Šta je novo?

LG G2

onda cu ga staviti i ja :)


na brzinu samo pitanje,posto sam odavno ispao iz fore,a ni ne secam se....
samo nadjem rom i flesnem ga iz rikaverija, ili mora da se zeza nesto pre toga?
1db132c57a5911078788b4a51c71e45d.jpg
 
ne razumem sta da radim sa ovim butloaderom, nemam pojma ni koji imam... sad citam vise tema,ali nije mi jasno... kazu da se koristi autorec, ali vec imam custom rec, tako da ne razumem sta dalje...

Najbolje je da uradis kdz stock LP, pa root, onda instaliras autorec za LP sa kojim dobijas KK bootloader i twrp recovery. E posle ispratis uputstvo sa ove slike i to je to.
 
Najbolje je da uradis kdz stock LP, pa root, onda instaliras autorec za LP sa kojim dobijas KK bootloader i twrp recovery. E posle ispratis uputstvo sa ove slike i to je to.

skinuo sam bootloader changer... pa sam iz twrp stavio odgovarajucu verziju.... vajpovao sve i flesovao cloudy... evo sad butuje, valjda je uspesno :)
 
lolicon,kakva je kamera na blisspop?to je stock android,jel? jel radi na blisspopu fix za cameru + xcam apk i knock knock ?
 
Hm ipak cu ostati na cloudyju :) cloudy sa synapse kernelom izuva kako radi,ali sam iz radoznalosti hteo da probam taj blisspop :)
 
Fix za kameru ne radi i u mraku je solidna (relativno velik noise ali nema onog water efekta) i ide do 3100 ISO na 1/6 exp. Ali dosta spora i sporo fokusira.
Po dnevnom svetlu je super, a možda i nešto bolja nego na stock 30b. Brzo fokusira i ISO je oko 50-100, a exp. 1/600 do 1/1900. Video je tako tako, nije nešto predobar i kao da OIS ne radi ali zvuk snima brutalno dobro.

Fluidnost i brzina je neuporediva sa Cloudy i stockom jer na 5.1.1 su rešeni svi problemi sa memory managementom i leakovima pa multitasking je instantno brz. Nema čekanja da se aplikacije otvore kao na 30b recimo nego sve ide glatko i dobro. Ovo ubija svaki ROM koji nije na 5.1 (i KK), a probao sam ih jako puno.

Baterija nikad bolja! Istina je da koristim ondemand profil umesto default interactive ali ipak to uredno preko 7h SOT ide. Ocedim ga do 1% pa stavim sutra tu u temu i kažem kako sam koristio.

"Knock knock" radi :)
 
Poslednja izmena:
jel postoji neka alternativa g2_tweaksboxu za cloudy3.3? ali da ima bas podesavanja za stock launcher
 
Momci, jedno pitanje. Znam da je bilo, ali treba proceprkati 1000 strana...
Elem, imam G2, stock kitkat 4.4.2, Telenor, necu update na LP, posto KK radi sasvim dobro za moje potrebe.
S obzirom na to da su reklame pocele da me bas nerviraju (browser, aplikacije za vesti, i sl), ako moze mala pomoc:
- kojim programom da rutujem fon?
- kojim programom da blokiram reklame?
- cime da unrutujem fon ako bi mi trebala reklamacija?
Pocetnik sam u svemu ovome, pa ako mogu linkovi sa malo detaljnijim objasnjenjima :) Hvala unapred!
 
Zahvaljujem :)
Cim probam, javljam rezultate!
 
2. Adaway


U cemu je prednost synapse kernela? Ja sam bas nezadovoljan baterijom na Cloudy-ju,mada i na stock LP je bila ista.
 
Poslednja izmena:
Realno nista neces dobiti tom zamenom. Bukvalno su hardverski identicni.
 
Vidim pojavio se 30f. Na xda kazu da donosi security patch.
 
htc slabija bat, ali je vodo otporan, i glomazniji je , ali je promena !
 
Zna li neko koji se kernel pokazao kao najbolji po pitanju baterije za Cloudy 3.3? Onaj BlissPop je stvarno odličan. Kada bih na Cloudiju mogao toliko da izguram sa baterijom, bilo bi super, jer mi je taj rom ipak najpraktičniji.
 
apdejtovao sam na verziju androida 5.0.1 i primetio da se mob vise greje da li je i kod vas tako ili samo kod mene?
 
5.0.2 moja greska
 
Sviđa mi se predlog da je za posle G2 dobar naslednik Sony Z3. Ali je ogromna razlika u ceni...
I opet se vraćamo na to da je G2 najbolji telefon na svetu što se tiče odnosa cena/specifikacija. Postoje savremeniji-bolji, ali mnogo, mnogo skuplji. Izgleda da će još dugo tako biti, posebno ako stigne update na M.
 
lolicon,kakva je kamera na blisspop?to je stock android,jel? jel radi na blisspopu fix za cameru + xcam apk i knock knock ?

Ja kad sam ga koristio bila je ocajna, kako kamera tako i baterija.

Baterija nikad bolja! Istina je da koristim ondemand profil umesto default interactive ali ipak to uredno preko 7h SOT ide. Ocedim ga do 1% pa stavim sutra tu u temu i kažem kako sam koristio.

Evo malopre je umro i morao sam doma da dođem pa da okačim. Nikakvi power saveri (do 10%), sve normalan rad sa dva Google naloga, oko 5h surfa, ništa Wifi sve 3G, 30ak minuta video poziva, mailovi, dve anime epizode (oko 45 min) u MX Playeru, četiri okinute slike, OneNote...

CPU je na ondemand umesto default interactive jer sam primetio da baterija bolje drži, a vidljivih razlika u performansama nema. Blisspop 3.9.





 
Poslednja izmena:
9h 30 min? duplo veci sot nego moj na cloudy-ju. zaista deluje neverovatno :D medjutim,od roma me odvlaci ne tako dobra kamera i jednostavno mi se ne svidja cist android :/
Lolicon,kakva je razlika izmedju ondemand i default profila?
 
Mene je Cloudy 3.3 smorio sa slabom baterijom, a ni jedan kernel nije pomogao. I nekako je trom bio u radu, "rastezljiv" :D

Ondemand je, iz mog ličnog iskustva, češće u ovim nižim taktovima procesora. 1036 i 1497 MHz se najviše koriste, a interactive baš voli 1190, 1728 i 2265 i to za najbanalnije stvari kao pisanje maila na primer. To brzo ubije bateriju.
 
Nazad
Vrh Dno