Šta je novo?

Samsung Galaxy S II Plus i9105

Koja mreža?
 
Ja sam na telenor mrezi, a telefon je sim free. Nisam primetio da se desava to.
 
Na telenor sam mreži, od juče nisam imao više problem sa tim. Nije mi jasno kako da budem ne dostupan a signal mi u fullu.

Problem sa mrežom. Signal ti je pun posto si bio konektovan na baznu stanicu ali je u njoj bio neki problem pa signal nije išao dalje od stanice.
 
Stigao novi update ( msm da je 4.2.2 ). Da li je neko vec instalirao i probao, ima li utisaka, ima li nekih negativnih strana...?
 
Sad neznam da li ima veze da li je telefon preko operatera ili ne, moj je sim free...nisam mogao da cekam, update-ovao sam. Verzija je 4.2.2. Morao sam da resetujem na fabricka nakon updateovanja jer je fon poceo da secka i da otkazuiu aplikacije. Sada nakon resetovanja je ok. Izmenejn je malo interfejs, izmenjena traka gore gde su obavsstenja i podesavanja...
uploadfromtaptalk1383656601027.jpg
nu4ebuje.jpg
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1383656635471.jpg
    uploadfromtaptalk1383656635471.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 95
  • uploadfromtaptalk1383656647200.jpg
    uploadfromtaptalk1383656647200.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 100
E da, i najveca novina, sada se mogu aplikacije prebacivati na sd karticu ( polovina ostane u memoriji telefona )
 
Kad smo vec kod novosti za sgs2 plus, danas mi je lelenor pustio update na 4.2.2 jupiiiiiii evo prvih "utisaka":
Kako sam ga instalirao prvo je poceo Gokeyboard da me zeza tj da ne radi aj sto ne radi nego me jos i na svakih nekoliko sekundi o tome obavestava sto mu je napravilo poprilican lag u radu izmedju njegovih glupih obavestenja. Druga stvar a ista poceo da me zeza Viber ista stvar kao i sa Gokeyboard-om kad mi nije Go slao obavestenja da ne radi slao je Viber. Posto ih nisam mogao zamolnicom u vidu restarta uposliti dobili su oboje uninstall. I naravno kad su dva sranjca i 3 je tu cim sam im dao unistall resetavao sam ljutu guju koja mi je rekla nece da sljaka da li text to speach ili speak to text ali u tom momentu sam reko OK a u sebi sam mislio ma zabole me bas @#!*$. I evo sada kod kuckam sam probao skype da ukljucim aj da vidim koliko vas ce da pogodi sta mi je telefon rekao, naravno Unfortunatly, Skype has stopped. Report OK (evo im report za svaku app koja ne radi pa neka crknu u njima kad ne umeju da naprave kako treba).
A bas sam se pitao sta je novo u 4.2.2. sem sto mogu aplikacije na sd karticu da se metnu inace ih nemam toliko i to mi je potpuno nebitna stavka.
A tokom updejta bio sam dobar decak i nist anisam cacka javljao se na mob itd pustio ga da uradi download i da se sam instalira.
Pomalo razocaravajuce...
Ako neko ima neku lepu vest povodom ovoga 4.2.2. ili je nasao da sve radi i bolje nego sto treba neka kaze pa da me baci u bedak
 
Ne hvala to bi me vec zesce mrzelo, odradio sam unistall i install skjpa i vibera a sad sto je naj ali bas naj smesnije nece Chrome da mi radi, pa nije da je to neka aplikacija iz kucne radinosti ili iz druge firme hebo ih blentave ladno je samo otvori i zatvori a nesto mi ne ide njega da uninstall. Aj i njega cu reistalirati ako uspem ali ako nastavi da zahebava taj factory reset ne zvuci toliko lose... Navikao sam se na onu 4.1.2 nije mi pravila nikakve probleme lepo smo se slagali simpaticna je bila mislim ne izgleda ovo toliko lose lep je na pogled jedino sto imamo tako los start veze...
 
Poslednja izmena:
Factory reset ce sve resiti. Ovako ces samo imati problema + moze da ti pukne aplikacija u nezgodnom trenutku i da izgubis sve podatke.
 
Pu Pu valjda nece mrzi me u 2 ujutru da ga cackam aj neka izdrzi do sutra pa da se poigram ako vec tako ume da zahebava. Hvala na info nisam znao da ume da bude tako nezgodan.
 
I ja sam uradio update ok radi za sad bum videli :D
 
@Tosa kolicu psovki koje sam pomislio kad sam video da ti sve radi super jos niko nije napisao ni na jednom forumu :)
blago tebi :( ja cu sa ovim mojim sutra da se "zezam"
jel si morao da odigras neki magicni ples oko telefona dok je instalirao ili onako...
 
Uvek je manje-vise obavezno da se uradi factory reset nakon update-a. Na S2 sam ubacivao JB preko ICS-a i bagovao je pa je morao reset, na moj S Advance isto JB preko GB-a i opet je morao reset.
 
Obavezno sam uradio fabrički reset i naravno morao sam da vratim sve app koje sam imao trajalo je to zezanje ali sta je tu je. Nego primetio sam da kad dobijem poruku kad mi je telefon stanju mirovanja (ugašen ekran) nne vibrira na dodir kad je ekran ugašen? kako se to podešava navikao sam na to da ga samo pipnem po ekranu i onda znam da imam ili sms ili propušten poziv. Primećujem razliku u kozmetici, btw da sam znao da nema neke razlike verovatno ne bih ni dirao ništa jer mi je i radilo sve OK. E sad ako budem imao nekih probleme pitam se da li je komplikovano vratiti na predhodnu verziju? Signal, stanje baterije i sat sad s uvidljivi i na lokc ekranu po meni nepotrebno ali dobro verovatno su to neke promene u odnosu na predhodnu verziju, i kad mi stigne poruka drugačija je ikona na zaključanom ekranu. Pre sam samo notifikaciju poruke prevukao na gore i otvorio sms, a sad moram da otključam tel da bi mogao da pročitam poruku i sto tako i za propšteni poziv.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam zavrsio sa factory resetom au koja smaracina sve vratiti kako je bilo ili makar priblizno.... :(
Nego sve radi savrseno cak i Hromi daba je poceo da sljaka i ne pravi vise probleme i svi oni talk to speach ili obrnute app, hvala na savetu momci :wave: Nadam se da ce da sljaka bolje od prosle verzije ili makar priblizno dobro kao ona. Inace u svojoj gluposti sam mislio da factory reset znaci bas to vracanje na stari softver pa ponovni download i insatliranje novog vec sam se uhvatio za glavu kao cu da ga samo gledam ko mace sardinu jedno sat vremena :D
@Tosa meni je stanje baterije bilo mislim vidljivo i pre updejta, sto se tice otvaranja poruke kao i ranije iz notifikacije je otvaram nisam video neku promenu u tome.
Ako bude jos nekih problema kukacu ovde mada mislim da ce sada sve da bude i vise nego ok
 
Upravo sam zavrsio sa factory resetom au koja smaracina sve vratiti kako je bilo ili makar priblizno.... :(
Nego sve radi savrseno cak i Hromi daba je poceo da sljaka i ne pravi vise probleme i svi oni talk to speach ili obrnute app, hvala na savetu momci :wave: Nadam se da ce da sljaka bolje od prosle verzije ili makar priblizno dobro kao ona. Inace u svojoj gluposti sam mislio da factory reset znaci bas to vracanje na stari softver pa ponovni download i insatliranje novog vec sam se uhvatio za glavu kao cu da ga samo gledam ko mace sardinu jedno sat vremena :D
@Tosa meni je stanje baterije bilo mislim vidljivo i pre updejta, sto se tice otvaranja poruke kao i ranije iz notifikacije je otvaram nisam video neku promenu u tome.
Ako bude jos nekih problema kukacu ovde mada mislim da ce sada sve da bude i vise nego ok

Drago mi je da si uspeo da središ makinu, mislio sam na izgled ikone koja se pojavi na ekranu kad je tel zaključan tj pismo koje prevučem prema gore i pročitam sms ili vidim propušten poziv. Sad mi se samo pojavi informacija i ništa ne mogu tj moram da otključam tel da udjem u poruke da pročitam poruku. Ne znam da li me razumeš o čemu pričam. I kako da podesim da mi se ne vidi na lock skrinu gornji tab sa baterijom signalom i satom?
 
Fala fala :) ne znam za to ja sam instalirao NoLed aplikaciju pa mi daje sve u ikonama applikacije koja je propustena, onda stisnes dole ono back dugme i otvoris notifikacije i procitas ne moras do otkljucavas. A ni za taj gore ne znam verovatno ima neka fora meni ne smeta da vidim signl wifi sat i procenat baterije
 
Fala fala :) ne znam za to ja sam instalirao NoLed aplikaciju pa mi daje sve u ikonama applikacije koja je propustena, onda stisnes dole ono back dugme i otvoris notifikacije i procitas ne moras do otkljucavas. A ni za taj gore ne znam verovatno ima neka fora meni ne smeta da vidim signl wifi sat i procenat baterije

Konkretno mislio sam na ovako nešto.
 

Prilozi

  • IMG_3466.jpg
    IMG_3466.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
Na 4.2 je lockscreen drugaciji tj ima widgete, dodaj levo widget za poruke i trebalo bi da tu imas sve poruke koje si dobio.
 
sad mi izgleda ovako???
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1367771657148.jpg
    uploadfromtaptalk1367771657148.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 116
Skontao sam foru, kad dobiješ poruku i kad klikneš na nju otvori se neko polje ispod, treba samo da predješ prstom i odmah odlaziš u primljene poruke ili u propuštene pozive u zavisnosti od notifikacije.
 
Poslednja izmena:
A za vibraciju kad imas propušten poziv ili poruku pod motion ukljuci smart alert.
 
Evo kako izgleda kod mene sa onom NoLed aplikacijom, ja sam sa njom prezadovoljan.
 

Prilozi

  • IMG_20131115_155931_0.jpg
    IMG_20131115_155931_0.jpg
    445.5 KB · Pregleda: 128
  • Screenshot_2013-11-15-15-47-53.png
    Screenshot_2013-11-15-15-47-53.png
    7.4 KB · Pregleda: 109
Nazad
Vrh Dno