Šta je novo?

LG G2

fkloznica

Čuven
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poruke
23,672
Poena
975
ajde da otvorimo temu..trebace nam za mesec dana.. sve vise vesti o G2 potencijalnoj osnovi za n5 :D



STriderKOCOBO je napisao(la):
INSTALACIJA MODOVANE KAMERE

Postupak 1 (isključivo za sve rutovane stock KitKat romove):*
1. Skinite Xdabbeb 3.2.0 aplikaciju: link (kreator aplikacije je bender_007)
2. Instalirajte je
3. Pokrenite je

Postupak 2:**
1. Skinite ovaj .zip fajl (verzija 3.2.0) ukoliko koristite stock based rom, ili ovaj .zip fajl (verzija 4.0.0) isključivo ukoliko koristite portovani G3 rom
2. Uđite u recovery
3. Install
4. Nađite mod na internoj memoriji i kliknite na njega
5. Swipe to Confirm Flash
6. Back
7. Wipe
8. Advanced Wipe
9. Čekirajte Dalvik Chache i Chache ništa drugo
10. Swipe to Wipe
11. Reboot
12. System

*nije potreban custom recovery
**na ovaj način instalirate bilo koji mod, rom ili kernel. Ukoliko flešujete rom uradite Full Wipe (Dalvik, Cache, System i Data; nikako internal memory, ukoliko to čekirate izgubićete sve podatke iz telefona) iz recovery-ja pre flešovanja. Novije verzije modovane kamere skidajte odavde, a romove i kernele odavde

_________________________________________

FLEŠOVANJE DRUGOG KERNELA

Postupak 1:
1. Skinite ovu aplikaciju: link (kreator aplikacije je bender_007)*
2. Instalirajte je
3. Pokrenite je i pratite upustva

Postupak 2: isti kao prethodno navedeni Postupak 2

*Link je ka verziji 1.2 programa, novije verzije će se nalaziti ovde: link ili u ovoj temi.
_________________________________________


Sve radite na sopstvenu odgovornost, preporuka je da napravite nandroid backup iz recovery-ja jer je pomoću njega lako vratiti svoj telefon u pređašnje stanje ukoliko nešto krene po zlu. Backup stare kamere je moguće uraditi iz benderove aplikacije.
bender_007



______________________________
ROOTANJE LG G2
Slike 1 do 5 prikazuju proces rootanja.

Fajl "tr.apk" je u paketu.



INSTALACIJA TWRP (CUSTOM RECOVERY)
Slike r1 do r4 opisuju proces instalacije recovery'a.
fajl AutoRec.apk je u paketu.

Fajl je na nasem jeziku.

1. instalirati tr.apk
2. pokrenuti i rootati
3. instalirati autorec.apk
4. pokrenuti, dati dozvole, odabrati da zelis flashati i klik na flashati.
5. to je to, sad ako je rom na internoj memoriji klik na "u recovery"

Ukoliko zelite poslije instalirati rom ili mod onda

1. ugasiti uredjaj
2. drzati power + tipku za stisavanje dok se ne pokaze lg logo
3. kratko pustiti (doslovno kratko, dovoljno je samo pustiti na tren)
4. nastaviti drzati power i tipku za stisavanje dok se ne pokaze reset menu.
5. u reset menu 2-3 put potvrditi s "power"
6. sad smo u recovery.


____________________________

ZIP fajl sadrzi SVE potrebne fajlove za rootanje i instalaciju custom recovery'a(u slucaju novosti kod twrp'a--znacajnije novosti--biti ce i nadogradnja)

Sadrzan je TowelRoot (isprobana metoda)
Sadrzan je AutoRec za nasu verziju, na nasem jeziku.

Ubuduce cu sve sto izbacujem samo na nasem jeziku plasirati, nemam previse volje na xda se zezati.

Sadrzane su i slike instalacije.

LINK na ZIP


Alternativni link za rootanje i recovery: https://www.dropbox.com/s/3fxe62c62urqw8g/lg_g2_root_recovery.zip


22d3189b65b154b3b32a34c680be92e8

Nadodan twrp 2.8.0.1"

Pogledajte prilog 145136Pogledajte prilog 145137Pogledajte prilog 145138Pogledajte prilog 145139Pogledajte prilog 145140
__________________________________________
 
Poslednja izmena od urednika:
pa dobro jos uvek se nista ne zna deluje ok, men je interesantniji L9 II jer cu pre njega moci da priustim nego G2 zver :D
 
pa dobro jos uvek se nista ne zna deluje ok, men je interesantniji L9 II jer cu pre njega moci da priustim nego G2 zver :D

И ја исто чекам пре L9 II, биће наводно представљени истовремено. За G2 немам довољно пара.
 
Премоћно, надмоћно, дојајно.

Који би му био price tag, у односу на SGS IV, исти, мањи или већи?
 
Moze da bude bolji i jeftiniji telefon nece mu to mnogo pomoci jer nema galaxy ime :)

Inace da, podseca na uvecan Nexus4 sa tankom ivicom = pobeda :)
 
svidjaju mi se zvucnici sa donje strane.. eto nove stvari koju mozemo da ocekujemo na n5.. taj zvuk i kamera mozda jedine mane n4 :)
 
Ali ovi tasteri iza... ne svidja mi se to uopste. Glupost cista.
 
Baš je prelep da tim tankim bezelom. Malo neobičan položaj volume rocker-a ali kad razmisliš logično nije loš položaj. Sad nećeš pojačavati volume palcem kao do sada ali ćeš kažiprstom.
Jedino što meni smeta je nedostatak fizičkog home dugmeta i capatitive back i menu dugmeta. Jednostavno nevolim on screen dugmiće.
 
Ali ovi tasteri iza... ne svidja mi se to uopste. Glupost cista.

Apsolutno se slažem! Treba izbeći inovaciju po svaku cenu pogotovo kada je novo rešenje lošije po funkcionalnosti od starog. To treba i HTC da nauči sa svoja 2 dugmeta na One-u. Čemu uopšte služe tasteri na zadnjoj strani? Samo tome da se kameru slučajno masti dok pokušavate da ih napipate .
 
Apsolutno se slažem! Treba izbeći inovaciju po svaku cenu pogotovo kada je novo rešenje lošije po funkcionalnosti od starog. To treba i HTC da nauči sa svoja 2 dugmeta na One-u. Čemu uopšte služe tasteri na zadnjoj strani? Samo tome da se kameru slučajno masti dok pokušavate da ih napipate .

Ne bi to bio LG da oni ne uvedu nesto "novo" medju prvima.
 
ne znam meni su ti dugmici nazad dobra fora.. cenim da bi se brzo navikao.. i sto ne experimentisati,moguce da iz toga ispadne nesto dobro :)
 
Meni je to ''resenje'' uzasno. Da to iole ima smisla pojavilo bi se jos pre 10 godina. Ovo je veliki telefon e sad zamisli kako ce morati da se ''balansira'' u ruci da bi koristio te tastere a da ne pricam u toku kretanja.

Ali zasto jednostavno kad moze komplikovano.. :) Kao kada bi u automobilu komande klima uredjaja postavili ispod sedista :d
 
a sto se koriste volum dugmici u toku kretanja ? gledas klip dok se setas pa pojacavas zvuk ili .. ? ja bas mislim u stanju mirovanja ili kada pokazujes nekome neki klip da sa istom lakocom mozes da balansiras ton i kada je to sa strane i kada je nazad..
 
Pa dobro ta dugmad su dostupna i u vertikalnom i horizontalnom rezimu...postavljeni su na ok mesto :) Tradicionalno stoje sa strane, ali meni ne smeta ni ova pozicija..videcemo kako ce se pokazati
 
^^ sta ako neko trci/vozi bajs i slusa muziku? Sta ako neko seta i razgovara preko slusalica i hoce da pojaca i smanji zvuk? Ako vozi automobil i to isto hoce da uradi (da zanemarimo kulturu, regulaciju preko slusalica)? Ili zamisli kako reaguju u dzepu ili kada stavis telefon na sto ili bilo gde?

Uzmi telefon koji sad imas i probaj da zamislis da su ti tasteri tu gde jesu i onda probaj kao da ih pritiskas, veoma dobro ergonomsko resenje :d

Ma i da sedis, zasto bi gubio grip drzanja phableta koji je ionako zayeban za drzanje zbog nekog ret.ardiranog resenja LG-a?

Skoro nista gluplje nisam video. Da je ovo dobro pojavilo bi se jos odavno i zazivelo na mnogim telefonima.
 
Poslednja izmena:
^^ sta ako neko trci/vozi bajs i slusa muziku? Sta ako neko seta i razgovara preko slusalica i hoce da pojaca i smanji zvuk? Ako vozi automobil i to isto hoce da uradi (da zanemarimo kulturu, regulaciju preko slusalica)? Ili zamisli kako reaguju u dzepu ili kada stavis telefon na sto ili bilo gde?

Uzmi telefon koji sad imas i probaj da zamislis da su ti tasteri tu gde jesu i onda probaj kao da ih pritiskas, veoma dobro ergonomsko resenje :d

Ma i da sedis, zasto bi gubio grip drzanja phableta koji je ionako zayeban za drzanje zbog nekog ret.ardiranog resenja LG-a?

Skoro nista gluplje nisam video. Da je ovo dobro pojavilo bi se jos odavno i zazivelo na mnogim telefonima.

lep ti zakljucak da je ovo dobro pojavilo bi se odavno.. sve ima svoje vreme nastanka ,da sve dobro dodje odjednom svi bi izumi bili isti.. a sto se tice pojacavanja zar tasteri za pojacavanje ne postoje na samim sluskama ? i zamilsio sam kako bi bilo da je pozadi,navikao bi se veoma brzo..makar tako mislim.. videcemo kakav je ustvari osecaj kada izadje p.s. jedini problem koji ce ovde da se pojavi vezan je za izradu kejsova za ovaj mob..
 
Poslednja izmena:
Tasteri za regulaciju zvuka postoje na nekim fabrickim slusalicama koje su krs, zasto da kupim neke dobre slusalice i pojacavam zvuk tasterima koji se ergonomski nalaze pored kamere? :d I to na phabletu koji se i inace jedva drzi i koristi jednom rukom.

ep ti zakljucak da je ovo dobro pojavilo bi se odavno.. sve ima svoje vreme nastanka ,da sve dobro dodje odjednom svi bi izumi bili isti..

Ovo je delimicno tacno ali ne i u ovom slucaju. Zasto se tasteri za odbijanje poziva ili javljanje (na starijim telefonima) nisu nalazili pozadi? Ili bas za zvuk, dok su telefoni bili mnogo manji i dok bi tako ret.ardirano resenje i imalo iole smisla za koriscenje?

Zamisli sirenu ili komandu za brisace na automobilu da se ne nalaze na mestima gde se inace nalaze nego recimo na vratima (pored komandi za prozore), ispod volana, ispod sedista..? Ili kontakt brava/taster za start motora na vratima ili na krovu, ispod sedista?

Znaci to je jos neko ''pre hrista'' nasao najbolju i egonomski odlicnu poziciju i to je tako i danas i bice jos ko zna koliko.

Regulaciju zvuka na mobilnom treba da rade palac ili kaziprst i to dok se normalno i crvsto drzi telefon a ovo sto je neki genije u LG-u ''smislio'' znaci da treba da izgubis trecinu gripa (za phablet tesko postignutog gripa) da bi kaziprstom nabadao tastere oko kamere i musavio je.

I sam si rekao, i zastitna kucista ce biti problem. Genijalno resenje nema sta, bas se odmah vidi da ce masovno zaziveti na trzistu :d
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da su ovo odradili samo i jedino zbog estetike. Nisu previse razmisljali da li je resenje prakticno ili ne.
Kad se pogleda telefon napred i sa strane bice prelep, plus zero gap... bice ovo pravi naslednik Nexusa 4.
 
To je tako kad izmisljaju toplu vodu, pa puknu kao zvecke. HTC napravi jedan od najlepsih telefona i usere ga sa onom vrhunskom kamerom i power dugmetom. Ovi naprave zver i isto lep telefon i useru tastere. Eto zasto Samsung pobedjuje... Zbog inovacija :D
 
Tj. neinovacija. :D

A ti ako jos jednom ponovis kako One ima vnogo kameru, snimicu ti kasetu, da ti bude lakse. :p Poceo si da utvrdjujes gradivo kao hsv... :)
 
Kameru na one ne bih komentarisao ali power dugme na vrhu pa jos s leve strane je epic fail po meni.
I oni tasteri su ocaj ispod ekrana,trebali su ubaciti i menu dugme.
 
Bas sam sada probao da li bi mi odgovarali tasteri na ledjima telefona i po meni je to mnogo bolje resenje nego vol +- sa leve strane kao kod optimusa 4x. Ovako mi je bas tesko da ih dohvatim
 
Nazad
Vrh Dno