Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Sto se tice D3go i onog fazona da se na mobilnom prvom ukljuci 3G pa cim krene kanal onda prebaci na WiFi zbog "exkluzivnih" kanala, da li to funkcionise samo na Telekomu, ili moze i na Telenoru i VIP-u?

Takodje, postoji li tako neka manipulacija kada je u pitanju D3go preko kompa?
 
Poslednja izmena:
Ne znam za VIP ali Telenor isto radi. I ta fora ne radi na kompu tj browser plugin-u. Za komp verovatno samo VPN na nekog ko ima SBB net.
 
Ne znam za VIP ali Telenor isto radi. I ta fora ne radi na kompu tj browser plugin-u. Za komp verovatno samo VPN na nekog ko ima SBB net.
Na telenoru kako kad koliko sam primetio. Npr. jednom mi nije htelo SK, a onda pre neko vece kad su igrali Barsa i Real gledao sam iz busa jedno poluvreme...
 
Sad sam probao da pustim D3go na linuxu, medjutim ispadne da ViewRight plugin ne postoji za linux platformu.
 
Da ne bih pretraživao i čitao post po post ljudi kakvi su vam utisci za D3i generalno što se tiče brzine Interneta i kvaliteta slike? Zanima me na kojim sve Internet brzinama radi (piše da je minimum 4mb), interesuje me kako bi radilo na ADSL-u od 20mb recimo...
 
Brzina interneta nije bitna, bitno je koliko koristis isti, ako stalno nesto skidas sa neta ili kacis klipove i ostalo onda zaboravi slobodno na d3i....
 
Zasto? Smeta slici?
 
Da, smeta. Da bi normalno d3i radio potrebno je 3mb, a da bi hd radio normalno potrebno je 7-7.5 mb konstantnog interneta
 
Ne znam za VIP ali Telenor isto radi. I ta fora ne radi na kompu tj browser plugin-u. Za komp verovatno samo VPN na nekog ko ima SBB net.

S' obzirom da te kanale koji su ekskluzivni samo za SBB mrezu mozemo gledati na mobilnom (3g pa wifi), ali ne i na kompu, postoji li onda neki fazon da povezem mobilni sa kompom ili TV-om i da neki kanal sto pustim na mobilnom gledam u istom trenutku i na kompu/TV-u?
 
Ma radi odlicno, tebi na 20Mbit-a ima samo da strika.
Meni na 25/2(SBB) radi sve bez problema ima lufta 18-20Mbit-a za ostale potrebe....

Imali su neki android emulatori za PC.Instaliraj D3go i probaj,mozda moze tako.
 
Poslednja izmena:
S' obzirom da te kanale koji su ekskluzivni samo za SBB mrezu mozemo gledati na mobilnom (3g pa wifi), ali ne i na kompu, postoji li onda neki fazon da povezem mobilni sa kompom ili TV-om i da neki kanal sto pustim na mobilnom gledam u istom trenutku i na kompu/TV-u?

Jedino ako ti Android uređaj ima i video out (ako hoćeš kvalitetnu sliku, a to Miracast varijanta nije) i GSM/3G antenu. Znači ovi kineski Android "mini pc" otpadaju i po tom kriterijumu osim što većina dolazi rootovana :D Uglavnom mobilni net + ViewRight plugin na kompu = zaključani kanali.
 
Meni radi D3go na Android Tv Box-u, doduse ova poslednje okacena app ovde na forumu, ne zvanica ona. Ali ipak radi.
 
Modfikovana naravno radi jer nije Lollipop na tim kinezima, ali ne možeš da gledaš SportKlub i ostale zaključane bez da neki mobilni deli data net preko WIFi hotspot.A ti đavoli imaju poprilično očajnu WiFi antenu. Meni je Kinez na TV-u na kom je i D3i STB tako da mi tu ne treba D3Go , a pre neki dan sam i flešnuo OpenELEC umesto Androida tako da sad je XBMC only Kinez :D Svakako mi baš nije bila privlačna ideja da kupujem još jednog Kineza i kačim ga na monitor kompa da bi koristio D3Go... pre bih doplatio za još 1 STB ako mi baš toliko često trebaju zaključani TV kanali.
 
Ma jok, meni svakako to ne treba, dao sam mojima da imaju tih par HD kanala koje na Ikomu nemaju i zbog 72h unazad. Bilo bi lepo da rade i SK i Fox ali sta je tu je. I ovo je 0din.
 
Mhm: uploadfromtaptalk1427492941937.png

Ali radi Nova HD sad. Tj "radi" i RTS HD samo ga nije moguće gledati van SBB mreže što je stvarno *****ski.
 
Pustice jednog dana sve, kad ih konkurencija natera. Al mislim da to nece biti bas skoro
 
Da, smeta. Da bi normalno d3i radio potrebno je 3mb, a da bi hd radio normalno potrebno je 7-7.5 mb konstantnog interneta
Pa smeta ali ako imam net od 20Mb/s i ogranicim download i protok na kompu na 10 ili 15 Mb/s trebalo bi da radi...
 
Ne moras uopste da ogranicavas download, ja sam cesto skidao skoro punom brzinom dok gledam TV i nije uopste smetalo. Vise je upload taj koji pravi problem.
 
Sta treba za gledanje d3go bez seckanja ponekad,upload ili download da bude brzi?
 
Jel mozes da mi das link toga sto si narucio ako ti nije problem. Hvala unapred
 
Baš ću da proverim to kad budem vratio Android na mog Kineza, pošto na njemu od prvog dana koristim USB/LAN adapter. Eh, da sr*njce ima S/PDIF out mogao bi tako da gledam SportKlub na monitoru (slika na DVI, zvuk ma muzički stub) , ovako ništa.

@Drakenzen: Ja sam kupio ovaj, i taj nije one krš varijante što su ustvari USB1 i limitirani na 5 Mbps.
 
cek shamane kakav je ovo uredjaj?
 
Od ovih sam narucio stiglo za dva dana.

http://www.grappologroup.com/oprema-za-racunare-beograd/adapteri/gigatech-usb-lan-adapter-10100mb-realtek-usb-2.0/ADP0282A00000
Samo da napomenem da preko njega brzina neta ide max do 5mb bez obzira koju brzinu imas.
D3go mi pusta SK1 i RTS HD preko ovoga, samo da napomenem da koristim wifi EXE net a.
Kada prvi put pustim d3go upozori me da strimovanje preko mobilne mreze moze da bude skupo i pita da li zelim da nastavim. To je samo kad prvi put ukljucujes d3go posle kada menjas kanale nema toga.
 
Poslednja izmena:
@dabox: Pa USB/Lan adapter :D Da u uređaj koji nema Ethernet port a ima USB port možeš žično da povežeš na ruter.
 
drugaru stiglo pre dva dana,sinoc bio kod njega i slika je Ok,meni zanimljiv,ali se desava da mu povremeno zacrni ekran,kao da na sekund nestane slika.pa odma dodje...pratili smo situaciju,na IPTV nema tih problema...Net mu je ok...
 
Nazad
Vrh Dno