Šta je novo?

LG G2

I dalje mi nije jasno kako izvlacite ove rezultate... Meni na 3G ceo dan 14-15h uz 4-4.5h SOT. Na wifi-u kada je to bude nekih 20ak h uz 5-5.5h SOT.. Kako bih mogao da proverim bateriju, sumnjam da je do nje, telefon je star 10ak meseci.. LP 30D
Kod mene isto kao kod tebe....
 
Ja imam 8h uz 3h sot i to je pola vremena na wifi. Samo jedna aplikacija može da napravi značajnu razliku u trajanju baterije.
 
Meni recimo pre neki dan 8:30h sot ceo dan kuci, auto osvetljenje ali naravno minimalno posto sam bio kuci, wi fi non stop, a nekad se desi da mi bude 4h, 4:30h sot, ali naravno uz 3g, 4g i osvetljenje dosta vece zbog vremena provedenog napolju.. I naravno zavisi sve od aplikacija koje se koriste, znaci zavisi od dosta faktora sve to.. Naravno da je baterija na g2 dosta dobra i najbitnije je da izdrzi do mraka kada ga svi uglavnom stavljamo na punjac :)
 
Moguce je da kod nekih i "curi" stvarno, ali ako na telefonu recimo imas facebook, messanger, i viber recimo i to sve koristis na 3g, usput ako neki deo vremena provedes napolju gde osvetljenje bude sigurno jako i eto ti 4h sot max, sto je i super ustvari sa takvom upotrebom. Jedan od razloga zasto je ovaj telefon toliko i popularan :)
 
Pa to je neko moje koriscenje telefona... face, messenger, whatsapp, viber, insta povremeno prelistam i neki tetris povremeno igram... u zatvorenom mi je osvetljenje na 50%, a na otvorenom na auto, to je pretpostavljam na 90-100%
 
Ja 6-7h izvlacim sa wifi on, wcma, 3g off, 45% osvetljenje, razgovori, po neki sms, sync on, email, tapatalk, b92 i slicne vesti, po malo viber,YT i muzika. Ne igram igre, nemam fb, debloatovao sam tel koliko god sam mogao...
 
Baš sam imao problem potrošnje baterije, na kk bilo 2-3 dana, kako sam nabacio v30a, katastrofa, jedva od ujutro do naveče. Poslušao sam savet i skinuo govna fb i fb mess. koje u suštini i ne koristim i baterija se vratila skoro u isti režim kao na kk, malo lošije. Ali sad se nekako sećam, da je i pre abdejta na LP, jedno nedelju dve bila baš povećana potrošnja baterije. To su skenjali nešto sa zadnjim fb abdejtom verovatno. Imao sam ih uvek, ali ako ovako rade, ne trebaju mi, kao aplikacije, što neko reče, ima browser ako mi bas nesto treba. Whatsapp i viber nisam skidao, koristim ih, ali jednom ću baš i to da probam.
 
Poslednja izmena:
Imas i Simple lite Facebook aplikaciju, ne jede bateriju kao prethodne.
 
Simple lite fb lepo izgleda ali ne mogu da se uploaduju slike niti da se skidaju slike....obrisao sam fb i messenger i stavio najnoviji fb lite...javljam vam da li ima promena u trajanju baterije
 
Primetio sam nešto vezano za whatsapp. Namešten font slova radi u svim aplikacija, osim u whatsapp-u. On ima neki svoj i ni makac. Na kk je vukao iz sistema, na LP nema šanse, koji god font namestim. Onda recimo stock video player aplikacija se ne vidi kao ikonica, ali u galeriji gore levo može da se bira slike, video i onda je pokrene - baš čudno, deluje mi kao da je malo nedovršeno ili izmešano, nakon abdejta na ofic 30a, ali me mrzi uraditi hard reset, sa ostalim sam zadovoljan.
 
Koliko se sećam, na Kk u video playeru je postojala opcija za screenshot iz videa a sada na LP je nema. Jesam li u pravu?
 
Ljudi uvunjavam se sto upadam u temu ovako iz "vedra neba" ali da li je lollipop zvanicno izasao za G2 ili se ceka jos uvek?
Ne mogu da nadjem podatak uopste...
 
Ja imam nexus 5 i tamo je sve manje vise jasno, devojci sam hteo da snimim ovo pa me zanima da li je procedura ista, ADB i to ?

Vidim da ima hiljadu verzija ovde jel treba na nesto posebno da obratim paznju?

p.s. Hvala ti puno na pomoci!
 
Pa samo vidi za koje trziste je njen g2 i taj onda skines sve je ktz stock rom znaci ubacuje se preko lg flash tool-a veoma jednostavno
Ako negde zabodes samo se javi ovde ce ti neko pomoci ako ja nisam tu uvek nekog ima :)
 
Poslednja izmena:
Moram da te ispravim, vec mesecima pises ktz, ekstenzija je KDZ a i da se ne zbuni decko.
 
Da to sam skapirao, i sad tim tool-om on prodje sve, ne moram da otkljucavam posebno bootloader kao na neksusu ili slicno?
Samo skinem kdz i ubacim u taj tool i to je to, sta je ta funkcija phone mode? Nudi da izaberem sledece: "diag,sc_emergency i emergency".
Takodje sta treba da izaberem za "type", nudi : "CDMA, CDMA-smartphone(WM),ADI,3GQCT,3GQCT-smartphone(WM)..."

Version i reset time sta tu ide ?

Capture.JPG
 
Nista ne diras sve je namesteno kako treba samo ces imati opciju normal flash i cse flash ides na cse da bi instalirao lepo cist rom al preko toga sve iz fona prebaci u komp sto joj je bitno jer brise sve iz fona kad se ide na cse
 
Da to sam skapirao, i sad tim tool-om on prodje sve, ne moram da otkljucavam posebno bootloader kao na neksusu ili slicno?
Samo skinem kdz i ubacim u taj tool i to je to, sta je ta funkcija phone mode? Nudi da izaberem sledece: "diag,sc_emergency i emergency".
Takodje sta treba da izaberem za "type", nudi : "CDMA, CDMA-smartphone(WM),ADI,3GQCT,3GQCT-smartphone(WM)..."

Version i reset time sta tu ide ?

Pogledajte prilog 170829
Nista samo ubaci KDZ gde si ga snimio i to je to nista ne treba da otkljucavas i da exprimetises veoma je jednostavno
 
ako imam 30A a hocu da ubacim 30B ili 30D jel treba da radim cse flash ili moze i normal?
 
Nazad
Vrh Dno