Šta je novo?

CF (2 x 7950) na vodi

delevic

Slavan
Učlanjen(a)
21.04.2012
Poruke
1,148
Poena
200
20130408113515.jpg20130408113503.jpg 20130408170009.jpg opcx.jpg tvqm.jpg

Ovo je novi rezervoar , tj nova stvar od xspc, podrzava dva pumpe serijski vezane. Za sada sve pohvale. Dodatno sam opteretio postojeci sistem sa jos jednim novim blokom i 8 brzih spojki. Ali je protok znacajno poboljsan. Temperature u sistemu su ostale prakticno nepromenjene. Prva grafa je toplija 2c sto je i normalno jer su na nju vezana dva monitora. Brze spojke su zaista vrhunska stvar. Istina da su skupe ali obavljaju posao za sve pare. Pirlikom montaze juce nema sta nije krenulo naopako. Da sam svaki put morao da vadim vodu iz celog sitema....radila bi sekira :D . Ovako dva klika , verujte mi ni kap vode ne izadje. Sve u svemu izuzetno sam zadovoljan.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo moze i vise , ja cenim sigurno do 1350mhz, ali moram prvo da testiram maksimume ove nove (dodate) 7950. Za sada se dobro drzi :)

n4mu.jpg


Ovde je manje vise merodavan gpu score zbog moje bajate konfiguracije :)

attachment.php


Na 1300/1800-1900 je neki oc za svaki dan, apsolutno stabilno

pz83.jpg


vyi3.jpg


Ovu su stabilizovane temperature pri kopanju, na ambijentalnoj temp 22.5c

6clo.jpg
 
Poslednja izmena:
Cestitke majstore:) Odlicno si ovo uklopio i izgleda extra, koliko si dugo sklapao sistem? Klokovi su odlicni kao i rez. Bravo :)
Kako stojis sa bukom?
 
Hvala :). Sklapao sam juce ceo dan. A da nisam ispekao zanat sa prethodnim blokom verujem da bi i danas radio :) Veliki problem je naleganje bolka na jezgro kartice. Iste muke sam imao i sa proslom kartom i kad sam stavio snalu od MSI sve je bilo dobro. Medjutim ove snale sto sam kupio su swiftec i nesto su tanje tako da ne privuku dovoljno blok uz gpu sto sam naravno otkrio kada sam napunio sistem i proverio da sve ne curi :D Cim blok dobro ne naleze , podizanje voltaze i na def kloku rusi sistem. I onda sam dodao metalne podloske ispod snale :)

8.jpg

Prosli put , dok nisam dobio snalu , stavio sam neke plasticne koje vremenom ulegnu i grafa nakod 2 nedelje pocne postepeno da se greje i puca drajver.

Sa bukom stojim odlicno. Skoro da je i nema. Najglasniji je ventilator od napajanja kada poveca broj obrtaja :)
 
Poslednja izmena:
Jesi probao malo igre,kako se sve to ponasa u gamingu? Ima li microstuteringa,itd...javi utiske ako propustis koju igru kroz ruke ;)
 
Ima neke sanse da napises detaljni postupak povezivanja itd ? :D Lepi rezultati inace :)
 
Koolance, ne zamenljiv
 
Cestitam matori, konacno da vidimo kako izgleda CF u svom pravom svetlu. Dugo sam cekao to da sklopis. Svaka cast ;)
 
Idemoooo :D Polako izvlacim maksimum ;) I druga kartica se dobro drzi :smoke: Ovaj drugi monitor sto mi je bio prikacen kao kontrolni je gusio stvar :)

1380/1900

mcvf.jpg


dc0.png



1370/1900

dorc.jpg


emd.png
b3.png


1380/1900

u4ti.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrhunski ,).
 
Vrti Heaven tu ces izbiti na prvo mjesto ubjedljivo, nije ovisan o procesoru :D
 
Narucio sam uglavnom sve sve na http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php. Drugi blok sam narucio iz Holandije, jer Koolance vise ne pravi blokove za hd7900 seriju, i onda sam kopao po netu i pukom srecom nasao zadnji komad u Holandiji. Posto njih vise nema , moja preporuka je Heatkiller , koje podjednako dobar. Da nisam nasao Koolance uzeo bi 2xHK a ovaj prodao. Ne pase na Lightning , JA90 je ima tu kartu, i cini mi se da je samo EK pravio blok za nju, ali koliko sam cuo ni oni vise ne rade blok za Lightning.
 
Imao je tu kartu, nema je vec neko vreme ako se secam dobro jer nije nasao blok.
Sjajni skorovi, imas ubedljivo najbolje klokove.
 
Delevicu, mozes da pustis LTC da vidim koliko se u toj varijanti greje i moze li da izdrzi te klokove sad sam sa mojim blokovima preso na LTC da vidim kako ce se tu ponasati i za sad 7950 na 1120/1630 nisam imao zivaca za vise jer je LTC za*eban
 
Delevicu, mozes da pustis LTC da vidim koliko se u toj varijanti greje i moze li da izdrzi te klokove sad sam sa mojim blokovima preso na LTC da vidim kako ce se tu ponasati i za sad 7950 na 1120/1630 nisam imao zivaca za vise jer je LTC za*eban

Kopa od sinoc neprekidno. U sobi 25c. Obrati paznju da je temperatura memorije (VRM2) ista ili veca od naponske(VRM1) ;) Ltc vise voli oc memorije nego jezgra

ScreenShot152.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrti Heaven tu ces izbiti na prvo mjesto ubjedljivo, nije ovisan o procesoru :D

Probao sam juce ali nece da mi aktivira obe kartice, koristi samo jednu. Nisam nasao sta je u pitanju. Drajver nije , probao sam. 3dmark radi bez problema.
 
DA, DA kod LTC je vece grejanje na VRM2 tj na naponskoj za mem. sa tim klokom kopas kao 7970 na 1044/1500. hteo sam da uporedim kolika je razlika jer ja naponske i mem hladim vazduhom, temp na GPU mi je niza oko 36 jer su ovi blokovi efikasniji od WB za celu graficku, temp na VRM1 oko 58 dok je temp na VRM2 oko 67 tvoje su frozerke V2 to su najbolje karte koje su izasle ali vise ih nema
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno