

Hvalaa na odgovoru,

glupo mi da idem da reklamiram nešto ako je to fabrički tako msm koja je poenta. U svakom slučaju hvala na informaciji iznervirao sam se upm jer znam da mi telefon nije pao niti sam seo na njega. Bilo bi dobro ako bi proverili još kod nekog ali ja nemam pojma ko ima isti telefon da mogu da zvirnem.
 
Poslednja izmena:
koja je verzija kernela kod vas?

kod mene je
3.0.31-1734918
iz sep 24 21:28:50 KST 2013
 
Mrzi me da kucam pa evo ss:
yve5umaz.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo telefon preko tlenora i još uvek nemam abdejt kaže da su mi najnovija ažuriranja već instalirana, a nisu najnovija? Ukoliko budem dobio da ažuriram verziju da li treba nakon instalacije apdejta da telefon resetujem ili mogu da ga korisitim bez reseta tj. vraćanja na fabričko podešavanje?
 
Poslednja izmena:
Da li se nekome desava da se iskljuci telefon sam od sebe, i da onda mora da izavdi bateriju da bi ga ukljucio?
 
Ja sam uzeo telefon preko tlenora i još uvek nemam abdejt kaže da su mi najnovija ažuriranja već instalirana, a nisu najnovija? Ukoliko budem dobio da ažuriram verziju da li treba nakon instalacije apdejta da telefon resetujem ili mogu da ga korisitim bez reseta tj. vraćanja na fabričko podešavanje?
Nema potrebe reset na fabricko osim ako nije nova verzija androida odn kit kat, eventualno ako primetis neke greske. Ovako nema potrebe.
Da li se nekome desava da se iskljuci telefon sam od sebe, i da onda mora da izavdi bateriju da bi ga ukljucio?
Takav problem smo imali na zetovima ( zte ), na ovom nikad. Evo vec god i po dana kako ga koristim i nije bilo potrebe vaditi bateriju. Par puta se desilo da se ukoci i da ne reaguje, ali i onda nije bilo potrebe za vadjenjem. Samo drzim dugme za paljenje i sam se restartuje.
 
Nema potrebe reset na fabricko osim ako nije nova verzija androida odn kit kat, eventualno ako primetis neke greske. Ovako nema potrebe.

U pravu si Maxo ali ja sam bzvz već odradio reset i to bespotrebno kao što si napisao nisam imao razloga, jer ne radi se o drugoj verziji androida. Mada mi se čini da bolje radi ali to je možda neki subjektivan osećaj.
 
Uvek kada odradis factory reset, uvek ce telefon bolje raditi, bez obzira bio update ili ne.
 
Ja ga nisam odradio mozda vec godinu dana. Kada vidim da telefon pocinje da koci izbrisem zadnje aplikacije koje sam instalirao ili one koje mi nisu potrebne (a instalirao ih cisto iz radoznalosti). Nema nekog pravila, mozda na godinu dana ili pre ako bude nekog veceg update-a. Koristi neku aplikaciju za uklanjanje temp fajlova ( recimo All-In-One Toolbox). Ja jutros izbrisao 5,6 aplikacija i igrica koje se odavno vuku a ne koristim ih i telefon je ponovo progledao.
 
Poslednja izmena:
Ne morate da radite factory reset stalno. Dovoljno je hot reboot da se odradi na svakih 7 dana ( toliko meni izdrzi na S3 krastavac malo RAM-a ubi) ili da odradite wipe cache i wipe dalvik iz recovery-a (mora custom recovery).
 
Da li jos neko ima problem, da kada pritisne dugme za otkljucavanje telefona prvo vidi nesto crno na pola sekunde-sekund pa tek onda normalno lockscreen?
 
Desilo se par puta do sada verovatno to tako treba.
 
Primetio sam da mi telefon zabode kada apdejtuje app sa play s. Da li je neko imao slicno iskustvo. To sam primetio u poslednje vreme idradio sam factory reset. Mislim da mu nije pomogao jer se ponovilo zapucavanje. Da li da uradim reset uređaja preko keys programa na pc?
 
Desi se i meni na S3. Kies je djubre.
 
Desi se i meni na S3. Kies je djubre.
Ne znam kako u servisima rade resetovanje telefona, tj ponovno instaliranje os-a, da li mozda koriste neke posebne programe ili ove poput kiesa za siroke mase. Nesto ne verujem da cemu ponovna instalacija os-a pomoci da se ne ponovi to zapucavanje jer ko zna zasto se to desava.
 
Svi mi koristimo odin, a Kies je djubre :) Nista ti u servisu ne znaju vise.

Nece ti pomoci nista.
 
Ne znam kako u servisima rade resetovanje telefona, tj ponovno instaliranje os-a, da li mozda koriste neke posebne programe ili ove poput kiesa za siroke mase. Nesto ne verujem da cemu ponovna instalacija os-a pomoci da se ne ponovi to zapucavanje jer ko zna zasto se to desava.
Pa i u servisu ti koriste Odin...on je i napravljen prvenstveno za servise :D
 
Svi mi koristimo odin, a Kies je djubre :) Nista ti u servisu ne znaju vise.

Nece ti pomoci nista.

Koji ODin da koristim kada ima raznih verzija koja je najbolja? Zadnja je 3.09 verzija. Pogledao sam malo pojašnjenje kako se to radi bogami meni laiku izgleda kao zahvat na otvorenom srcu :D

BTW jedno glupo pitanje zanima me da li se menja boja ikona baterije sa zelene na crveno kada je baterija pri kraju mane od 10%. Pitam zato što je kod mene stalno zelene boje, možda tripujem
 
Poslednja izmena:
Mozes da probas i tu poslednju verziju, nekad nekome napravi problem, pa onda skida stariju :)
 
Pokušao da odradim preko odina ponovno upisivanje softvera ali bezuspešno. Sve sam uradio kako treba ali nisam imao stck rom koji bi ucitao tako da sam odustao. Moje pitanje gde naći stok rom ja sam na telenoru da li to ima neke veze ili ne sa tim koji rom treba da nadjem i odakle mogu da ga skinem.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da li smo pisali već o ovom problemu radi se o tome da se telefon dok je u stendbaj modu sam od sebe isključi. Nemam instaliran nikakav energy save program niti tome slicno. Nemam pojma sta izaziva ovaj problem niti da li ću ga rešiti time ako bih uradio reset na početna podešavanja.
 
Не могу да нађем тему за обичан С2 па ћу питати овде. Сестрин фон много багује и неће да јој звони аларм. Шта да радим?
 
Не могу да нађем тему за обичан С2 па ћу питати овде. Сестрин фон много багује и неће да јој звони аларм. Шта да радим?
Najbolje da ponovo instaliraš OS i to preko odina. Mozda pre toga da ceo sistem vratiš na fabrička podešavanja.
 
Радио сам то прошле године и ништа се није променило :(
 
Радио сам то прошле године и ништа се није променило :(
Ne znam koji frimvare koristiš ali mozeš da potražiš originalne na sammobile i probaš njih da instaliraš zavisi na kojoj si mreži.
 
Закључан је на мтс, а не сећам се како сам радио прошли пут али остало је све исто.
 
Nazad
Vrh Dno