Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

To sto je HD kanal ne znaci da je slika uvek vrhunska, zavisi od toga sta se emitije tj kog kvaliteta je to sto se emituje. Porodicno blago nije HD. Sacekaj neki fudbal pa ces videti vec... Sto se HD paketa, slobodno ih zovi i sutra, urgiraj jer u suprotnom ces ih dobiti sredinom sledece nedelje ako pustis da rade tj ne rade. Sto se D3Go tice, tako je kako je, ne daju SK, Fo i slicno ako nisi na SBB. Suludo ali tako je...

P.S. Nisu ti svi ostali HD kanali zakljucani. U osnovnom paketu pored RTS HD imas i Nova HD, N1 HD i 24Kitchen HD.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavio sam, e da to sam hteo da pitam, tamo u podešavanjima za sliku, ja sam ostavio na 720p, da li da stavim na 1080i, da li to nešto znači? I da li može da se namesti da daljinski upravlja i TV-om?
I još nešto kad uzmem monitor, koji nema zvučnike, i povežem stb sa njim preko HDMI, da li ću imati zvuk, ako zvučnike uštekam u monitor?
 
Stavi 1080i. Mozes neke funkcije da imas sa daljinskim od D3i i za TV ali zavisi od toga da li TV ima HDMI CEC opciju. Ovo poslednje ne znam... Trebalo bi da imas.
 
Ma samo da može da se pali i gasi :) Kontam da može, ako je mogao daljinski od IPTV-a. Negde sam sam pročitao da je neko uradio sve isto, samo povezao liniju umesto zvučnika.+

edit: Sad malo gledao fudbal na RTS HD, izuva kako je dobra slika, samo mi jednom zaseckalo i to kad sam prebacio na njega.
 
Poslednja izmena:
Da budem iskren bolji je RTS HD na IPTV-u nego na d3i..... sto se tice zvuka moze tako ako ti monitor ima izlaz za sluske. Daljinski moze da pali i tv i stb u isto vreme i to je sve od funkcija
 
A da pojacas tv , onda mozes da kontrolises i ton i palis i gasis... Dovoljno
 
Meni D3i daljinac moze istovremeno da upali stb i tv i da regulise ton, ali kad gasim ugasi se samo stb, tv ostane upaljen.
 
Pa valjda bi HDMI trebalo da signalizira da nema signala televizoru kad se isključi STB. Monitor gasi bez problema čim primeti da ne dobija više signal od STB-a.
 
Za monitor znam da se sam gasi. Sinoć mi seckalo par puta, izgleda da 10Mbit-a nije dovoljno za normalan rad.
 
I više nego dovoljno. Meni je uključen i torent (doduše podešen limit na 6mbit) i uopšte se ne oseća na d3i. Ni što se tiče seckanja ni menjanja kanala.
 
I meni isto, radi sasvim korektno, nikakvo seckanje, jedino ako HD kanali budu slabijeg kvaliteta ako koristim net zbog malog bit-rate-a ali to je sasvim normalno, i da d3i prestane da radi kad koristis upload
 
Evo na slici kako sam ga povezao[emoji4] Povezao stb na neku matoru tv karticu pre činčeva, i tu karticu u laptop preko usb-a. Radi jedino slika nije neki kvalitet i nema zvuka[emoji4] hd kanali su isti kao i sd. Zanima me ako kupim neku tv karticu koja se povezuje preko usa-a na računar a ima hdmi, da li će biti bolji kvalitet? Tačnije, da li problem pravi usb ili činčevi?

104c7b91642b6171b0cfb07f7ca4b195.jpg
 
Kod nas TV kartice sa HDMI nema (bar ja nisam video). Ima u Kini, ali to je mač sa dve oštrice zbog HDCP zaštite. Navodno, oni tvrde da skida zaštitu, ali to niko ne može da ti potvrdi dok ne probaš. A i nisu baš jeftine.

Kupiš ovako nešto: :D

http://www.hauppauge.com/site/products/data_hdpvr.html
 
Poslednja izmena:
@zholinho barem zuti cinc ubaci direktno u karticu a audio nek ostane tako ako ne mozes da improvizujes nesto i skroz izbacis scart. Slika bi trebala vec samim tim da bude bolja a verujem da audio nemas zbog podesavanja ili drajvera a ne zbog hardvera. USB 2.0 nije usko grlo za ovaj kvalitet videa, cak bi i 1.1 izguro nekako sd.
 
Probaću sutra da gurnem žuti direktno. Ma ko zna zašto zvuk ne radi. Pitanje u opšte kako sam uspeo da poteram karticu da radi. Gledam šta mi je najbolja varijanta, mada i to mi je sve budžotina sa karticama, najbolje da uzmem monitor i direktno.
 
Prikačio sam činčeve direktno u tv karticu, međutim nema poboljšanja, e sad ne znam da li je do kartice ili do nečeg drugog. Mada po meni je do kartice, jer je matora i analogna je, zato je i meni loš.
d8608cbeb1380f0f20624be61c79389e.jpg
 
Uf, to je bas lose. Mozda da probas da u podesavanjima d3i spustis kvalitet videa. Ako ni to ne da rezultata onda je kartica verovatno bas krs. To sto je analogna nema veze jer je i signal koji prima anallogni.
 
Za monitor znam da se sam gasi. Sinoć mi seckalo par puta, izgleda da 10Mbit-a nije dovoljno za normalan rad.
Ja cu ti reci iz prve ruke da su pojedini provideri ogranicili protok za D3i kako im ne bi pravilo problem sa agregacijom.
Meni na 12Mbps je radilo ok sa 2 TV-a bez problema i ostajalo mi jos protoka za komp da surf, ili youtube. Od kada je provider limitirao ne moze na oba uredjaja HD kanal istovremeno jer na jednome onda secka povremeno. Dakle nije do D3i vec provajdera. A korisnicima sa manje protoka jos vise zakidaju - onima sa 6 je ograniceno da moze max 2 D3i da izvuce...
 
Ja sam roditeljima uzeo da probaju d3i. Oni imaju samsung crt televizor od 70 cm i net kod poste 2 mbs. Mislio sam da nece moci da radi uopste ali sam se iznenadio kako brzo prebacuje kanale i radi bez seckanja. Naravno pricam o SD kanalima. Na par kanala sam primetio da secka slika kada se prebaci, npr AXN ili Cinestar Action pa posle 4 5 sekundi normalno sve.
 
Ne bi smelo da secka uopšte. Meni na Box ADSL ne secka ništa ni na HD ni na SD. Ovo za ograničavanje protoka za D3i prvi put čujem. Smeju li tako nešto uopšte? Na Telekomu, bar za sada nemam nikakvih problema...
 
Prijatelju ti u boxu imas 10 mbps net i iptv koji ne jede protok. Ja govorim o tome kako radi d3i na netu od 2 mbps.
 
Naravno IPTV ne koristi zakupljenu internet brzinu znaci ne utice na njegovih 10Mbit, a Over The Top ili ti skraceno OTT koristi postejecu internet brzinu korisnika i koristi HTTP za prenos podataka.
 
Ne bi smelo da secka uopšte. Meni na Box ADSL ne secka ništa ni na HD ni na SD. Ovo za ograničavanje protoka za D3i prvi put čujem. Smeju li tako nešto uopšte? Na Telekomu, bar za sada nemam nikakvih problema...
Svaki provajder (pogotovo manji) ima agregaciju, samo je pitanje kako se pobrinu da linkovi ne budu optereceni da ne dodje do izrazaja. Zato tipa manji provideri ogranice max down/up na torrentu i sl. Zakonski - sto da ne, kod svih obicnih paketa ti placas protok do ... Ne placas minimalno toliki protok. :)
 
Iskreno prvi lut cujem za pojam 'agregacija' godinama sam na box paketu kod telekoma i uvek ni je down bio na max, prvo 4mb, pa 6 da bi sad bio citavih 10mb, nekad dodje i do 10.1mb...
 
Znam ja šta je agregacija i kako se to radi. Mislio sam na to, ko to konkretno ograničava D3i i ima li ikakvog dokaza za tako nešto?
 
Danas je prosao promotivni period od mesec dana od kako sam uzeo D3i, ceo dan imam problema sa kanalima, bitrate je ocajan, ADSL mi koristi samo D3i i on mi pokazuje kako je protok neta 5mb, a do ovog dana je radio bez greske, ne znam u cemu je fora...
 
Nazad
Vrh Dno