Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Angelos

Slavan
Učlanjen(a)
09.11.2006
Poruke
712
Poena
320
Cao Narode,
Uzeo sam na testiranje novu SBB IPTV D3i platformu.
Kanali i sadržaj kanala su isti kao i na D3. Postoji VoD, EPG, Snimanje itd.
Razlika je u tome što se koristi Ovaj Setobox (Albis) i može se za razliku od Telekomovog IPTV koristiti na svim provajderima.
Uredjaj sam koristio na Philips HD Ready Tv na kome mi je nakačen TS Iptv, nisam primetio ama baš nikakvu razliku u kvalitetu slike. Imao sam problema sa promenom kanala dva dana zbog problema sa FW uredjaja.
Na optici menja na 1-2 sekunde. Uredjaj sam testirao na HP LP2475w monitoru koji mi iz nekog razloga pravi probleme sa HDMI. Kompozite radi normalno ali je kvalitet slike drastično lošiji i izgleda kao na analognoj televiziji. Videću narednih dana da nadjem HDMI to DVI konvertor pa ću probati. Problem se manifestuje tako što je monitor crn ili se u sekuni pojavi slika i nestane. Za povezivanje imate u paketu komponentne kablove L/R audio i video, prelaz na Skart i HDMI. Probao sam shildovan HDMI ali nije pomoglo. Uredjaj sam pored SBB konekcije 30/30, testirao na Telekomovom ADSL 16/1. Čini mi se da radi za sekundu brže na telekomu u odnosu na Sbb WiFi gateway koji koristim ka optici. Protok nisam uspeo da izmerim jer mi MT ne daje baš dobre podatke. Mislim da radi na 3-4 Mbps dok u mirovanju kada je na istom kanalu 1 Mbps, informaciju sam video na drugom forumu. Ono što je meni važno da nema fizičkog ograničenja broja uredjaja kao kod telekoma, možete ih natrpati onoliko koliki bandwith imate na vašoj lokaciji. Epg mi je mnogo bolji od telekomovog jer je mnoogo ažurniji. Možete koristiti Wifi, Home Plug za povezivanje u kući ili poslovnom objektu... Ako sam nešto zaboravio, pitajte.
YT Kanal sa video materijalima vezanim za uredjaj
ym4e.jpg

phs2.jpg

pn8i.jpg

2uuu.jpg

ox8o.jpg

xzrw.jpg

b56h.jpg

eax4.jpg

mzb0.jpg

a7xo.jpg
 
Ovo je tipičan oglas i marketing kao bi se ljudi zainteresovali za nadolazeću uslugu. Nigde linka ka zvaničnoj informacioji ali se zato kudi drugi najveći monopolista u Srbiji posle SBB.

Kako se to uzima (ko, za koga i čije potrebe) uređaj i onda se kao testira (a prema testu ko da ga je amater radio, a sa druge strane kako amater testira nešto što još nije u zvanučnoj ponudi)
 
jel može sa usb da se pusti neki film(npr mkv) ili je samo za snimanje
 
E kritika, ponašaš se kao neka ženturača. Kao da ti neko nije "dao" nešto pa ti je povredjen ego. Da si se drugačije postavio, možda bih ti i rekao kako sam došao do opreme. Ja se ne bavim novinarstvom već drugom vrstom posla, nisam ni kucačica ni profi fotograf. Po forumu pljujem sve provajdere kada to zasluže. Bio sam i na Dreniku i na Tehnikomu i na KBC i na TS i na Sjebb-u. Koristio sam medju prvima satelitske linkove pre nego što je Spider krenuo da se igra sa WiFi po Nbgd-u. Meni je D3i super jer je nomadska varijanta, uradio sam kratak opis jer mi je interesantno kao i sa ostalim temama koje sam otvorio. Radim kao FSE i onda znam koga da pitam da bih dobio nešto na korišćenje. A tema je otvorena da bi se ljudima rešavali problemi u letu. Inače, cene i usluge imaš na Beogridovom sajtu pa mrdni svoje malo ..... i pogledaj. Moja dobra volja da li ću i koliko vremena da posvetim nečemu. Jer sam tako u mogućnosti

@Može se puštati sadržaj koji imaju na serverima kao i na D3. Snimci će se takodje skladištiti na serverima kao i kod TS.
 
Hvala ti jako si me nasmejao.

Početnom i zadnjom rečenicom si mnogo rekao o sebi, verovatnoi mnogo više nego što si želeo a pritom mene nisi uvredio.

Iako ne znam šta ti akronim FSE predstavlja da li je Field Sales Executives ili Field Service Engineer ili nešto slično time izgleda da potvrđuješ koliko sam bio u pravu sa onim što sam naveo.
 
Poslednja izmena:
@Angelos

Hvala ti na korisnim informacijama...

Nego, reci mi, kako bi (i/ili kada) korisnici van Beograda mogli doći do ovog "čuda"?
 
Bravo Pedja svaka cast... korisne informacije svakako za one koji zele da saznaju...
 
Interesuje me da li resiver ima mogucnost povezivanja sa ruterom putem wi-fi mreze (umesto eternet kabla)
 
Ne vidim razloga za svadju ili kritiku ,necega ,sto se testira ,i sto bi u bliskoj buducnosti ,moglo da dodje do trzista,a po meni je prava stvar.E sad dal se moze ovo smatrati marketingom ,mozda i da ,kritika je u pravu za neke stvari,ali sa druge strane zar nije marketing i gomila drugih tema o kojoj svakodnevno ,komentarisemo.
 
Za Angelosa pitanje, kako rade sportski kanali? Videh nesto na drugom forumu da je neko od testera napisao kao da nije bas glatko i fluidno kad gleda neki sport tj. kao da je fps manji. Jel mozes da uporedis sa obicnom kablovskom ili digitalnom kablovskom.
 
@ prenex
Pustio ga je za sada Sbb direktno na testiranje kao i neki sbb pod provajderi.
U komercijalnoj prodaji ga ima Beogrid, verujem da se sa njima može nešto iskombinovati.
Ovi moji su rekli da će pustiti od prvog sledećeg (isto pod provajder). A za Sbb nemam pojma.
@armor Čini mi se da sam napisao da može I WiFi i Home plug (net preko strujne mreže tj. instalacija). Ja sam koristio TS na tu foru jer me je mrzelo da bušim zidove. Crkli su mi, ali koliko se sećam, bilo je važno za Telekom Iptv da koriste UPnP protokol.
@dijabolik Ma pusti fakutetliju, znaš da su uvek mladje generacije najbolje u svemu, mi smo pasli travu pre njih dok su oni učili da rade paginaciju strana u Wordu. :d
@Dodatak Nisam primetio nikakav drop frejmova, slika je kao i kod Telekoma. Što se tiče analogne, ne mogu ti uporediti jer sam išutirao Kopernikus iz kuće zbog pucanja napajanja magistralnih pojačala i šuma u mreži.
 
@Angelos

Sad sam bacio pogled na onaj pdf sto si postavio vezano za uredjaj i procitao sledece:

Data interfaces
3x USB 2.0 Host (Rear); 1 x Ethernet WAN (10/100 Mbps);
1x IR Extender Interface

Dakle samo preko kabla tako da ako ikada budem uzimao ovo morace preko strujne mreze
 
@armor+
Druze, ti si se zabrojao malo :D
Imas sa prednje strane jedan Usb 2.0
Konektor za eksterni IR risiver za daljinac
Imas cicnceve za (audio L/R i video), imas prelaz sa cinceva na skart (konektor u pakovanju) i HDMI i opticki za audio.
Zadnja strana uredjaja. *Preuzeto sa RTV Foruma back.jpg
Pazi da ti ne zveknu kao meni ovaj model. Powerline
 
Poslednja izmena:
:d

Ma otvorio sam pdf za taj model koji si naveo (SceneGate Micro) kao i za onaj noviji beli (SceneGate Micro II) i slucajno skinuo podatke za ovaj drugi :D

A powerline uredaje kupujem sam nema sta ko da mi uvali
 
Poslednja izmena:
re

Moze li spisak kanala???
 
Ne to jos nigde nije pusteno ocekuje se na jesen
 
Prava informacija je da servis ide od 01.08.2013 preko SB-a.

za Anglelosa.

Brate Angelose nisi nam odgovorio na najvaznije pitanje od svih pitanja.Ako imas neki net slabiji recimo 6 mb sta se desava ako gledas kanale i neko u drugoj sobi ima komp i krene da svalci nesto ili da surfa ili ima vise kompova po kuci sta se desava sa kanalima????
 
Pazi ovako, dešavaće se isto ono što se dešava korisnicima na Telekomu koji imaju problema sa linijom - imaćeš pikselizaciju,seckanje. Generalno, na toj liniji uz light surf možeš terati dva uredjaja. Uvek možeš iz torenta ili download managera ograničiti broj konekcija. Prati svoj ping ka gateway, kada krene da divlja, znači da si skoro ugušio svoj link. Ja sam rešio sve probleme rutiranja, failovera, ograničena brzina svih uredjaja (kompovi, tableti, telefoni, medija centri...) sa mikrotikom. Jes da treba glavu da obiješ kada ga prvi put konfigurišeš kako treba, posle je sve super,
I ja sam dabio informaciju da treba da krene od prvog kod mene. Ja sam opremu razdužio sa test faze pred odmor, kad se vrnem, uzeću najverovatnije dva komada dok ne smislim kako ću slati signal za treći.
Najvažnija stvar je sledeća, Da li će Sbb ostaviti pristup strimovima sa drugih ISP i iz inostranstva ili samo za sebe i svoje pod provajdere. Ne znam kakva im je poslovna politika, ALI smatram da bi ibla velika greška zatvoriti sistem. Meni je ceo ovaj koncept ostavio jako pozitivan utisak baš zbog mogućnosti seljakanja (nomadski IPTV). Odem negde na odmor gde imam net, ubodem svoj box i gledam kanale, milina jedna. Nema glupavih kanala koje nude po hotelima. Samo kad bi neko bio dalekovid da to napravi
 
Angelose oni ce otvarati portove na ruteru i mozes zaboraviti seljakanje,Ja sam imao mikrotika ali ti za njega treba diploma radnika na cepanju atoma:smash:
 
Da ne idem suvise u off za MT. Prva konfiguracija "iz kutije", preko dvadeset potrošenih sati. Radio sam ranije konfiguracije na nekim ruterima ali je ovo sve bilo novo. Druga konfiguracija 45 minuta za sva podešavanja. MT je jako dobra i svemoguća igračka za mnoogo manje pare od Cisco-a. Ko će otvarati portove ili zatvarati? Sbb nema kontrolu nad bilo čim što je iznad njihovog uredjaja. Ja sam ga koristio sa moje 16/1 konekcije na TS Adsl-u. Sve je radilo.
 
Evo i mene zanima da li ce ovo raditi u inostranstvu.:wall:
Sad kad su iskljucili D3GO za druge mreze ovo mi je jedina nada.
Angelos, ako budes imao neke dodatne informacije, molim te javi, pa da cimam suraka da mi salje jedan odmah. :wave:
 
Mislim da se odgovor pre treba potraziti mozda u temi Beogrid D3i posto je njih kupio sbb i oni imaju ovaj sistem vec odavno u funkciji.
 
Poslednja izmena:
@Angelos
Jel STB ima mogucnost umrezavanja sa racunarom, pa da sa HDDa strimuje filmove, muziku, fotke...?
 
MIslim da nema, mada su mi spomenuli da ce menjati boxove i da su ovi bili testni.
E sad, uvek ce se naci neko, ko ima vremena da busi sistem i da odradi custom FW.
Ono sto se meni ne svidja za sada je informacija da nece moci da se dobije vise od dva boxa. Meni treba minimalno 3, a da ih ne stavljam u spavace sobe. :(
 
Ma nema sanse da to ide od 01.08,to nam je pred nosom a nigde zvanicne informacije ili reklame....
 
Nazad
Vrh Dno