Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Zanimljivo jako ovo za D3go, naravno, sad pošto je napisano ima i to nekako da nam onemoguće. Elem, kod mene je situacija ovakva: kada zakačim android box na internet preko ethernet porta i pokrenem D3go app, ovu krekovanu, mogu da pustim kanale koje inače ne mogu. Vidi tu konekciju kao mobilnu. Međutim i tu ima ali... Recimo ako pustim SK HD, krene stream, pa ako posle toga hoću Fox, neće, prijavi klasično upozorenje za mrežu. U teoriji dakle, radi, međutim moram svaki put da izađem iz app i da je pokrenem ponovo da bih izabrao drugi kanal. Jedini koji nikako nisam uspeo da pokrenem FoxHD običan.
 
А како уређај утиче на то да се виде "заштићени" канали са D3i?

Zato što ako se ne varam pre Android v 5.0 nije postojala baš nativna podrška za ethernet konekcije nego ih sistem i aplikacije tretiraju kao mobile tj data connection, not WiFi.
Pa npr da bi ti Play Store radio automatski update aplikacija ne može biti izabrana ona opcija "update on WiFi only".
 
@dabox: MK808B Plus. Koristim adapter, ne koristim D3Go na njemu. Odmah sam kupio uz njega i adapter pošto je i WiFi krš i daleko mi je ruter i već sam svakako moram da spustim LAN kabl tu iza TV-a zbog D3i STB, a i streamujem sa kompa HD filmove i serije.
Imao sam sreće da "ubodem" adapter koji i radi na tom Kinezu bez dodavanja drajvera i da nije jedan od onih sa limitiranom brzinom na 5-6 Mbps :D
 
pa shamanu tako mi reci :D
 
@dabox: MK808B Plus. Koristim adapter, ne koristim D3Go na njemu. Odmah sam kupio uz njega i adapter pošto je i WiFi krš i daleko mi je ruter i već sam svakako moram da spustim LAN kabl tu iza TV-a zbog D3i STB, a i streamujem sa kompa HD filmove i serije.
Imao sam sreće da "ubodem" adapter koji i radi na tom Kinezu bez dodavanja drajvera i da nije jedan od onih sa limitiranom brzinom na 5-6 Mbps :D
Ili imas los ruter ili kucu/stan od 200 i vise kvadrata...
 
Telekonj ruter jeste loš ali objektivno "antena" na ovim čudima je još gora i praktično neupotrebljiva ako stoji 5m od rutera. Prikazuje skoro pun signal a ne konektuje se, ili kad se konektuje malo malo pa prestane da radi. Nije net džabe pun foruma za temama o hardverskim modovima za popravljanje WiFi prijema...

Kako god kabl rulz.
 
Poslednja izmena:
Kabl je kabl ali jesi li se mozda zapitao da nije problem do samog uredjaja sa kojim pokusavas da se nakacis na wifi?
 
@Drakenzen: Nema šta da se zapitam znao sam kakvo je stanje pre nego što sam kupio to čudo i to je još 1 razlog zašto sam odmah poručio uz njega i USB/LAN adapter da stignu istovremeno a ne da posle čekam mesec dana adapter.
Svi ti MBox Android stick-ovi (stari MK808, MK808b, MK809...) & razni klonovi sa internal WiFi "antenom" imaju slično očajan prijem WiFi, i loše zalemljenu žicu da ima spoj ANT i GND padova. Koliko para toliko i muzike, ne bunim se.

Dakle ja sam tvrdio da je problem uređaj a @n1tr0 kaže problem je moj ruter i kuća.
 
Velika kuća/stan , 200 kvadrata :)
 
pa mogao si kupiti neki pismeni ruter :)
narode sad sam konstatovao mi je racun za net uvecan,kaze "licenca za kor.dod.D3 uredjaja".Jel moguce da naplacuju d3GO? Ja sam ubedjen da je to dzabe. Cena usluge je 175+ pdv....
 
Zar nisu SportKlub 4, 5,6 deo Plus paketa, i zar taj Plus ne bi trebao sam da se deaktivira automatski nakon što prođe onih promo mesec dana? Stigao mi je STB 24. februara a još uvek mogu da gledam te kanale... da ne naplate na kvarnjaka taj paket.
 
Poslednja izmena:
Jesu i trebalo bi. Možda i ovaj drugi mesec što dobijate po dinar sad imate gratis sve pakete. Zovi pa pitaj da ne bude iznenađenja.
 
pa mogao si kupiti neki pismeni ruter :)
narode sad sam konstatovao mi je racun za net uvecan,kaze "licenca za kor.dod.D3 uredjaja".Jel moguce da naplacuju d3GO? Ja sam ubedjen da je to dzabe. Cena usluge je 175+ pdv....
D3go je džabe, 8 meseci mi je već račun regularno 1440din(start+HD). Takođe imam aktiviran D3go i koristi se.
 
Reci mi jel ostaju svi kanali HD koje imam trenutno (start i plus) ako budem uzeo samo start+HD
 
U plusu nema nijedan HD kanal, tako da - da, imaš ova 4 iz starta(rts, n1, nova, 24kitchen) + ovih 20tak i kusur koji idu u HD paketu.
 
Ostaje ti samo jedan :) 190
 
Nije :laugh:
 
@Drakenzen: Nema šta da se zapitam znao sam kakvo je stanje pre nego što sam kupio to čudo i to je još 1 razlog zašto sam odmah poručio uz njega i USB/LAN adapter da stignu istovremeno a ne da posle čekam mesec dana adapter.
Svi ti MBox Android stick-ovi (stari MK808, MK808b, MK809...) & razni klonovi sa internal WiFi "antenom" imaju slično očajan prijem WiFi, i loše zalemljenu žicu da ima spoj ANT i GND padova. Koliko para toliko i muzike, ne bunim se.

Dakle ja sam tvrdio da je problem uređaj a @n1tr0 kaže problem je moj ruter i kuća.
Ako ja izadjem iz kuce i sa 150m se nakacim mobilnim telefonom, a pre toga sam imao cisco router na koji nisam mogao da se nakacim iz pola prostorija u kuci. Razmisli malo o tome. Probaj dlink dir-655 pa se opet javi u temu :)
 
Zar nisu SportKlub 4, 5,6 deo Plus paketa, i zar taj Plus ne bi trebao sam da se deaktivira automatski nakon što prođe onih promo mesec dana? Stigao mi je STB 24. februara a još uvek mogu da gledam te kanale... da ne naplate na kvarnjaka taj paket.

Ja sam uzeo 18.03. i situacija je takva da je 1. mesec sve dzabe, dok je 2. mesec samo start paket 1 dinar. Dakle, nekoliko dana pre isteka 1. meseca treba ih nazvati i reci sta se od paket zeli koristiti ubuduce, nece se nijedan paket automatski deaktivirati, tako sam bar ja razumeo.
 
Plus paket se automatski deaktivira. HD paket ili HBO ili bilo šta što ste vi tražili da se naknadno aktivira, mora i da se deaktivira ukoliko se ne želi dalje korišćenje.
 
@n1tr0: Ako ja na istom mestu imam stabilan signal na mobilnom a Kinez neće da se konektuje šta ti to govori o tome da li mi stvarno treba jači ruter ili da je Kinez krš? Kako god ja sam taj "problem" rešio sa investicijom od 5$.
Nemam para trenutno a ni potrebu za boljim ruterom. Nekom drugom prilikom možda zamenim ovaj svič iza TV-a sa ruterom čisto da eto popravim malo WiFi signal u kuhinji.
 
@n1tr0: Ako ja na istom mestu imam stabilan signal na mobilnom a Kinez neće da se konektuje šta ti to govori o tome da li mi stvarno treba jači ruter ili da je Kinez krš? Kako god ja sam taj "problem" rešio sa investicijom od 5$.
Nemam para trenutno a ni potrebu za boljim ruterom. Nekom drugom prilikom možda zamenim ovaj svič iza TV-a sa ruterom čisto da eto popravim malo WiFi signal u kuhinji.
To ti govori da kinez ima slabiji output power i antenu, ali to ne znaci da ti ne bi radilo sa boljim routerom, pogotovo ako isti podrzava 802.11n standard i ako kinez podrzava isti. Ja ti kazem svi ti ruteri sto su do 4-5000 su za kantu, cak i neki od 10000 koji nose cisco oznaku. Ovaj sto sam ja pomenuo pojavi se polovan za oko 4000. Veruj mi kada ga uzmes da ces se krstiti koliko je bolji od ostalih, samo obavezno dobra sifra, dobacivaces do mnogo vise komisija :D
 
D3GO usluga mi se pojavila na racunu za internet. Ja sam se registrovao na moj sbb ali tom prilikom,nerazmisljajuci, koristio ID sa racuna za internet a ne od D3i.I ako se sve vodi na isto ime i adresu, ugovori su razliciti i oni su to odmah dodali kao dodatnu uslugu....
 
Tvoja greska, jer su limitirali broj uredjaja za D3go - zali se i mozda ti uvaze, ali mogu ti naplatiti bez problema.

Btw. Ako nekog zanima - 2 TV-a na full hd kanalima plus koriscenje kompa za surf i malo yt i radi sve ok na 12/4
 
Nazad
Vrh Dno