Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Ja ga nabacih upravo. Rekoh bolje tablet nego telefon da flashuujem.
Međutim dok se sve aplikacije reinstaliraju, odoh ja da spavam. :D

Jedna stvar koja me je začudila dosta, launcher koji je bio default dok se nova nije instalirala je kao da je sa ICS-a. Nema ni m od mateial, čist holo.
Druga stvar koja mi smeta, slide sa home tastera više ne otvara pretragu. A taman sam se navikao na to.
 
Poslednja izmena:
Jel nema problema sa notifikacijama i gmail aplikacijom?
Meni poslednja dva dana haos, gmail se svaki put ucitava ispocetka, a notifikacije ili kasne ili se ne pojave.
 
Ja kad flešujem, flešujem preko fastboot komande samo boot i system, ništa ne reinstaliram.
Prvi utisci, kao da radi brže nego lizalica (placebo ili ne, ne znam sad), sveopšta prisutnost Google-a - sada ima posebnu stavku u podešavanjima. Za launcher sam se i ja iznenadio, mislio sam da su ga malo osvežili (isto važi i za GEL), kad ono mućak. što se tiče potrošnje baterije kako u radu i stand by modu, još uvek je rano, videćemo kako će se ponašati.
Za sada je sve stock, vidim da je potreban custom kernel kako bi mogao da se rutuje.
 
Nije OTA.
 
Ja kad flešujem, flešujem preko fastboot komande samo boot i system, ništa ne reinstaliram.
Prvi utisci, kao da radi brže nego lizalica (placebo ili ne, ne znam sad), sveopšta prisutnost Google-a - sada ima posebnu stavku u podešavanjima. Za launcher sam se i ja iznenadio, mislio sam da su ga malo osvežili (isto važi i za GEL), kad ono mućak. što se tiče potrošnje baterije kako u radu i stand by modu, još uvek je rano, videćemo kako će se ponašati.
Za sada je sve stock, vidim da je potreban custom kernel kako bi mogao da se rutuje.


evo ga ovde stock kernel koji moze da se rutuje http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63158038&postcount=210

ja sam odradio kao sto je covek napisao i sve radi odlicno, a android 6 mi se cini da radi brzi od petice
 
Ne radi. Izbačen je. Doduše može uz malo muke da se ponovo ubaci...
 
Nisam jos flesovao na tablet, ali probao sam na telefonu, mw. I radi bez problema, jedino se vidi da nije jos upeglano jer "switcher" za multiwindows je definitivno komplikovan i nepraktican. Samo kada bi to odradili na jednostavniji i prakticniji nacin nema razloga da u iducem apdejtu ta opcija ne bude predstavljena.
 
Mogao bih multi window da probam sutra na sedmici. Realno, na telefonu mi ne treba multi window.
 
4 sata sot-a, a preostalo 70% baterije?

Od 100 do 90% bio offline, 2 sata gledan lowres materijal (Mućke) u MX Playeru na minimumu brightnessa.
Ostalih dva sata sot-a Chrome i Tapatalk, sa nešto Youtubea, TweetCastera i čitanja e-knjiga.
Autobrightness na 40%, sinhronizacija gmaila, tapatalka i notifikacije od facebooka iz browsera.

E da, TweetCaster je znao pomalo zapinjati i na telefonu i na tabletu na 5.1.1, na 6.0 toga nema.

uploadfromtaptalk1444228742817.pnguploadfromtaptalk1444228751018.pnguploadfromtaptalk1444228758148.png
 
To je odlično. Evo ja sada gledam, pao sa 100% na 91, upaljen WiFi, uglavnom sam surfovao operom, malo tapatalk i instagram,screen on 55m, mislim da nije loše.
 
Ovo je odlicno, bolje nego kad je bio nov maltene.Plasio sam se da ce doziveti sudbinu prvog neksusa, koji je poceo da stuca poprilicno, kada je doslo vreme za novu verziju androida.Izgleda da za naseg "starca" jos nema zime.[emoji2] [emoji2] [emoji2]
 
Upravo mi OTA instaliran neki update od 9,8 MB i nakon restarta vidim da je verzija 5.1.1 a ne znam zašto mi se čini da je pre toga bila verzija 5.1.2...
 
5.1.2 ne postoji, samo 5.1.1. To je bio security patch
 
Izgleda da je taj patch stizao u razlicitim intervalima ljudima. Razmisljao sam da uradim clean install, sta vi mislite, da li da mi je to bolje ili da cekam OTA?
 
Možeš i samo da flešneš boot i system.img bez ikakvog brisanja.
 
Cini mi se da od update-a tablet radi brze, a i baterija je bolja nego na 5.1. Now on tap nije losa fora ali me malo iritira to sto su izbacili swipe na gore za google app.
 
pitanje za Nexus uredjaje da li je neko smislio sw za update nesto slicno Odinu za Samsung
 
Ima Nexus Toolkit. Zavrsava posao.
 
Nazad
Vrh Dno