Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Pozdrav, imam problema sa baterijom na telefonu Nexus 5. Iznenada je baterija pocela da mi drzi samo par sati. Sinoc sam instalirao BBS softver, napunio telefon i skinuo ga sa punjaca, medjutim nakon 6-7 sati vidim da se telefon ugasio, dakle bio je u standby modu, nisam ga koristio i ispraznio se za 6 sati ili manje, tako da nisam uspeo ni da obezbedim adekvatan log fajl, u prilogu je log fajl nakon nekih sat vremena koriscenja telefona pa vidite jel se iz njega nesto moze zakljuciti. Instalirao sam OS monitor app, konstatno zauzece cpu-a mi je oko 55%, system proces uzima 30% i gmail 20% opterecenja. Instalirao sam i antivirus 360 Security, pocistio je nesto malo, ali je problem i dalje tu. Zna li neko kako da resim ovaj problem, telefon nije rootovan? Da li bi factory reset pomogao? Imam gomilu slika i jos nekih bitnih stvari na telefonu, pa bih da izbegnem factory reset ako je moguce :D.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2015-05-05_092442376.txt
    9.4 KB · Pregleda: 609
Nista ti se ne vidi iz loga, instaliraj bbs kao sistemsku app, i ostavi telefon na miru duze vremena, najbolje preko noci, pa ujutru izvadi log.
 
Moraš da imaš root za bbs...
Factory reset bi naravno pomogao ali sigurno može i bez njega da se reši. Obriši za početak antivirus jer ti to na androidu ne treba. Uradi disable tog gmaila koji divlja pa vidi jel se popravilo.
 
Videh da je root neophodan za bbs, ali sam uspeo i ovako da izvucem log file, pa rekoh mozda se moze uociti problem :D. Ok, uradicu to sto si napisao, mada ne verujem da ce disable-ovanje gmaila nesto mnogo pomoci. Telefon je konstatno vruc, da li je moguce da cpu radi na 100%, iako monitoring programi prikazuju opterecenost oko 55%, neki skriveni proces i sl?
 
Pa i 55% je dovoljno da ga ugreje, isti ti je đavo, ne treba da tražiš tu razliku od 55 do 100 nego zašto uopšte radi na 55% :)
Možeš i da ga restartuješ u safe mode pa vidiš kako je onda, čini mi se da držiš prst na reboot dok te ne pita hoćeš li reboot u safe mod.
 
Bolja je situacija kada sam disable-ovao gmail, sada je procesor opterecen oko 25 %. Sad racunam da baterija moze da izgura 8-9 sati :D. Vidim da mi ne gine factory reset. Nisam uspeo da odradim rebooot u safe modu, nije mi ponudjena ta opcija.
 
Držiš power dugme, kad izađe meni onda držiš prst na power off, tad dobiješ opciju za reboot u safe mod. Ako je u safe modu sve ok onda je do neke aplikacije koju si instalirao. Seti se šta si skoro ubacivao...

Ne bi bilo loše da otključaš bootloader kad već radiš factory reset, posle možeš lako da ga rootuješ i rešavaš ovakve stvari.
 
Poslednja izmena:
ja sam procitao prvi post detaljno pa iam problem kako uraditi sve to na ovom modelu BetterBatteryStats_xdaedition_2.1.0.0_B3.apk - [Click for QR Code] (4.65 MB, 6544 views)
i ja iam 5.0.1 stock + root
hvala
 
mislim da sam uspeo sacu da vidim pa da ga vratim na 100% i ostavim preko noci... da li nije problem da ostane duze od 4h kao sto kaze na prvoj strani ili je to obaveza 4h ?
 
Treba da sam okacio fajl. Pa sad ko je strucan neka pogleda i kaze sta mi je valjano raditi ;-)
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2015-05-08_065138512.txt
    28.5 KB · Pregleda: 1,437
deep sleep je ok ali je potrošnja otprilike duplo veća nego što treba da bude... može da bude tvoj wifi, kvalitet signala mobilne mreže, ili baterija koja je oslabila. koja ti je snaga signala u settings/general/about/status (i da li je edge ili 3g dok to očitavaš)? ako je on ok možeš sledeću noć da ugasiš wifi i da ostaviš telefon na 3G pa da vidimo koliko će onda skinuti. ako nije ništa od ta dva moguće da je baterija popustila.
 
12857845b81ddd962d12b398be669beb.jpg

E sad ovo nista ne dolazuje. Jer nisam kod kuce. A tamo sam radio test... nista ocitacu signal od kuce i probati sledeci test bez wi-fi pa se javljam.
P.S. vec mi se cini da je duze drzanje baterije nakon roota i ali to se mozda samo cini meni. Test je rest!
Hvala pozzz
 
ovako ako bude što se signala tiče to nije strašno, u tom slučaju proveri bez WIFI... root nije popravio bateriju sigurno, svež sistem koji imaš od juče moguće da jeste :)
 
Pa sta znam ajd videcemo bez wi fi sta kaze... al evo sad sam na 65% al ne diram telefon mozda je ipak gotova baterija... akali to 1.5godinu ;-) nije ga taj zalio za bateriju jedino sto ga cuvao pa je kao nov (bukvalno receno za fizicki izgled)
 
Moraš novi bbs da staviš, taj stari ne radi na lp
 
Pretpostavljam sta je, ali eto uradi log.[emoji12] Koristis li LockScreen (Pattern)?
 
Interesuje me koji je ovo prvi proces sa slike ako ima neko bolje upucen i kako da smanjim (ako je moguce) broj budjenja sa istim...bas preteruje dobrano! :(
3710c2defd4d4c717655a5232bf429cf.jpg
 
Moraćeš ponovo, jer si radio reboot, pa nije dobro odradjena statistika. Skini 2.0 verziju, sigurnija je nego beta.
Interesuje me koji je ovo prvi proces sa slike ako ima neko bolje upucen i kako da smanjim (ako je moguce) broj budjenja sa istim...bas preteruje dobrano! :(

Google play servisi. Probaj da skineš poslednju verziju, mada oni su uglavnom prvi u listi, od 25 po satu je skroz okej, nije alarmantno.

Možda da iskljucis lokaciju ili preko appops da iskljucis keep awake.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetu druze. Inace to je samo danas ~25 po satu, predhodnih par dana je i 40 prelazio pa sam zato i instalirao bbs da vidim sta ubija bateriju.

Kako god i dalje mi je z3c neprevazidjen po pitanju trajanja baterije!

Edit: kako da apdejtujem google play servise?!...nema ih u google play kad kucam search
 
Poslednja izmena:
Imam poslednji gmail, ali nije mi trazio nista da se update kada sam ga pokrenuo. Mozda vec imam poslednji play service, sad cu vidim ;)

edit: 7.3.29 verzija...ne znam jel poslednja, imam 4.4.4...jel postoji neka mogucnost da se nekim programom tipa titanium backup update uradi preko tel ili moram da skidam app i instaliram?
 
Poslednja izmena:
Apkmirror i gledaj pravu verziju da skineš ;)
Posle samo uđi u Google settings i podesi lepo sve (čitaj isključi)...

Google location i account history obavezno.
 
Poslednja izmena:
@Proday Zadnja je 7.5.nesto, al ja tvom mestu ne bih ništa dirao (ako aplikacije traže noviju verziju, izađe link ka njoj). 26 po satu je odlično, ništa nećeš dobiti sa novom verzijom.
 
Darko sto bih gasio lokacije i acc history, pa nemam vise samsung koji ne moze da izvuce 4-5h sot sa mojim bolesnim koroscenjem ;)
Masamunea, nemam ni ja mameru da se zezam i zabrljam nesto ako i ovako radi.kako treba.
 
Moj novi log bez wi-fi
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2015-05-25_070404899.txt
    30.5 KB · Pregleda: 1,123
Nazad
Vrh Dno