Šta je novo?

LG G2

Ako izadje Android 6.0 za G2, sigurno cu da ga nosim do leta sledece godine.. :D
 
Ma bice CM13 i aosp romova. ;)
 
Hahahahaha tako ce i da bude sigurno :D :D
Daa Zileeeee, ja cekam Cloudy koji ce da portuje G4 M na G2 ili V10 :D :D
Pihh sto nema 3gb ram-a, ali i ovako dobro radi.. G Pro 2 sigurno dobija M, bar ja tako mislim :D
 
koliko zauzima system na G2 a koliko na nexusu?
 
Na nexusu, 450mb koliko vidim.
 
Kako nema brate :D Da 5X, a 6P :p :D
Pihh sto ne moze da se ubaci ram kao na kompu hahahahahaha salim see :D :D :D :D
Danas je G3 dobio 5.1.1 sta li ce biti sa nama :D
 
Sad sam pogledao, system mi zauzima 400-405 mb na G2..
Da Verizon, ali dobice i ostali sigurno.. Jel zna neko gde ima da se kupi G3, ali sa SD805 procesorom.. Vidim da puno bolje radi od SD801 i ne koci uopste? :D
 
G2 je nesto najbolje sto je LG uradio i red bi bio da isprati telefon u "istoriju" sa M 6.0.
 
Tu se slažem. Kad bi g2 dobio nos jedan apdejt tj 6 to bi mi podiglo rejting baš. Znam po sebi, zamislio bi se: "j•t baš su se potrudili"
 
G2 je za lg sto je za samsung bio s2. Sve posle toga su mali skokovi. Mada g4 je ok za sada, ali nije znacajan kao g2.
 
Nekoliko minuta :)
Na nexusu je na Lollipopu sistem oko 350 400 mb, ti nemaš tu mm pa da porediš zauzeće sa njim.
I na G3 je nakon restarta 450 pa ode na 700-800 posle par sati. Ja na kitkatu imam oko 600-700 mb slobodno a nemam ni Facebook ni messenger ni viber ni instagram itd...
 
Svejedno, moja poenta je bila da je 2GB rama sasvim dovoljno za danasnje standarde.
 
Da jeste dovoljno.. Ja sam rekao da bi bilo dobro da ima 3gb ram-a, zato sto bi npr radio jos dve god super, zbog dobrog procesora
 
dovoljno je na nexusu, motoroli, sonyju itd.
na LGu, samsungu, xiaomiju... teško. može da bude onom ko ne koristi heavy aplikacije.

ženi na G3 sa 3GB rama bude slobodno oko 800 mb. sistem je oko 800 i aplikacije oko 1.2 gb. stock rom, obrisan bloat. kako bi to radilo na 2 gb rama?
 
Pazi sta je fora sistemski appovi a i obični jednostavno ne uzmu isto memorije na uredjaju koji ima pola gige i uredjaju koji ima 3gb. Usporedite, negdje i tri do pet puta više uzimaju neki appovi.
 
Da to je tačno. Mada se ta razlika najviše vidi između telefona sa 1 i 2 GB rama. Između 2 i 3 i ne toliko.
Na G3 sam video Facebook koji zauzme 455 MB :D
 
Ne koristim Facebook jer mi je to ko gledanje big big bradera ali koristio sam Facebook groups app i onako 180 MB RAM-a cucla. SAD nadodaj na to kad bi imao fejsbuk app pa jos kad bi imao prijatelje pa da moram i messenger :), hvala bogu pa ih nema :D
Znači instaliras groups, page manager, messenger, fb, instagram, whatsapp(sve od fb firme) i saljes lgu i ostalima ljutit mail sa screenshotom da im je 3gb a čak i 4 premalo. Stvar je što je memorija jeftina a programerski sati i optimizacija skupi. Da je obrnuto ne bi bio napravljen ovoliki napredak u tehnologiji Jel realno ovo što se radi na današnjim mašinama(PC/mob) to se može i na 10 puta slabijim. Pogledajte usporedbu rendera grafike novog pc'a i stare Amige na 7.14 MHz. Optimizacija pobjedjuje.
 
Evo sad kod mene imam slobodno 750mb, a sistem mi zauzima 610-640mb.. I radi super.. :D
Facebook vise ne koristim, izbrisao sam ga na mesec dana, ali mi je zato jednom zauzimao oko 280mb mozda i vise i otkad sam ga izbrisao sot je visi za oko pola sata, vec dva dana imam sot 7h, ali mi je zato osvetljenje u kuci 20-30%, a napolje 80%.. :D
Ja mislim da je G2 nesto najbolje sto je Lg napravio, i po meni su G3 i G4 samo mala pobosljanja, a V10 nzm, iste specifikacije kao G4, samo 4gb ram-a i onaj ekran gore, sto je meni potpuno nepotrebno iskreno.. :D
Najgore je sto ce G Style da dobije 6.0 a duplo je slabiji od G2, ali ovome pravi problem sto je tel iz 2013.god.. :D
 
Meni na 5.1.1 system 640 MB, free ima 391, nikad ne čistim recent apps, ne zatvaram ništa, a uptime nešta preko 300h (od zadnjeg updatea). Ove gluposti Facebook, Instagram i to ne koristim. Firefox uvek otvoren. Tri Google naloga gde je sync uključen za sve.
 
Poslednja izmena:
Moja sestra ima Lg G2 mini i jos uvek nije dobila lollipop.Da li su ostali vec dobili?I sta da radi?
 
Pokusao sam zvanicni update sa kitkat-a na lolipop preko pc suite, fon mi se ukovao na firmware update screenu, stoji na 0%, takodje i pc suite zakovao... pokusao sam da restartujem, ali isto. Pretpostavljam da nisam oslobodio dovoljno memorije mada moguce da je prso zbog neceg drugog. Sta se predlaze u ovoj situaciji?
 
Pokusao sam zvanicni update sa kitkat-a na lolipop preko pc suite, fon mi se ukovao na firmware update screenu, stoji na 0%, takodje i pc suite zakovao... pokusao sam da restartujem, ali isto. Pretpostavljam da nisam oslobodio dovoljno memorije mada moguce da je prso zbog neceg drugog. Sta se predlaze u ovoj situaciji?
Odraditi KDZ metodu:
1. skineš kdz fajl za tvoj fon (pretpostavljam da je d802
2. Instaliraš u komp LG Flash Tools 2014
3. Instaliraš LG drajvere
4. Sačuvaš sve sa interne memorije u PC što ti treba
5. Ideš u download mod (ugasiš mobilni, držiš power + volume up i prikačiš na komp)
6. Pokreneš Flash Tools, dalje imaš prost postupak na YT. Odradi CSE (briše sve).Bitno je da kad krene flešanje uvek izadje u Flash Toll neko obaveštenje, ignoriši i nikako ne prekidaj isključenje kablom jer brikuješ fon. Naravno, baterija puna pre radnje.
Edit: sad sam video da je za G2 mini, pretpostavljam da može jer sam radio i na LG Bello.
 
Poslednja izmena:
Odraditi KDZ metodu:
1. skineš kdz fajl za tvoj fon (pretpostavljam da je d802
2. Instaliraš u komp LG Flash Tools 2014
3. Instaliraš LG drajvere
4. Sačuvaš sve sa interne memorije u PC što ti treba
5. Ideš u download mod (ugasiš mobilni, držiš power + volume up i prikačiš na komp)
6. Pokreneš Flash Tools, dalje imaš prost postupak na YT. Odradi CSE (briše sve).Bitno je da kad krene flešanje uvek izadje u Flash Toll neko obaveštenje, ignoriši i nikako ne prekidaj isključenje kablom jer brikuješ fon. Naravno, baterija puna pre radnje.
Edit: sad sam video da je za G2 mini, pretpostavljam da može jer sam radio i na LG Bello.

nije g2 mini nego bas g2.

btw hoces da kazes da je moguce da sacuvam fajlove iako trenutno ne mogu ni da se maknem sa firmware update screen-a?

u medjuvremenu mi je par puta pokrenuo update (pokusao sam preko one opcije restore upgrade errors) ali se desava da prsne npr 27% pa pokrenem opet pa onda na 29, pa 31...... sad sam na 36%... uvek se poveca za po par procenata ali posle opet puca....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno