Šta je novo?

LG G2

Cloudy 3.3 sa synapse kernelom i malim podesavanjem istog,sa animation scale na 0.5x prosto leti,bas je brz ;
:D a sto se tice baterije oko 5h sot,nekad manje nekad vise. Ali cu definitivno u skorije vreme probati i blisspop,pa me zanima kako se podesava taj ondemand? :)
 
Da li znate da li bi mogao da stavim ovaj noviji android 6 na g2?
 
Cloudy 3.3 sa synapse kernelom i malim podesavanjem istog,sa animation scale na 0.5x prosto leti,bas je brz ;
:D a sto se tice baterije oko 5h sot,nekad manje nekad vise. Ali cu definitivno u skorije vreme probati i blisspop,pa me zanima kako se podesava taj ondemand? :)

Ako nije problem koji synapse kernel? i koja mala podešavanja?
 
Mene je Cloudy 3.3 smorio sa slabom baterijom, a ni jedan kernel nije pomogao. I nekako je trom bio u radu, "rastezljiv" :D

Ondemand je, iz mog ličnog iskustva, češće u ovim nižim taktovima procesora. 1036 i 1497 MHz se najviše koriste, a interactive baš voli 1190, 1728 i 2265 i to za najbanalnije stvari kao pisanje maila na primer. To brzo ubije bateriju.

Tacno tako plus na ondemand nekako mi je telefon usporen tastatura kao da laguje.


Uzeo sam sad da probam ovaj,videcemo kako ce se pokazati.


http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/lp-5-0-2-kernel-3-4-107-dorimanx-1-0-lg-t3102512
 
Cloudy 3.3 sa synapse kernelom i malim podesavanjem istog,sa animation scale na 0.5x prosto leti,bas je brz ;
:D a sto se tice baterije oko 5h sot,nekad manje nekad vise. Ali cu definitivno u skorije vreme probati i blisspop,pa me zanima kako se podesava taj ondemand? :)
Opet pitam, moze link tog kernela i koja si podesavanja stavio? Hvala.
 
U pitanju je ovaj kernel : http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/kernel-xceed-t3066637 .
Download link kernela : https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36647 . na ovom lnku otici na WPR-MPDecision , zatim D802-LP-prod-bld8-wpr.zip .

Skine se i ide flash kroz TWRP,ne treba nikakav wipe. Zatim odes u settings/general/developer options/skroluj dole do DRAWING,zatim podesi Window animation scale na 0.5x,Transition animation scale na 0.5x,i Animator duration scale na 0.5x.

Ono sto sam ja podesio,kada je u pitanju kernel, je sledece(citiram momka sa xda koji je ovo napisao) :

"Use the flowing scriptline:
#!/system/bin/sh
echo "10000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/sampling_rate
If you are not familiar with scripts just use "DroidEdit Free", copy and paste the 2 lines, save with something like: 99_sampling_rate
Copy the script in etc/init.d folder and give it rwxr-xr-x (0755) permissions
Reboot.
You could use apps like 3c toolbox or trickster mod but I wouldn't recommend using more of the same apps combined."
 
Poslednja izmena:
Preko cega mogu sa sigurnoscu da proverim koliko slobodnog rama imam ? Aplikacija CpuZ mi prikazuje oko 650-700mb slobodnog rama (bez ijedne pokrenute aplikacije),a kada udjem u settings>apps>running services prikazuje mi oko 850-950mb slobodnog rama ?
 
Preko cega mogu sa sigurnoscu da proverim koliko slobodnog rama imam ? Aplikacija CpuZ mi prikazuje oko 650-700mb slobodnog rama (bez ijedne pokrenute aplikacije),a kada udjem u settings>apps>running services prikazuje mi oko 850-950mb slobodnog rama ?
A zbog cega ti treba ta informacija?
 
Na Cloudy 3.3 sam, probao bih BlissPop 3.9. Pošto znam da mi je KK Bootloader, jel treba neki drugi da se ubacije ili klasičan flash u TWRP?
 
Klasican flash kroz TWRP. Flash rom zatim gapps 5.1. Ja sam juce presao sa cloudy 3.3. Za sada pravo osvezenje. Jedino kamera...
 
Poslednja izmena:
Шта највише замерате камери на БлисПопу у односу на Клауди?
 
Kako KK na Cloudy 3.3? Ja sam samo flešnuo Bliss preko Cloudya (pre toga wipe svega) i ništa drugo nije trebalo da se podešava/ubacuje.
Koliko sam upoznat, kad sam odradio KDZ na LP stick, dobio sam KK bootloader, pre toga sam bio na JB bootloader iako sam koristio KK custom romove. Ako grešim, ispravite me.
 
Koliko sam upoznat, kad sam odradio KDZ na LP stick, dobio sam KK bootloader, pre toga sam bio na JB bootloader iako sam koristio KK custom romove. Ako grešim, ispravite me.
Kad se odradi kdz LP dobije se LP bootloader, a instalacijom autoreca(TWRP) dobije se KK bootloader. Na stok KK imas KK bootloader, kad instaliras autorec dobijes JB bootloader.
Imas dve verzije autoreca, za LP i KK.
 
Poslednja izmena:
Kad se odradi kdz LP dobije se LP bootloader, a instalacijom autoreca(TWRP) dobije se KK bootloader. Na stok KK imas KK bootloader, kad instaliras autorec dobijes JB bootloader.
Imas dve verzije autoreca, za LP i KK.
Znači da sam u pravu, sad sam na Cloudy 3.3 i imam KK Bootloader, jedino sam pogrešio da sam ga imao i kad sam odradio KDZ LP. Očigledno da Autorec omogućava da sa bootloaderom koji nije odgovarajući za custom romove vrši poso? Sa ovim zadnjim benderovim autorecom mogu bilo koji LP custom rom da instaliram, ali ne mogu i one KK custom romove koje sam imao sa prethodnim autorecom?
 
Poslednja izmena:
Flešnuo sam BlissPop koji sam inače najviše voleo i dok sam bio na KK zbog mnogo opcija u podešavanjima. Sredio sam ga i izgleda kao Spejs šatl. Radi brže, nabacao sam boje u Bliss interface, skinuo neke teme a posebno mi se svidja što ima i Dark Bliss. Stavio sam mu Novu lančer zbog duplog tapa jer na default lančeru radi samo na status baru pa je teško da se pogodi iz prve. Znam da je kamera lošija, ali ne može se sve.
 
Nazad
Vrh Dno