Šta je novo?

GeForce GTX 760 Thread

Posle desetak sati igranja(Tomb Raider, Wolfenstein The New Order, Metro 2033 Redux, Metro LL Redux, CoD Advanced Warfare, WoT) i nešto manje od dva sata Heaven-a, mogu da potvrdim da je grafička 100% stabilna sa sl. podešavanjima:

Core +117(1137MHz), Boost 1306MHz i mem +700(7408MHz). Prezadovoljan sam grafičkom, sviđa mi se što je ultra tiha i pod opterećenjem.

Znam da je sa ovih 1306/7408 jača od GTX670, ali me zanima da li je bar blizu GTX680 po performansama?

Kada si vec imao vremena da se toliko zezas, mogao si da okacis shotove i vidimo koliko i dobio u FPS bez i sa overklokom.
 
Evo npr. Heaven, bez i sa OC-om:

Untitled1.jpg Untitled2.jpg

Sudeći po AnandTech-u, cenim da ovako nasvirana GTX760 može da sustigne GTX680.
 
Poslednja izmena:
mozda,referentnu.zato malo pipnes 680 i ode ona. :)
 
Pa dobro, svaka može da se overklokuje, mislio sam na GTX680 @def. :)
 
nece,10tak najvise.ali tu svaki frejm znaci,tako da nije za bacanje.
 
Ljudi meni u AC Unity temperatura ide do 84, kao i u FC4, BF nesto manje a recimo PES15 ne prelazi 50. Zna i na Fifi da se priblizi ka 80. U pitanju je Gigabyte verzija, nikad klokovana, kuciste Chieftec Libra LF-01B-OP. Da li da se brinem, recimo odigram oko pola sata svaku od ovih dnevno sto je i vise od 2 sata ocigledno maksimalnog opterecenja kartice?
 
Poslednja izmena:
jok,ako ne napucava vent na 100 posto mozes da dignes jos malo broj obrtaja ako ti ne smeta buka i da skines koji stepen ako te toliko brine.ali sve je to normalno,zahtevne su te nove igre,pes ne toliko.
 
Poslednja izmena:
Ljudi meni u AC Unity temperatura ide do 84, kao i u FC4, BF nesto manje a recimo PES15 ne prelazi 50. Zna i na Fifi da se priblizi ka 80. U pitanju je Gigabyte verzija, nikad klokovana, kuciste Chieftec Libra LF-01B-OP. Da li da se brinem, recimo odigram oko pola sata svaku od ovih dnevno sto je i vise od 2 sata ocigledno maksimalnog opterecenja kartice?

Apsolutno maksimalna temperatura koju sam imao u ACU je bila 72, prosečno oko 66. Možda ti je loša ventilacija samog kućišta, možda ti hladnjak grafičke "kuka" za jednim dobrim čišćenjem prašine, a možda je i fan profil tako podešen da toleriše više temperature pre nego podigne broj obrtaja ventilatora pokušavajući tako da očuva nizak nivo buke. Meni je tako bila podešena Gigabytova GTX275 gde je prag temperature podešen na 80 i kusur stepeni i odmah kad je kupljena modovao sam bios i spustio to na 70tak stepeni (tako mi je tada bilo lakše, sada možeš i softverski). Njen sistem hlađenja je na žalost referentni i sklon je brzom skupljanju prašine a boga mi hoće vremenom da se načisto blokira put kretanja vazduha i tada ventilator lako dostiže 100% ali jedva uspeva da održava 80tak stepeni tada sam morao da skroz skidam hladnjak i detaljno čistim rebra. Inače problem je što se pre skidanja oklopa ništa ne može videti. Inače slabiji protok vazduha se kod malog opterećenja neće primetiti jer hladnjak pasivno još uvek uspeva da hladi karticu.
 
Hvala na odgovorima. Evo sada sam stavio da radi vent na 35% do 45c a onda da se penje dijagonalom do 80c i na AC ide do 82c. Ranije sam stavljao da se penje tek na 70c, znaci hladniji je za 2. A FC4 je na 77c. Al se cuju ventovi, bas se cuju :) ne znam kako je na drugim 760 modelima...
 
Hvala na odgovorima. Evo sada sam stavio da radi vent na 35% do 45c a onda da se penje dijagonalom do 80c i na AC ide do 82c. Ranije sam stavljao da se penje tek na 70c, znaci hladniji je za 2. A FC4 je na 77c. Al se cuju ventovi, bas se cuju :) ne znam kako je na drugim 760 modelima...

Imao sam skoro Gigabyte gtx 760 WF verzija 2.0. Skroz tiha i hladna karta. Bukvalno kao gtx 760 gaming. Ventovi nisu prelazili 2000rmp cak ni u torture testovima. Odlicna karta stvarno. Sa tvojom kartom definitivno nesto nije u redu. Mozda treba pasta da se promeni. Da li si je kupio novu u radnji ili polovnu?
 
U pitanju je polovna, kupljena preko oglasa Gigabyte GTX 760 OC Windforce 3X. Imam je vec 6 meseci, nikad problem osim ove buke koja me malo kopka. Kada je na 35% - 1500 rpm necujna je ali vec na 40% krece ventilator da huji, ako me razumete. Sve benceve sam radio kad sam je kupio i bez problema je prolazila. Jeste da je max load temp bila oko 80c ali sam na netu gledao i citam to je normalno. Evo palim AC Unity i bukvalno odmah se dize opterecenje kartice, pojma nemam. Drajveri su 344.11 iz avgusta recimo, mozda da ih apdejtujem... kartica nikad klokovana. Idle temperatura je 30-32c, da je kuciste problem bila bi znatno veca.
 
U pitanju je polovna, kupljena preko oglasa Gigabyte GTX 760 OC Windforce 3X. Imam je vec 6 meseci, nikad problem osim ove buke koja me malo kopka. Kada je na 35% - 1500 rpm necujna je ali vec na 40% krece ventilator da huji, ako me razumete. Sve benceve sam radio kad sam je kupio i bez problema je prolazila. Jeste da je max load temp bila oko 80c ali sam na netu gledao i citam to je normalno. Evo palim AC Unity i bukvalno odmah se dize opterecenje kartice, pojma nemam. Drajveri su 344.11 iz avgusta recimo, mozda da ih apdejtujem... kartica nikad klokovana. Idle temperatura je 30-32c, da je kuciste problem bila bi znatno veca.

Sasvim normalno za gigabyte karte.
 
U pitanju je polovna, kupljena preko oglasa Gigabyte GTX 760 OC Windforce 3X. Imam je vec 6 meseci, nikad problem osim ove buke koja me malo kopka. Kada je na 35% - 1500 rpm necujna je ali vec na 40% krece ventilator da huji, ako me razumete. Sve benceve sam radio kad sam je kupio i bez problema je prolazila. Jeste da je max load temp bila oko 80c ali sam na netu gledao i citam to je normalno. Evo palim AC Unity i bukvalno odmah se dize opterecenje kartice, pojma nemam. Drajveri su 344.11 iz avgusta recimo, mozda da ih apdejtujem... kartica nikad klokovana. Idle temperatura je 30-32c, da je kuciste problem bila bi znatno veca.

Moja je besumna.
 
Pitanje za strucnjake...
Da li znate da li sada u ovom trenutku vredi kupovati GTX 760, sobzirom da se ocekuje naslednik 960? Pitam iz ugla cene (value for money) koja ce verovatno tada padati i tako to... Slabo pratim desavanja u poslednje vreme, tako da ne bih da lupim pare sada, pa da za mesec dana ista graficka bude "5-10 hiljada jeftinija". :)

p.s. E da, takodje napominjem da nisam okoreli gejmer niti neka paljevina, ali su mi bitne dobre performanse i u sektoru Adobe paketa i 3D Maxa (tj. iskoriscenje Cuda i Fiziks mogucnosti)...
 
Poslednja izmena:
Ne vredi. Plus sto Radeon R9 270X za dosta manji novac pruza veoma slicne performanse.
GTX960 se ocekuje u prvom kvartalu 2015.
 
Pretpostavljao sam... Drzi visoku cenu dosta dugo. Molio bih te da ponovo bacis oko na moj post (editovao sam ga da dodam jos informacija), pa ako imas da dodas nesto i na temu post-scriptuma, napises. ;)
 
Za Adobe i 3D Max ti ni ne treba tako jaka karta. Mozes slobodno da uzmes upola jeftiniji GeForce GTX750.
 
Poslednja izmena:
Pa iskreno, otprilike da sam to i pretpostavljao, ali - kontao sam ako vec dajem pare, da uzmem nesto za neko duze vreme. Ali opet bolje da se raspitam na vreme. :)
Na primer znajuci da Cuda daje neke lepe mogucnosti u Vray RT-u, poveo sam se time da bi mozda to bilo lepo iskoristiti, medjutim, verujem da bih to koristio u 3-4% slucajeva dok radim modeling, a za render svakako koristio procesor. Nisam pametan. Ako ima jos saveta / misljenja molim vas da mi pomognete. ;)
 
Ne treba mu GTX960 za posao kojim se bavi, niti bilo koja iole gejmerska karta. To bi bilo bespotrebno bacanje para.
 
procitaj opet njegov post,bice ti jasno da su i igre u pitanju pored tog softvera.
 
Pa bile bi i igre u pitanju kada se nadje vremena za njih. Medjutim u poslednjih nekoliko godina naprosto nemam vremena za gaming, tako da igre svakako ne bi bile presudan faktor. Ako prodje vreme dok izadje GTX960 a ne uzmem nista, verovatno cu razmotriti tada cenu 760ice, medjutim najverovatnije da cu do tada uzeti nesto jeftinije. Ranije sam uvek koristio Radeone, tako da sam blizi njima po nekom afinitetu, a sada su i povoljniji. Ali mi se ne zuri pa cu jos neko vreme razmisliti. U svakom slucaju hvala na misljenjima i savetima.
Inace razmisljao sam i o R9 270X, koji pomenuste gore. Cena od oko 200E mi je uvek bila gornja granica za grafiku.
Usteda u slucaju GTX 750-ice se podrazumeva.
 
Poslednja izmena:
Karta za nijansu jaca od R9 270X a skuplja 6 hiljada.

Dobra karta, ali nikako isplativa kupovina. Za taj novac komotno moze daleko bolja R9 280X polovna, sa garancijom. Ili R9 280 nova za 23k.
 
Poslednja izmena:
Ako cekas 960GTX, (sto bi bilo super) racunaj na cenu od bar 30K, ispod nece ici sigurno, posto ce verovatno biti kao GTX770 po jacini, ako ne lepo uzmi r9 280 mada po testovima jedva da moze da se kaze da je jaca od GTX760, ali je ipak sa svojom cenom vrlo isplativa.. Ili juri polovne GTX770 ili 280X sa garancijom ima ih za oko 200e. 280X karte cak i za 150e mada velika verovatnoca je da su rudarile cim idu tako jeftino...
 
Jel probao neko od vas FC3, interesuje me da li mi vredi da je clockujem ovako bez radi na high sa fps koji ne pada ispod 45...
 
Ako vec ne pada ispod 45 nema potrebe da klokujes, i meni je FC3 na istoj kartici radio skorz fluidno, cini mi se prosecno sa oko 60-70fps na maksimalnim podesavanjima, takodje nikad ispod 45... Lepo radi i FC4 na gtx760, video sam kod drugara, takodje na maximalnim podesavanjima... Klokovanjem ces podici mozda za 5fps-a..
 
Nazad
Vrh Dno