Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Da stock je za sada dobar videcemo za par dana koriscenja kako ce se pokazati...A koji case preporucujete?
 
Stigao tablet pre neki dan iz USA.Model od 16GB,bez podrške za SIM karticu.Proizveden 10/2015.U odnosu na stari,ovaj radi kao mlazni avion [emoji108] .
 
Stigao tablet pre neki dan iz USA.Model od 16GB,bez podrške za SIM karticu.Proizveden 10/2015.U odnosu na stari,ovaj radi kao mlazni avion [emoji108] .
Nexusa 2012 je pregazilo vreme, 2013-ka je još uvek zver (takodje sam bivši vlasnik starijeg i vlasnik novijeg modela).
Još uvek su se proizvodili?
Kako si to utvrdio, po serijskom broju, ne izgleda mi verovatno da su se proizvodili u oktobru 2015.
 
Odštampano na nalepnici na ambalaži od proizvoda.A pod stari sam mislio na Asus Memo pad hd 7 ;-) .
 
Loše sam se ja izrazio,tako da me ne čudi što si pomislio tako.
 
Meni je odmah instalirao lollipop,tako da ni ne znam kako je radio na marshmallowu [emoji41]
 
Koliko realno vredi model iz 2013, u dobrom stanju? Pitam iz razloga sto ih vidjam na oglasima, ima ih, a namera mi je kupiti jedan.
 
ljudovi kako najbrze da rootujem...ako ima 1 click root, tablet mi je na 6.0.1 ?
hvala
 
Ако имаш twrp само флешни SuperSU 2.61.
 
Искрено, не знам. Одувек сам волео сам да то одрадим. Имаш nexus root toolkit и wugfresh. Мораш да инсталираш одговарајуће драјвере (universal adb, по мом мишљењу најбољи) на рачунару.
Ако си лењ или се плашиш, одради преко toolkit-a.

Овде имаш упутство како сам да одрадиш преко adb/fastboot команди: https://developers.google.com/android/nexus/images

Треваће ти Android SDK Platform-tools. Претпостављам да ти је закључан bootloader, у том случају направи копију теби битних ствари, пребаци их на комп, шта год, пошто се све брише када откључаваш bootloader.
Требаш и да активираш USB debugging у developer options. Settings>about tablet>build number (овде тапнеш 7 пута да би се откључале).
Скинеш twrp за nexus 7 flo, ако је WiFi модел. Снимиш у директоријум где ти је Android SDK Platform-tools.
Кад провериш да ти комп види таблет у свим режимима рада, одеш у директоријум Android SDK Platform-tools, покренеш cmd prompt.
Куцаш: adb devices

Треба да избаци серијски број. Након тога,

Adb reboot bootloader
Fastboot devices, провераваш да ли се види таблет.
Fastboot flash recovery

Кад то заврши уради reboot, пребаци SuperSU на таблет, покрени таблет у bootloader мод, одатле уђеш у recovery, флешнеш SuperSU и крај.

Ја док откуцам...
Изгледа компликовано али није :)
 
Poslednja izmena:
nece da mi udje u fastboot, samo crn ekran...
usao je....
 
Poslednja izmena:
1.Kako da u yt kada sam u horizontali da mi pusta preko celog ekrana, jer mi ima "bordere" na svakom klipu u hd
2.kako recent apps da clearujem od jednom, a ne pojedinacno ?

hvala
 
Za YT ne znam stvarno.
Clear recent apps je kontraproduktivno na androidu i to nema potrebe da radiš. Jednom u nedelju dve dana ga restartuj i to je to.
 
Ne moras ni da ga restartujes tako cesto uopste. Meni radi i po 700-800h bez ikakvih problema.
 
Jel i vama ima crne bordere kad je u horizontali vidwo na yt u 1080?
Za ovo me niste razumeli...kada stisnem kockicu otvaraju mi se upaljene app,moje pitanje je jel ima opcija za clear all ili moram pojedinacno?
 
Nema clear all, ili xposed da instaliras ili recently sa play store-a, za oba ti treba rut.
 
Poslednja izmena:
odmah posle updatea...e sad kod mene je pomogao factory reset,medjutim koliko sam procitao, kod nekih ni to ne pomaze, vec mora rucno.
 
Nazad
Vrh Dno