Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Evo ako treba i dalje. Ne znam otkud ovoliko heartbeat, mozda se zabagovalo nesto od push notifications fixera pre
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1422653821652.png
    uploadfromtaptalk1422653821652.png
    237.5 KB · Pregleda: 140
Poslednja izmena:
Pa da, to je, nije se zabagovalo nego treba tako :)
 
Ali sam je odavno obrisao posto nema svrhe isto kasne zbog sbb gateway uređaja, mislio sam da ne treba toliko da nabija kad je na wifi :D
 
Ostane upisano :)
Na svakih 5 min na wifi a na svakih 6 na cell data, to je default. Nema veze, ne smeta to.
 
Čemu služi ovaj EventLogServiceReceiver?
 
Jel tebi DaPimp neki brat? :d

2 godine tema postoji, svi razumeju sta znaci otkaci samo dumpfile text, ali vas dvojica, ne. :)

Kako nisi video kako izgledaju logovi sto se kace? :)

krastavac moraces ponovo. ALI sad CEKIRAJ, ZAKACI, OTKACI, PREKACI, NAKACI samo text dumpfile :d
 
Ma opusteno, krastavac sad se malo cimas, ali dobro :)

Nego jel ti imas drain ili bi da kacis log tako cisto da vidis kako to radi? :D

Ja inace log citam preko rootexplorer-a ili na kompu preko wordpad-a ;)
 
Ma nije mi cimanje, odradicu :)
Tokom noci za 11 sati mi je skinuo 25%.

Nisam ga za to vreme uopste dirao, a samo sam primio jednu poruku preko Vibera, imao notifikaciju sa Tapatalk-a i 2 propustena poziva.

Ne znam da li je to normalno, ali sobzirom da ne koristim FB i da sam na Light verziji Neat 6,4 ROM-a cini mi se da je mnogo.
 
Ili losa mreza ili ruter. Videcu tek kad vidim log, ali gotovo sam siguran da je ovo :)
 
Uradicu log veceras pa kacim sutra ujutru.
Ruter je TP-Link 841ND, veoma popularan i hvaljen. Mreza je Telenor. Ne znam sta da radim ako je nesto od ta dva, ali videcemo.

Sobzirom da je cele noci na wifi-u, mogu danas da uradim log sa wifi-em ukljucenim, a sutra sa iskljucenim, pa da vidimo :)
 
Nije BBS ali nekako jeste za ovu temu: nešto sam gledao na fejsu i otvorim link u AOSP browseru i posle nekoliko sati imam šta da vidim:
:zgran:

39eb1f3bd79b39bf31c64d690453119e.jpg
ae3ac3468fae9ac729691201889b4abc.jpg
07495433d93741ed9474be10296cc50b.jpg
1b52ccbc3532e3c0ce80e36eb03dbb40.jpg


A ovo mi nije prvi put da je AOSP browser napravio battery leak. Mada sad je i FB bio zaglavljen ali to je krivica Browsera. I ide unistall...
 
Obrnuto bre treba :D text dumpfile čekiraj kad radiš share, ostalo nije potrebno

Mada vidim da si okačio isti link kao prošli put, verovatno je tu greška :)
 
Poslednja izmena:
Lokacije ti prave problem. Skini disable service nadji google play services i tamo nadji sve sto vidis pod nlp imas search, pa disable, onda u google settings-u nadam se da su ti iskljuceni reporting i history, a imas i wifi awake od rutera, mada tu je i l2_hsic od mreze :)

com.sec.spp.push takodje samsungova glupa aplikacija, to obrisi sa titaniumom.

Kad to odradis, opali restart ;)
 
Skinuo Disable Service. Pod "google play services" i unutar njega pod "nlp" imam samo "NlpLocationReciverService" i njega sam iskljucio (odcekirao ili otkacio kako ti kazes :)). Jel ce to nesto da smeta nekoj aplikaciji ili sl?

History mi je bio ukljucen, njega sam sada iskljucio.

com.sec.spp.push takodje samsungova glupa aplikacija, to obrisi sa titaniumom.
Ovo ne znam kako da odradim.

a imas i wifi awake od rutera, mada tu je i l2_hsic od mreze
Sta mogu da uradim povodom ovoga?

P.S. Kada sve uradim kako si rekao, veceras cu ga opet pustiti da radi i okaciti BBS log :)
 
Poslednja izmena:
Problem je sto ja u Titaniumu ne mogu nigde da nadjem deo gde se uninstaliraju aplikacije. Nalazim samo backup, restore, brisanje backupa...

Edit: U Titaniumu sam isao na "Un-install all user & system apps (USE FILTERS & EXTREME CAUTION) i tamo nasao "Samsung Push Service" i izbacio ga. Nadam se da je to "to" :)

A sta da radim za wifi i mrezu?
 
Poslednja izmena:
pa tu gde je backup tj spisak aplikacija, kad klikneš na app imaš i uninstall
 
Sada vidim... Hvala ti.
Nego, jel sam sada obrisao (sobzirom da sam isao drugim putem)? Kako mogu to da proverim?
 
Ako je nema na spisku onda jesi.
 
Probacu sa iskljucenim wifi-em sutra, jer sam oko 21h pustio telefon sa wifi-em.
 
Ja bih ti predložio da skineš zadnju verziju Google servisa - http://www.apkmirror.com/uploads/?app=google-play-services i da isključiš lokacije ako već nisi ...
I taj https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.bitspin.timely&hl=en ne vidim koji će ti đavo.
Za alarm je valjda važno da se javi u određeno vreme, a ne kako će da izgleda :)

ove dve ostavi jedino ako baš koristiš - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metalsoft.trackchecker_mobile i https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.keep
 
Ma kakvi bre, Viber mu je sad malo zacinio, pa se budio. Nema problema sa Google servisima, na poslednjoj je sigurno verziji. Smanjili smo ih na 6 po satu. Prošli put bilo 33% otišlo sad 11. 66% napredak :)

Samo Nemus odradi ti još bez wifi-a i to je to.
 
Da, sada je daleko bolje nego prosli put :)
Provericu za servise samo mi recite gde to da vidim.
Bez wifi-a (ali ukljucenim mobile data) cu pustiti veceras pa javljam ;)

@Danilo
Ne mogu da izbacim te aplikacije. Mnogo su bolje od ugradjenih, da ne objasnjavam ovde zasto. A imam jednu stranu svojih aplikacija (ukupno tri strana sa stock aplikacijama) tako da mislim da je ovo minimum.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno